SPORT PLEZIER Barbecue vanwege 47-jarige zwemclub de Spetters De Nationale Sportweek Red Jezelf Brevet zwembad Loos Ride out High Low Rangers SPORT 13 wmoo ■i -17 E-tj rirn.s Van 9 tot en met 17 september HEILOO - Zwembad Loos kreeg woensdag 12 juli al vroeg veel kinderen op visite. Deelnemers ringsteken gevraagd UITKIJKPOST 19 JULI 2017 NAt JUNJU,t&PUH 1 HltK. NL UuurtmcrtfCKh Hcdlot? p.aehtoflfc'^tiLfcmMntcrL.TVL De Nationale Sportweek; zet hem in je agenda! Aangeleverde foto HEILOO - De Nationale Sportweek is een initiatief van NOC*NSF met als doel sporten en bewegen te promoten. Tijdens deze week zetten hon derden sportclubs, sportbonden, gemeenten en andere organisaties uit heel Nederland hun deuren open en verzorgen ze sportclinics, -toer nooien en -demonstraties. Zo ook in Heiloo. Neem ook iemand mee naar jouw club om samen te genieten van sport en bewegen. De Nationale Sportweek vindt plaats van 9 tot en met 17 september. Houd de Uitkijkpost en de Facebook-pagina Zij stonden in hun t-shirt, korte broek en met waterschoenen klaar om te laten zien dat ze zichzelf al goed in het water kunnen redden, zowel op hun buik als rug. Alle kin deren gingen trots met hun 'Red jezelf-brevet naar huis. De geslaagden zijn Lotte Castricum, Rosa Klaase, Maud van de buurtsportcoach in de gaten! Na de zomervakantie wordt het programma van de Nationale Sportweek in Heiloo geplaatst. Noteer alvast 9 september in de agenda. Op 9 september wordt de Nationale Sportweek feestelijk afge trapt met allerlei gave sportclinics bij zwembad het Baafje. Meer informatie is verkrijg baar bij Buurtsportcoach Heiloo Pascale de Hoogh via p.dehoogh@ alkmaarsport.nl of lees meer over de Nationale Sportweek op www. nationalesportweek.nl de Vos, Sita van Dam, Dersanne Soubaneh, Matthijs Hendrikszen, Ruben Dekker, Alysa Jacobs, Lena Vastenouw, Jort Jansen, Zoë Arendsen, Anna Komen, Inge van Aldijk, Josephine van Schooten, Madhya Smakman, Sanne Visser, Guus van Binsbergen, Amy Coule, Nela van Schagen, Mark Melk, Daan Weijer, Dewy van der Vaart, Damian Bruinink, Jennifer Mc Farland, Floris Meulenbroek, Lynn Mizee, Eline Wit, en Joris Berghuis. HEILOO - Grote kans dat u er nog smakelijke herinneringen aan heeft. De feestcommissie van Zwemclub de Spetters had het idee om precies zevenen veertig jaar na de oprichting een barbecue te geven aanslui tend op de zwemtraining. Dat gebeurde op 3 juli. De zwemclub vertelt hierover. Eerst een stukje geschiedenis. Onze vereniging werd op 3 juli 1970 opgericht onder de naam, de zwem en waterpoloclub Heiloo, afgekort Z&PC HEILOO. Om lid te willen worden was het verplicht om een zwemdiploma A te hebben en een jaarabonnement van het Baafje. Wat volgde was een bloeiende en gezellige zwemclub met in de loop van de jaren verschillende takken van de zwemsport, namelijk wed- strijdzwemmen, waterpolo en syn- chroonzwemmen. En natuurlijk het trimzwemmen voor de mensen die gewoon lekker willen zwemmen om zo hun conditie op peil te hou den. Vele jaren zwommen de leden van de zwemclub in het zomersei zoen in het Baafje en in het winter seizoen in het zwembad in Egmond aan zee. Het vervoer was altijd goed geregeld: toen de club in de jaren tachtig ongeveer tweehonderdvijf tig leden had, reed er een touringcar vanuit Heiloo naar het zwembad om de zwemmertjes veilig en op tijd in het zwembad te krijgen. Daar stonden de trainers te popelen om hun kroost lekker te laten sporten. HEILOO - De Highlow Ranger route door Noord-Holland met de motor of de wielrenfiets ver liep op zaterdag 15 juni perfect. Alles was top en iedereen kwam heelhuids thuis, ook niet onbe langrijk! Een verslag. 