Financiering geluidswal A9 bij Plan Oost Altijd al eens Messiah van Handel willen zingen? ££0^3 1 N G E Z O N D E N M E D E D E L 1 N G E N APK Service Heiloo; constant in beweging t, -*■ Modderdag bij kinderopvang Kits Oonlie Speerpunten Sociaal en Groen Platform Heiloo Bridgeclub Egmond Femke Been zilver op de 800 meter NK Junioren Kermis in Heiloo UITKIJKPOST 5 JULI 2017 JT HEILOO - Afgelopen maanden is er bij APK Service Heiloo weer flink aan de weg getimmerd. Naast het feit dat het garageteam is uitgebreid met een derde eerste monteur, zijn ook de mogelijkheden voor het wassen en poetsen van auto's flink uitgebreid. Ook is APK Service Heiloo sinds kort aangesloten bij de BOVAG, waardoor de dienstverlening nog meer is ver beterd. Om dit allemaal te vieren krijgt u als klant de hele maand juli een gratis vakantie-check en worden uw ramen gratis aan de binnenkant gerei nigd. Zo houden wij u ook veilig in beweging! Ook kennismaken met de persoonlijke aandacht en het deskundig advies van APK Service Heiloo? Kom gerust langs aan de Hoefsmid 26 voor een kennismaking. De koffie staat klaar. APK Service Heiloo, hét no-nonsens-garagebedrijf van Heiloo en omgeving. HEILOO - Kinderen ontdekken in de huidige samenleving de wereld steeds vaker virtueel en dat terwijl het wetenschappelijk is aangetoond dat buiten spelen in de natuur de ontwikkeling van kinderen enorm stimuleert. Met Modderdag wordt hier aandacht aan besteed, al is het vooral leuk. Donderdag 29 juni was het eindelijk zover: Modderdag! De kinderen (en medewerkers) van Kits Oonlie keken er al weken naar uit om eens even lekker vies te worden. Bij Kinderdagverblijf De Hoefsmid werd in de vroege ochtend één van de buitenterreinen omgetoverd tot een grote modderplaats. Met dank aan Karwei Heiloo en een beetje water was er aan modder geen gebrek. Nadat de kinderen eerst wat onwennig aan het mod der hadden gevoeld en keken wat die gekke juffen nu weer deden, doken ook zij de modder in. Wilt u meer informatie over de opvangmogelijkheden of een rondleiding, neem dan gerust contact op via 072-5323576. HEILOO - Gesteggel maan dagavond tijdens de gemeente raadsvergadering over de finan ciering van de geluidswal langs de A9 bij Plan Oost. In een discussie waarbij richt lijnen voor de begroting van 2018 (Kadernota) worden vastgesteld, gaf Heiloo onder andere aan de reserve van ruim vier ton voor de geluidswerende maatregelen langs de A9 terug te storten in de algeme ne middelen. Als het lukt de kosten voor de gemeente voor de geluids reductie beperkt te houden tot HEILOO - Het nieuwe burgerini tiatief Sociaal en Groen Platform Heiloo heeft tot doel Heiloo socialer, duurzamer en mooier te maken. Het platform kwam op 20 juni voor de eerste keer samen. Toen werden de volgende speerpunten vastgesteld om na te streven: Meer betaalbare en meer aan trekkelijke woningen in Zuiderloo en Zandzoom voor jongeren en senioren; Het sociaal maatschappelijk budget besteden aan de zaken waarvoor het bedoeld is en niet doorsluizen naar de grote pro jecten van de overheid zelf; Meer ondersteuning van kunst en cultuur, muziek (de Beun, de Bibliotheek en de Muziek- en Dansschool) met subsidie en/of fondsen of fondsenwerving; Meer subsidie naar de Stichting Welzijn; Op peil houden van de zorg en de WMO; Beter onderhoud openbare ruimte en voorkomen van ver- romeling; Meer groen en natuur; geen bomen en plantsoenen opoffe ren voor gras; Terugdringen verkeersoverlast in het centrum; Meer duurzame fietsvriendelijke verkeersoplossingen; Geen afslag A9; Minder vliegtuig-overlast; Tegengaan parkeren op groen- of groene stroken. Meer weten? Zie www.sociaalengroenplatform. nl/groen EGMOND - Al meer dan zeventig jaar staat Bridgeclub Egmond garant voor een sportieve bridge avond. Er wordt iedere dinsdag