Kermisrun dit jaar extra feestelijk Zwemacties en Super Bootcamp 6.977 euro voor Roparun Zilver voor Karen Stevenson Inschrijven voor Tannes REGIO/SPORT 13 Hallem: Open Atelier-weekend Nieuw: informatiepaal |regio| ARGUS-mast gesloopt |regio| Expositie in De Hanswijk |regio| Einddansshow Tios Limmen EGMOND-BINNEN - Het Egmondse kunstcollectief HALLEM organiseert zaterdag 8 en zondag 9 juli een Open Atelier weekend. Dit gebeurt in het kader van hun vijfentwintigjarig bestaan. De ateliers gaan dit weekend open van 12.00 tot 17.00 uur. Huug Zentveld, (Peperstraat 32), Jos Apeldoorn (Visweg 12) en Erik Baart (Noordvelderweg 2z) ontvangen dan bezoe kers in hun ateliers en werkplaatsen. Hier zijn schilderijen en beeldhouwwerk van hout te zien. Op de foto Huug Zentveld in zijn atelier. Aangeleverde foto Zwaardvis-diploma's zwembad Loos TV80 komt met nieuwe programmering UITKIJKPOST 5 JULI 2017 Sportiviteit en feest gaan hand in hand. Aangeleverde foto LIMMEN - De Kermisrun in Limmen vindt plaats tijdens het kermisweekend van Limmen op zaterdag 9 september. De inschrijving is gestart. De Kermisrun vindt voor de vijfde keer plaats. Een jubileumjaar dus, en dat wil de organisatie vieren! De organisatie en enthousiaste mee werkende bedrijven fantaseren alweer over leuke, spannende, hila rische maar vooral ook feestelijke hindernissen. De start is dit jaar weer bij de Lantaarn, maar is toch ook weer anders. De route is weer niet hetzelfde. Kortom: doe mee, ga de uitdaging aan, en vooral: vier dit feest. Zoals andere jaren zal het par cours weer circa tweeënhalf kilo meter lang zijn waarbij u zelf nog tijdens de run kunt kiezen of u de ronde een, twee of drie keer loopt. Wanneer u voor de prijzen gaat, moet u alle rondes lopen - maar deelname op zich en iedere persoon lijke overwinning worden natuurlijk even hard gevierd tijdens de aan sluitende borrel en diner. Iedere deelnemer of team met de meest originele outfit - die in ieder geval na één ronde de finish bereikt - maakt kans op de prestigieuze titel 'Meest originele Kermisrun-loper 2017'. De organisatoren zijn zeer benieuwd naar de creatieve uitspattingen. Deelnemers vanaf twaalf jaar kun nen al meedoen en veiligheid staat voorop! Alle hindernissen worden streng geïnspecteerd en getest door de Kermisrun-organisatie. Het doel is om iedereen moe maar heel over de finish te krijgen. De Kermisrun staat vooral in het teken van sporti viteit, feest en fun! Deelname aan de Kermisrun bedraagt 30 euro per persoon. Dit is inclusief startnummer, tijd-chip waarmee u uw persoonlijke ron- detijden kunt meten, muziek langs het parcours en een gezellig aan sluitend diner. De Kermisrun heeft geen winstbelang. De mogelijke opbrengst wordt gedoneerd aan een goed doel. Afgelopen jaar kozen we ervoor de Zonnebloem Limmen in het zonnetje te zetten. Extra feestelijk biedt De Lantaarn dit jaar 2,50 euro korting aan alle Kermisrunners die in de voorver koop tegelijk met de inschrijving voor de Kermnisrun een entree bewijs kopen voor toegang tot de muziektent. Bij inlevering van de chip na afloop van de run ontvangt u dan het entreebewijs en bent u verzekerd van een hele avond doorfeesten. Let op! Deze korting geldt uitsluitend in de voorverkoop. Schrijf u nu in via www.kermisrun. nl en volg Kermisrun op Facebook en Twitter voor opwarmende berichtjes. Veel succes met trainen en tot 9 september! Egmond-Binnen heeft sinds kort een informatiepaal met daarop wandel-, fiets- en vaarroutes en informatie over de omgeving. Deze zogenaamde TOP staat op het PWN-parkeerterrein aan de Oude Schulpweg in Egmond-Binnen. lees verder op www.uitkijkpost.nl De ARGUS-mast op het strand van Egmond-Binnen is gesloopt. lees verder op www.uitkijkpost.nl Aad Peetoom en Hilde Belleman exposeren tot 15 juli in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Aad is bestuurslid en Hilde lid van de kunstcommissie. lees verder op www.uitkijkpost.nl De Streetdance, Dancehall en Breakdance-groepen van TIOS Limmen hielden zaterdag 24 juni een einddansshow in de Burgerij in Limmen. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO E.O - Spieren voor Spieren staat binnenkort cen traal op de Radboutschool en de Elckerlyc in Heiloo. De kinderen van groep 7 van de Radboud en de kinderen van groep 5/6 van de Elckerlyc gaan vrijdag 7 juli deelnemen aan een sponsor- zwem-actie in Het Baafje. Zij zwem men in vijfenveertig minuten zoveel mogelijk banen. Vooraf zoeken de leerlingen naar sponsors die een bedrag per baan willen sponsoren of een vast bedrag. Spieren voor Spieren maakt zich sterk voor een betere kwaliteit van leven van kin deren met een spierziekte en hun gezin. Haar missie is om samen een vuist te maken en alle spierziekten bij kinderen de wereld uit te helpen. Het Baafje faciliteert de sponsor- zwem-actie in Het Baafje