BS Koninklijke Onderscheiding bij 50-jarig bestaan JOEB Papegaaiduiker gevonden op strand Egmond Toekomst in klassieke muziek nu al te bewonderen REGIO 15 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Holland Music Sessions Nijmeegse Vierdaagse sponsoractie tegen clusterhoofdpijn Nieuw geopend in Limmen: Sondag!! UITKIJKPOST 12 JULI 2017 LIMMEN - Mijn naam is Daniëlle Donker (46). Ik woon in Limmen en loop van 18 tot en met 21 juli voor de eerste keer de Nijmeegse Vierdaagse. Ik zet mij dan in voor een goed doel: onderzoek naar clusterhoofdpijn. Waarom? Een vriend van ons lijdt aan 'clusterhoofdpijn' en ik weet hier door hoe verschrikkelijk deze aandoening is. Daarom zet ik mij in voor het LUMC in Leiden waar ze onderzoek doen naar deze vorm van hoofdpijn. Dit gebeurt onder leiding van Dr. Ferrari. Onderzoek is hard nodig, omdat over deze aandoening weinig bekend is. Hierdoor is het ook erg moei lijk te behandelen. In Nederland lijden ruim dertienduizend mensen aan deze meest ernstigste vorm van hoofdpijn, ook wel 'zelfmoord-hoofdpijn' genoemd. De pijn die tijdens een aanval wordt gevoeld, wordt vaak omschreven als een stekende pijn... "alsof er een dolk in je hoofd wordt gestoken en rondgedraaid wordt." Een aanval kan variërend van vijftien minuten tot drie uur duren. Om een indruk te geven van zo'n aanval kun je kijken op YouTube. Toets dan in clusterhoofdpijn. Het derde filmpje van Llian Trichopoulos geeft een aanval goed weer. Tijdens de Nijmeegse Vierdaagse draag ik het shirt van Beat the Beast. Dit is een actie, opgericht door Sterre (19) - zij lijdt zelf ook clusterhoofdpijn. Haar actie begon met de naam 'Beat the Beast and Run' en vond plaats in Hoogeveen. Hier liepen dertig hardlopers de Cascaderun. Eind september gaat deze actie verder met 'Beat the Beast and Sail', maar eerst probeer ik zoveel mogelijk geld op te halen met 'Beat the Beast and Keep Walking'. Wilt u Danielle en daarmee het onderzoek in het LUMC steunen, kijk dan op www.devierdaagsesponsorloop.nl en zoek daarna op 'Danielle Donker'. Hier kunt u elk gewenst bedrag doneren. Danielle en de ch-patiënten zijn u dankbaar! Daniëlle Donker, Heiloo LIMMEN - Er was eens een droom over een winkel die begon met een strijkplank en een oude telmachine. Die droom wordt nu werkelijkheid met een echte toonbank en een kassa... Sondag is een nieuwe stoere, eigenwijze woonwinkel in Limmen, met een werelds tintje die het leven nog leuker, mooier en warmer maakt. Sondag bestaat uit een mix van de mooiste meubelen, de nieuwste woonaccessoires en hipste lifestyle pro ducten. Ben je op zoek naar die heerlijke bank of een 'lekker lang aan tafel' zithoek? Of het juiste cadeau dat leuk is om te geven én te krijgen? Of een nieuwe accessoire, omdat je er gewoon heel blij van wordt? Dan ben je bij Sondag aan het juiste adres. Proef de beleving, ervaar de service en laat je inspireren... Tot Sondag! Sondag is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00. Het adres: Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 16, 1906 CM in Limmen. Zie ook www.son-dag.nl. REGIO - The International Holland Music Sessions doen ook deze zomer weer Heiloo, Castricum en Egmond aan den Hoef aan. Wie in de toekomst wil kijken als het om ontwik kelingen in de klassieke muziek gaat, doe er goed aan de agenda van augustus te trekken. TIHMS heeft zich ten doel gesteld jonge, zeer talentvolle musici een podium te geven en daarmee hun carrière een stimulans te geven. De activiteiten van de stichting zijn zeer populair bij studenten over letterlijk de hele wereld. Het kost nauwe lijks moeite om het programma vol te krijgen. Zo gek is dat niet. Het is opvallend hoeveel musici die ooit aan de masterclasses en concerten van TIHMS meededen, zijn doorge stroomd naar de top. Zulke toppers zijn opnieuw nu al te zien in deze regio. In augustus zijn er meer dan honderd concerten op twintig locaties in Noord-Holland (en zelfs daarbuiten). In de Alkmaarse Remonstrantse Kerk zijn er boven dien ook nog de masterclasses, gegeven door internationaal gelou terde docenten. In Heiloo vinden