Speeltuinvereniging OKB bestaat al bijna vijftig jaar Lezing over polderlandschap Dode bij schietpartij Hotel Akersloot 1 Van der Steen Autobedrijf maakt de autoshowroom energieneutraal Bezorger worden 'Dag juf Annemarie' van deze krant? REGIO 11 'Cavia's winnen'poëziewedstrijd www.uitkijkpost.nl 0226 333311 RODI UITKIJKPOST 19 JULI 2017 Het polderlandschap levert prachtige plaatjes en verhalen op. Foto: Instagram @MooiHeiloo EGMOND AAN DEN HOEF/ HEILOO - Stichting Historisch Egmond organiseert vrijdag 21 juli haar zevende lezing in bezoekerscentrum Huys Egmont in Egmond aan den Hoef. Deze keer een interessant verhaal over het polderlandschap tussen Egmond en Heiloo. De lezing wordt gedaan door Jaap de Graaf, voorzit ter van de Historische Vereniging Heiloo. Uitgaande van de kaart van Simon Meeuws uit 1540 en andere oude kaarten van het gebied tus sen Egmond en Heiloo, probeert Jaap na te gaan wat er nog in het landschap aanwezig is van wat de kaartenmakers ooit in kaart brach ten. Het belooft een mooie tocht in woord in beeld, door een prachtig landschap te worden. De lezing begint om 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur). Karten a 5,- kunt u bestellen via www. huysegmont.nl/agenda of telefo nisch op 06-51 689 620 (Martijn). AKERSLOOT - Bij een schiet partij op het parkeerterrein van Van der Valk Hotel Akersloot is maandagmiddag een man om het leven gekomen. Dat gebeurde rond 13.40 uur. De politie heeft de overleden man in een bestelbusje aangetroffen. De schuifdeur van het busje stond open en de benen van de man staken uit het voertuig. Volgens de politie gaat het om een 47-jarige man uit Zandvoort. Niet veel later meldde de vermoedelijke dader, een 49-jarige man, zich bij het politiebureau in Zaandijk. Hij is aangehouden en voor nader onderzoek ingesloten. Over de identiteit van deze man geeft de politie nog geen nadere informatie. Volgens De Telegraaf EGMOND AAN DEN HOEF - De Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef kijkt terug op een geslaagde poëziewedstrijd, een nieuwe activiteit op de school. Leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 kregen de leesconsulente van de Bibliotheek Kennemerwaard op bezoek. Zij gaf informatie over het schrijven van gedichten. Daarna gingen de leerlingen zelf aan de slag. Elke klas leverde één winnaar. Zij lazen donderdag tijdens de grote finale hun gedichten vol passie voor. Maartje Visser uit groep 6 kwam als winnaar uit de bus met haar gedicht over haar cavia's Witje en José. Foto: Erna Hopman ALKMAAR - Onder molen 't Roode Hert, zichtbaar vanaf de Frieseweg in Alkmaar, bevindt zich al bijna vijftig jaar een prachtige speeltuin waar uw kinderen in het speelseizoen dagelijks veilig kunnen spelen. De zomervakantie staat weer voor de deur. Dat betekent dat de OKB weer extra veel open zal zijn. Van maandag 24 juli tot en met vrij dag 1 september is de speeltuin ook doordeweeks 's ochtends open van 10.00 tot 12.00 naast de reguliere dagelijkse openingstijden van 14.00 tot 17.00 uur. Het is een zeer actieve vereniging met ruim duizend leden die draait op de vrijwillige inzet van enkele tientallen vrijwilligers. Zij verzorgen bijvoorbeeld het onder houd in de speeltuin of zetten zich in als speeltuinwacht. Daarnaast zorgen zij ervoor dat er vele leuke activiteiten op de kalender staan. Een van deze activiteiten is bijvoor beeld het zomerfeest op zaterdag 22 juli voor de leden waarmee de OKB de zomervakantie inluidt. Zowel de activiteitencommissie en de speel- tuinwachten kunnen daarom per direct extra vrijwilligers gebruiken! Wil je ook graag meehelpen op of rond de speeltuin? Meld je dan snel aan via info@speeltuinokb.nl of kijk eens op www.speeltuinokb.nl. gaat het om de 47-jarige goudhande laar Hennie Schipper, maar de poli tie geeft hiervan geen bevestiging. Het was tijdens de redactiedeadline van deze krant nog niet bekend wat de reden is van de schietpartij. De politie deed maandag forensisch onderzoek op het parkeerterrein van het hotel. Volgens een politie woordvoerder moesten hotelgasten hun gegevens achterlaten voor