Opheffen van De Hofdijk: r 4 i I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Start KDV De Paradijsvogel en BSO Nijverheidsweg 'Afwachten of ons bestaan gewaarborgd kan blijven' INGEZONDEN BRIEF Zienswijze op het verkeersbeleid KTERS DIENSTEN Praktijk E. Gianotten is GESLOTEN van 24 juli tot en met 11 augustus Dr. Ruurda neemt waar tel. 072-5333080 Plannen voor renovatie Certificaten voor leerkrachten |heiloo| Heropening Wildkamp Heiloo |regio| Timmerdorp- kinderen willen post |reg|°| Hoogseizoen Overslot |regi°| Creatief knutselen in Limmen Diefstal, 200 euro beloning UITKIJKPOST 19 JULI 2017 HEILOO - Om aan de groeiende vraag naar kinderopvang in Heiloo te voldoen, opent Forte Kinderopvang twee nieuwe vestigingen aan de Nijverheidsweg. Na de zomervakantie gaan daar een nieuw kinderdagver blijf en een vestiging voor buitenschoolse opvang (BSO) van start. In het pand van voormalig kinderdagverblijf Pom-Pom start Forte op 4 september een nieuw kinderdagverblijf voor de opvang van kinderen van nul tot vier jaar: KDV De Paradijsvogel. Deze locatie is het nieuwste zusje van twee andere locaties van Forte in Heiloo, De Bosuil en De Vogeltuin. De naam van de nieuwe telg is dus niet toevallig gekozen. Naast een gezel lige keuken en een kunstatelier is er binnen én buiten een echt theater te vinden, waar kinderen hun fantasierijke hart kunnen ophalen. Het pand wordt tijdens de zomer opgeknapt om te kunnen voldoen aan de eisen van dit kinderdagverblijf vol creatieve mogelijkheden. Op 4 september start aan de Nijverheidsweg ook een nieuwe BSO, die de naschoolse opvang van kinderen van de Meander en de Paulusschool gaat verzorgen. Ook hier wordt gebruik gemaakt van de aanwezige podia (zowel binnen als buiten). Dus de BSO-kinderen hebben naast het standaard activiteitenaanbod ook genoeg mogelijkheden voor artistieke uitspattingen. Kinderen van zeven jaar en ouder kunnen daarnaast kie zen voor de BSO 7+ bij de Foresters, waar lekker gesport kan worden. Hiervoor krijgen zij vervoer van de Stint, de eigen elektrische bolderwagen van Forte Kinderopvang. Bij zowel BSO Nijverheidsweg als kinderdagverblijf De Paradijsvogel zijn nog plaatsen vrij. Meer informatie via www.fortekinderopvang.nl of bel 0251-658058. HEILOO - Het recente verkeers beleid 2017-2030 Heiloo dat ter inzage ligt moet zo snel mogelijk soelaas gaan bieden aan de ver- keerscongestie in ons dorp. Er staan twaalf scenario's in vermeld, met her en der het instellen van éénrichtingsverkeer en dergelij- ken. Allen met onvoldoende oplos send vermogen. Wat pakt straks goed uit? Te pas en te onpas wordt beweerd dat een oplossing niet zonder een verkeerstunnel onder het spoor kan en de aansluiting op de A9 kan (goed gelezen, eerst de tunnel dan de aansluiting A9). Ik betwijfel of een 'aansluiting' aan de zuidzijde, congestie aan de noordzijde van ons dorp zal min deren. De aansluiting A9 zal meer verkeer genereren, met tot gevolg dat Heiloo Z-W weer 'vol' raakt. Het verkeer dient makkelijker de dorpskern uit te kunnen dan erin om de congestie te verminderen. Het verkeersbeleid Heiloo heeft geleid tot een pakket aan maatre gelen en kosten. Wordt hiervoor geld bij elkaar geschraapt, ten koste van kwaliteit voor iets anders? Waar begin je wanneer aan? Naar mijn mening z.s.m. de huidige situatie bij de 't Loo en de Kerkelaan en de Stationsweg in één richting gaan gebruiken, de dorpskern uit naar het oosten. Realiseer een verkeerscirculatie plan dat iedereen in de 'kop' kan prenten. Over of het zin heeft om scenario 13 in te dienen denk ik nog na. Het verkeersplan ligt nog tot 25 juli ter inzage in het gemeen tehuis. Jaap Sombroek, Heiloo Voor andere brieven over dit onderwerp verwijzen wij u naar www.uitkijkpost.nl. ADVERTENTIE HEILOO Er staat de Willibrordschool in Heiloo een mooie klus te wachten: komend schooljaar mogen er plan nen gemaakt worden voor een renovatie en daarmee de groei naar een mooi, eigentijds kindcentrum. