Word slootjesexpert tijdens IVN Slootjesdag Schouten Nivon Heiloo: rondwandeling vanaf Heerhugowaard 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 7 JUNI 2017 Kom ontdekken wat er allemaal in de sloot leeft. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- j -'j vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Weet jij wat er alle maal bij jou in de sloot leeft? Kom alles over het waterleven in een doodgewone Nederlandse sloot tijdens de IVN Slootjesdag op zondag 11 juni. IVN Noord-Kennemerland en KNNV regio Alkmaar nemen kinde ren van vier tot twaalf jaar (samen met hun (groot) ouders) mee op ontdekkingsreis in een doodge wone sloot, een wondere wereld vol bootsmannetjes, kokerjuffers en schaatsenrijders. Onder begelei ding van de natuurgidsen worden de kinderen gestimuleerd om lekker te gaan 'scharrelen' langs de oevers van het water. De IVN Slootjesdag 2017 is op zondag 11 juni van 10.00 tot 16.00 bij Het Maalwater, aan de zuidwes telijke zijde van het park, achter Het Baafje en De Rietvink. De locatie is onder andere eenvoudig te bereiken via de parkeerplaats van Zwembad Het Baafje. Voor de kinderen is er een IVN Scharrelkids zoekkaart 'Waterdiertjes'. Daar staan meer dan vijfendertig waterdiertjes op, die je zelf in de sloot kunt zoeken. Vergeet bij deze activiteit ook vooral niet om je laarzen mee te nemen! Opgeven voor de Slootjesdag is niet nodig en de activiteiten vinden doorlopend plaats. De gemeente Heiloo ondersteunt dit evenement. HEILOO - Wij sluiten zon dag 11 juni traditiegetrouw het Nivon-seizoen af met een mooie rondwandeling vanaf Heerhugowaard. Deze keer een groene wisselrond wandeling 'de Heerhugowaard'. De wandeling start vanaf het Station Heerhugowaard, die redelijk gemak kelijk te bereiken is vanuit Heiloo met de trein. Vandaar wandelen wij naar 't Waarderhout: een flink bos om vervolgens over rustige asfaltweggetjes en graspaden de 'Heerhugowaard' te verkennen. Onderweg komen wij door het pitto reske dorpje Oterleek. De terugweg gaat door het Huygendijkbos, Park Luna en langs een groot recreatie- meer en de hoog gelegen dijk langs het kanaal Alkmaar-Kolhorn. Omdat de wandelroute officieel negen tien kilometer lang is, hebben wij gemeend deze iets te moeten inkor ten tot circa zestien kilometer en lopen wij via de bebouwing richting het station Heerhugowaard. Wij starten vanaf Heiloo met de trein om 9.35 uur. Hierna komen wij om 9.53 uur in Heerhugorwaard aan. Wij vragen de wandelaars die met het openbaar vervoer rei zen om te verzamelen om 9.20 uur op station Heiloo. Voor dege nen die op eigen gelegenheid naar Heerhugowaard willen komen: kom graag op tijd. Neem uw lunchpak ket en drinken mee. Voor opgave en/of vragen kunt u bellen naar Reina Mulder via 072 - 5333127 of stuur een e-mail naar info@ nivonheiloo.nl. Ons motto is: de wandeling gaat altijd door! Ik ben Piet Schouten, bijna drieënzestig jaar oud. Ik heb twee fijne kinde ren met idem dito partners, drie prachtige kleinkinderen en zij hebben een geweldige moeder, schoonmoeder en oma Dineke. Ik woon met plezier op de Rosendaal maar ik ben dagelijks te vinden tussen mijn dieren achter boerderij Nijenburg. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren op 25 juni 1954 op de Kerkelaan 60 in dezelfde kamer waar ook John Hoetjes het eerste levenslicht zag. Ik groeide op bij mijn achter buurman, veehouder Kobus Modder, tussen de varkens, biggen, kippen, koeien, geiten en paard Max. Alles achter ons was land en tuinderij, je vindt er nu de Torenlaan, Gouwe Boom en Vinkenbaan. