Castricum sluit 2016 af met een positief saldo Welzijn Castricum organiseert duinfeest Feestvreugde op Bonhoeffercollege en Jac P. Thijsse college Heeft u een Burendag-plan? Volle Bak bij Burn Brigade NIEUWS UIT DE REGIO Koninklijke onderscheiding voor Fred Volkering regio 15 HAVO Zondagmiddagoptreden 12 JULI 2017 Nieuwe, oude en jonge Nederlanders leren elkaar beter kennen tijdens het duinfeest. Aangeleverde foto CASTRICUM - Welzijn Castricum organiseert een duin feest op zaterdag 15 juli. Op dit feest kunnen nieuwe, oude en jonge Nederlanders elkaar beter leren kennen en ontdekken hoe je de duinen kan ervaren. Het feest wordt gehouden van 13.00 tot 16.30 uur in de tuin bij De Hoep aan Johannesweg 2 (zijstraat Zeeweg) in Castricum. Het programma is leuk CASTRICUM - Veel blijdschap op het Bonhoeffercollege en Jac. P. Thijssecollege nu de examen uitslagen van het tweede tijdvak binnen zijn. Beide scholen zijn trots op de leerlingen die een prachtige prestatie hebben neer gezet. Alsnog geslaagd zijn: ATHENEUM Castricum: Eva Gianotten, Tinke Haasbroek, Maxime Hollenberg, Eva Kalshoven, Nina Koene, Nigel Kroone, Sascha Rozemeijer, Susan Ruinaard, Tom van Schagen, Jian Ling Wu. Heemskerk: Thijs Welkers. Limmen: Jens van der Putten. Uitgeest: Sophie Dijkman, Felix Neuvel, Rens Ruiter, Rick Tuijn. Cum Laude: Nanique Kok was al geslaagd; zij heeft haar examenre sultaat geweldig verbeterd en is na herkansing Cum Laude geslaagd. Akersloot: Noah Adriaanse, Sophie Kok, Aniek Schagen, Patrick Veldt. Castricum: Niek ten Broek, Cheyenne Pressani, Jesper Rijkenberg, Akasha Wilms, Amber Wuring, Sven IJmker. Heemskerk: Sara Doodeman, Madelief Scheffer. Heiloo: Magnus Beers, Teun voor volwassenen en kinderen en ziet er als volgt uit: elkaar ontmoe ten, samen praten, zingen, eten en drinken en er is een keuze uit aller lei activiteiten zoals voetballen, spelletjes doen, kabouter-, survival- tocht, wandelen en fietsen of een film of tentoonstelling bekijken in de Hoep. Heeft u interesse, kom dan in sportieve kleding en neem het volgende mee: een lekkere lunch om te delen, drinken en een kleed Bouwman, Daniël Broomans, Denise Bruin, Yuan Conijn, Ilse Kouwen, Kicky Rozing, Niels Thomas. Limmen: Floor Boon, Jane van der Looij, Jaap Menick, Davey Piepers, Felicia Scheffer, Loïs Wamsteeker. Uitgeest: Max Braakman, Beryar Karim, Luke Ruijs, Femke de Vries, Julius Warburg. MAVO Akersloot: Yens Dekker, Jesper Strijker, Nigel Tak. Assendelft: Matthé Knol. Castricum: Jente Geerts. Heemskerk: Annebel Bergenhenegouwen, Emma Petit. Heiloo: Joris van As, Sevanja Oud. Uitgeest: Roeland Stals, Beau Vosse, Denice Westenborg. Iedereen van harte gefeliciteerd en veel succes met jullie vervolgop leiding! Maar nu eerst genieten van een welverdiende vakantie! om op te zitten. Een duinkaart is dit keer niet nodig. In verband met het maxi mum aantal deelnemers dient men zich aan te melden bij Welzijn Castricum via info@ welzijncastricum.nl of bel 0251 656562. Dit feest is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van Rabobank Noord-Kennemerland en dankzij de medewerking van PWN en vele vrijwilligers. CASTRICUM - Wie zijn/haar talent in wil zetten voor een mooi en bevlogen doel is van harte uitgenodigd een zondagmiddag optreden of presentatie te adopte ren voor senioren uit Castricum. Zij zullen dit enorm waarderen! De optredens vinden plaats elke eerste zondag van de maand in het nieuwe restaurant van De Boogaert. Het tijdstip op zondag middagen zal zijn van 14.30 tot 16.00 uur (inclusief een pauze). Belangstelling? Ga voor meer informatie naar www.vivagroep. nl/zondagmiddagoptreden. EGMOND AAN DEN HOEF - De Burn Brigade Big Band gaf zon dag op volle sterkte een zinde rend concert in Museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. Met