Leren programmeren voor de jeugd Leerlingen CBS de Duif overhandigen cheque aan Vluchtelingenwerk 1 Zwemactie Spieren voor Spieren daverend succes I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Kuyper Blom makelaars opent nieuwe vestiging CoderDojo: Typediploma's in de pocket J |regio| Jazz, Blues en Beeldende Kunst |regio| Meer dan 1000 jaar beeldende kunst in Egmond |regio| Ina Eilander in de Slotkapel KORTOM KiKa versnelt de overwinning op kinderkanker. Ga naar www.kika.nl en/of geef op giro i Utrecht. UITKIJKPOST 12 JULI 2017 HEILOO - De nieuwe vestiging van Kuyper Blom makelaars is woens dagmiddag 5 juli geopend. De vestiging, te vinden aan de Stationsstraat 96, is geheel gericht op nieuwbouwprojecten. "Mensen die een nieuwbouw woning kopen, kunnen we nu anders ontvangen", aldus Bas Kuyper. "Bij een nieuwbouwwoning komen er andere zaken aan de orde en wij vinden het belangrijk dat de kopers zich 'thuis'voelen". Tijdens het uitdenken van het concept voor de nieuwe vestiging kwamen Bas en Ronald op het idee om een woonkamer te creëren, een huiselijke sfeer. Uiteindelijk gaan de kopers ook in een huiskamer wonen/leven. In samenwerking met Simone en Ramon van Beko Interieurs is er een passend interieur in de vestiging geplaatst. De vestiging is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en op zaterdag op afspraak. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Wil je leren program meren? Op zaterdag 15 juli van 13.00 tot 15.00 uur én woens dag 23 augustus van 10.00 tot 12.00 uur is het weer tijd voor CoderDojo in de bibliotheek van Heiloo. Iedereen van zeven tot zeventien jaar die graag wil leren program meren is van harte welkom. De organisatie laat het volgende weten. "Tijdens deze CoderDojo program meren we met Scratch en kun je in HTML een website bouwen. Je kunt verder werken aan je eigen project of met iets nieuws starten. Er liggen genoeg voorbeelden om je eigen game te programmeren. En maak ook eens kennis met robotjes zoals Dash, Dot en de Ozobotjes." CoderDojo HeLa is een initiatief van de samenwerkende bibliotheken van Heiloo en Langedijk en wordt ondersteund door Specialist in Websites en Jongerenwerk Heiloo. Bij een CoderDojo leer je pro grammeren, ontmoet je andere deelnemers die ook van program meren houden, deel je waar je mee bezig bent en maak je nieuwe dingen. CoderDojo legt veel nadruk op open source en gratis software en heeft wereldwijd een breed net werk aan vrijwilligers. CoderDojo heeft slechts één regel: 'Boven Alles: wees cool!': pesten, liegen en mensen hun tijd verdoen is niet cool. HEILOO - Leerlingen van de Paulusschool sloten vorige week hun type cursus af met een examen en met succes: alle leerlingen slaagden hier voor. Donderdag kregen de kinderen hun diploma uitgereikt. Dit gebeur de nadat zij veertien weken les kregen van Dompvloet tijdens een naschoolse cursus. Gefeliciteerd allemaal! HEILOO - Twee leerlingen van basisschool De Duif overhan digden vrijdag 7 juli een cheque aan Vluchtelingenwerk Heiloo voor de organisatie van een leuke dag voor vluchtelingen kinderen. Dat deden ze tijdens het slotfeest op CBS de Duif. Onder het motto 'wij een leuke dag, zij een leuke dag' doneerden de leerlingen 500 euro uit de opbrengst van de sponsorloop op Koningsdag. De opbrengst van de sponsorloop was deels bestemd voor een goed doel. Het andere deel was beschik- baar om mede voor alle leerlingen een mooi slotfeest te organiseren. Tijdens de schooldag volg den alle leerlingen djembé work shops en presenteerden zij wat zij geleerd hadden aan alle ouders tij dens een voorstelling op het plein. Aansluitend overhandigden twee leerlingen samen met directeur Annemiek van de Vliet de cheque van 500 euro aan twee vrijwilligers van Vluchtelingenwerk. Van dit bedrag verzorgt de stichting een leuke verrassingsdag voor dertig vluchtelingenkinderen. Leerkracht Gerben Oosterink, directeur Annemiek van de Vliet, en twee leerlingen van CBS de Duif overhandigen 500 euro aan twee vrijwilligers van Vluchtelingenwerk. Aangeleverde foto HEILOO - Kinderen van de Radboudschool en de Elckerlyc- school zwommen vrijdag 7 juli voor het doel Spieren voor Spieren. Ze zwommen in Het Baafje zo veel mogelijk banen van vijftig meter in dertig minuten tijd. De kin deren waren super fanatiek, gemo tiveerd en enthousiast. Dat was na afloop ook te zien aan de totaalop brengst. Zij hebben namelijk het monsterbedrag van 2876,50 euro opgehaald. De sponsor-zwemactie was een initiatief van juf Ennie de Graaf, die het mooie bedrag over draagt aan Spieren voor Spieren na het volbrengen van haar monster zwemtocht Den Helder-Texel op 12 augustus. Van deelnemers aan deze zwemtocht wordt verwacht dat zij 750 euro aan sponsorgeld mee nemen. Dat is bij deze zeer zeker gelukt. "Ik voel me zo trots", zei Ennie de Graaf na afloop. "Trots op alle kinderen die zo enorm hun best hebben gedaan." De jazzformatie Blue Coat speelt zondag 16 juli vanaf 16.00 uur in Museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. Naast de vele jazz- standards staat er behoorlijk wat latin en blues op het repertoire. lees verder op www.uitkijkpost.nl In museumhoeve Overslot is een kleine permanente expositie van wisselende samenstelling te zien over de Egmondse kunstgeschiede nis vanaf het jaar 975 tot heden. lees verder op www.uitkijkpost.nl Schrijfster en dichteres Ina Eilander uit Hoogwoud opent zondag 16 juli het seizoen van 'Een Luchtig Slot' in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Dan is er de eerste avond met muziek en poëzie. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Pianolespraktijk Heiloo staat open voor pianostudenten van alle niveaus en leeftijden. Hiernaast is Pianolespraktijk Heiloo gespecialiseerd in piano les aan vier-tot zesjarigen. Jonge kinderen leren veelal onbewust door middel van spel. In twee tallen krijgen kinderen op een gevarieerde, creatieve manier pianoles waar de leerstof in spel en verhalende vorm wordt aange boden. Kinderen spelen, zingen, klappen ritmes, leren noten lezen en schrijven en maken ook eigen liedjes. Een nieuwe oriëntatiecur sus van zes lessen gaat van start in september. Kijk voor meer info op www.pianolespraktijkheiloo. nl of bel naar 0615297272. ADVERTENTIE N DAAROM KIKA! Trots op de zwemmende leerlingen. Foto: Niels Vlug STICHTING KIKA Foto: Stip Fotografie Leren programmeren in bibliotheek Heiloo Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7