de concerten - zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk - plaats in de Cultuurkoepel op Landgoed Willibrordus. Dit op de zonda gen 30 juli, 6, 13 en 20 augustus. In Castricum vinden de musici gastvrijheid in de Dorpskerk, op de vrijdagen 11, 18 en 25 augus tus. In Egmond aan den Hoef is de Slotkapel het toneel op de woensda gen 2, 16 en 30 augustus. Extra in Heiloo is een zoge naamd pop-upconcert. Dat is een kort, informeel optreden. Wie dat eens wil zien, kan op zaterdag 29 juli van 11.00 tot 12.15 uur terecht in Winkelcentrum 't Loo. In de Bibliotheek in Castricum is ook zo'n voorproef-concert op zaterdag 12 augustus om 11.00 uur. Veel infor matie over de concerten is te vin den op www.tihms.com. Daar zijn ook kaarten te bestellen. In Heiloo zijn tevens kaarten te koop bij De Schrijverij, Bruna en de Bibliotheek, alsmede bij het VVV kantoor op het Landgoed Willibrordus. Ook in Castricum zijn twee voorverkoop adressen: Muziekhandel Borstlap in Bakkum en Huize Koningsbosch in Bakkum Noord. EGMOND-BINNEN - Een mooi moment voor Fred Valkering uit Egmond-Binnen. Locoburgemeester Jan Mesu van de gemeente Bergen over handigde hem zaterdag 8 juli een Koninklijke Onderscheiding. Dat deed hij tijdens de viering van het vijftigjarig bestaan van JOEB (Jongeren Organisatie Egmond- Binnen). Fred Valkering is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. "Dit had ik in mijn stoutste dromen niet durven dromen", aldus een uitzinnige Fred Valkering. Hij kreeg de onderscheiding voor zijn jarenlange inzet en betrokkenheid bij de Stichting JOEB. Hier orga niseert hij activiteiten waaronder Koningsdag, muziekevenementen en buitenspeeldagen. Hij is mede oprichter en penningmeester van de Stichting Vrienden van JOEB. Verder is Fred actief lid en voorzit ter van de Gilde van beHOEDers. Deze organisatie zet zich in ter bevordering van het dragen van de klassieke herenhoed. En of het nog niet genoeg is: Fred is eveneens penningmeester en secretaris van Stichting Veldwerk. Deze organi satie ondersteunt Nederlanders bij hun ontwikkelingswerk in Nepal. Bij Stichting Veldwerk is hij oprichter van een webwinkel met biologische producten, waarvan de opbrengst naar de stichting gaat. Een festival voor extra fondsen na de zware aardbeving in Nepal in 2016 heeft hij ook georganiseerd. Verder is Fred Valkering penningmeester en secretaris van de Stichting Kunst en Culturele Evenementen (KCE) en penningmeester en voorzitter van de Stichting Hafre Productions (een kunstenaarscollectief). Last but not least is hij medeoprichter van de jeu-de-boulesvereniging 'Jeu de bin der' in Egmond. Locoburgemeester Jan Mesu vroeg zich in zijn toespraak met recht af of Fred nog wel tijd had om zijn gewone werk te doen. Tekst: Yvonne van Stiphout EGMOND AAN ZEE - De familie Bruinenberg uit Alkmaar keek vreemd op, toen zij vorige week een papegaaiduiker aantrof op het strand tussen Bergen en Egmond. Het beestje was net aangespoeld en werd omcirkeld door een clubje hongerige meeuwen. Vader Fons zag het meteen: "De papegaaidui ker mankeerde verder niks, z'n vleugels waren nog heel en zijn pootjes deden het ook. Het beestje was alleen erg uitgehongerd en uitgeput." Niet gek ook, na zo'n lange reis. Waarschijnlijk kwam de papegaaiduiker vanuit de richting van Schotland gedreven. "We ver noemen hem/haar naar onze vrien din Esther, omdat die ook altijd de weg kwijt is", aldus dochter Ines. Om hem het lot als meeuwenmaal tje te besparen, besloot de familie Bruinenberg het beestje een aantal dagen te verzorgen. Het at gretig de glasaaltjes en garnaaltjes op die hem gevoerd werden. Later is de papegaaiduiker overgedragen aan de dierenambulance en inmiddels is hij aan het aansterken bij Ecomare. Bijzonder is ook dat deze papegaai duiker het landelijke nieuws haalde, omdat dit dier zich normaal gespro ken niet aan de Nederlandse kust laat zien. Tekst: Anne Kaandorp Jong talent: Het Bell Trio. Aangeleverde foto Locoburgemeester Jan Mesu en Valkering. een overgelukkige Fred Foto: Stip Fotografie Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15