Heiloocontact uw vereniging in Meer informatie? Bel! Voor informatie: advertenties@uitkijkpost.nl of bel 072-5330175 10 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen Inhoud Afval en milieu Ontheffing registratieplicht Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 Wij zijn bereikbaar op telefoonnummer 072 535 66 66 van maandag tot en met donderdag tussen 8.00 en 16.30 uur en op vrijdag tussen 8.00 en 16.00 uur. Omgevingsvergunningen Ontvangen vergunning - Westerweg 205, aanleggen uitrit Verlengen beslistermijn - Raadhuisweg 3a, realiseren aan bouw en buitenterras, de oorspron kelijke beslistermijn is verlengd met 6 weken. Aanvraag niet in behandeling genomen - Kruijsakker 1, bouwen carport Verleende vergunning - De Blinkenlaan 3, plaatsen erfafscheiding U kunt tegen een verleende vergun ning bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst bezwaar maken. Ontwerpwijzigingsplan Maalwater 7a en 7b Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 1 onderdeel a van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van donderdag 31 augustus zes weken ter inzage ter inzage ligt het ontwerpwijzigingsplan Maalwater 7a en 7b te Heiloo. Doel Het planologisch-juridisch mogelijk maken van de omzetting van twee bedrijfswoningen naar twee burgerwo ningen. Ter plaatse bevinden zich op dit moment de twee bedrijfswoningen van een kassencomplex. Het gaat om twee percelen, kadastraal bekend als sectie F, nummers 2350 2348 en de nummers 2351 2349 in het buitenge bied van Heiloo en vallend onder het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied 1997'. Binnen dit bestemmingsplan Landelijk Gebied 1997 hebben deze percelen de bestemming "Agrarisch gebied alsmede gebied met landschap pelijke natuurwaarden" (Aln), Agrarisch bedrijfscentrum II. Op het perceel zijn twee bedrijfswoningen. Met toepas sing van de wijzigingsbepalingen als bedoeld in artikel III.11 van het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1997 kunnen de twee bedrijfswoningen worden omgezet naar burgerwoningen. Ter inzage Het ontwerpwijzigingsplan Maalwater 7a en 7b ligt van donderdag 31 augus tus tot en met woensdag 11 oktober 2017 ter inzage: - bij de informatiebalie in het gemeen tehuis, - in de Openbare Bibliotheek Inzien via internet - als pdf-bestand op www.heiloo.nl/ bestemmingsplannen Zienswijzen Gedurende de periode dat het ont- werpwijzigingsplan ter inzage ligt, kunt u - bij voorkeur schriftelijk en goed gemotiveerd - zienswijzen naar voren brengen bij het college. Uw schrifte lijke zienswijze richt u aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vermeld boven aan uw brief het onder werp: Zienswijze ontwerpwijzigingsplan Maalwater 7a en 7b te Heiloo. Indien u gebruik wilt maken van de mogelijkheid een mondelinge zienswijze naar voren te brengen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met mevrouw Jager van het team plannen en projecten, telefoonnummer 088 909 7508. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw S. Jager van het team Plannen en projecten, tele foonnummer 088 909 7508. Inloopavond Spoorwegonderdoor gang Vennewatersweg Donderdag 7 september organiseert de gemeente Heiloo in samenwerking met ProRail een eerste inloopavond over de aanleg van de spoorwegon derdoorgang Vennewatersweg. De inloopavond is van 19.00 tot 21.00 uur in Hotel Fletcher, Kennemerstraatweg 425. Aanmelden is niet nodig, er is geen vast programma of plenaire pre sentatie. Noodzaak aanleg spoorwegonderdoorgang Om de veiligheid, bereikbaarheid en leefbaarheid van Heiloo te waarborgen, is het van belang om de huidige spoor- overgang van de Vennewatersweg ongelijkvloers te maken. Het treinver keer neemt de komende jaren verder toe. Met een spoorwegonderdoorgang verbetert de doorstroming en worden de historische oost-west verbindingen als de Zevenhuizerlaan, Stationsweg en Kerkelaan