J lli Kom in actie voor Olivier SwimRunFun: zwemmen, lopen en veel plezier bij het Baafje 11 f3 S) Afr,) I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Het jubileumjaar van Dance Fitstudio 115 De Bibliotheek helpt ook volwassenen met lezen en schrijven iop ^9 mmH heeft moeite tnctie;et> er Khrijven UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 HEILOO - Maandag 4 september gaan de deuren van Dance Fitstudio 115 weer open voor een heel nieuw seizoen. Komend dansjaar zal in het teken staan van het 20 jarig bestaan van de dansstudio aan de stations weg in Heiloo. Om meteen goed van start te gaan, is er in de zomer hard gewerkt aan een make-over van de balletzaal. De docenten staan dan ook te trappelen om aan de slag te gaan. Naast het bekende les aanbod, zijn er dit seizoen een aantal nieuwe lessen. Zo is er Klassiek ballet voor volwas senen en Dansvariatie voor kinderen vanaf zes jaar. De Moderne lessen worden dit jaar gegeven in blokken van zes lessen. Per blok krijg je les van een nieuwe docent, met zijn of haar specifieke stijl. Op zondag 10 september is er een presentatie in de studio en is er in okto ber een mini Dans kamp. Kom gerust eens langs en dans met ons mee! In september zijn de proeflessen gratis. Voor inlichtingen, kijk op www.danceenfitstudio115.nl of bel naar 06 - 22498872. HEILOO - In de vorige krant was de ingezonden brief van dorps genoot Olivier al te lezen: "Mijn laatste kans om nog langer van mijn gezin te genieten...". Hij beschrijft in deze emotionele brief zijn strijd tegen kanker. Hij is uitbehandeld, maar toch is er een alternatieve behande ling in Duitsland mogelijk. Deze behandeling is duur 52.000,-) en wordt niet vergoed. Ondanks dat mensen massaal doneren, is het streefbedrag nog steeds niet bereikt. Klap op klap Bij Olivier werd er in maart 2016 oogkanker geconstateerd, waarna diezelfde maand zijn oog - en daar mee de tumor - werd verwijderd. Hij draagt sindsdien een prothese. Tegen eerdere berichten in wer den er drie maanden later uitzaai ingen ontdekt in zijn lever. Een enorm harde klap. Temeer omdat uitgezaaide oogkanker volgens de reguliere geneeskunde nog niet te genezen is. Er volgde een enorm zware tijd voor Olivier en zijn gezin (bestaande uit zijn vrouw en twee jonge kinderen). Na een experi mentele leverperfusie, een zware plaatselijke chemokuur, krabbelde hij langzamerhand weer op. Uit de eerstvolgende CT-scan bleek dat er geen nieuwe uitzaaiingen waren bijgekomen en dat de bestaande uitzaaiingen leken gestabiliseerd. Er kwam een tweede leverperfusie. Maar tevergeefs; begin dit jaar kre gen ze te horen dat de uitzaaiingen waren uitgebreid naar de longen van Olivier. Het ziekenhuis had geen aanbod meer: Olivier is officieel uit- behandeld. Duitsland geeft hoop Olivier en zijn vrouw hebben veel kennis opgedaan over de ziekte en zijn gaan geloven in het zelfgene- zend vermogen van het lichaam. Ze geloven in de holistische genees kunde. Duitsland geeft hen hoop. Daar zijn ze namelijk veel verder met alternatieve geneeskunde en waar in Nederland strenge regels gelden, mag er in Duitsland veel meer en zijn er dus meer mogelijk heden. Hij merkt helaas elke dag achteruitgang in zijn fysieke condi tie. Er is dus geen tijd te verliezen. Er is inmiddels voldoende geld om de kosten van de eerste drie weken te dekken. Olivier is dan ook vorige week naar de kliniek in Duitsland afgereisd en met de behandelin gen gestart. Zijn eerste week zit er inmiddels op. Olivier: "Ik ben zeer dankbaar dat ik dankzij alle lieve donateurs deze kans heb gekregen. Helaas is hier gebleken dat mijn toestand ernstiger is, dan ik bij ver trek uit Nederland wist. Er zal een zeer zwaar en langdurig behandel- traject nodig zijn om de groei van mijn tumoren te remmen. Het is een heftig proces, maar ik ben hier met open armen ontvangen en wordt ontzettend goed begeleid door een zeer kundige arts. Ik hoop zo dat het financieel gaat lukken om mijn behandeling hier voort te zetten." Doneren Olivier heeft inmiddels al 54% van zijn streefbedrag mogen ontvan gen; ruim 28.000 euro. Er is 52.000 euro voor nodig, dus uw donatie is meer dan welkom. Doneren - elk bedrag is welkom - kan via /www. doneeractie.nl/olivier-tegen-kan- ker-laatste-hoop/-3088. Olivier: "Ik hoop dan ook met heel mijn hart dat mijn actie voorlopig nog goed door zal gaan en