Concept 'Verkeersbeleid Heiloo 2017 - 2030' nu ter inzage ixxxs* Iganzen.nl IXXX£g Geld voor sociale woningbouw terrein Noordergeestkerk 21 VERSLAG Geef ook! 1 WILDE INGEZONDEN BRIEF Houdt Heiloo sociaal, duurzamer en mooi! KORTOM Wedstrijdvissen voor bedrijven en verenigingen UITKIJKPOST 14 JUNI 2017 HEILOO - De financiering van woningen op de locatie van de voor malige Noordergeestkerk en een beoordeling van de jaarstukken van 2016 namen maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering een belangrijke plaats is. Ook waren er taart en bloemen. Woningen terrein Noordergeestkerk Er komen vijftien sociale duurzame huurwoningen op de locatie van de voor malige Noordergeestkerk en het naastge legen parkeerterrein. Het geld hiervoor wordt onttrokken uit de bestemmingsre serve van het Fonds Sociale Woningbouw. Dat besloot de gemeente Heiloo maandag. Het Fonds Sociale Woningbouw kan wor den ingezet om sociale woningen te kun nen bouwen die zonder inzet van extra middelen niet of moeilijk kunnen worden neergezet. Voorwaarde daarbij is dat het hier gaat om goedkopere woningen in de categorie 1 en 2 en dat er duurzame woningen komen. Een andere voorwaarde is dat coöperaties/ ontwikkelaars moeten investeren. Dat gebeurt: Kennemer Wonen realiseert tien kleine woningen met een terras voor 1 a 2 persoons huishoudens op eigen grond waar vroeger de kerk stond. Daarnaast komen er op het par keerterrein aan de Vinkenbaan - naast de voormalige kerk - nog eens vijf extra soci ale huurwoningen. Deze 'parkeer'grond is eigendom van de gemeente Heiloo. De gemeente verkoopt aan Kennemer Wonen haar vijf kavels waarna Kennemer Wonen de woningen gaat ontwikkelen. Dit wor den vijf iets grotere eensgezinswoningen met tuin. Het aantal parkeerplaatsen (52 stuks) die door de bouw van de woningen verdwijnen op die locatie komen in het plan weer terug, zo belooft de gemeente. Mede de groei van eenpersoons huis houdens en de instroom van vergun ninghouders zou de bouw van de sociale woningen wenselijk maken. Ook volgens het Woningmarktonderzoek Heiloo 2017 bestaat behoefte aan kleinere woningen. Besloten is maximaal 88.500 euro uit het Fonds Sociale Woningbouw te onttrekken. Van dit geld is 48.500 euro nodig om de plankosten en de duurzame aanleg van de openbare ruimte te realiseren. Daarnaast wordt 40.000 euro gebruikt als bijdrage aan Kennemer Wonen voor de extra ver duurzaming van de woningen, waarbij het streven is 'nul op de meter-woningen' te realiseren. De gemeente en Kennemer Wonen gaan de kostenverdeling en de risico's vastleggen in een samenwerkings overeenkomst. De partijen verwachten deze overeenkomst nog voor de zomerva kantie te ondertekenen. De meerderheid van de gemeenteraad stemde voor het voorstel. PvdA, Heiloo Lokaal en NCPN stemden tegen. Ko Hemminga (PvdA) vroeg zich onder ande re af of het Fonds Sociale Woningbouw wel moet worden aangeroerd. "Kijken we wel voldoende naar het vermogen van de corporatie om te investeren in Heiloo? Als dit toereikend is, dan is het apart dat wij daar als gemeente subsidie op geven." Tijmen Valkering van Heiloo Lokaal maak te bezwaar tegen de volgens hem te gerin ge grondprijs - ongeveer 18.000 euro per woning - die Kennemer Wonen na aftrek van kosten betaalt aan de gemeente bij de aanschaf van de vijf kavels. Ook noemt hij de geplande woningen niet betaalbaar voor mensen met een kleine portemonnee zoals starters. "De huurprijs bedraagt 700 euro per maand." Jaarstukken 2016 De gemeenteraad heeft de jaarstukken van 2016 goedgekeurd. De beoordeling was maandag nodig omdat de jaarstuk ken uiterlijk 15 juli bij Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland