Tien vragen aan... Willibrordus Draait Door biedt veel variatie Spreekbeurt op NS-hoofdkantoor 3 15,16 en 17 september 2/ 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 19 JULI 2017 HEILOO - 'Willibrordus Draait Door' brengt in het weekend van 15, 16 en 17 september op Landgoed Willibrordus een prachtige mix van muziek- en theateroptredens, films, kunst en culinaire genoegens. Net als voorgaande jaren kunnen bezoe kers van alle leeftijden zich hier vermaken. Zet u het alvast in uw agenda? De derde editie van Willibrord Draait Door biedt veel variatie aan jong en oud(er). Op het grote podium in de Cultuurkoepel en de tenten buiten wisselen popmuziek, klassieke muziek en zelfs techno- cabaret elkaar af. Hier zijn optre dens bij te wonen van onder andere de bekende zanger Tim Knol en klinken de a-capellaklanken van de groep New Amsterdam Voices. Ook leuk is onder andere op zon dag het spetterende optreden van de band The Tibbs met feestmuziek a la Caro Emerald. Het is slechts een kleine greep uit het aanbod van ruim vijftig acts. Lokale muzikan ten zijn er zeker ook: de bekende Heiloose cabaretière Kirsten van Teijn is te gast bij de Andersons op vrijdag. Sommige lokale helden - die deelnamen aan een online talenten jacht van de organisatie - schitteren op het podium, anderen treden op in De Strandwal. Zo is één van de opmerkelijke inzendingen van de talentenjacht van de jonge pianist Aron Lahat: hij gaat optreden in de Binnentuin. Een tienerdisco op vrijdag en op zaterdag een jamses sie voor liefhebbers met een gitaar maken Willibrord Draait Door nog gezelliger. En wat te denken van dansen voor ouderen op zon dag, georganiseerd door Stichting Welzijn Heiloo? 'Voeding voor de geest' Verder kunnen bezoekers van Willibrordus Draait Door onder andere genieten van Vitamine G: verhalen over gezonde voeding, geluk, gezond leven en wonen in het groen. Ook workshops over deze onderwerpen staan op het program ma. Deelnemers zijn onder andere de Groene Apotheker, Ecoplaza, Banking for food (Rabobank) en de Groene Brug. Daarnaast wil Willibrordus Draait Door graag de psychiatrie breder en op een laagdrempelige manier onder de aandacht brengen. Marian Mudder zorgt hiervoor: de bekende roodha rige actrice van de tv-serie Baantjer brengt haar theaterprogramma 'Sofasessies'. Dit onder het motto 'Voeding voor de geest'. Het terrein en de diverse gebouwen bevatten volop beel dende kunstuitingen. Zo maakt de installatie-kunst 'Dood Spoor' van Company DaaD zeker indruk. Waren vorig jaar levensgrote vogels op de wind te zien, nu zijn het motorrijders die op de wind bewe gen. Bijzonder zijn eveneens de vreemde wezens in de binnentuin, ingepakt in lakens. Verder zijn de musea op het landgoed geopend en gelukkig zorgt de horeca voor de innerlijke mens. Diverse koks bieden afwisselende lekkernijen. De 'Keuken met Karakter' van de GGZ is eveneens present. Het Willibrordusbier is verkrijgbaar. "Je komt tijdens Willibrordus Draait Door niks tekort", aldus de organi satie. De locatie leent zich verder bij uitstek voor een wandeling door de gebouwen van Willibrord en het tus senliggende park van het landgoed. De vrijwilligersorganisatie bestaat uit Jan Bellekom, Nico Adrichem, Leo Gouwerok, Pieter Ranzijn, Gonny van Wees, Theo Kloosterman, Inge van Wel en Ed Freriks, Servaas Reussien en Rolina Boekel. Onmisbaar voor het suc ces zijn verder de vrijwilligers die tijdens het festival hand- en span diensten verrichten en de sponsors en fondsen: met name het Taqa Cultuurfonds, het Prins Bernard Cultuurfonds en een heel aantal ondernemers uit Heiloo. Meer informatie over program ma en voorverkoop is te vinden op www.willibrordusdraaitdoor.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Lotus spreekt op locatie. 'Het ging als een trein Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op :titJ HEILOO - Lotus Dirks uit groep 6 van de Benedictusschool had haar klasgenoten uitgenodigd om samen met de trein naar Utrecht Centraal te reizen. Dat gebeurde vorige week. De leerling hield haar spreekbeurt over de NS in de conferentiezaal van het hoofdkantoor van de NS. Dit was voor Lotus heel spannend, maar ze hield een prachtige presen tatie, zo benadrukt de schoolleiding. Vervolgens bekeken de kinderen de vele soorten treinen uitgebreid van binnen. Daarna gaf logistiek NS-manager Fred Versfeld een inte ressante toelichting en een rondlei ding en reisden de kinderen terug naar Amsterdam Centraal. Hier