Tien vragen aan... Mulder Schilderijen Art-Baker in het Trefpunt Zomeravond orgelconcert in de Cultuurkoepel 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 26 JULI 2017 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op J HEILOO - Art-Baker exposeert zijn schilderijen van vrijdag 23 juni tot en met vrijdag 15 september in het Trefpunt in Heiloo: 'Brood doet leven'. Dat was de hobby van Jan Hemmer, maar sinds kort zet hij de krokante en knisperige broden van weleer met kwast en paletmes op het doek. Als je er naar kijkt, dan zou je er trek in krijgen, zegt hij. Art-Baker is in het schildersambt een laatbloeier. Door zijn creatieve vak als Echte Bakker wist hij altijd wel iets nieuws te creëren. Mede hierdoor begon het schildersbloed te stromen in het voorjaar van 2002, toen hij enige tijd portretten begon te schilderen in diverse grijstinten. Dit gaf hem inspiratie om ermee door te gaan. Art-Baker ging les nemen bij enkele kunstenaars in Heiloo. Daar kwam hij in aanraking met diverse methodes van de schil derkunst, van Houtskool tot acryl en olieverf. Hij zoekt nog naar de juiste stroming van vormen en een eigen stijl. Zowel abstract en figuratief tot realistisch boeien hem. Werken met paletmes vindt hij zeer leuk om te doen. Een kleine impressie van de werken van Art-Baker vindt u op www.workshopbroodbakken.nl. Klik dan op de link hobby v/d bak ker (schilderijen). Of kom gewoon eens kijken in 't Trefpunt, waar vele van zijn doeken te zien zijn. 'Jfj: Irene Mulder is werkzaam als cartoonist/illustrator en geeft les in striptekenen en illustreren. Ze is geboren in Heiloo, heeft enige tijd elders gewoond, maar is nu al weer tien jaar blij in Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren aan de Butterlaan. Daar hadden we een enorme tuin, met een supergroot grasveld, keurig onderhouden door mijn ouders. Hierop tennisten we, bouwden er huifkarhutten, reden er solex en ik had zelfs een eigen paard van hout, dat zo krakkemik kig was dat hij om de haverklap omviel. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn werk is mijn hobby. Dus dat scheelt. Maar ik was laatst bij Ecomare en daar zag ik iemand de babyzeehondjes voeren. Dat was zo lief! Als dat een beroep is, wil ik dat graag worden: baby zeehondjes-voerder. Als ik maar niet die hokken hoef te verscho nen 3. Wie zou je graag willen ontmoeten? Ik ben wel nieuwsgierig naar Nicolaas Beets. Hij is al behoorlijk dood, maar in de 19de eeuw was hij vaste bezoeker van Nijenburg. Daar trouwde hij met een dochter van Foreest. Na baring van het negende kind stierf zij in het kraambed. Vervolgens trouwde Beets doodleuk met de volgende zuster - met wie hij nog eens zes kinderen kreeg. Zag hij Heiloo als leverancier van echtgenoten? Klaagde hij ook zoveel over de spoorwegverbinding? Wat was het voor man? 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Met mijn vriendinnetje Jacqueline speelde ik altijd paardje in het gemeentebosje. Galopperen over de paadjes, met een tak als zweep en hoog springend over gevallen takken. Het bos was toen nog eindeloos groot. Of ik eindeloos klein... 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Dat is natuurlijk de papiercontainer bij Sporthal het Vennewater! Hoe daar het licht op valt! Met die gezellige glasbak ernaast. De vrolijke kreetjes van spelende kinderen in de bak. En dan de gillen die ze uitslaken als je er weer een doos in smijt. Hemels! En als goede tweede is daar natuurlijk de Zandersloot, met zijn oerhol- landse knotwilgen, riet, weide en exotische nijlganzen. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Dat hoeft meestal niet, want ik lig veel wakker. Maar als je me de beursberichten voor wilt lezen, graag! Dan ben ik zo vertrokken. 7. Wat is het beste advies wat je ooit kreeg? Nooit de ramen lappen als de zon schijnt! Zei mijn moeder altijd. Gelukkig schijnt de zon heel vaak. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik bij alle belangrijkste gebeurtenissen in Heiloo aanwezig was; Bij de opening van het Loo (heb ik Rob de Nijs een hand gegeven), bij de opening van de Sporthal (mocht ik op de foto met Bromsnor!) en bij de opening van het Hoekstuk; at ik mijn eerste pistache-ijsje. En de laatste. Wat een smerig ijs, zeg! 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Die aansluiting op de A9 staken en al het geld in belangrijke zaken steken als de bibliotheek, muziekschool, de zorg en het groen. 10. De persoonlijke vraag aan Silke Lange: "Je maakt illus traties, stripverhalen en bedenkt allemaal leuke projecten. Je stijl en humor is heel herkenbaar. Waar haal je telkens de inspiratie vandaan?" De bedrading in mijn hersenen is iets losser dan bij de meeste mensen; ik ga heel snel associëren. Wel heel leuk, maar soms niet heel handig. Bijvoorbeeld als je logisch moet nadenken bij het invullen van je belastingformulier. Ik nomineer Kim Reizevoort voor de komende tien vragen. Mijn persoonlijke vraag is: "Je volgt nu een musicaloplei ding, hebt een klinkende zangstem en kan op weergaloze manier stemmen en maniertjes (van juffen) nadoen. Wanneer zien we je optreden in de Beun?" Olga Minkina. Aangeleverde foto HEILOO - Deze zomer organi seert Erik Jan Eradus in samen werking met de Cultuurkoepel in Heiloo een serie van vier orgelconcerten. Erik Jan is de vaste bespeler en restaurateur van het prachtige Pels orgel in de Cultuurkoepel. Op vrijdag 28 juli geeft Olga Minkema een concert met werken van onder andere Mendelssohn en Franck. Toegangskaarten 7,50 zijn online verkrijgbaar op onze website: www.cultuurkoepelheiloo.nl of in het VVV-kantoor (De Verhalen- kamer) op het Landgoed Willibrordus - en ook aan de zaal bij aanvang van het concert (aanvang 20.15 uur). Eén van de schilderijen die te zien zijn, Ingezonden foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3