Ondernemend leren met eigen fruitkraam Hoge toren middelpunt van vernieuwd Slotkwartier 15 Goed uitgerust op pad; eerst nog even langs Pauw recreatie Bak'm; Natuurlijk met aandacht Geopend vanaf 18 juli REGIO UITKIJKPOST 26 JULI 2017 Aangeleverde foto. HEERHUGOWAARD - Eindelijk, de scholen hebben dit weekend hun deuren gesloten. Daarmee is de vakantieperiode echt van start gegaan. Voor veel kam peerders staat, nu of binnen enkele weken, een vertrek naar zonniger oorden op het pro gramma. Ook op de camping is een goede en complete uitrusting gewenst. Dat betekent de juiste zomerkleding en badkleding meenemen en ook alle kampeerzaken in en rondom de tent, caravan of camper mogen dus weer worden aangevuld. Vergeet ook niet een paar comfortabele wandelschoenen of misschien een multifunctionele gasbarbecue. Bij Pauw recreatie in Heer- hugowaard vindt u al dat soort artikelen te kust en te keur. Naast 1001 kampeeraccessoires kunt in het 12.000 vierkante meter grote 'kampeerwinkelcentrum' terecht voor outdoorartikelen, wandel sportartikelen en een zeer uitge breide collectie zomer-, strand- en zwemkleding. Daarnaast bent u er voor de aankoop van een nieuwe kampeertent, vouwwagen of cara van natuurlijk op het juiste adres. Wij heten u graag van harte wel kom op de Caravanboulevard in Heerhugowaard. Zie ook www.pauwrecreatie.nl. CASTRICUM - Na de zomerva kantie heeft basisschool Visser 't Hooft in Castricum een eigen fruitkraam. Leerlingen kunnen voor hun '10-uurtje' vers fruit kopen. Op de laatste schooldag voor de vakantie konden de leerlingen en hun ouders alvast voorproeven. De meloenen en mango's vlogen de kraam uit en werden met veel smaak opgege ten. Ondernemend leren Directeur Els Kok-van Dam ver telt enthousiast over dit project: "De leerlingen leren met het opzetten van de fruitkraam het ondernemen meteen in praktijk te brengen. De kinderen gaan ondervinden hoe ze het fruit het beste kunnen verkopen, welk fruit populair is en hoe het fruit het beste gesneden kan wor den, en wat voor een betaalsysteem er het beste kan worden opgezet." Ze gaat verder: "Ook wordt er van de leerlingen verwacht creatief te zijn in hun verkoop en respectvol met hun klanten om te gaan. Hun talenten worden echt aangespro ken om een succes te maken van de fruitverkoop", vervolgt de heer Hafez, de fruitleverancier. De fruit- verkoop sluit aan bij de kernwaar den van Visser 't Hooft: Creatief, Talentontwikkeling, Ondernemend leren en Respect, waarmee wij onze leerlingen hun eigen CREATOR laten zijn. Want als CREATOR kun je ontdekken wie je bent en wat je kunt!" Bron en foto: basisschool Visser 't Hooft Kraam van Bak'm op jubileum van De Oude Keuken. Foto: aangeleverd CASTRICUM - Bak'm is de nieu we ambachtelijke bakker op landgoed Duin en Bosch. Bak'm maakt brood, koek en taart, met liefde en aandacht. Er wordt gewerkt met natuurlijke grond stoffen en een eigen desem. Klanten kunnen over de schou ders van de bakkers mee kijken. Alle producten worden op loca tie gemaakt. Bak'm neemt ook de tijd: voor het lange rijspro- ces, voor de klanten en de men sen met wie ze werkt. Sinds 18 juli is Bak'm geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 7.30 uur tot 17.00 uur. De geur van vers gebakken brood, koek en taart verspreidt zich dan al vroeg in de ochtend over het landgoed. Voor de bewoners en bezoekers op het landgoed en ook voor inwoners van Bakkum is het een mooie en vooral lekkere aanvulling op de bestaande voorzieningen. Bak'm is een voortzetting van de succesvolle dagactiviteit Bakk'm van Reakt, specialist in maatschap pelijke participatie. Hierbij maken cliënten van Reakt, GGZ Dijk en Duin en daarbuiten onder begelei ding van vrijwilligers en Annemie Kolgen (Reakt) koek en taart terwijl zij werken aan hun herstel en ont wikkeling. In de nieuwe opzet gaat Dominique Omes samenwerken met Reakt. Dominique gaat zich vooral bezighouden met het ondernemers- deel en het bakken van brood en Reakt krijgt daardoor meer tijd voor de begeleiding van de cliënten. Voor de cliënten ontstaan er meer afwis selende werkzaamheden. Meer weten? Kijk op de website: www.bakm.nl of stuur een e-mail met uw vraag naar info@bakm.