Landelijke aandacht voor project 'Turn-Over' Petitie Laat me staan! Feestelijke opening beweeg- schoolplein Juliana van Stolbergschool Echtpaar Schootemeijer 70 jaar getrouwd Timmerdorp Egmond aan den Hoef in volle gang NIEUWS UIT DE REGIO Open duintuin natuur tuin de Doornduyn 2017 De ambachtelijke bakker Bak'm op landgoed Duin en Bosch. regio 15 1ML CASTRICUM - Op woensdag ochtend 19 juli trainden tien jongens van project Turn-Over op de Castricumse Rugbyclub. Dit deden zij ditmaal onder de belangstelling van de landelijke media: de NOS kwam opnames maken voor het journaal en voor radio 1. Het item werd vrij dagavond 21 juli uitgezonden. Het doel van het project is het aanbieden van een intensieve trai ningsstage aan jongeren met een achterstand tot de arbeidsmarkt. De jongeren komen bijvoorbeeld uit het criminele circuit of zijn voortijdig gestopt met school. Tijdens het pro ject worden zij ook op persoonlijk vlak gestimuleerd. Ze krijgen weer regelmaat en moeten zich presen teren aan toekomstige werkgevers. Zij kunnen namelijk na het project gelijk aan de slag bij werkgevers die zich ook gelieerd hebben aan Turn Over. Esther Hollenberg, directeur van stichting Turn-Over: "De succesvol le uitstroom bij Turn-Over is meer dan 80%, dit in tegenstelling tot andere projecten waar de uitstroom slechts 35% is. Het project werkt dus fantastisch." Joeri Peperkamp, geboren in Heiloo en de initiatiefne mer van Turn-Over vult aan: "Rugby doe je met elkaar, je leert incasse ren, teamplayen en dat is belangrijk voor deze doelgroep. De knop moet om." Er is intensief contact met de ouders en de instanties waar de jongens mee te maken hebben. Een keertje overslaan om uit te slapen is er niet bij voor de jongens; dan komt Joeri ze persoonlijk uit hun bed halen. Tekst: Margreeth Anema Initiatiefnemer Joeri Peperkamp wordt gefilmd. Foto: Margreeth Anema Burgemeester Toon Mans en directeur Carla Riethorst in gesprek na de feestelijke opening. Foto: Annemieke Ederzeel CASTRICUM - Donderdag 13 juli was de officiële opening van het beweegschoolplein van de Juliana van Stolbergschool. Burgemeester Mans kwam langs om het plein feestelijk te ope- Tweehonderd kinderen zongen uit volle borst het schoollied mee. Vervolgens konden ze met zijn allen spelen. De kinderen uit de buurt mogen na schooltijd ook gebruik maken van het beweegschoolplein; een prachtige dubbelfunctie dus. CASTRICUM - Op de foto over handigt Ron de Haan, voorzitter van het Raadsspreekuur, geflan keerd door CDA-raadslid Gerrit Branderhorst, de petitie Laat me staan. Hierop staan vier honderd handtekeningen van bewoners rond het Toonbeeld gebouw in Castricum. Ron overhandigt deze aan wethou der Marcel Steeman (rechts) met naast hem wethouder Rob Schijf. Ook zijn er ruim honderd tekeningen aangeboden van de twaalf bomen, die gemaakt zijn door leerlingen van de Juliana van Stolbergschool. In verband met de nieuwbouw- plannen voor het project Juliaan' aan de Juliana van Stolbergstraat in Castricum dreigen twaalf gezonde monumentale populieren te worden gekapt. Aan de singel op de Jan van Nassaustraat zijn dit beeldbepalen de bomen - dragers van de groene uitstraling van de buurt. Daarnaast zijn zij belangrijk in het foerageer- gebied voor de hier voorkomende beschermde vleermuissoorten. Tijdens de herziening van het bestemmingsplan is bepaald om de bomen te behouden. In alle noodza kelijke onderzoeken is ervan uitge gaan dat de bomen blijven bestaan (bijvoorbeeld voor fauna- en flora- onderzoek). Het doel van de petitie is dan ook om de twaalf populie ren op de Jan van Nassausingel te behouden. CASTRICUM - Op 12 juli vierde het echtpaar Schootemeijer hun platina huwelijk - een bijzonde re gebeurtenis! In Nederland zijn er ongeveer honderd echtparen die dit heuge lijke feit ook hebben kunnen mee maken. Burgemeester Mans vertelt enthousiast: "Ik heb dit, in de zes jaar dat ik burgemeester ben, pas drie keer eerder meegemaakt. 70 jaar getrouwd zijn is bijzonder en daar mag zeker bij worden stilge staan. De koning heeft bloemen gestuurd en wanneer deze uitge bloeid zijn, stuurt de gemeente Castricum een verse bos." CASTRICUM - Er zijn weer open dagen in de duintuin natuurtuin de Doornduyn 2017. De open dagen zijn gekoppeld aan verschillende thema's. Ook kunt u wandelen in de natuurduintuin van 2,5 hectare. Ook groepen (vanaf 10 personen) kunnen een afspraak maken. Voor een rondleiding, koffie/thee en wat lekkers en de entree samen betaalt u dan 7,50 p.p. Voor informatie kunt u kijken op de website www. doornduyn.nl of een e-mail sturen naar info@doornduyn.nl. Adres: Duinweg 2, 1901 ML Castricum Bakkum-Noord. De overhandiging van de petitie. Foto: aangeleverd EGMOND AAN DEN HOEF - Het is weer timmerdorptijd! De vakantie is weer begonnen en dus is er weer Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. De hele week hebben ruim 120 kinde ren met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getimmerd aan hun bouwfantasieën op het thema: 'Vakantiedorp'. Het resultaat kan bewonderd worden op donderdagavond 27 juli van 19.00 uur tot 20.30 uur. Er is dan ook een traditionele vrijmarkt en u kunt meedoen met de speciale spelletjes die bedacht zijn door de kinderen. Voor informatie en foto's: www.timmerdorpegmondaanden- hoef.nl. 26 JULI 2017 Het echtpaar Schootemeijer Foto: Anne-Marie Sjardin Jonge bouwers op de foto Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13