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO Leerkrachten van De Zuidwester behaalden onlangs het internatio naal erkende Anglia certificate voor Engels. lees verder op www.uitkijkpost.nl Wildkamp Heiloo houdt donderdag 22 juli tot en met zaterdag 24 juli een heropening. De reden: het filiaal van de technische groothandel is voorzien van een nieuwe uitstraling. lees verder op www.uitkijkpost.nl De organisatie van het Timmerdorp in Egmond aan den Hoef vraagt alle ouders, opa's, oma's, overige familieleden en kennissen van de kinderen van het timmerdorp om post te sturen. lees verder op www.uitkijkpost.nl Er is veel te zien en te horen in museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. lees verder op www.uitkijkpost.nl Kinderen van zes tot en met 12 jaar kunnen woensdag 2 augustus in de bibliotheek in Limmen knutselen in het BIEB Atelier. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Het pand van de oude Hofdijkschool in de wijk Mariënstein wordt gesloopt. Dat hieraan ruim een jaar van onze kerheid vooraf ging, neemt een aantal huurders(verenigingen) de gemeente niet in dank af. In de Uitkijkpost van vorige week lazen wij over het hoe en waar om van de sloop. In dit artikel laten de huurders desgevraagd hun mening weten. Muziek- en Dansschool Heiloo gaat haar mooie balletzaal missen. De dansactiviteiten van muziek- en dansschool Heiloo worden in de Hofdijk gegeven. Docent Mena Leila Kilani vertelt: "Ik geef hier twaalfen- half jaar les en we hebben in de loop der jaren heel wat opgeknapt en we plaatsten barres en een profes sionele balletvloer. Vorig jaar werd het toilet nog opgeknapt door de gemeente dus het zag ernaar uit dat we konden blijven, maar helaas..." Mena Leila en het bestuur van de muziek-en dansschool begrijpen niet waarom er nog geen toekomst plannen liggen bij de gemeente. Het geboden alternatief op de Sluijsweijdt en het Willibrordterrein is niet geschikt. Mena Leila: "De kosten voor het plaatsen van spiegels, vloer en bar- res zijn te hoog om geheel door de Muziek- en Dansschool betaald te worden". De school zou het liefst al haar activiteiten onder één dak ver zamelen in een mooi cultureel cen trum in het dorp. Mena Leila: "Voor nu kan ik de kinderdanslessen op woensdag voortzetten in de ruim te van Dans fitstudio 115. Daar komen ook onze kinder-jazzlessen. Jazz voor volwassenen zal gegeven worden in de gymzaal van het PCC en klassiek ballet bij Dorssports. Niet ideaal natuurlijk, en voor hoe lang?" Half juli gaf Mena Leila Kilani haar laatste lessen in de Hofdijk. Tot slot wil zij nog het volgende kwijt: "Ik snap niet waarom de gemeente wel in een cultuurnota aangeeft de intentie te hebben om kunsteduca tie te behouden in het dorp, terwijl zij daar geen duidelijke visie of stap penplan bij heeft. Dat bemoeilijkt het voor ons en anderen om te anti ciperen en vooruit te denken en dat is te betreuren". 'Nooit verwacht' Nivon Heiloo moet een deel van haar activiteiten stoppen. Nivon organiseert activiteiten die een bij drage leveren aan een eerlijke, soci ale, groene en verdraagzame samen leving. Afdeling Heiloo verzorgde in de Hofdijk tot wel veertig verschil lende cursussen per jaar op crea tief gebied en over geologie. Reina Mulder van Nivon Heiloo laat weten dat helaas slechts een klein deel van het aanbod wordt voortgezet in Het Trefpunt. Reina: "Nadat we na jaren plotseling weg moesten uit het Open Huis in 't Loo waren we uiteindelijk heel blij met het veel lichtere lokaal in de Hofdijk. We hadden nooit ver wacht dat we na vijf jaar alweer weg zouden moeten. Dat hoorden we via via en niet eens direct van de gemeente". Ook hier dus onvrede over de gang van zaken vanuit de gemeente. Reina: "Qua communi catie was er veel onduidelijkheid. Er had zorgvuldiger met ons en de anderen omgegaan moeten worden. Als we hier hadden kunnen blijven, dan hadden we de creatieve activi teiten zeker nog even voortgezet. Nu is het voor ons niet haalbaar om weer te verhuizen. Dat heeft ook te maken met de moeilijkheid om in deze tijd wat jongere leden aan te trekken". Stichting Hobbyfarm - waar kin deren objecten van diverse materia len maken en volwassenen kunnen