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Een achtentwintig meter hoge toren op de fundamenten van Slot Egmont in Egmond aan den Hoef wordt de grootste blikvan ger van het Slotkwartier na een grootschalige herstructurering. Althans, dat is het plan van een raadsbrede werkgroep, bestaan de uit alle raadspartijen. Deze projectgroep wil de komen de jaren de historie van de vroege re middeleeuwse burcht voor een groter publiek onder de aandacht brengen, evenals andere historische verhalen uit de Egmonden en direc te omgeving. Dat moet gebeuren in meer expositieruimtes dan nu het geval is, zoals in de nieuwe toren. Deze museumtoren - die binnen drie jaar van hout kan worden gemaakt en over acht tot tien jaar van steen - krijgt op vier of vijf verdiepingen exposities over de historie van het Slot. Daarnaast komen er een twee de ophaal- of draaibrug (afsluitbaar) op de Slotruïne en een permanente historische tentoonstelling in het voormalige schoolgebouw tegen over het Slot. Dit als aanvulling op historische informatievoorziening in het naastgelegen Huys Egmont. Het schoolgebouw krijgt overigens ook een VVV-functie. Van horeca tot dierenweide Verder zet de projectgroep in op nieuwe horeca. Plan is om in het gebouw van museumhoeve Overslot een slow-food-restaurant in middel eeuwse sferen te creëren. "Voor de voorstellingen van Stichting Hafre die nu nog in Overslot plaatsvinden, gaan we samen met Hafre zoeken naar andere mogelijkheden binnen en buiten het Slotkwartier. Zij kun nen hun activiteiten nog zeker drie of vier jaar continueren, tot het restaurant er is", laat D66-raadslid Marcel Halff weten. Daarnaast verrijzen er achter de gebouwen aan de Slotweg kruidentuinen in de sfeer van de vroegere hofste- des en komen er een boomgaard, een terras en een kas voor biologi- sche groenten. Verder staan op het wensenlijstje een baristabar en een proeflokaal voor de nieuwe bier brouwerij Sancti Adalberti, evenals een muziekpodium op de Slotruïne, een kinderboerderij, speeltoestellen en gebiedseigen beplanting in het Slotpark. Met de herstructurering - gekop peld aan een goede verkeersafwik keling - wil de werkgroep meer mensen verleiden dit gebied te bezoeken en de cultuurhistorische informatie op te snuiven. Raadslid Marcel Halff: "Dat is nodig: mensen bezoeken de Slotruïne maar kort, omdat ze niet meteen zien waar ze meer informatie kunnen krij gen. Daarnaast zijn er geen voor zieningen in de buurt om mensen langer vast te houden. Daarom kie zen we voor onder andere horeca. Bijkomend voordeel is dat com merciële partijen ons in staat stellen de gebouwen aan de Slotweg op te knappen." 'Verhouding is zoek' Martijn Mulder van Stichting Historisch Egmond reageert kritisch op de plannen. "De toren wordt wel heel erg hoog, het verandert het aangezicht van het dorp. Als de toren de helft korter wordt, dan zou dat ook kunnen. Verder komt er veel horeca, terwijl het project in dienst zou moeten staan van het historische verhaal. De verhouding is echt zoek." 'Voor recreanten en inwoners' De gemeentelijke projectgroep baseerde het plan op ideeën van gebruikers van het gebied, onder nemers en bewoners. "We kozen voor elementen die elkaar het best versterken en goed zijn voor zowel recreanten als inwoners", bena drukt Halff. Volgens de werkgroep is het plan 'meer dan richtingge vend' en wordt het 'raadsbreed gedragen'. Toch kunnen de details en de fasering van de plannen nog wijzigen. De werkgroep presen teerde het plan eerder deze maand aan iedereen die input leverde, de inwoners en aan de raads- en com missieleden. Ook komt er een infor matieavond voor alle bewoners van Egmond aan den Hoef. Zij kun nen reageren op het plan door een zienswijze in te dienen. De besluit vorming over het plan geschiedt in januari of februari 2018. Zie voor een uitgebreider verhaal www.uitkijkpost.nl Tekst: EJVMediaproducties/Evert Visser De toekomstige toren op de Slotruïne. Bron foto: gemeente Bergen Foto: Anne-Marie Sjardin

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15