ontlast. Het aantal wonin gen in Heiloo groeit daarnaast gestaag in de komende jaren. De spoorwegon derdoorgang draagt na realisatie met een bij aan de bereikbaarheid van de regio via de A9. Inloopavond 7 september 19.00 21.00 uur Tijdens de inloopavond informeren we u over de aanleg, planning, bereikbaar heid en voorgestelde omleidingsroutes en kunt u tekeningen bekijken. De inloopavond vindt plaats voor de defi nitieve besluitvorming in de gemeen teraad. Medewerkers van gemeente Heiloo en ProRail zijn aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Planning en afsluiting Vennewatersweg Volgens de voorlopige planning star ten halverwege 2018 de voorberei dende werkzaamheden rondom de Vennewatersweg, zoals het verleggen van kabels en leidingen. Tijdens deze werkzaamheden blijft de verkeershin- der beperkt. De start van de aanleg van de spoorwegonderdoorgang is gepland vanaf eind 2018/begin 2019. De Vennewatersweg, tussen de krui singen Hoogeweg en Westerweg is dan 13 maanden afgesloten voor alle verkeer. Dit is nodig om de spoor wegonderdoorgang veilig en efficiënt te kunnen bouwen. De gemeente Heiloo zet zich in om de overlast voor omwo nenden en verkeer zoveel mogelijk te beperken. Meer informatie Voor algemene informatie kunt u terecht op www.heiloo.nl/spoorwegon- derdoorgang Vraag een cadeaubon aan voor uw mantelzorger Mantelzorg is belangrijk en onmisbaar werk. De gemeente wil dat onderstre pen met een 'mantelzorgwaardering' in de vorm van een cadeaubon. Bent u inwoner van onze gemeente en krijgt u verzorging of hulp van familie, buren of vrienden? Dan kunt u deze mantelzorger(s) voordragen voor deze blijk van waardering. Veel mensen die ernstig of langdurig ziek zijn, worden geholpen door man- telzorgers. Met hun belangeloze inzet zorgen mantelzorgers ervoor dat men sen (langer) in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Ze zijn onmis baar in de samenleving. Daarom kun nen zij van de gemeente een blijk van waardering krijgen in de vorm van een cadeaubon. Deze mantelzorgwaarde ring is geen vergoeding voor onkosten, maar een waardering voor de onder steuning en zorg die zij boden in 2017. Wie kan aanvragen De waardering is bedoeld voor man- telzorgers die in 2017 minstens drie maanden intensief voor u hebben gezorgd. U moet - als aanvrager - bin nen de gemeente wonen; voor de mantelzorger geldt dit niet. U kunt meerdere mantelzorgers voordragen, zolang ze maar niet op hetzelfde adres wonen. Hoe aanvragen Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de balie van de gemeente of bij Vrijwilligers Informatiepunt Heiloo. Ze zijn ook te downloaden vanaf de web site van de gemeente www.heiloo.nl. U kunt de aanvraag insturen tot 1 oktober 2017. Cadeaubon Bij de aanvraag kunt u kiezen uit drie verschillende cadeaubonnen (vvv-bon, boekenbon en entertainmentbon). De hoogte van het bedrag wordt begin november bepaald op basis van het aantal aanvragen. Toetsing en registratie De gemeente toetst eerst de aanvraag. Is deze terecht, dan ontvangt uw mantelzorger vanaf 10 november, de landelijke Dag van de Mantelzorg, een cadeaubon. De gemeente registreert alle voorge dragen mantelzorgers. Dat is om een beter beeld krijgen van hoe groot de groep mantelzorgers is, hoe zwaar ze worden belast, en hoe de gemeente hen kan ondersteunen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 14 augustus 2017 hebben ingestemd met het verzoek tot het stellen van maatwerkvoorschriften op grond van het Activiteitenbesluit milieubeheer voor het glastuinbouw bedrijf Hoogeweg 56A (verzenddatum besluit: 14 augustus 2017). Hierin wordt verzocht ontheffing te verlenen met betrekking tot de rapportage van de meststoffenregistratie. U kunt tegen dit besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de RUD NHN, telefoonnummer 088 102 13 00. tlight

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 10