deelnemen aan cursussen en work shops - verhuist eind deze maand naar Sluijsweijdt 9. Het bestuur van de Hobbyfarm reageert: "Er was zoveel onduidelijkheid in het begin vanuit de gemeente. We weten sinds een paar weken pas echt wat er gaat gebeuren. Dat had toch ook anders gekund?". De gemeente gaat aanpassingen verzorgen om de aula van de voormalige basisschool geschikt te maken. "We hopen dat de huidige honderd kinderen blijven komen. Veel van hen wonen rond de Hofdijk en kunnen nu zelf naar de locatie lopen of fietsen. Het is de vraag of ze dit mogen blijven doen van hun ouders nu we verder weg komen te zitten". De Hobbyfarm vindt het op zich geen ramp om te moeten verhuizen en is nu blij met de nieuwe ruimte. Het bestuur: "Door alle onduidelijkheid is er wel even sprake van geweest dat we moesten stoppen, maar gelukkig is er een betrokken groep vrijwilligers die de activiteiten wil voortzetten. We moeten echter door de verande ringen nog maar afwachten of ons bestaan gewaarborgd kan blijven". 'Kapitaalvernietiging' Ook voor de enthousiaste leden van teken- en schilderclub Tintoretto was de Hofdijk drie entwintig jaar lang een prettige omgeving waar gelijkgestemden hun hobby konden beoefenen. Co Smakman vertelt: "We zullen het vertrouwde atelier in de Hofdijk zeker gaan missen! Maar in het gerenoveerde gebouw aan de Sluijsweijdt betrekken we in een mooie ruimte ons nieuwe atelier. De leden van Tintoretto zullen zich daar zeker ook weer 'thuis' gaan voelen. In december zullen we daar ook de traditie voortzetten met een tentoonstelling van werk van onze leden". Jolanda Herngreen woont en werkt al twintig jaar met veel plezier in de Hofdijk. Ze vertelt: "De yoga- zaal is een heerlijk rustige ruime met rondom groen en privacy. Echt prachtig! Ik neem dan ook met pijn in mijn hart afscheid. Nog geen twee jaar geleden is er een duur nieuw dak gelegd op de Hofdijk. Dat vind ik regelrechte kapitaalvernietiging. Als de binnentuin met nestjes, kik kers en salamanders wordt vernie tigd is dat ook een groot verlies". Jolanda begrijpt dat er dingen moeten veranderen, maar vindt het zonde hoe hierdoor een heel goed gebouw wordt vernietigd en hoe met name de muziek- en dans school een prachtige danslocatie gaan verliezen. Vanaf 1 septem ber is haar yogastudio te vinden in de Sluijsweijdt en Jolanda gaat ondanks alles toch de toekomst positief tegemoet. En dat geldt gelukkig voor alle betrokkenen. Bovenaan staat dat de inwoners van Heiloo en omstreken kunnen blijven genieten van al het moois op cultu reel gebied en creativiteit en ont spanning. Reactie van de gemeente De gemeente Heiloo benadrukt dat sinds vorig jaar het gesprek met de huidige huurders is aange gaan over alternatieve huisvesting en dat zoveel mogelijk zal worden gezorgd voor dezelfde faciliteiten. Op 12 april was er een inloopavond voor omwonenden en toekom stige huurders van de Sluijsweijdt. De gemeente realiseert zich dat men de sloop van de Hofdijk jam mer vindt, maar ervaart ook dat er begrip is voor de keuze om een oud gebouw te slopen en het relatief nieuwe gebouw aan de Sluijsweijdt te behouden voor dezelfde functie. Er worden ook nieuwe huurders gezocht. Waarschijnlijk wordt deze nieuwe verzamelplek voor welzijn/ kunst en cultuurorganisaties begin oktober feestelijk geopend. Tekst: Natalie Bottemanne 'De mooie balletzaal wordt helaas gesloopt'. Foto: Mena Leila Kilani HEILOO - Op woensdag 12 juli tussen 12.00 en 18.00 zijn er twee witte tuin klapstoeltjes gestolen. De klapstoeltjes stonden naast het reclamebord van Center Design, brocantewinkel hoek Heerenweg/Slimpad Heiloo. Zoals altijd staat daar iets als 'blikvanger' voor onze winkel. Vanaf nu kan dat blijkbaar uitsluitend als je het met kettingen vastmaakt! Wie heeft rond die tijd iemand gezien die met twee witte klapstoeltjes liep, fietste of ze in een auto stopte? Tips die leiden tot aanhouding van de dader(s) leveren 200 euro op. PS, de stoeltjes zijn 40 euro waard. Wim Sinnige, Center Design (Centerdisc@kpnmail.nl)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7