Op de fiets voor Afrika 9 s |regio| Wekelijks muziek Overslot |regio| Lezing Huys Egmont |regio| Expositie Stijnie de Groot |regio| Fjoertoer en EPE |reg|°| Van Egmond naar Santiago |sp°rt| Judoclub Dojo 't Loo Wat doet Amref Flying Doctors? Gemeenteraad stelt integrale verordening sociaal domein vast Heiloo tekent 'Thuiszitterspact' Verpleeg met passie en plezier tijdens een Zonnebloemvakantie! Wil jij als verpleegkundige of ziekenverzorgende zieken en gehandicapten de vakantie van hun leven bezorgen? Met tijd voor persoonlijke aandacht? Sluit je dan aan bij ons supergemotiveerde team vakantievrijwilligers! Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloein.nl/ verpleging DE ZONNEBLOEM 1 Expositie in Galerie de Buitenkans "Prachtig om dit samen met mijn kinderen te doen" Plastic afval zorgt voor ravage op straat Zelfde werk UITKIJKPOST 17 MEI 2017 Nu de lange winter weer voorbij is, zijn er weer wekelijks bijzondere luisterconcerten in museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. Deze vrij toegankelijke concerten vinden iedere zondagmiddag plaats van 16.00 tot 18.00 uur. lees verder op www.uitkijkpost.nl Weet u de weg naar Galevoort? Vrijdag 19 mei met historicus Frits David Zeiler. lees verder op www.uitkijkpost.nl Expositie tot en met juni aan de Rijksweg 127 in Limmen. lees verder op www.uitkijkpost.nl Fjoertoer en Egmond Pier Egmond steunen nieuw reddingsstation. lees verder op www.uitkijkpost.nl Ko Groot uit Egmond a/d Hoef en Marcel Dekker uit Castricum gaan de Pelgrimstocht per fiets aan. lees verder op www.uitkijkpost.nl Dojo 't Loo op het Bloembollen- toernooi in Anna Paulowna. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - "Geweldig om samen met mijn zoon en dochter deze fietstocht te maken. Dit in com binatie met het ophalen van geld voor meerdere goede doelen in Afrika maakt het avontnnr com pleet. Wij hebben er veel zin in", zegt Martin Schuitenmaker nit Heiloo. Hij fietst van 7 tot en met 14 oktober met Janneke (30) en Jeroen (25) op monn- tainbikes zes dagen lang door Tanzania. De drie werken hard aan de voorbereiding. De familie Schuitenmaker moet voor vertrek aan de zogenoemde 'Africa Classic Run' vijfduizend euro per persoon aan sponsorgeld bijeen krijgen. Pas dan mogen ze mee van de organisator Amref Flying doc tors. Het geld komt vervolgens ten goede aan diverse projecten in het land die een betere gezondheidszorg voor kwetsbare mensen tot doel hebben. Zo is er financiële steun voor het opleiden van de plaatse lijke bevolking om zelf de medische begeleiding bij bijvoorbeeld beval lingen te kunnen doen. Verder is er aandacht voor voorlichting over besnijdenissen van vrouwen. "Best lastig, omdat dit onderdeel uit maakt van de cultuur in Tanzania. Toch is het geven van voorlichting wel succesvol." Martin noemt het prachtig te weten dat er geen geld aan de strijkstok blijft hangen. "Alle opbrengst gaat naar Amref Flying Doctors. Dat is voor mij een voor waarde om mee te doen." Martin en zijn kinderen werken hard om het benodigde geld bij elkaar te krijgen. "We zoeken spon sors en proberen ook op andere manieren geld te verdienen. Zo goo chelt Jeroen tijdens evenementen - hij is voormalig Nederlands jeugd kampioen goochelen. Janneke orga niseert diners en maakt drankjes en voedingsmiddelen die ze verkoopt op onder andere markten. We zijn echt fanatiek: voor ons voelt dit geld verdienen als een onderlinge wed strijd. Het blijft een strijd om het meeste geld binnen te halen. Dat is wel heel leuk. Natuurlijk is het ook mooi om samen te trainen. We doen bijvoorbeeld mee aan clinics en zit ten soms meerdere dagen op de fiets. Dankzij dit project zie ik mijn kinderen - die wonen in Amsterdam en Groningen - vaker dan voor heen. Dat is voor mij bijzonder. Bovendien gaan we iets uitdagends doen waarover we samen nog jaren kunnen napraten. Ik ben hier heel dankbaar voor." Opstnivend zand De Heilooënaar vertelt gepassio neerd over het avontuur dat hij en zijn kinderen tegemoet gaan. "We fietsen de eerste dag vijftig kilome ter en daarna gemiddeld zeventig kilometer per dag. Dit van west naar oost door woestijngebied en heuvels en om de bekende berg Kiiimanjaro heen. Onderweg zien we dieren zoals giraffen en zebra's, echt genieten! Verder passeren we diverse dorpen. Hier wachten de inwoners op ons, kleurrijk gekleed en dansend om