Gezellig samen wonen en klussen Durks Future Media Gemengde gevoelens over opheffen van De Hofdijk II BEDRIJF BELICHT 5 25 jaar Het Alternatief a j UITKIJKPOST 12 JULI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Het appartementen complex Het Alternatief aan de Stuifbergen in Heiloo vierde donderdag 6 juli feest, omdat het huis vijfentwintig jaar bestaat. Bewoners en andere geïnteresseerden kregen koffie en gebak en een leuk staaltje entertainment voorgeschoteld. Ook aten ze gezamenlijk een hapje. drives, kerst- en paasbrunches en bingo-avonden. Dus voor gezellig heid hoeven wij de deur niet uit." Piet en Jans doen het tegenwoordig wat rustiger aan, maar voorheen zag het leven er anders uit. Piet was voorheen 'altijd' bezig met het doen van klusjes in de algemene ruimtes en bij de bewoners in hun appar tement. "Ik heb al heel wat gere pareerd. Of ik bijzondere verhalen heb? Genoeg. Wat dacht je hiervan: ooit zette iemand een elektrische waterketel op het gasfornuis. De hele keuken zwart! Dat zijn echt din gen die je bijblijven." Jans beaamt dat haar man altijd bezig was. "Hij was vaak zoek." Grappend zegt ze: "Ik zei dan tegen Piet: om zes uur is het eten klaar en als je er niet bent: jammer dan!" Gelukkig hoefde ook Jans zich niet te vervelen. "Ik zorg de tien jaar lang samen met andere bewoners voor brunches. Ook deed ik boodschappen voor 'oudjes' en liep ik met hen mee tijdens een wan deling met hun rollator. Nu zijn we effies ouder en kan dat niet meer: we rijden nu zelf met een rollator." Het echtpaar Hoorn hoopt nog lang te blijven wonen in Het Alternatief. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Piet en Jans Hoorn hopen nog lang te blijven wonen in Het Alternatief. Aangeleverde foto DkJAKS Derek Groot: 'Wij zijn er helemaal klaar voor!' Aangeleverde foto Het appartementencomplex bestaat uit drieënvijftig apparte menten in drie woonlagen, hier hui zen ongeveer vijfentachtig mensen van vijfenvijftig jaar of ouder. Deze mensen wonen hier individueel, maar kunnen desgevraagd wel aan spraak maken op zorg via Woonzorg Nederland. 'Achter de geraniums' blijven zitten hoeft echt niet in Het Alternatief: bewoners onderne men regelmatig met elkaar leuke activiteiten en hebben ook piket dienst voor het doen van klusjes in huis. De redacteur van Uitkijkpost klom tijdens de viering twee trap pen omhoog en keek onderweg in de gemeenschappelijke hal en door grote ramen naar buiten. Daarna ontmoette hij de vijfennegentig- jarige Piet en Jans Hoorn. Deze Heilooënaren wonen sinds het prille begin - dus vijfentwintig jaar - in Het Alternatief. Piet: "Het contact en de samenwerking met de bewo ners is heel leuk. We doen mee aan bijvoorbeeld biljarten, klaverjas- Telefoon: 072-2001009, e-mail: info@durksfuturemedia.com, website: www.durksfuturemedia.com HEILOO - De jeugd heeft de toekomst. Zeker op het gebied van media en communicatie. De technische ontwikkelingen gaan razendsnel en daarmee is het voor bedrijven van belang om bij te blijven. Inspelen op de mogelijkheden, kansen zien en grij pen, om zo de rest een stap vooruit te zijn. Durks Future Media weet hoe dat werkt en maakt voor elke denkbare ondernemer in een handomdraai fraaie promotiebeelden. Al komt er vanzelfsprekend wel het nodige bij kijken, Durks Future Media weet desgewenst binnen 48 uur een aansprekende bedrijfsfilm te realiseren. Geschikt voor een website en social media waaronder Facebook. Voor slechts enkele honderden euro's gemaakt, maar met een bereik van al snel duizenden potentiële klanten. "Zelf ben ik sinds kort begonnen met dit eigen bedrijf maar, ik heb al wat mooie opdrach ten mogen uitvoeren", begint de 23-jarige Derek Groot. Opgegroeid in een ondernemende familie wist Derek als zestienjarige reeds dat hij zelfstandig ondernemer wilde worden. De eerste stappen qua zakelijke dienstverlening heeft hij afgelopen jaren dan ook al gemaakt. "Vijf jaar terug begon ik samen met Martijn Apeldoorn in Heiloo het studentenbe- drijf D&M PC Service, waarmee we met een groep studenten computer service bij mensen thuis verrichtten. Verder startte ik in 2015 mijn eigen You Tube-kanaal, waarbij ik als vlogger met de hulp van een goede vriend videofilms produceerde en online plaatste. Zodoende heb ik op het gebied van visuele promotie ontzettend veel geleerd." Efficiënt Wat Derek in