een podium vol muzikanten en een zaal vol muziek en kunstlief hebbers bewees Overslot weer eens hét Culturele ontmoetingscentrum van de Egmonden te zijn. Zangeres Betty Borstlap zong de sterren van de hemel en de Bigband speelde de pannen van het dak. De wekelijkse cyclus van vrij toegankelijke con certen wordt deze week heel even onderbroken. Vanwege de kermis is het binnen in Overslot niet moge lijk om met onze semi akoestische concerten over het kermislawaai heen te spelen. De blues formatie CASTRICUM - De gemeente Castricum sluit 2016 af met zwarte cijfers. Van het klinken de resultaat van plusminus 1,2 miljoen euro wordt acht ton als nog besteed in 2017. "We kunnen terugkijken op een positief jaar. Dan bedoel ik cijferma tig én ook in wat we doen voor onze inwoners. De gemeente is gezond", aldus wethouder Financiën Swart. Het college biedt de jaarrekening aan de gemeenteraad aan, die er op 13 juli een besluit over neemt. Een gedeelte van de gelden dat in 2016 is ontvangen, is nog niet aangewend. Denk hierbij aan de middelen voor asielinstroom en voor energiebespa ring. Hetzelfde geldt voor een aantal budgetten dat nog niet is besteed, maar nog wel nodig is (bijvoorbeeld het wegenbudget, onderhoud kerk torens, onderzoeksbudgetten) en het overschot bij toerisme. Het col lege zet tweederde van het totale CASTRICUM - Het is Burendag op zaterdag 23 september. In het hele land doen buurten mee aan deze dag waarop buren gezellig samenkomen en waar bij veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt. Want buurten worden leuker, socialer en veiliger als buren elkaar ont moeten en zich samen inzetten voor hun buurt. Als je elkaar beter leert kennen is het makkelijker om lastige situaties te bespreken, misschien het geluid of overhangend groenSamen een oplossing bedenken werkt dan! Aanvraag indienen Met Burendag wil het Oranje Fonds graag helpen om men sen dichter bij elkaar te brengen. Daarom is het mogelijk als buurt een aanvraag in te dienen (tot 400 euro) bij het Oranje Fonds om een Burendagplan te kunnen uitvoe ren. Iedereen die voor 1 september Bluecoat staat op 16 juli op het pro gramma. De concerten beginnen bedrag door naar 2017, wat over blijft is een resultaat van 400.000. Het college stelt de gemeenteraad voor dit bedrag toe te voegen aan de algemene reserve. In december 2016 was de verwachting nog dat dit de helft minder zou zijn. Een bij zondere vermelding in de jaarreke ning is het resultaat op het sociale domein. Zoals meerdere gemeen ten in de omgeving is er een over schot op dit thema. Dit bedraagt in Castricum voor 2016 ongeveer 1,6 miljoen euro en wordt gestort in de reserve Sociaal domein, conform de afspraak met de gemeenteraad. Van de accountant (IPA-ACON) heeft de gemeente op alle onderde len een goedkeurende verklaring gehad. Het college laat ook weten dat de gemeente een zeer goed weerstandsvermogen heeft. De gemeente bevindt zich in de norm 'uitstekend'. een activiteit aanmeldt ontvangt bovendien een Burendag feestpak- ket. Kijk voor meer informatie op www.burendag van het Oranje Fonds. Daar vindt u ook zaken als uitnodigingen, posters en handige tips voor de organisatie. Bij Welzijn Castricum kunt u bovendien gratis het Buurtboxspel lenen. Met het Buurtboxspel kunnen buurtbewo ners elkaar op een leuke manier (nog) beter leren kennen. Woont u in Castricum, Bakkum, Akersloot of Limmen en wilt u persoonlijk advies over wat u in en met uw buurt kunt ondernemen, al of niet op burendag? Neem dan contact op met Welzijn Castricum aan Geesterduinweg 5 in Castricum. Het mailadres is info@welzijncastricum. nl. Of bel 0251-656562. stipt om 16.00 uur en eindigen om 18.00 uur. De toegang is vrij. De pannen van het dak. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13