Reeks klassieke concerten van start Sis Zomerklooien met boeken bij Bibliotheek Heiloo De Eethoek voorzien van een nieuwe reclamezuil Informatie politiehelikopter in een WhatsApp-groep? I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Vakantie bij Buitenschoolse opvang Kits Oonlie UITKIJKPOST 26 JULI 2017 '.'ff i:'-11 P.;- ■■/■L j' I .L- - - l - HEILOO - Vakantie is feest! Niets hoeven en lekker kunnen doen waar je zin in hebt. Maar ook in de vakantie is het leuk om met leeftijdsgenoten op te kunnen trekken. Tijdens de zomervakantie staan alle activiteiten in het teken van de wereld. Het volledige activiteitenprogramma vindt u op de website van Kits Oonlie. Voor alle kinderen zijn er verschillende vakantiepakketten mogelijk, waar bij er gekozen kan worden voor opvang voor elke vakantie, zes weken vakantie of flexibele afname. Heeft u eigenlijk geen opvang nodig, maar vindt u het leuk om uw kind mee te laten genieten van de activiteiten, dan kunt u uw kind(eren) ook per dag, week of per vakantie aanmelden. Kortom, alles is mogelijk! Uiteraard wordt er ook tijdens de schoolweken buitenschoolse opvang geboden aan de De Hucht in Heiloo. Wilt u meer informatie? Neem gerust contact op met Kits Oonlie door te bellen naar 072-5323576. HEILOO - Kom naar de bieb met je vrienden of vriendinnen en ga samen aan de slag. Tussen 22 juli en 3 september is het zomervakantie! En dat betekent maar één ding... er is veel vrije tijd om te vullen. Doe dus ook mee met Zomer- klooien, het lees- en doeprogramma bij de bibliotheek voor de jeugd. Wat houdt dat in? De bibliotheek verzamelde de gekste en gezelligste boeken boordevol activiteiten en zo de 'Zomerklooi-collectie' samenge steld om te komen ontdekken. Want dacht je dat je bij de bieb alleen boe ken kunt lezen? Fout! Je kunt ze nu ook doen! Denk aan stropdassen knopen, voetbaltrucs leren en zelf stempels maken. Wanneer? Het zomerklooien in de bieb kan elke dinsdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de zomervakantie. En klooi thuis of op vakantie lekker verder met de speciale Zomerklooi- collectie van de bibliotheek met bijbehorende activiteiten. Door verschillende activiteiten te doen, spaar je stempels op je stempel kaart. Bij een volle stempelkaart ontvang je een Zomerklooi-diploma! En dat niet alleen, alle werken worden in de bieb aan het grote publiek getoond tijdens de grote Zomerklooi- expositie op woens dag 6 september om 15.30 uur in Bibliotheek Heiloo. De toegang voor het Zomer- klooien is vrij, aanmelden is niet nodig. Afwijkende zomer-openings- tijden Bibliotheek Heiloo Bibliotheek Heiloo is tijdens de zomerperiode van 29 juli tot en met 26 augustus elke zater dag gesloten. Vanaf dinsdag 29 augustus is de bibliotheek weer normaal geopend. REGIO - De concertenreeks van The International Holland Music Sessions start deze week. Ook de Cultuurkoepel in Heiloo (eerste concert 30 juli), de Slotkapel in Egmond aan den Hoef (2 augustus) en de Dorpskerk in Castricum (11 augustus) staan in de startblokken. Het complete programma voor deze drie locaties volgt hieronder. Kaarten voor de concerten zijn te bestellen via de website www.tihms. com. Voor Heiloo kunt u ook terecht bij www.cultuurkoepelhenoo.nl en bij De Schrijverij, Bruna en de Bibliotheek, alsmede bij het VVV kan toor op het Landgoed Wilibrordus. In Castricum kan men terecht bij Muziekhandel Borstlap en Huize Koningsbosch. HEILOO (aanvang 15.00 uur; m.u.v. 29 juli). Zaterdag 29 juli 11.00 uur Winkelcentrum 't Loo: gratis pop-up concert. Zondag 30 juli Trio Sensibility (Rusland) met wer ken van Haydn, Sjostakovitsj en Schubert. Zondag 6 augustus Florian Verweij (Nederland, piano) met werken van Ljapoenov, Bach en Beethoven; Barnabas Baranyai, HEILOO - Afgelopen week werd de Eethoek verrast met een nieuwe reclamezuil, gemaakt door kinderen van groep 7 van de Willibrordschool. Ed, de baas van De Eethoek, had aan groep 7 gevraagd of zij een nieuw ontwerp voor zijn snackbar wilden maken. Enthousiast