kosteloos en Ci Vediamo trakteert alle kinde ren op een ijsje na afloop. Uitkijkpost informeert u graag ook even over een bijzondere actie: een zwemtocht van Den Helder naar Texel op 12 augustus. Ennie de Graaf uit Heiloo gaat hieraan deel nemen. Ook organiseert ze meer acties, zoals een Super Bootcamp op Strand Zuid in Egmond aan Zee op 15 en 16 juli. Vele onderne mers in Heiloo sponsoren de Super Bootcamp. Zo kan Ennie een leuke GoodieBag vullen en weggeven aan de deelnemers. Onder andere Albert Heijn, Hema, Etos, Sporthuis Johan Jansen, Melange 7, Miss Bean, Eko Plaza, Zilver Meeuw doen hier aan mee. Di Fiorentina gaat zelfs een check met een geldbedrag doneren. Wilt u doneren? Dat kan via de link www.denheldertexel.nl/ennie. EGMOND - De eindopbrengst van de Roparun-sponsorloop rond het Slotpark in Egmond aan den Hoef bedraagt 6.977 euro. Een enthousiaste Jacco Walta noemt dit een fantastisch bedrag, op 1 juni bij elkaar gerend door de leerlingen van De Boswaid en de Sint Jozefschool. "Aan het eind van de sponsorloop is een eerste schat ting gemaakt. Dat het eindbedrag zo veel hoger is, komt doordat een flink aantal kinderen per ronde is gesponsord", aldus Walta. "Van de kleuters tot de leerlingen uit groep acht: iedereen deed echt geweldig hun best.'' De opbrengst gaat naar de Stichting Roparun, voor palliatieve zorg aan mensen met kanker. Deze stichting laat weten dat de jaarlijkse estafetteloop van Parijs en Hamburg naar Rotterdam en alle lokale initi atieven 5.497.643,- euro hebben opgeleverd. HEILOO - Dit weekend heeft Heilooënaar en judotrainster Karen Stevenson van Dojo 't Loo een zilveren medaille behaald tijdens de Grand Prix in Hohhot (China) in de klasse tot 78 kilo. Het was de eerste keer dat Karen de finale van een Grand Prix toernooi wist te behalen. Haar eerste partij scoorde ze de winnende wazari met een sutemi tegen de Russische Aleksandra Babintceva. In de halve finale werd de Koreaanse Jeongyun Lee met drie straffen aan de kant gezet. In de finale tof ze de ervaren Bernadette Graf uit Oostenrijk, die tot en met de vorige Olympische spelen een gewichtsklasse lager uitkwam. Halverwege de partij nam Graf een aanval van Karen over en wist zo een ippon te scoren met een heup worp. Met deze prijs en de eerdere resultaten in dit jaar, waaronder een vijfde plaats op het EK, is Karen inmiddels knap doorgedrongen tot de top tien van de wereldranking. Vanuit China is Karen meteen door naar Spanje voor deelname aan een internationale trainingsstage. HEILOO - De inschrijving voor het Tannes Jeugdtoernooi bij TV Het Vennewater in Heiloo is geopend. HAKUNAMATANNES is het ten nisfeest voor acht (oranje) tot en met achttien jaar en vindt plaats van maandag 24 juli tot en met zaterdag 29 juli. Het belooft weer een top- week te worden met veel tennis, gezelligheid en vele activiteiten. Of je nu al heel lang tennist of net bent begonnen, het gaat erom dat je ple zier hebt in tennissen en zin hebt in een gezellige week. Inschrijven kan tot en met 9 juli via toernooi.nl. Stuur bij vragen een e-mail naar naar tannesjeugd@ gmail.com. De geslaagden: Zwaardvis Brons: Sarah Lighthart. Zwaardvis Zilver: Noor Freijer, Sebas van der Poel, Jolien van der Poel en Elise Stam. Zwaardvis Goud: Dominique Crum, Lynn Jonker, Jelle Venema, Rianna Venema, Sanne van Zelst en Lotte Wilkens. EGMOND E.O. - Een nieuwe stap in de geschiedenis van Radio en TV80, de lokale zender van de gemeente Bergen. TV80 heeft sinds vandaag (woensdag 5 juli) een nieuw tv-aanbod. Zo kunnen kijkers genieten van het tv-programma 'Voor dag en duin' waarbij een verslaggever met een boswachter de duinen in gaat en praat over al het moois dat daar te zien is. Daarnaast is er aandacht voor culinair genot in het programma 'Het Duinpannetje'. De kijker krijgt een inkijkje in de keuken van Restaurant Van Speijk in Egmond aan Zee. Hier worden voor het oog van de camera heerlijkheden bereid. Vervolgens gaat TV80 op pad met bekende mensen in Egmond, Bergen en School. Dit is te zien in het programma 'Op pad met...'. Deze drie programma's zijn te zien op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 11.00 uur, van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Daarnaast streeft de omroep naar een verdere uitbreiding van het programma-aanbod met een inloopcafé met verhalen van inwoners, een filmprogramma en een kunst- en cultuurprogram ma. Verder wil de omroep vaker op televisie verslag doen van actualiteiten en evenementen. Nieuwsgierig? Kijk dan op Ziggo-kanaal 44 of op www.rtv80.nl. Wilt u zelf aan de slag als tv-maker (interviewer, camera of editor) of ziet u mogelijkheden om te werken voor Radio 80 (redacteur, inter viewer, verslaggever, presentator, dj), informeer dan eens naar de mogelijkheden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13