ons te bedanken. Hier zien we met eigen ogen voor welke projecten wij geld doneren. We overnachten onderweg in tenten op campings en eten 's avonds met ongeveer honderd andere deelne mers. De omstandigheden zijn best heftig: zo kunnen we veertig graden hitte verwachten. We moeten daar om extra veel drinken en vloeibaar voedsel meenemen. Ook fietsen we door opstuivend zand, het gebruik van mondbescherming is daarom noodzakelijk. Uiteraard hebben we fietsgereedschap mee zoals latex waarmee je snel een lekke band kunt plakken." Wilt u geld doneren voor team Schuitenmaker uit Heiloo? Help hen dan op weg voor een gezonder en zelfstandiger Afrika. Zie www. africaclassic.nl/team-schuitenmaker Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Amref Flying Doctors zet zich in voor blijvende verbeterin gen van goed functionerende gezondheidssystemen in Afrika. Dat betekent dat Amref Flying Doctors zich in de programma's richt op zaken als opleiding van zorgpersoneel en bestrijding van ziektes als malaria en aids. Maar ook op goede communicatiemid delen, transport en voorlichting en op vergroting van zelfbewust zijn en participatie van kwetsbare groepen, wetgeving en onder wijs. Hoewel het niet meer het speerpunt van hun werk is, voert Amref Flying Doctors daarnaast steeds medische vluchten uit naar afgelegen gebieden. Tijdens de Africa Classic bezoekt u diverse projecten van Amref Flying Doctors én maakt u kans op een vlucht met de Flying Doctors (bron: www.africaclassic.nl). HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo heeft begin deze maand de integrale verordening sociaal domein vastgesteld. Alle verorde ningen die tot nu toe golden op het gebied van Jeugdhulp, de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en de Participatiewet zijn samengevoegd tot één document. Het idee achter het samenbren gen van de regelgeving op deze verschillende terreinen is dat de gemeente meer samenhang aanbrengt in de ondersteuning en dienstverlening aan de inwoners. Daarnaast wordt het nu eenvou diger om maatwerk te leveren en echt te kunnen doen wat nodig is, zonder dat regels elkaar in de weg zitten. Met de verordening besloot de gemeenteraad de eigen bijdrage voor maatwerk voorzieningen in de Wmo af te schaffen voor mensen met een laag inkomen. Hieronder vallen de begeleiding, dagbesteding, respijtzorg, huishoudelijke hulp, hulpmiddelen en woningaanpas singen. Mensen met een midden- of hoog inkomen gaan minder eigen bijdrage betalen voor deze voorzieningen. HEILOO - In Heiloo mag in de toekomst geen enkele jongere langer dan drie maanden thuiszit ten zonder passend onderwijs of zorg. Dat doel stelt Heiloo zich, samen met andere gemeenten van Regio Noord-Kennemerland, voor 2020 en daarna. Om dat te kunnen bereiken ondertekende wethouder Elly Beens op 10 mei het 'Thuiszitterspact 2017' van de regio Noord-Kennemerland. In het 'Thuiszitterspact 2017' bun delen professionals van scholen, gemeenten, jeugdhulp- en zor ginstellingen en samenwerkings verbanden in de regio Noord- Kennemerland hun krachten. Centraal in het handelen van alle partners staat het leerrecht van jongeren. Hoe dat in de praktijk precies wordt opgepakt, staat in een apart uitvoeringsplan. Daarin staan specifieke activiteiten en onderlinge afspraken over pre ventie (van thuiszitten), samen werking met zorginstellingen en maatwerk. Ü3M fi Nationale Vereniging -e HEILOO - Stichting de Buitenkans heeft tot en met de zomer weer een aantal evenementen op de agenda staan, variërend van voorstellingen tot exposities en van wandelingen tot markten. Zo is tot en met 28 mei in Galerie de Buitenkans een expositie te zien van Josee Voormans, Kunstkollectief 'samen sterk' en Liesbeth Walsarie-Morsch. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Martin met zijn kinderen Janneke en Jeroen in voorbereiding op hnn avontnnr. Aangeleverde foto HEILOO - Het is noodzaak dat er een oplos sing gevonden wordt voor het plastic afval dat buiten wordt opgehangen. Dat werd duidelijk na het verkrijgen van meerdere foto's van inwoners van Heiloo. Hierop zijn tuinen en straten bezaaid met afval te zien. De plasticzakken hangen op een lage hoogte waardoor het voor vogels, honden, katten en andere beesten heel gemakkelijk is de zakken open te scheuren en de afval te verspreiden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9