Mevrouw Grietje Oonk-Spaander viert honderdste verjaardag Zomeravond Orgelconcert in de Cultuurkoepel 9 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 14 JUNI 2017 Een gezellig onderonsje met de burgemeester. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Zaterdag 10 juni vierde mevrouw Grietje Oonk- Spaander haar honderdste ver jaardag. Burgemeester Hans Romeyn kwam haar op 9 juni namens de gemeente feliciteren en een mooie bos bloemen aanbieden. Zichtbaar Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op ontroerd nam mevrouw deze in ontvangst. Mevrouw Oonk is gebo ren in Obdam als dochter van een Heerenboer. In 1942 trouwde zij en sinds 1956 woont zij in Heiloo. Samen met haar man - hij over leed in 1981 - en haar vier kinderen woonde de honderdjarige op ver schillende plaatsen in Heiloo. Nu woont mevrouw sinds 2004 in De Loet/Amberhof. Naast haar vier kin deren heeft mevrouw Oonk zeven kleinkinderen en zeven achterklein kinderen. Mevrouw Oonk is erelid bij het Falkland Toneel. Zij speelde HEILOO - Deze zomer organi seert Erik Jan Eradus in samen werking met de Cultuurkoepel een serie van vier orgelcon certen. Erik Jan is de vaste bespeler van het orgel in de Cultuurkoepel. In 2016 heeft hij het orgel geheel gerestaureerd en weer in een staat gebracht dat het weer jaren meekan. Op vrijdag 16 juni geeft hij zelf de aftrap met een orgel solo met werken van Bach, Widor en improvisaties om de vele kleu ren van het instrument te laten horen. Toegangskaarten kosten 10 euro (inclusief pauzedrankje) en daar in vele producties. Een leuke anekdote is dat zij na het spelen van het stuk 'De Jantjes' een brief van de toenmalige burgemeester kreeg. Hierin stonden de woorden dat hij het stuk al vaak had mogen zien maar dat het nog nooit zo goed vertolkt was als de versie waarin mevrouw Oonk speelde. Dit is haar nog altijd bijgebleven. "Ik zat hui lend aan de keukentafel", aldus mevrouw Oonk. Een mooier com pliment kon zij zich niet wensen. Tekst: Yvonne van Stiphout zijn online verkrijgbaar via www. cultuurkoepeiheiloo.nl of in het VVV kantoor (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. Ook aan de zaal bij aanvang van het concert (aanvang 20.15 uur). Data van de overige Zomeravond Orgelconcerten: vrijdag 30 juni: Duo Esmera: Una Cintina (orgel) en Jean-Sebastien Beauvais met werken van Vivaldi en Andriessen. Vrijdag 14 juli: Erik Jan Eradus (orgel) en Daina van der Wal (fluit) met werken van onder andere Frank Martin en Jehan Alain. Vrijdag 28 juli: orgelsolo van Olga Minkina met werken van onder andere Mendelssohn en Franck. Erik Jan Eradus. Foto: E.J. Hofkerk 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren op 6 januari 1958 op Heerenweg 142 (nu Café Queens). Mijn ouders hadden een 'hout- en ijzerhandel'. Het was een ouderwetse middenstandsbuurt met schilder Ursem, Ranzijn de krui denier, een kolenhandel, groenteboer, visboer en ga maar door. Al die volwassenen waren zo druk dat de buurtkinderen zonder veel toezicht dingen uitspookten die anno nu echt niet meer zouden kunnen. We staken autobanden van garage Bleeker in brand of sloopten midden op straat een oude bestelbus. Niemand deed daar moeilijk over. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Als je hobby je werk wordt, dan krijg je werk dat je hobby niet is. Ik ben vanaf mijn jeugd met filosofie bezig, voor mijn plezier. Na mijn studie is dat mijn werk geworden. De laatste twintig jaar werk ik in organisaties en probeer ik mensen wat filosofische vaardigheden bij te brengen; zinnige vragen stellen, nadenken over wat je zegt. Ik doe dat als zelfstandige, waardoor er werk bij is gekomen dat nooit mijn hobby was: boekhouden, klanten werven, een website runnen. Werk achter de schermen dus. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Louis van Gaal, om hem op mijn manier te interviewen. Ik vind het altijd mooi om mensen over hun vak te horen, omdat ik dan altijd iets nieuws hoor. Van Gaal is nogal een vakman, met een bijzondere kijk op mensen en dingen. Ik zou daar weleens in willen spitten. 4 Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? De aardbeienveiling, tegenover café Admiraal (nu café de Wit). Waar nu de Vomar is, stonden grote aardappelschuren en langs de Heeren- weg het veilinggebouw. Ik zie nog hoe tuinders met gekromde ruggen handkarren vol aardbeien voorwaarts duwden naar de veiling; een drukte van belang. Heiloo was een aardbeiendorp en wij hadden thuis ook een landje dat er vol mee stond. In mijn kindertijd heb ik zoveel aardbeien gegeten dat ze mij pas sinds een paar jaar weer beginnen te smaken. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Ik loop 's avonds vaak van Limmen over de Westerweg naar Heiloo. Iets voorbij Kapel ga ik dan in de berm zitten en dan kijk ik west waarts over de weilanden naar de abdij van Egmond, daarachter de duinen en de dalende zon. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? In de winter sta ik met alle plezier midden in de nacht op om voor zonsopgang samen door de ijzige kou over het ijs krassen, dat is het helemaal! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? 'Als je gaat vegen, begin dan in de hoeken; de rest van de kamer zorgt wel voor zichzelf'. Werkt altijd. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik eindeloos cello-suites van Bach kan beluisteren. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Lastig, ik weet niet eens wie er burgemeester is.misschien zou ik dus mijn pr veranderen, zodat types als ik wel weten wie er aan het bewind is. Anderzijds: misschien wel een goed teken dat ik hem (of haar?) niet ken; ik hoor geen vreselijke dingen, dus het zal wel goed wezen. 10. Persoonlijke vraag van Piet Schouten aan Hans Bolten: Wordt er genoeg gefilosofeerd in Heiloo en wat zou ons dorp aan filosofie kunnen hebben? Van mijn leermeester Cornelis Verhoeven aan de universiteit heb ik de grondige argwaan overgenomen jegens mensen die beweren dat filosofie nuttig zou wezen voor het een of ander. Dat is een zelfover schatting van filosofen. Tegelijk lijden daar nogal wat planners, gogen en logen aan: zelfoverschatting, het geloof dat ze alles en iedereen kunnen verbeteren. Van dat geloof kan filosofie je wel bevrijden. Maar of dat nou ook weer nuttig is? Ik nomineer Ann Kesseler voor de volgende 10 vragen. Ann Kesseler is een geboren en getogen Amsterdamse die al lang in Heiloo woont. Ze werkt alweer vele jaren in de lokale Horeca. Mijn vraag is: 'Ann, wat van Amsterdam mis je eigenlijk het meest in Heiloo?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3