hun vertrek. Een aantal auto's op de plaats van delict mochten tijdens het onderzoek het terrein niet ver laten. Getuigen of mensen die anders zins informatie kunnen geven over de moord kunnen contact opnemen met de politie via 0900-8844 of ano niem via 0800-7000. HEILOO - Maarten en Joop van der Steen van Van der Steen Autobedrijf zetten een volgen de grote en duurzame stap: een autoshowroom die netto geen energie meer verbruikt. Het bedrijf investeert in het ver warmen van de autoshowroom met een warmtewisselaar. Mede eigenaar Joop: "De aardgasaanslui ting gaat eruit en we leggen het dak vol met zonnepanelen om de beno digde stroom hiervoor op te wek ken en tevens alle verlichting van de autoshowroom te voeden. Hiermee hebben we geen CO2-uitstoot meer en alle benodigde elektriciteit wordt opgewekt door de zonnepanelen. Tevens kunnen we de elektrische auto van de toekomst opladen met deze energie." Crowdfunding Het autobedrijf is prima in staat om de investeringen zelf te bekos tigen maar kiest toch voor crowd- funding. Joop legt uit waarom: "We vinden het een mooi idee om onze directe omgeving mee te laten delen in ons succes. Met sparen krijg je bij de meeste financiële instellingen nagenoeg geen rente meer. Wij zet ten daar een rendement tegenover en je doet mee aan een groen pro ject zonder thuis zelf zonnepane len te hebben. Daarnaast willen we laten zien hoe eenvoudig het is om kosten te besparen met een investe ring in zonne-energie". Op het dak van de grote auto showroom kunnen 156 zonnepa nelen geplaatst worden met een opbrengst van zo'n vijfendertigdui zend kW per jaar. Het eigen gebruik van elektriciteit wordt hiermee naar verwachting volledig gecompen seerd. "Het complete systeem levert een jaarlijkse kostenbesparing op van ongeveer dertienduizend euro. Hiermee wordt vijfjaar lang de rente en aflossing aan de deelnemers betaald", vertelt Joop van der Steen. Dit is een interessant moment om aan deze campagne deel te nemen. Het crowdfunding project loopt via GreenFund Holland, voor kli maatsparen met dubbel rendement. De totale investering is zevenen vijftigduizend euro, exclusief Btw met een looptijd van vijf jaar en 2% rente. Jaarlijks wordt de rente- en aflossing terugbetaald. Deze cam pagne is geopend voor deelname van 7 juli tot 28 juli 2017. Joop: "Na aanmelding op GreenFundHolland. nl is te zien hoeveel rendement het oplevert. Niet alleen in geld maar ook in de bespaarde CO2-uitstoot, duurzaam opgewekte zonne-energie of besparing van afval." Interesse in het crowdfunding project? Kijk dan op www.green- fundholland.nl en zoek op Van der Steen Autobedrijf Heiloo B.V. Meer weten over Van der Steen Autobedrijf Heiloo, zie www. vandersteen-heiloo.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Juf Annemarie nam onlangs afscheid van basisschool De Boswaid in Egmond aan den Hoef. Liefkozend wordt ze door de bovenbouwers van de Boswaidschool in Egmond aan den Hoef 'oma juf' genoemd. Maar 'oma juf' is allesbehalve oud en stram. Deze juf is juist actief, spor tief, enthousiast en een lieve juf voor haar kleuters. Juf Annemarie begon als kleuterleidster bij de oud ste kleuterschool van Egmond aan Zee, het Kleuterduin. Later werd dit de Van Speyckschool en vervol gens, na de fusie, werkte ze op de Driemaster. Juf Annemarie is na lange tijd in Egmond aan den Hoef gaan werken. Op de Boswaid sluit ze haar juffen-carrière af. Na vijfen- veertig jaar voor de klas te hebben gestaan, behaalde ze haar pensioen leeftijd. Alle kinderen van de Boswaid ver rasten haar met een mooi afscheids boek en een prachtige bloem. Al die bloemen bij elkaar maakten een vrolijk en kleurrijk boeket! Iedereen op school at pannenkoeken en een ijsje op het gezellige kleuterplein. "Wij zullen de gezelligheid, spon taniteit en betrokkenheid van juf Annemarie enorm missen. Het was een mooi afscheid. Wij wensen onze juf een heerlijke tijd toe", laten haar collega's weten. Juf Annemarie met haar prachtige boeket bloemen. Aangeleverde foto Al een halve eeuw speelplezier. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11