's Morgens om 8.00 uur vertrok Paul Nanne met zijn lieftallige echtgenoot op de gazelle van zijn schoonmoeder voor het fietsritje over de dijken van Noord-Holland. Geen Kogo malta of andere peper dure plasma fietsjes, maar gewoon een oerhollandse brammentrapper. De semi tourrijders vertrokken een uurtje later maar dat gunde Paul ze wel. Wij van de motorrijders ver trokken om 11.00 uur. Om de vei ligheid te waarborgen, gingen we in drie groepen. Alleen waren we vergeten de snelle groep voorop te zetten dus bij Petten reden we toch met vijfentachtig motoren achter elkaar aan. Dan is het toch uitkij ken geblazen want niet iedereen is groepstijden gewend en heeft dezelfde snelheden. Maar nogmaals, op een beetje gesneuvelde verf na van een tank verliep alles perfect, Bob zal dat anders zien... maar zo gaat dat. Bij de Zeswielen genoten we een lunch en toen op naar het Kremlin van Winkel! Het levenswerk van de hr Leegwater is de moeite waard en de verhalen van de scheppend kun stenmaker ook. Wat we vergeten waren, was dat de heer Leegwater wel erg graag vertelt over zijn levenswerk. Niet dat het enig kans van verveling had, maar toen we wegreden was hij nog tegen zichzelf aan het vertellen. Hij is de Friese Gaudi, met het enig verschil dat hij niks tekent. Het is te hopen dat hij negen levens heeft en de tijd heeft om zijn scheppingen uit te breiden. Zijn inspiratie is de Griekse mytho logie en de klassieke bouwelemen- Helaas werd ons geliefde zwem bad door de gemeente gesloten waardoor we naar Bergen moesten uitwijken voor vervangend zwem water. Maar we zwemmen alweer jaren met veel plezier in de winter in Bergen en nog steeds vinden de zomertrainingen plaats in het thuis- bad het Baafje in Heiloo. We geven nog steeds met veel plezier zwem- trainingen, ook al is het niet meer met een echt wedstrijddoel. Toch wordt er altijd nog hard gestreden om de clubkampioenschappen- trofee, de stickers van de swimkick lesmethode voor de kleinsten en natuurlijk tijdens de coopertesten waaruit blijkt of je conditie nog een beetje op peil is. De barbecue ver liep gezellig! Voor de trainer was ten, dus er zijn voldoende ideeën om te scheppen. Daarna gingen we richting huis via het Friese pol derlandschap om bij Café de Wit in Heiloo de asfaltsmaak uit onze kelen te spoelen met blond bier en Indische saté. Hans Tumi zorgde voor al het lekkers. De 'Tour de Frans-rijders' met hun superfietsen waren nog eer der dan wij, volgens mij klopte dat niet helemaal maar ik kan het mis hebben. Onze Paul met zijn Suetta kwam nog niet eens als laatste 'half dood' over de finish aan, maar ging het lastig om de leden toch nog de training te laten volgen: de rooksig nalen waren vanuit het water zicht baar. Dus na een uur zwemmen snel het water uit richting barbecue waar Gerben al alle bestellingen erop had liggen die vanuit het water gegeven waren. Binnen de kortste tijd was het terras omgetoverd tot een gezel lig feestterrein waar lekker gekletst en gegeten werd. De jongste leden vermaakten zich prima op het mooie terrein van het Baafje. Mede dankzij de inzet van onze feest commissie kijken we terug op een geweldige barbecue. Via deze weg willen wij dan ook alle mensen die dit mogelijk hebben gemaakt ont zettend bedanken voor hun komst en inzet! gewoon over tot de orde van de dag: pils drinken. (Ik begrijp daar niks van... als ik Egmond aan zee in keer haal, dan ben ik al blij.) 's Avonds speelde niet DeeAnn the Nightcaptains - die om een vage reden had afgemeld - maar gelukkig wel The Ghostriders uit Eindhoven. Kortom, het werd weer een latertje, maar we konden terugkijken op een geslaagd evenement! Voor volgend jaar hebben we er nu al zin in. Zie ook www.highlowrangers.nl. Tekst: Kees Hageman Klaar voor een mooie tocht door Noord-Holland. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Het jaarlijkse ringsteken gaat dinsdag 8 augustus in Akersloot plaatsvinden. Het begint om 13.00 uur en het parcours is aan de Kerklaan. De toegang is gratis en na afloop is er een gezellige prijsuitrei king in café De Vriendschap met muziek van Duo The Wico's Aanmelden kan via leveringhenk@gmail.com of via 06-51387333. Uiteraard zijn er mooie prijzen te winnen. Alle deelnemers krijgen paling, suikerbrood en bloemen. Uit het water en eten maar! Aangeleverde foto De geslaagden laten zich zien Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13