ging de klas in groepjes aan het werk en elk groepje maakte zijn eigen creatie. Toen de beelden klaar waren, werd er reclame gemaakt en tenslotte mocht Ed zelf kiezen welk beeld bij De Eethoek kwam te staan. Er waren 3 verschillende beelden: een frietje, een hamburger en een milk shake. Ed koos uiteindelijk voor het frietjesontwerp. Het frietje heeft nu een mooi plekje gekregen in De Eethoek. De Eethoek is gevestigd in winkelcentrum Het Hoekstuk en is elke dag geopend van 11.00 tot 21.00 uur. (Hongarije, cello) en Adam Menyhei, (Hongarije, piano) met werken van Bach, Dutilleux en Schubert. Zondag 13 augustus Bell Trio (Rusland) met werken van Mozart, Debussy, Mendelssohn en Sjostakovitsj. Zondag 20 augustus Ferhat Can Büyük, (Turkije, piano) met werken van Scarlatti, Brahms en Debussy; Luther Warren, (VS, viool) en Somi Kim, (Nieuw-Zeeland, piano) met werken van Mozart, Ysaye en Brahms. EGMOND AAN DEN HOEF (aanvang 20.30 uur). Woensdag 2 augustus Sebastian Salvaterra (Frankrijk, piano) met werken van Beethoven, Schubert en Ravel; Eszter Kruchió, (Hongarije, viool) en Rose Chen, (Canada, piano) met werken van Mozart, Chausson en Brahms. Woensdag 16 augustus Leonard Fu, (Duitsland, viool) en Natsumi Ohno, (Japan, piano) met werken van Bach, Mozart en Brahms; Joseph Stiefel, (VS, piano) met wer ken van Bach, Adès en Beethoven. Woensdag 30 augustus Aliya Iskhakova, (Rusland, piano) met werken van Beethoven en Rachmaninoff;AndreasSchmalhofer, (Duitsland, cello) en Noriko Yabe, (Japan, piano) met werken van Bach, Lutoslawski en Schubert. CASTRICUM (aanvang 20.00 uur; m.u.v. 12 augustus) Vrijdag 11 augustus Florian Verweij, (Nederland, piano) met werken van Ljapoenov, Bach en Beethoven; Bell Trio (Rusland) met werken van Mozart en Debussy. Zaterdag 12 augustus 11.00 uur: Openbare Bibliotheek: gratis voor- proefconcert Vrijdag 18 augustus Yannis Shymko, (Griekenland, piano) met werken van Bach, Brahms, Skrjabin en Gyftakis; Agnes Markus, (Hongarije, cello) en Istvan Lajkó, (Hongarije, piano) met wer ken van Bach en Beethoven. Vrijdag 25 augustus Yuki Osaki, (Japan, piano) met wer ken van Beethoven, Ravel, Debussy en Chopin; Haruna Shinoyama, (Japan, viool) en Mana Oguchi, (Japan, piano) met werken van Paganini, Bach, Messiaen en Mozart. Het frietjesontwerp, gemaakt door Didi Boersen, Femke Scheepstra, Raisa Kerst, Nick Drost en Jamie Ranzijn. Aangeleverde foto HEILOO - Een bewoonster van de Oudburgerlaan heeft in de nacht van woensdag op donder dag 20 juli rond 03.00 uur twee inbrekers betrapt. De inbrekers zijn snel weggelopen. De politie en de politiehond zijn ter plaat se gekomen en een politieheli- kopter werd ingezet, maar het tweetal is niet aangetroffen. Op Facebook vroeg men zich af waarom de helikopter boven Heiloo cirkelde; werd dit in de WhatsApp- groepen van Buurtpreventie ge communiceerd? Paul Dirks van Buurtpreventie Heiloo geeft ant woord. "Veel actuele informatie kun je vinden op Twitter of Facebook. Indien nodig verstuurt de politie een Burgernet-bericht of verstuurt een deelnemer van Buurtpreventie, die iets gezien heeft en dus iets zin vols kan zeggen, een bericht via de Whatsapp-groep. Het is niet zinvol om de politie te bellen met de vraag wat er aan de hand is. De meldkamer raakt dan overbelast. Het is ook niet zin vol om een vraag om informatie te plaatsen in de WhatsApp-groep van Buurtpreventie Heiloo. Dit soort vragen leiden tot veel onno dige reacties die de zinvolle berich ten ondersneeuwen. Hier worden deelnemers die dit soort berichten plaatsen op aangesproken door de beheerders van Buurtpreventie Heiloo. Korte, bondige en zinvol le informatie staat centraal in de WhatsApp-groep." Een fiets die is achtergelaten, is dat wat voor de WhatsApp- groep? Als ik mijn kind kwijt ben, plaats ik dit dan ook hier in? En: kan een inbreker ook in een WhatsApp-groep zitten? Voor alle antwoorden, lees het arti kel op www.uitkijkpost.nl! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7