moeten zijn ingediend. De gemeente liet eerder dit jaar al weten 2016 met een positief resultaat van 7,5 miljoen euro te hebben afgesloten. Heiloo gaat dit geld grotendeels storten in een reserve waar mee onder andere de aansluiting van Heiloo op de A9 en de spoortunnel van de Vennewatersweg moet worden bekostigd. Ook gaat er geld naar de participatie en integratie van vergunninghouders en een half miljoen naar de algemene reserves. Verder spraken diverse raadspartijen over de ongeveer 2,2 miljoen euro dat Heiloo uit het sociaal domein (o.a. maatwerkvoorzie ningen en WMO) over houdt. Hans van Halem (D66), Matthijs de Moel (Heiloo Lokaal) en Willem Gomes (NCPN) vroegen zich af waarom er zoveel geld is overge bleven. Van Halem: "Een verklaring ontbreekt totaal." Willem Gomes (NCPN): "Overschotten moeten geoormerkt worden en behouden blijven voor het sociaal domein". De Moel (Heiloo Lokaal): "Zijn er mensen die zorg is onthouden waar ze wel recht op hadden?" Volgens wethouder Elly Beens is dat niet het geval. Dat blijkt volgens haar uit signalen die ze ontving van het sociaal team. "Als we geen goede ondersteuning zouden bieden, dan zou het klachten regenen." Beens laat weten dat het 'berichtenverkeer in 2015 en 2016 niet altijd goed is gegaan'. "Daarom kunnen getallen afwijken." Ook PvdA wees op het overschot. Heiloo Lokaal liet later op de avond weten 95.000 euro te willen toevoegen aan een fonds voor sociale woningbouw. Dit verzoekt kreeg geen meerderheid in de raad. Uitsluitend D66 stemde voor. Menno Oldenhof van Sociaal en Groenplatform Heiloo nam als inspreker het woord. Hij sprak de wens uit dat het geld voor het sociaal domein daadwerkelijk naar de zorg gaat en benadrukte het tekort aan sociale woningruimte. "Denk goed welke problemen je wilt oplossen, er is genoeg te doen op dit gebied." Tot slot van dit verhaal hadden de meeste partijen waar dering voor de weerstandsratio van de gemeente Heiloo, de manier waarop de informatie over de jaarstukken is aangele verd en de samenwerking met de accoun tant. Taart en bloemen Mededelingen en bedankjes tijdens de gemeenteraadsvergadering. Allereerst trakteerde burgemeester Hans Romeyn het college van B&W, de raadsleden, de pers en het publiek op een gebakje. Dit om te vieren dat hij als burgemeester mag blij ven voor een derde ambstermijn. Hans van Halem (D66) feliciteerde de burgemeester namens de gemeenteraad en schonk hem een bos bloemen. Hij benadrukte dat een derde termijn lang niet aan alle burge meesters is gegund. Van Halem liet weten dat het slechts twee keer is voorgekomen in de geschiedenis dat een burgemees ter meer dan drie termijnen volmaakte. Wie weet krijgt Romeyn dit voorrecht ook wel... Verder liet Van Halem weten te stoppen als fractievoorzitter van D66. Zijn collega Fons Hopman neemt zijn taken over. Hopman: "Deze mededeling overvalt mij een beetje", grapte Hopman. Daarna dankte hij D66 voor het vertrou wen. "Het is heel wat om zo'n icoon op te volgen." Hopman is blij dat Van Halem wel beschikbaar blijft voor coaching en hand en spandiensten. Hans van Halem kwam in 1990 als fractievoorzitter in de gemeen teraad van Heiloo. Na de afwezigheid van D66 uit de raad tussen 2002 en 2010 werd hij opnieuw fractievoorzitter, eerst van de combinatie D66/GroenLinks en vanaf 2014 van D66. Verder nam controller Piet de Ram van de auditcommissie maandagavond afscheid. Ook hij kreeg een bedankje en bloemen namens het College van B&W en de gemeenteraad. Eric de Nijs gaat zijn taken overnemen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Heiloo wil voor 8,5 miljoen een afslag op de A9. Volgens de Overeenkomst Nieuwe Strandwal moet Heiloo