relatief korte tijd eveneens heeft ondervonden, is het feit dat een groeiend aantal bedrijven de wens heeft om zich te profileren op internet. Daar springt Durks Future Media met de nodige knowhow en faciliteiten op in. "Zelf doe ik vooral de acquisitie en planning, ter wijl een team bevlogen en technisch bekwame studenten het productie werk uitvoert. Door uiterst efficiënt te werken, kunnen wij zoals gezegd na het aannemen van een opdracht voor een basisvideo binnen 48 uur alles filmen én leveren. Dat wil zeggen dat de promotiebeelden dan ook gelijk al online kunnen." In dat korte tijdsbestek klinkt bij de diverse mooie beelden tevens een passend muziekje. "Buiten zo'n basisfilm kunnen wij ook animatie- en dronebeelden verzorgen, voor elk denk baar bedrijf in welke sector ook." Actiekorting Durks Future Media bedient met deze snelle service een brede doel groep binnen het MKB-segment in Noord-Holland. Van eenmanszaken tot grote ondernemingen met vele medewerkers. "Het is mogelijk om naast een basisvideo tegen meerkosten van honderd euro te kiezen voor een extra promotie-optie, waarbij wij plaatsing op de gewenste social media verzorgen met een gemiddeld bereik tussen de vijf- en tienduizend", aldus Derek Groot. Voor de eerste vijf klanten die vóór 19 juli reageren maakt Durks Future Media een basisvideo met vijftig procent korting. Dit betekent van 500,- voor 250,-. Dus reageer snel en wie weet ben jij de gelukkige. Tekst: Arjan Hoogvorst HEILOO - Het is inmiddels bij velen bekend dat het pand van de oude Hofdijkschool in de wijk Mariënstein, waar de afgelopen jaren diverse verenigingen huis den, wordt gesloopt. Dat hier ruim een jaar van onzekerheid aan vooraf ging, neemt een aan tal huurders de gemeente niet in dank af. Met weemoed kijkt men nu al terug op de mooie tijden in het fijne pand waar menigeen eigenlijk niet weg wil. Niet iedereen is tevreden over de aangeboden mogelijkhe den voor het voortzetten van de activiteiten. Met name muziek- en dansschool Heiloo moet haar dans- activiteiten nu spreiden over ver schillende locaties en betreurt het 'dat er geen lange termijnvisie is vanuit de gemeente'. De muziek- en dansschool had vorige week woensdag de laatste les in de oude Hofdijkschool en start in september op andere locaties. Anderen, waar onder Nivon Heiloo, moeten zelfs een groot deel van haar activiteiten staken. Echter, het ziet ernaar uit dat de meerderheid van de huidige huurders nu toch een andere locatie heeft gevonden. Daardoor kunnen kinderen en volwassenen in Heiloo en omstreken blijven genieten van het mooie aanbod van onder meer creatieve activiteiten en dans. Waarom verdwijnt de Hofdijk? De vraag waarom deze creatieve verzamelplek moet verdwijnen houdt menigeen bezig. De gemeen te Heiloo heeft vorig jaar de nota 'Veranderopgave accommoda ties Heiloo' vastgesteld waarin de onderbezetting en leegstand van het gemeentelijke vastgoed in beeld is gebracht. Er is besloten om twee eigen panden in Mariënstein af te stoten en te slopen. Het betreft Mariënstein 179 (voormalige peuter speelzaal) en het pand op nummer 178a, De Hofdijk. Met ingang van de zomervakantie 2017 beëindigen de huidige huurders hun activitei ten. Naar verwachting zal de sloop in het vierde kwartaal van dit jaar plaatsvinden. De woning, die onder deel is van De Hofdijk, wordt voor alsnog niet gesloopt. De gemeente is met de huidige bewoner in gesprek over alternatieve huisves ting. Wat er met het vrijgekomen terrein gaat gebeuren is nog niet vastgesteld. Voorlopig komt er gras en laag struikgewas. De gemeente Heiloo heeft met name het pand aan Sluijsweijdt 9 in Plan Oost aange boden als nieuwe huurruimte voor onder meer amateurkunst en cultu- rele activiteiten. Hier was voorheen basisschool Springschans gevestigd. Stichting Hobbyfarm, Teken- en schilderclub Tintoretto en de yoga- studio van Jolanda Herngreen (die tevens bewoner is van het pand) verhuizen met hun activiteiten daar heen. Maar de ruimte is niet voor alle betrokkenen een goed alterna tief. In de Uitkijkpost van volgende week leest u de reactie van de orga nisaties (verenigingen) die in de oude Hofdijkschool huizen. Ook reageert de gemeente Heiloo. Tekst: Natalie Bottemanne Mena Leila Kilani betreurt sloop van de balletzaal. Foto: Natalie Bottemanne

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5