Groots smartlappen- en shantyfestival Roparun-sponsorloop succesvol Blote Voeten Voetbaltoernooi Dolfinn Golf 2017 ready for tee off! REGIO SPORT 9 Hoever-leerlingen halen 4763 euro binnen Videocrowd met sport-samenvattingen UITKIJKPOST 7 JUNI 2017 Alle lopers en organisator Jacco Walta op de foto. Foto: Mark Broersen AKERSLOOT - Zondag 11 juni zal Akersloot weer bruisen van plezier met een lach en een traan onder de klanken van smartelijke liederen die door diverse koren ten gehore gebracht gaan worden. Op het Wilhelminaplein in Akersloot kunt u vanaf de terrassen luisteren en meedeinen op hartver scheurende liederen. Zes prachtig uitgedoste en kleurrijke koren zin gen werkliederen uit de oude zeil vaart. De koren laten op het buiten podium schrijnend gezang horen, de meest droevige gebeurtenissen, grootste tranentrekkers, de zoetste smartlappen en de meest aanste- kelijke meezingers. 'De Zingende Zwanen' bijten het spits af, gevolgd door 'De Vrolijke Noot' uit Alkmaar met wel zestig zangers op het podi um. Daarna volgt het Egmonds Shantykoor 'De Zaalneelden' en het beroemde Kapiteinskoor uit Zaandam. Ook de 'Brulboeien' betreden het podium waarna het piratenkoor De Landlubbers de dag afsluiten. Dit festival kenmerkt zich door de gezellige sfeer, het meezin gen en de vrolijkheid. Van jong tot oud, het Smartlappen- en shantyfes- tival Akersloot is voor iedereen. Het festival begint om 12.15 uur op het Wilhelminaplein. Het eerste koor begint zondag om 12.45 uur. De entree is gratis. Kapiteinskoor Zaandam Aangeleverde foto EGMOND A/D HOEF - Mooie prestaties van ruim driehon derdzesendertig basisschool leerlingen van De Boswaidschool en Sint Jozefschool uit Egmond aan den Hoef donderdag tijdens de Roparun-sponsorloop rond het Slotpark. De voorlopige opbrengst voor het goede doel bedraagt 4763 euro. Het bij elkaar gelopen geld gaat naar de Stichting Roparun, voor palliatieve zorg aan mensen met kanker. Het doel was zo veel moge lijk rondes lopen van 1,4 kilometer door het Slotpark en daarmee geld ophalen voor de Stichting Roparun. Na het startsein van de Bergense wethouder Hugo Snabilie gingen de leerlingen volledig los. "Een top prestatie", aldus initiatiefnemer Jacco Walta. "Van de kleuters tot de leerlingen uit groep acht: ze deden echt geweldig hun best. Sommigen hadden tekort aan de acht vak jes op hun stempelkaart. Het was prachtige weer en iedereen was blij." Uiteindelijk valt de opbrengst nog hoger uit, verwacht een trotse Walta. "Veel kinderen worden per gelopen rondje gesponsord. Zij gaan dus de komende dagen op pad om hun bij elkaar gelopen geld op te halen. Kortom, het was een bijzon der geslaagde editie.'' De deelnemers en Walta kijken terug op een geslaagde sponsor loop. "Het enthousiasme was echt super. Bij de leerlingen, de leer krachten en de vele vrijwilligers en sponsors. Langs het parcours zijn de leerlingen flink aangemoe digd door vaders, moeders, opa, oma's en buren. Buurtbewoners hadden langs de route hun vlag gen uitgehangen en in het Slotpark was het gezellig druk.'' Met dank ook aan sponsors Hoveniersbedrijf Rotteveel, Bouwbedrijf Tervoort, Sportprijzen Kamper, Gorter Advisie Reclame Communicatie, Tekstbureau De ZinnenZaak, Drukkerij Belleman, AGU Alkmaar, AH, MTB De Zeeleeuwen, Onno Tijn van het Sportcafé De Watertoren, Restaurant Kosteluk, Kinderopvang de Poppenkast, Pim Dekker en Jeroen Kuppers. Meer informa tie over het goede doel vindt u op www.roparun.nl. HEILOO - Op 10 juni is het weer tijd voor het jaarlijkse Dolfinn Golf charity toernooi, een uitda gende stableford