Brainstormjongerencentrum 'Brunogebouw' Zomeravond orgelconcert in de Cultuurkoepel Groot onderhoud verlichting Tien vragen aan... Karsten Hopman 3 DOKTERS DIENSTEN Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede lcanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 12 JULI 2017 Jongerencafé het Brunogebouw. Aangeleverde foto HEILOO - Jongerenwerk Heiloo organiseert donderdag 20 juli een open brainstormavond, om samen met inwoners van Heiloo na te denken over de invulling en vormgeving van het toekom stige jongerencentrum in het Brunogebouw. Hierbij is iedereen, jong en oud, van harte welkom. "Samen kun nen we van deze ruimte weer iets prachtigs maken", benadrukt jonge renwerker Maarten van der Molen. Eerder dit jaar werd bekend dat er weer activiteiten gaan plaatsvinden in het Brunogebouw. Jongerenwerk Heiloo neemt zijn intrek in het voormalige 'jongerencafé'. In deze 'huiskamer' zijn jongeren welkom in het kader van diverse projecten en tijdens wekelijkse (inloop-)acti- viteiten. Hiermee gaat een wens van het jongerenwerk en de jonge ren van Heiloo in vervulling. Om het jongerencafé gebruiksklaar te maken moet er nog wel wat geklust worden. Heb je ideeën over moge lijke activiteiten in deze ruimte? Vind je het leuk mee te denken over het opknappen en de inrichting hiervan? Zou je zelf misschien ook graag de handen uit de mouwen ste- ken? Jongerenwerk Heiloo ziet je graag op 20 juli in het voormalig jon gerencafé in het Brunogebouw. De brainstormsessie vindt plaats van 20.00 uur tot 22.00 uur (inloop van 19.30 tot 20.00 uur). PRAKTIJK DOKTER DE HAAN is i.v.m. vakantie GESLOTEN van 31 juli t/m 25 augustus 2017 VOOR WAARNEMING DOKTER F.A. POELAKKER TEL: 072 5330077 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden zomerperiode ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. GESLOTEN vr. 09.00 - 12.00 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Deze zomer organi seert Erik Jan Eradus in samen werking met de Cultuurkoepel een serie van vier orgelconcer ten. Erik Jan is de vaste bespeler en restaurateur van het orgel in de Cultuurkoepel. Op vrijdag 14 juli brengt Erik op deze locatie een concert samen met Daina van der Wal. Een bijzonder concert met orgel en fluit met werken van onder andere Frank Martin en Jehan Alain. Toegangskaarten kosten 10 euro (inclusief pauzedrankje) en zijn online verkrijgbaar via www.cul- tuurkoepelheiloo.nl of in het VVV- kantoor (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. Ook aan de zaal bij aanvang van het concert (aanvang 20.15 uur). Erik Jan Eradus en Daina van der Wal. Aangeleverde foto HEILOO - De gemeente Heiloo startte maandag 10 juli met het vervangen van verouderde licht masten en armaturen door heel Heiloo. In de nieuwe armaturen komt duurzame led-verlichting. Waar nodig worden ook de masten ver vangen. Deze gaan doorgaans lan ger mee (veertig jaar). De gemeente vervangt deze uitsluitend bij veel roest of als de weg een andere inrichting krijgt. Heiloo benadrukt veel stroom te besparen door het toepassen van led-verlichting. Ook zou de lichtbeleving vele malen prettiger zijn dan die van een nor male gloei- of tl-lamp en gaat de storingsuitval aan de verlichting aanzienlijk afnemen. Aannemer Ko Hartog voert de werkzaamheden uit. Deze duren tot en met 15 sep tember. Bekijk een overzicht van de werkzaamheden per straat op www. heiloo.nl (kijk op 'Nieuws'). Foto: Uitkijkpost Media rVj Ik ben Karsten Hopman (46) en mijn hele leven al wonend in Heiloo. Ik woon samen met Ingrid en twee kinderen op de Westerweg. Ik werk als adviseur op het gebied van waterbodems en baggerwerken bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar, maar direct opgegroeid in het westelijk deel van Heiloo waar ik nog steeds met veel plezier woon. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik wilde vroeger boswachter worden maar ben na de bosbouw- school in Velp het werkveld van de bodem en bagger ingerold. Maar om toch verbonden te zijn met het groen en het bos doe ik al meer dan vijfentwintig jaar vrijwilligerswerk in het groen, waar ik veel voldoening uit haal. De laatste jaren ben ik samen met Bart van der Feen de Lille en een grote groep vrijwilligers actief, om het fraaie landgoed Ter Coulster in stand te houden. Zo voel ik me toch nog een beetje boswachter. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? André Kuipers. Ik ben gefascineerd door de verhalen hoe de kwets bare aarde vanuit de ruimte wordt beleefd. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik denk met plezier terug aan het ravotten in het bos en aan Tim- merdorp op de plek van het huidige Baetenburg. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Eigenlijk zijn alle bossen en groene plekken in Heiloo mijn favoriet waar ik graag mag wandelen. De meeste mensen denken bij Heiloo en bos direct aan het Heilooërbos maar alle bossen en parken in Heiloo hebben hun eigen charme. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Ik ben behoorlijk aan me nachtrust gehecht maar in noodgevallen ben ik altijd in voor een mooie duik in het Great Barrier Reef in Australië 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat je beter spijt kunt hebben van de dingen in je leven die je wel hebt gedaan, dan van dingen die je niet hebt gedaan. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik naast mijn vrijwilligerswerk op Ter Coulster ook nog regel matig met de motorzaag naar de Franse Pyreneeën ga om daar ook vrijwillig een bos te onderhouden. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Weinig, want we hebben een prima burgemeester. Er zijn altijd wel zaken die beter kunnen en extra aandacht behoeven, maar diverse zijn al in deze rubriek aan bod gekomen. 10. Persoonlijke vraag van Bart van der Feen de Lille: 'Tijdens jouw werk kom je af en toe archeologische vondsten tegen. Wat is de leukste vondst tot nu toe?' Toen ik nog actief was als amateurarcheoloog heb ik diverse leuke vondsten in Heiloo gedaan, die nu te bewonderen zijn in het mu seum van Baduhenna. Een bijzondere was de wortelnoten houten klotendolk. In mijn functie als adviseur ben ik ook betrokken bij diverse mooie vondsten. Naast de gestapelde inheems- Romeinse potten, - gevonden bij de Vierstaten op de Kennemerstaatweg - is de vondst van meer dan honderd vierkant gekapte walviswervels - die dienstdeden als bestrating - een hele leuke. Vooral het verhaal er achter kan mij zeer boeien. Ik Nomineer Silke Lange voor de volgende tien vragen. Mijn vraag is: 'Hoe beleef jij de recente unieke archeologische vondsten zoals de grafheuvel en de bronzen hielbijl in Zuiderloo en wat is jouw verdere verwachting over archeologie bij de ver dere ontwikkeling van dit gebied?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3