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik heb altijd werk gehad, wat ik ook een hobby vond. Zolang ik maar mensen blij kon maken. Ik heb negenendertig jaar telefoons aangesloten voor PTT, geschilderd, behangen en daarna de post en kranten rondgebracht. Als ik eerder was begonnen met het spelen van mondharmonica en zingen, dan was ik wellicht muzikant van beroep geworden. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Met Keith Richards zou ik graag een keer een shaggie willen roken. Voorts zou ik Marianne Thieme weleens bij Nijenburg uit willen nodigen tussen mijn dieren. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik werd in 1969 vijftien jaar en mijn moeder vond dat ik eens een keer uit moest. Dat heeft ze geweten. Ik werd namelijk opgehaald door Leo Hoetjes, op een vroege zaterdagavond. Samen met Jan Hoetjes en Johan op de Weegh gingen we naar 14+ in de BukBuk. Ik vroeg wat daar te doen was en of er ook moppen verteld werden. Ik had net een bruinfluwelen Spaanse heupbroek gekocht en een geel/goud glitteroverhemd. Ik was 1.81 lang en ze lieten mij er niet in. Ze dachten dat ik ouder was dan achttien. Een oudere broer van Leo (Nico) hoorde dit en zei: 'Dat is Pietje en die is pas vijftien geworden'. Ik mocht naar binnen en het werd een groot feest. Ik leerde daar ontzettend veel lieve mensen kennen en genoot van de muziek van Hubert Kuijper en Theo Ursem. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Heiloo is één grote mooie plek maar ik aanbid het Nijenburgse. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Het liefst niet want ik moet er om vier uur uit. Maar doe dan maar voor een goeie grol van Freek de Jonge of Herman Finkers, 'Rode wijn' van Bram Vermeulen of muziek van Chuck Berry. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? 'Een vliegende kraai heeft altijd wat' en 'Morgen komt nooit' (luister maar naar 'Morgen begin ik meteen' van Huub van der Lubbe). 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik per jaar zo'n zeventienduizend kilometer op de fiets rij. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou weer eens wat met de BukBuk gaan doen. Ik ben blij dat de ambtster mijn van onze burgemeester verlengd is, ik waardeer zijn betrokkenheid zeer. 10. Persoonlijke vraag van Joop Tulp aan Piet Schouten: 'Je speelt en zingt al jaren vol overgave nummers van de Stones en de Kinks. Het klinkt altijd als muziek in mijn oren. Waarom is die zesti- gerjarenmuziek zo bijzonder voor jou en welke muziek van nu zou op je repertoire passen?' Ik ben opgegroeid met bijna uitsluitend oudere buurjongens. Zij luisterden naar singeltjes (en later LP's) van The Pretty Things, Stones, Them, The Shoes, Bob Dylan, Cuby and the Blizzards en The Byrds. Dat greep mij enorm. Teksten als 'Get off of my cloud', 'Mama keep your big mouth shut', 'Window of my eyes' en 'My back pages' spraken mij ontzettend aan en sloten naadloos aan op mijn jeugd. Ik geniet momenteel van onder andere Guus Meeuwis, Claudia de Breij, De Dijk en zelfs het nieuwe liedje van Roxanne Hazes. Ik ben de tekst al aan het herschrijven zodat ik het zelf kan zingen. Ik nomineer Hans Bolten voor de volgende 10 vragen: Hans, ik ken je al vanaf de begin jaren zeventig, toen jij je vader in de zaak hielp waar ik houten platen haalde die ik beschilderde bij Keuning. Jaren later leerden we elkaar beter kennen bij café La Strada en hebben we samen met Cees van Diepen in 1985 de Noord-Hollandtocht geschaatst (212 km). Je studeerde wijsbegeerte en sociale wetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam en als we met elkaar praten, vliegt de tijd. Je werkte onder an dere als docent filosofie. Mijn vraag aan jou is: wordt er genoeg gefilosofeerd in Heiloo en wat zou ons dorp aan filosofie kunnen hebben? Weer of geen weer: de wandeling gaat altijd door! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3