wedstrijd over achttien holes. Het toernooi wordt gehouden bij de Golf en Countryclub Heiloo aan de Lagelaan. De opbrengsten van de wed strijd komen volledig ten goede aan Stichting Dolfinn. Die staat voor het doel 'meer leren en genieten voor kinderen met een beperking'. Tijdens de wedstrijd zijn er ook diverse extra 'challenges'. Zo wordt op hole 12 de eerste hole-in-one beloond met een splinternieuwe Fiat 500, aangeboden door F.G.J. Pepping en Dirk van der Steen! Verder is er de longest putt, de spec taculaire highest putt op 40 meter hoogte en staat de deelnemers ook nog een mystery hole te wachten. Dolfinn Golf stelt het golftalent graag op de proef. Als beloning is er uiteraard een geweldig prijzenpak ket beschikbaar. Er kan individueel of per flight van vier personen worden inge schreven. Ook bedrijfsteams kun nen meedoen. Deelnemers moeten tenminste in het bezit te zijn van een 'golf vaardigheidsbewijs'. De kosten voor deelname aan het all inclusive Dolfinn Golf Charity Toernooi bedragen 125 euro p.p. Leden van GCH betalen 100 euro p.p. Dat is inclusief een diner met livemuziek tij dens en na' bij Brasserie In 't Groen. Alleen de drankjes na afloop van de wedstrijd zijn voor eigen rekening. Tijdens de dag wordt - in en buiten de baan - op smaakstrelende wijze aandacht besteed aan de inwendige mens. Golfliefhebbers zonder GVB kun nen 's middags meedoen aan een exclusieve golfclinic van de Golf Academy Heiloo. Meer informatie en inschrijven via dolfinngolf.nl. HEILOO - Zwembad Het Baafje in Heiloo staat zondag 18 juni in het teken van het Blote Voeten Voetbaltoernooi. Op blote voeten wordt er in teams van vier jongeren gestreden om de winst. In totaal kunnen er acht jon gensteams (of gemixt) en acht mei denteams meedoen, dus geef je snel op! Opgeven kan tot woensdag 14 juni door een e-mail te sturen naar toernooiheiloo@gmail.com. Zet in deze e-mail de naam van je team, de namen van de spelers en of het om jongens, meisjes of gemixt gaat. Een team bestaat uit vier personen, plus eventuele wisselspelers. Er wordt gespeeld met kleine doeltjes, dus zonder keeper. Als team speel je minimaal drie wedstrijden van tien minuten. Word je eerste of tweede in de poule, dan speel je nog meer wedstrijden. Meedoen aan dit toer nooi kost 8 euro per team. Dit kun je contant afrekenen bij aanvang van het toernooi. Houdt er rekening mee dat entree van het Baafje 4 euro per persoon bedraagt wanneer je geen abonnement hebt. Natuurlijk kun je voor, tijdens en na het toernooi een plons in het zwembad nemen! Wat: Blote voeten voetbaltoernooi Voor wie: Iedereen van 10 t/m 15 jaar oud. Wanneer: zondag 18 juni. Hoe laat: 13.00 tot 16.30. Waar: zwembad het Baafje. Prijs: 8 euro per team (plus eventuele entreekosten van het zwembad). Stuur voor 14 juni een e-mail naar toernooiheiloo@gmail.com. Actiefoto tijdens het golfen. Foto: Iwan Bronkhorst HEILOO - Vidicrowd is een app waarmee je heel makkelijk alleen of samen met anderen een wedstrijdverslag kan maken. In Heiloo wordt er tijdens amateurwedstrijden niet alleen volop gesport, maar nu ook fana tiek gefilmd. Elk weekend worden wedstrijden opgenomen en geplaatst op de website van de Uitkijkpost. De video's van afgelopen weekend zijn daar dus ook op te vinden. Dit weekend vonden verschil lende toernooien plaats in en rond Heiloo, waaronder het AMVJ toernooi van Foresters. Maar ook in Castricum, waar Rugby een veel beoefende sport is, vond een toernooi plaats. Dit voor de jeugd. Wilt u meekij ken? Bekijk dan de videover slagen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9