'Groot dictee Heiloo Junior wordt traditie' AZ-museum verscholen in Heiloo Buitenspeeldag: ook Bibliotheek Heiloo doet mee! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN JAARGANG 83 NUMMER 23 Word slootjesexpert tijdens IVN Slootjesdag Heiloo 3 Foto-expositie over het Landgoed Willibrordus Van 'corveebeurten' tot 'conciërge Foto: Koen Eibers HEILOO - Op het PCC in Heiloo werd woensdagmiddag 31 mei voor de tweede keer het Groot Dictee Heiloo Junior gehouden. Vorig jaar staken Koen Eibers (directeur van Obs Meander) en Rob van Veen (afdelingsleider van het PCC) de hoofden bij elkaar om voor de leerlingen van de groepen 8 van alle Heilooër basisscholen een spellingswedstrijd te organiseren. Dit heeft als doel om taal nog meer onder de aandacht te brengen bij de leerlingen. Ze kunnen alvast kennis maken met wat zij kunnen verwach ten op de middelbare school. Verder is het goed de 'taalslimme' kinderen uit te dagen. Inzet van deze strijd is de felbegeerde wisseltrofee die de best presterende school een jaar lang in bezit mag hebben. Natuurlijk werden ook de individuele prijswin naars niet vergeten. Wethouder Elly Beens had dit jaar de eer de tien zinnen voor te lezen. "Wat een ont zettend leuk initiatief dat echt een traditie gaat worden hier in Heiloo", aldus de wethouder. Benedictusschool en De Duif Het team van de Benedictusschool ging wederom met de schoolprijs aan de haal. Daarnaast was Luteijn Kampstra van De Duif met maar zeven fout jes de individuele winnares. Zij won een pen met inscriptie, beschik baar gesteld door De Schrijverij. Luteyn Kampstra won Groot Dictee van Heiloo. De gemeente en de bibliotheek sponsorden de tweede en derde prijzen. Tijdens het juryberaad was er ook tijd voor ontspanning. Muziekdocent Rens Boerke gaf de kinderen en het aanwezige publiek een workshop body-percussie. PCC Heiloo is een 'Gezonde School'. Voor elke deelnemer stond er daar om een heerlijke smoothie klaar en een appel. Dit om de nodige vitami nen binnen te krijgen tijdens de las tige opgaven. Rob van Veen schreef het dictee. Het thema hiervan was de over gang van de basisschool naar de middelbare school: iets waarmee de deelnemers spoedig te maken krijgen. Woorden als 'corveebeur ten en conciërge' waren dan ook vanzelfsprekend in dit dictee. Aan het eind kregen alle deelnemers een medaille. Verder was er een bos bloemen voor de wethouder en een doosje chocola voor de juryleden. Volgend jaar volgt de derde editie en dan is er echt sprake van een traditie. HEILOO - In Heiloo heeft een van de woonhuizen een ande re functie: een opslagruimte voor veel AZ-artikelen. Dennis Piket (33) is de trotse eigenaar van Matchworn. In 1994 kreeg hij zijn eerste spelersshirt. Inmiddels heeft hij er tachtig die hij door de jaren heen persoon lijk kreeg van de AZ-spelers. Piket heeft bovendien meer dan alleen maar voetbalshirts. Zijn col lectie omvat alles van vaantjes, wed strijdkaartjes, programmaboekjes en voetbalschoenen tot het oude stoeltje uit de Alkmaarderhout. "Het is eigenlijk te veel om op te noe men. Kom gewoon een keer langs!" meent Piket. De meeste spullen zijn gekregen, maar Piket heeft zelf ook veel moeten aanschaffen. Het is het waard; enorm trots is Piket op zijn verzameling. Hij is het meest trots op zijn eerste wedstrijdshirt, die hij als verrassing kreeg. Eigenlijk is hij op alles trots: "Achter elk shirt zit een verhaal." Piket is een AZ-fan in hart en nie ren. Hij werd geboren in Alkmaar 'en daar was maar één club, dat was AZ!' Dat hij een diehard AZ-supporter is, is duidelijk. Maar of er meer Heilooërs zo enorm fan zijn zoals hij, daar twijfelt Piket aan. "Natuurlijk zijn zij ook fan van AZ, net als ik, maar of ze net zo ver gaan met verzamelen, dat weet ik niet Piket heeft ook al verschillende (oud-)AZ-spelers op bezoek gehad, zoals Robert van der Weert, Oscar Moens, Richard Goulooze, David Loggie en Sergio Rochet. "Maar dit zullen zeker niet de laatsten zijn", spreekt Piket. Wat hij verder in de toekomst ziet, weet hij niet. "Ik leef met de dag." AZ gaf hem niet alleen de liefde voor voetbal, maar ook de liefde voor zijn huidige vriendin. Piket heeft zijn vriendin namelijk leren kennen bij AZ. Ze wonen inmiddels al zes jaar samen in Heiloo. Wilt u Matchworn bezoeken of heeft u zelf nog iets in huis wat met AZ te maken heeft? Dennis Piket is hier zeer blij mee! Mail dan naar Dennis-AZ-Alkmaar@hotmail.com. Matchworn is ook op Facebook te vinden: 'Matchworn verzameling AZ Alkmaar. Tekst: Ilse Bloemendal HEILOO - Ook Heiloo doet woensdag 14 juni mee met de Buitenspeeldag. Het is een mooie gelegenheid om kennis te maken met het buitenspeelgoed van Bibliotheek Heiloo. Vanaf 14.00 uur staan de skelters, loopfietsen en skippyballen klaar op het parkeerterrein van Rozing, naast de bibliotheek. Om 15.30 uur kunnen kinderen daar meedoen met een workshop 'stoepkrijten in 3D', door striptekenaar Irene Mulder. De buitenspeeldag eindigt om 16.30 uur, maar de aanwezigen kunnen het leukste speelgoed lenen om thuis mee verder te spelen. Op deze dag leen je twee buitenspeelmate rialen voor de prijs van één. Wat is er mooier dan spelende kinderen op straat, in huis en op school? In alle landen, in alle culturen wordt gespeeld. Door te spelen ontwik kelt een kind zich op verschillende manieren. Bij Bibliotheek Heiloo vindt u altijd het juiste speelma teriaal dat aansluit bij de ontwik kelingsfase van uw kind, zo laat de bibliotheek weten. Foto: via Google.nl ontmangen! bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL VOOR HET MEE ST ACTUELE NIEUWS La Bruinzeel Dennis Piket bij een deel van zijn AZ-collectie. Foto: Ilse Bloemendal HEILOO - In Appartementencomplex De Loet in Heiloo is van zeven fotografen van de HAF een fotoserie tentoongesteld. Het Landgoed Willibrordus vormt het thema van de foto's. De fotografen mochten dit thema op een vrije manier invullen. Zo fotografeerde Tineke Leering bor den en bestek uit het museum en fotografeerde Ida Visser de kaasmakerij. Ook zijn er bijvoorbeeld foto's te zien van het interieur van de Kapel, van groen-vrijwilliger Harry en is een 'variatie op het thema bloemen' waard om te bekijken. Het zijn slechts voor beelden van veel meer moois. Gaat u kijken? U kunt deze expositie alleen overdag bekijken van 10.00 tot 17.00 uur. Op de etage vindt u eveneens natuurfoto's van HAF-lid Renno de Jong.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 1