COLUMN Tafeltennisjeugdcup Twee keer zilver op NK voor Pascal Wiebering Diploma's Zwembad Loos SPORT/REGIO 9 v V- V -■ 5jj?*; IJsjesactie jaarmarkt grandioos succes tLlfS'fl'JP Wonen met een visie UITKIJKPOST 12 JULI 2017 Een geslaagd jeugdcup-evenement. Aangeleverde foto REGIO - Ieder jaar organiseert de Nationale Tafeltennis Bond (NTTB) in juli een toernooi waarbij de beste, top 3 ranglijst, welpen en pupillen tegen elkaar strijden in een 2-daags jeugdcup evenement. Elke afdeling, waarvan er acht zijn, komt met een afvaardiging van 6 jongens (3 welpen en 3 pupillen) en 6 meisjes (3 welpen en 3 pupil len), in totaal zijn er dus 96 deelne mers. Het toernooi wordt gehouden op Papendal, hét topsportcentrum van Nederland. Omdat het een 2-daagstoernooi is overnachten de deelnemers en coaches ook op Papendal, normaal gesproken de plaats waar alleen maar topsporters slapen. Afdeling Holland-Noord nodigde Roos Briefjes van tafeltennisver eniging Limmen-Heiloo uit om deel te nemen bij het welpen meisjes team. Roos speelde samen met de yl lami 'g* Vi-,./. Awa*. vijf andere meisjes tegen de andere afdelingen, elk team speelde per ronde 20 wedstrijden. De welpen spelen er 10 en de pupillen spelen er ook 10. (Net zoals in de reguliere tafeltenniscompetitie ook 3 enkels en een dubbel) De eindscore van de welpen en pupillen wordt bij elkaar opgeteld, en zo kom je uiteindelijk op 20 wedstrijden. De meisjes eindigen uiteindelijk op een 6-de plaats, terwijl de jon gens van Holland-Noord een ver dienstelijke podiumplaats verover de, te weten 3-de plaats. Chef d'équipe Ron Suanet van de Noord-Hollandse bond kan uiterst tevreden zijn op de manier waarop de jongens en meisjes achter de tafel stonden, keihard werken, gaan voor elk punt en als 1 team de wed strijden samen beleven. Tafeltennisreporter Marcel Briefjes LIMMEN - Tijdens de afgelopen jaarmarkt in Limmen deelde het team van Rietveld Makelaars en Gerard Tool Financieel Advies vers schepijs uit aan alle kinderen van het dorp. Ruim zeven honderd kinderen werden getrakteerd op een heerlijk ijsje van IJssalon Onder Nul vanwege de verhuizing naar het nieuwe pand aan de Drie Linden 1, eerder dit jaar. Kinderen kregen een bolle tje wit vanille of roze aardbeienijs, geheel in de bedrijfskleuren van dé makelaar van Limmen. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de Nederlands Kampioenschappen trampoline springen in Ahoy Rotterdam op 17 en 18 juni hebben meerdere springers van trampolineveren ging Triffis goede prestaties neergezet. De vereniging is in meerdere klas sen Nederlands Kampioenen rijker. De A-klasse individueel en syn chroon sprongen op zondag in de grote arena hun wedstrijd. Pascal Wiebering (senior dames A) wist dat het niet makkelijk zou worden, al maanden speelt een voetblessure haar parten. Ondanks de pijn sprong Pascal haar finale-oefening met grote klasse. Als zevende ging zij de finale in, tijdens de finale steeg ze boven zichzelf uit en sprong ze ruim vijftig punten bij elkaar. Maar ze moest een springster van Flik Flak den Bosch voor zich dulden. Voor dit jaar zat er voor Pascal niet meer in en was zilver dit keer het hoogst haalbare. Tegen alle verwachtin gen in wist zij met gelegenheids- synchroonpartner Lara Schut (ook van trampolineverenging Triffis Alkmaar) ook zilver te behalen. Niamh Slattery uit Heiloo zette in de voorrondes een prachtige ver plichte en keuze-oefening neer, als vierde ging zij de finale in maar kon tijdens de finale haar oefening niet afmaken: een zevende plaats voor Niamh. Synchroon eindigde zij op de vierde plaats. Pascal kijkt met gemengde gevoe lens terug op het NK, op zaterdag moesten de synchroonparen, die in de race waren voor het ticket voor de World Games in Polen, hun kwa lificatie ronde springen in een over volle arena. Tijdens de wereldkam pioenschappen in Odense in 2015 had Pascal samen met Bo Bet dit ticket veiliggesteld. Bo, net terugko mend van een rugblessure, was net op tijd fit. Maar door de korte voor bereiding was het paar niet goed in vorm en is het ze niet gelukt het tic ket te bemachtigen. Pascal: "Ik was te zenuwachtig en wilde het vooral voor Bo heel goed doen, maar dat is helaas niet gelukt." Waar