trakteerde het verkeersleidingscen trum hen op een rondleiding. Ook Kirsten van Teijn schittert op Willibrordus Draait Door. Foto: Anne van Zantwijk Silke Lange woont al meer dan twintig jaar in Heiloo. Ze is moeder van drie kinderen van wie er twee al het huis uit zijn. Als archeoloog werkt ze in heel Nederland, maar vooral ook in Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in de Duitse stad Celle. Als kind ben ik veel verhuisd. Ik woonde onder meer in Osnabrück, Kassel en Bremen. De enige plek in Duitsland waar we langer zijn gebleven, was in een klein dorpje vlak bij Rotenburg-Wümme. Op mijn achttiende ben ik vertrokken uit Duitsland. Ik werkte eerst een jaar in het Zwitserse Dornach en ben daarna in Nederland beland. 2. Als je Hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Je kunt het beter andersom vragen. Ik ben archeoloog, dat is mijn beroep. Als het niet mijn beroep was geweest, dan was het zeker mijn hobby. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Aletta Jacobs. Zij heeft zo veel tegenslagen in haar leven gehad en zich nooit laten ontmoedigen in haar strijd voor vrouwenrechten. Wat levende mensen betreft zou ik Barack Obama graag ontmoeten. Die man heeft in mijn ogen zo veel voor elkaar gekregen en leek tegelijkertijd heel ontspan nen. Ik zou wel willen weten wat hij nu écht van Trump vindt. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Geen eenvoudige vraag, ik heb er namelijk veel. Zoals de vakanties op het Deense eiland Als, waar mijn oma woonde. Daar verzamelde ik vuurstenen werktuigen op het Oostzeestrand en begon mijn passie voor archeologie. Er zijn veel mooie plekjes. De speeltuin (het indianendorp) bij het Maalwa ter en de grote schommel die er staat, is een favoriete plek. Landgoed Ter Coulster met zijn prachtige geschiedenis en het Heilooër bos met de oude beuken en eiken die er staan. Ook de Vlooiendijk: aan het einde van de weg kijk je uit op de Vennewaterspolder en de abdij. Als er in de vroege morgen mist hangt over de weilanden, is het er magisch. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Liever niet, maar stel dat er bij archeologisch onderzoek een bijzonder houten voorwerp wordt gevonden, zoals een ploegschaar, dan mag je me altijd wakker maken. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? 'Failing to prepare, is preparing to fail'. Dat advies heb ik altijd in mijn gedachten. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Als ik niet archeoloog was geworden dan zat ik nu in Ierland schapen te houden. Mijn ouders hebben schapen gehouden en de wol verwerkt. Ik heb van mijn moeder spinnen, wol verven, weven en breien geleerd. Nog steeds dingen die ik graag zou doen als ik er meer tijd voor had. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou op de rotonde bij het Maalwater/Pastoor van Muijenweg een palen- krans plaatsen omdat er eentje uit 800 voor Chr. in de nieuwe woonwijk Nieuw Varne is gevonden, en ook op andere manieren proberen met kunstenaars en landschapsarchitecten de archeologie en geschiedenis van Heiloo in het dorp uit te beelden. In Zuiderloo gaat de projectontwikkelaar Timpaan bijvoorbeeld de recente archeologische vondsten gebruiken bij de inrichting van speelplekken. Verder vind ik onze burgemeester hartelijk en echt betrokken bij alles wat er in het dorp gebeurt. 10. Persoonlijke vraag van Karsten Hopman: 'Hoe beleef jij de recente unieke archeologische vondsten zoals de grafheu vel en de bronzen hielbijl in Zuiderloo en wat is jouw verdere verwach ting betreffende archeologie bij de verdere ontwikkeling van dit gebied?' Ik verwacht dat we de puzzelstukjes bij elkaar gaan voegen er dat er dan een bijzonder verhaal uitkomt van deze bijzondere plek op de Strandwal waar mensen huizen bouwden, hun akkers bewerkten en vee hielden, waar ze hun doden begroeven en rituelen uitvoerden om de goden gunstig te stemmen. Wist je bijvoorbeeld dat er kraanvogels waren en kroeskoppeli kanen? Ook krijgen we een beeld welke bomen, struiken en andere planten hier groeiden, welke kleur het voorjaar en de herfst op de strandwal en de aangrenzende moerasvlakte hadden. En o ja, er komt nog een opgraving. Spannend! Ik nomineer Irene Mulder voor de volgende tien vragen. Mijn vraag aan Irene is: 'Je maakt illustraties, stripverhalen en bedenkt allemaal leuke projecten. Je stijl en humor is heel herkenbaar. Waar haal je telkens de inspiratie vandaan?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3