deze afslag betalen uit de verkoop van woningen in Zandzoom en Zuiderloo en bedrijfskavels in de Boekelermeer. Inmiddels blijkt dat de afslag veel duurder wordt en dat de genoemde projecten miljoenenverliezen opleveren. Verliezen die de Heilooer reser ves te boven gaan. Om minder verlies te lijden besloot de meerderheid van de gemeenteraad (VVD, CDA en Heiloo2000) om dan in Zandzoom en Zuiderloo maar minder sociale huur/koopwoningen en meer dure wonin gen te bouwen. Daar verdient Heiloo namelijk meer aan. Niet bepaald sociaal, als er nog zoveel Heilooers wachten op een betaalbare woning in hun eigen dorp! Vorig jaar besloot de gemeenteraad om ruim 1 miljoen niet uitgegeven zorg/WMO budget 2015 via de Reserves over te hevelen naar onder meer de verliezen op deze grote bouwprojecten. Ook over 2016 is 1.1 miljoen euro van het budget voor WMO en hulp in de huishouding niet uitgegeven en opnieuw wil Heiloo dit via de Reserves overhevelen naar onder meer de grote bouwprojecten. Zo gaan er miljoenen euro's bestemd voor het sociaal domein naar de verliezen op de eigen projecten van de gemeente. Niet erg sociaal, als Heilooers tevergeefs aankloppen om goede zorg op maat in eigen dorp! Vanwege alle verliezen bezuinigt Heiloo op zorg, sport, cultuur en gemeen- tegroen! De Beun, de Bibliotheek, de sportverenigingen krijgen minder subsidie, moeten meer betalen voor het gebruik van de voorzieningen en ondertussen maken bomen en plantsoenen plaats voor gras. Niet bepaald duurzaam, deze kaalslag! Voor diezelfde afslag wil Heiloo 17 hectare waardevol weidevogelgebied in het Heilooër Die opofferen, juist nu we onze weidevogelnatuur moeten beschermen. Landschap NH heeft zich al teruggetrokken uit het overleg over het compenseren van alle opgeofferde natuur, omdat gecompenseerd wordt in al bestaand natuurgebied. Niet erg duurzaam, zo'n sigaar uit eigen doos! Het Sociaal Groen Platform Heiloo hoort graag hoe u over deze en andere zaken denkt én hoe wij samen met u Heiloo wél sociaal, duurzaam en mooi kunnen houden! Wij nodigen u uit voor onze contactavond op 20 juni aanstaande in het Trefpunt. We starten om 20.00. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom! Sociaal Groen Platform Heiloo HEILOO - Wat moeten we doen om Heiloo bereikbaar, leefbaar en verkeersveilig te houden in de toekomst? Dat staat in het concept 'Verkeersbeleid Heiloo 2017-2030' dat na een uitgebreid participatie traject vanaf vandaag (woensdag 14 juni) ter inzage ligt in het gemeente huis. Heiloo zegt het fietsen en lopen te willen stimuleren en wil goed bereikbaar blijven met het openbaar vervoer. Ook komen er maatregelen om de drukte op de Kerkelaan en de Stationsweg terug te dringen. HEILOO - Hierbij een uitnodiging voor de Open Kampioenschappen Heiloo wedstrijdvissen voor bedrijven en verenigingen en families en vrienden op 18 juni. De wedstrijdcommissie nodigt u uit aan deze jaarlijks terugke rende viswedstrijd deel te nemen met een ploeg van drie personen. Het inschrijfgeld bedraagt 10 euro per ploeg. Meerdere ploe gen per bedrijf of vereniging zijn van harte welkom. Er wordt gevist in de vijvers van Ypestein. Verzamelen om 7.15 uur op de parkeerplaats De Ypsalon aan De Hucht 4. De wedstrijd duurt van 8.00 uur tot 10.30 uur. U kunt uw ploeg opgeven bij Harry Franse aan De Waard 41 in Heiloo (tel.: 5330111), Piet Schouten aan Rosendaal 48 in Heiloo (tel.: 06-51009720) of Handy Fish aan de Kennemerstraatweg (tel.: 5336961). Direct na afloop is de prijsuitreiking in het cafe van sporthal 't Vennewater, waar ook een verloting plaatsvindt en een gratis hapje wordt aangeboden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21