de andere paren op meerdere dagen hun kwa lificatie hadden gesprongen, moes ten Bet en Wiebering het van dit ene moment hebben. Gefeliciteerd allemaal! Aangeleverde foto HEILOO/ BERGEN - Bijna vijf tig leerlingen van zwembad Loos hebben zaterdagmorgen 1 juli in zwembad De Beeck in Bergen afgezwommen. Zij ontvingen hun A, B of C diploma. Iedereen is blij met zijn/haar diploma naar huis gegaan. De geslaagden: Diploma A: Doris Brienesse, Stijn van Dam, Levi Dekker, Anne Dekker, Sylvia Dirkson, Bastiaan Elzenga, Bruno Erdtsieck, Fenne Hollenberg, Jayden Kitzen, Levi Lahat, Jip de Laleijne, Bas Lawant, Matthijs Ligthart, Noor Meij, Liza Molenaar, Ahmed-Yassin Soubaneh, Sascha van Straaten, Hester Tromp, Liz van Veen, Fabian Verbeek, Mattanja Vogelpoel, Thijs de Vries, Meike de Wit, Mette Waldram. Diploma B: Tessa van Aldijk, Isabel van Andel, Fenna Bijvoet, Lotte van Cronenberg, Anthonie Dorenbos, Evie van Egmond, Aidan Gowen, Maurits de Groot, Colin Kemp, Juiet van Kleef, Bobbi Kleverlaan, Lois van Krieken, Ilse Lammers, Jasmijn Melis, Ids Overdijk, Leatitia Remy Hambach, Femke Rotteveel, Kees van Schagen, Mads Schouten, Sanne Trijssenaar, Jay Wijnaar. Diploma C: Sietse Donia, Piet Nijbacker, Paula nan 't Sant, Lotta Sengers. k 1 CASTRICUM - Wie kent hem niet, de Eeuwigelaan in Bergen? Een laan met statige huizen waar geen kavel onder de miljoen wordt verkocht. Moderne architectuur, die zo in hoogglansbrochures kan worden afgebeeld, naast sta tige villa's en pittoreske chalets. Mensen die hier een huis kopen, kunnen kiezen waar zij willen wonen: zij hebben de financiële middelen. Als je kijkt naar de laan zelf - wat maakt nou dat mensen hier willen wonen? De kavels zijn ruim - maar die kun je elders voor minder geld en nog groter krijgen. Uiteraard kan het aantrekkelijk zijn om met 'gelijkgestemden' in een buurt te wonen. Dit zal zeker voor sommigen een belangrijke overwegingsfactor zijn geweest. Maar de eerste mensen die hier kwamen, hadden nog geen buren. Voor hen, en velen na hen, zal het met name het landschap, de omgeving, zijn geweest die maakte dat zij zich hier gingen vestigen. De nabijheid van het strand, de ligging in de duinen en met veel groen - de kenmerken van de Eeuwigelaan in Bergen zijn in het straatbeeld zichtbaar. En dat heeft consequenties. De weg is smal, bomen staan dicht op de weg en raken met hun stam er soms overheen. Passerende auto's moeten opletten en voor vrachtwagens is het een uitdaging om niet tegen een over de straat rakende stam aan te rijden. In de 'gewone' woonwijken van onze BUCH-gemeente zal dit niet toegestaan zijn. In nieuwbouw wijken al helemaal niet want we hebben geleerd uit het verleden en proberen alle conflicten tus sen groen, wonen en verkeer van tevoren op te lossen. Meestal krijgt het groen en het land schap hierin een ondergeschikte rol. Want, wij zijn pragmatische mensen en we bouwen immers om te wonen. En bomen zijn voor de gemeente lastig - het loof moet weg, takken gesnoeid, vruchten vallen op geparkeerde auto's enzovoort. Maar is het zo eenvoudig, willen we alleen maar praktisch wonen? Pragmatisme is enorm nuttig - maar je bouwt er niks mee op. Het zijn de idealen die stevigheid geven aan onze samenleving. En dat geldt ook voor het wonen. De gemeente Amsterdam beschermt door alle uitbreidingsplannen heen sinds meer dan honderd jaar zijn scheggen. De groene vingers, zoals de Amstel- of Diemerscheg en Waterland, die de stad verbin den met zijn landschap. En dat maakt dat mensen in Amsterdam willen wonen. De 'idealen' van toen zijn het succes van vandaag. Gelukkig heeft Castricum zijn buitengebied lange tijd weten te beschermen. Maar doen wij dat ook voldoende met de kernen? Het is niet altijd praktisch om oude bomen te beschermen en er concessies voor te doen. Juist als overheid zou men toch vanuit een ideaal moeten werken, vanuit een visie. Namelijk om voor de toe komst te zorgen, om de kwaliteit van het vestigingsklimaat te waar borgen. Want, even serieus, wie zou er nou niet in de Eeuwigelaan willen wonen - ondanks alle 'gevaren'? Barbel Böhling, Vitaal Landschap Pascal in actie, Foto: Martin Mooij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9