gespeeld in café Het Rode Hert aan Slotweg 1 in Egmond aan den Hoef. Het nieuwe seizoen begint op 5 september. Aanmelden kan bij Corine de Raadt via telefoon nummer 072 - 5065043 (na 19.00 uur) of mail naar corinebridge@ quicknet.nl. In de zomermaanden houdt BC Egmonden weer de zomerdrives op donderdagavond vanaf 19.30 uur. Op donderdag 6 en 13 juli zijn er geen zomer- drives. De zomerdrives zijn ook bedoeld voor niet-leden. Aanmelden kan op de dag zelf aan de zaal. HEILOO - De kermis in Heiloo zit er weer op... het was weer een mooi feest en je 'kon over de hoofden lopen'. Aangeleverde foto maximaal vier ton - of als partners eventuele meerkosten meefinancie- ren - dan kan dit geldbedrag weer uit de algemene middelen worden gehaald. Dit stelden Heiloo-2000, VVD en CDA in een (goedgekeurde) motie voor. Het idee strookt niet met een eer dere, recente mening van de meer derheid van de raad: in de com missie openbare ruimte van twee weken geleden waren uitsluitend nog Heiloo-2000 en PvdA voorstan der van dit plan. Fons Hopman van D66 vindt het raar dat het geld niet meer in de bestemmingsreserve zit. "Want als je het later weer terug kunt halen, dan kun je dit er net zo goed in laten." Tijmen Valkering van Heiloo Lokaal meent dat de gemeente Heiloo nu 'de deur voor het Bewonerscollectief Plan Oost dichtgooit' - dit collectief denkt intensief mee over geluidswe- rende maatregelen langs de A9. VVD-fractievoorzitter René van Splunteren spreekt dit juist tegen. "De bestemmingsreserve is ontoe reikend. Door deze motie wordt het bedrag toch nog gered voor de bewoners van Plan Oost." HEILOO - Altijd al eens Messiah van Handel willen zingen? Vindt u zingen leuk? Wilt u wel eens een klassiek stuk meezingen? Met professionele solisten, dirigent en een professioneel barok-orkest? En dan ook nog in de fantastische ambiance van de Koepel Heiloo? Dat kan! Een werkgroep van het Oratoriumkoor Heiloo is bezig met de organisatie van de Koepelscratch 2017. Dit wordt een muzikale zater dag in de Cultuurkoepel Heiloo, georganiseerd in nauwe samen werking met de Brasserie van de Cultuurkoepel en tal van muzikale professionals. Deze dag gaat plaats vinden op 9 december. Het wordt een dag vol muziek en zang, zo laat het Oratoriumkoor Heiloo weten. "We starten met de eerste repetitie om 09.30 uur in de Koepelzaal. Na de lunch, die u eventueel kunt gebruiken in de Brasserie, volgt er een tweede repe titie. Vanaf 16.00 uur volgt de koor/ orkestrepetitie en vanaf 17.00 uur de solisten/orkestrepetitie. Ook is er tijd om te eten, zelf iets te verzor gen, of in de splinternieuwe brasse rie een heerlijk Koepeldiner te gaan nuttigen. Om 19.30 uur starten we met de uitvoering van het concert van de Messiah van Handel in de sfeervolle Koepelzaal. Een concert met alles erop en eraan. Stelt u zich eens voor: vierhonderd zangers en zangeressen! We hopen u een fan tastische muzikale dag aan te kun nen bieden." Bent u enthousiast gewor den? Inschrijven kan sinds 1 juli. Het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er snel bij. Verdere informatie vindt u op www. oratoriumkoorheiloo.nl. HEILOO - Femke Been (16) uit Heiloo behaalde onlangs in Vught zilver op de 800 meter. Femke loopt sinds twee jaar bij TDR (Team Distance Runners). Via het scholenproject van TDR op verschillende middelbare scholen uit Castricum kwam Femke terecht in de loopsport. Ze maakte twee jaar geleden de over stap van hockey en tennis naar atletiek. Dit jaar mocht ze uitko men op het NK Junioren in Vught. Haar doel was het halen van de finale van de 800 meter. Met een eerste tijd van 2.14.98 in de serie bemachtigde ze een plek in de finale. In die spannende finale werd ze tweede en mocht het zilver om haar nek hangen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7