ben dankbaar voor elke euro die binnenkomt. Ik wil LEVEN!!! Ik vergelijk mijzelf met die Olympische sporter die voor goud gaat: een doel, een weg naar totale remissie!" De brief is ook online gepubli ceerd, dus mocht u deze nog (een keer) willen lezen, kijk op www.uit- kijkpost.nl. Benefiet voor Olivier bij Dorssports op 10 september Zo organiseert Dorssports ook een Benefiet voor Olivier, om hem te steunen in zijn strijd tegen kanker. De benefiet bestaat uit twee uur fietsen en twee uur zumba. Met als doel: zoveel mogelijk geld op te halen zodat Olivier zijn verdere behandeling in Duitsland kan vervolgen. Iedereen is welkom (leden en niet-leden) en aanmel den kan middels een mail naar info@dorssports.nl of bellen naar 0725330403. De benefiet zal worden gehouden op 10 septem ber van 10.00 uur tot 12.00 uur. Hopelijk tot dan! Olivier met zijn gezin. Aangeleverde foto HEILOO - Mensen die moeite hebben met lezen en schrijven, krijgen een flinke steun in de rug. Bibliotheek Heiloo biedt hulp met allerlei taalactivi teiten. In heel Nederland kunnen zo'n 2,5 miljoen mensen van zestien jaar en ouder dit soort hulp goed gebruiken. Dit geldt ook voor veel inwoners van Heiloo. Daarom is iedereen die het lastig vindt om bijvoorbeeld een brief te lezen, een boodschappenlijstje te schrijven of de (klein)kinderen voor te lezen, welkom in Bibliotheek Heiloo. Taalhuis Heiloo In de week van de Alfabetisering (4 tot 10 september) start de bibliotheek met een Taalhuis. Dat is een plek waar iedereen kan binnenlopen met een vraag over taal. Een medewerker geeft informatie of advies. Bijvoorbeeld over het oefenen met een taalvrijwilliger en taalactiviteiten of -cursussen. Samen wordt gekeken wat het beste bij iemand past. Taalhuis spreekuur, dinsdag 11.00 - 12.00 uur en donderdag 18.30 - 19.30 uur. Open Leercentrum en nog veel meer In de bibliotheek is ook het Open Leercentrum. Er zijn boeken, computer programma's en lesmateriaal om mee te werken. Deskundige begeleiders helpen bij een vraag over taal, maar ook met rekenen of computervaardig heden. Open Leercentrum, elke dinsdag van 13.00 tot 15.00 uur. Het Taalhuis organiseert nog meer activiteiten. Kijk op www. bibliotheekheiloo.nl of kom langs voor de folder. Het Taalhuis is een samenwerking van organisaties in de regio en wordt ondersteund door de Stichting Lezen Schrijven. Zaterdag 2 september staat Stichting Lezen Schrijven ook op Uit&Zo (kraam 14). Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, tel.: 072 - 5330670, info@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Op zondag 3 septem ber 2017 start voor de tweede keer SwimRunFun: 700 meter zwemmen 7 km lopen een hoop plezier. Doel: geld inza melen voor een spetterend pro ject van Youth Academy. Geef je op via swimrunfun.nl. Maak je eigen profiel aan en laat je sponsoren voor het goede doel. Youth Academy (YA) is opgericht om jeugd en jongeren te onder steunen op hun weg naar bewuste, evenwichtige volwassenen. In trai ningen leren zij om krachtiger in het leven te staan, hun zelfvertrou wen te vergroten, gerichter keuzes te maken en makkelijker in contact te zijn met zichzelf en anderen. SwimRunFun haalt geld op voor een bijzonder scholenproject: De Week van Uit de Schaduw. Doel: meer vertrouwen, meer veiligheid, meer openheid, beter contact in de klas en op school. Daar loop je toch warm voor! Meedoen alleen of als koppel, beide mag. Bijvoorbeeld: jij zwemt en een ander loopt. We hebben twee categorieën: recreant of als wedstrijddeelnemer. Jij kiest. Op swimrunfun.nl vind je alle informa tie en maak je makkelijk een profiel aan. Anderen kunnen jou dan direct sponsoren door op de site via iDeal geld over te maken. Als vrijwilliger helpen met de organisatie van SwimRunFun? Neem contact op met Margret: margret@swimrunfun.nl. Data: Zondag 3 september 2017, start 10.00 uur (wedstrijdvariant), start 12.00 uur (recreatieve vari ant). Locatie: Heiloo, Het Baafje. Afstand: 700 meter zwemmen een 7 km-run. Inschrijfgeld: 12,50 per persoon. Sponsorgeld: laat je door zoveel mogelijk vrienden, familie en collega's sponsoren. Elke euro telt! Na inschrijving kan je mak kelijk sponsors werven door je persoonlijke actiepagina te delen via social media. Volg SwimRunFun op Twitter: SwimRunFunYA en op Facebook: SwimRunFunYA. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11