SAMEN! Wat is er weer veelte doenbij het Trefpuntl STICHTING WELZIJN HEILOO 19 TREFPUNT Vraag en aanbod op Uit en Zo - ACTIVITEITEN AGENDA Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Veilig wonen Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU?! WORKSHOP "HAAL MEER UIT SOCIALE MEDIA" HEILO UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 Brand in huis, je moet er toch niet aan denken dat het je overkomt. Ieder jaar vallen er honderden gewonden en tientallen dodelijke slachtoffers in Nederland. Die dachten waarschijnlijk ook 'dat overkomt mij niet'. En het is toch zo eenvoudig om de woning te checken op gebied van veiligheid. Op internet staan verschillende controlelijsten, waarvan ik er hieronder een paar noem: www.brandweer.nl/ brandveiligheid/doe-de-woningcheck met 33 attentiepunten weet u hoe u het huis brandveiliger kunt maken. Op www.politiekeurmerk.nl kunt u alles lezen over inbraak- preventie. Ook een goede website is www.mijnhuisopmaat. nl met de huistest die per woonruimte verbeterpunten voor veilig en comfor tabel wonen inzichtelijk maakt. Ook geeft deze website suggesties voor slimme producten waar je zelf niet zo snel aan zou denken. Bijvoorbeeld een brandmelder aangesloten op internet en alarmering via de mobiele telefoon. Bent u niet zelf in staat om zo'n test via inter net te doen, dan kan een vrijwilliger van Wonen Plus u erbij helpen. Maak een paar uurtjes vrij om uw huis te checken op verschillende vlakken van veiligheid. Het kan levensreddend zijn en in elk geval het algemene veiligheidsgevoel verhogen. Doen dus! Karin van Polen, cliëntondersteuner Stichting Welzijn Heiloo We hebben al heel wat complimentjes in ontvangst mogen nemen voor de nieuwe programmagids seizoen 2017-2018. Het is dan ook een pro fessioneel vormgegeven brochure waarin alles duidelijk en overzichtelijk staat beschreven. Het loont beslist de moeite om de brochure rustig door te lezen en te kiezen waaraan u het komende seizoen wilt meedoen. Een greep uit de nieuwe activiteiten: Bootcamp light/sportief wandelen op de donderdagmiddag o.l.v. Mieke Koops Basiscursus Apple Mac, Facebook en Twitter, en de Smartphone Creatieve doe-middag, Haken voor beginners en gevorderden en kinderkamerkunst Kunstgeschiedenis over impression isme en renaissance Informatief: Ouderen in het verkeer, en veiligheid in en om uw huis Kids Club: cursus techniek, program meren en workshop Lego WeDo 2.0 1x in de maand eten op vrijdaga vond, wekelijks warm eten op woensdagmiddag en een kerstdiner op tweede kerstdag Informatief: hoe regel ik de uitvaart Met de bus naar Texel, varen in de Noordkop, molens Kinderdijk en havens Rotterdam etc. Bovenstaande is een selectie; veel andere activiteiten blijven daardoor misschien wat onderbelicht. Daarom ons advies, haal de brochure bij het Trefpunt of bij onze stand op de Uit Zo en streep aan wat u niet wil missen. Voor meer informatie over activiteiten kunt u contact opnemen met Wanda Vasbinder, w.vasbinder@welzijnheiloo.nl Zoals elk jaar kunt u Stichting Welzijn Heiloo vinden op de Uit en Zo. Clau dia Spit, Wanda Vasbinder en Karin van Polen vinden het leuk om u op 2 september te begroeten op onze lo catie aan het begin van de markt. Dit jaar willen we vraag en aanbod van bewoners in de straten en wijken van Heiloo met elkaar verbinden. Wilt u een boodschapje halen voor iemand bij u in de straat of bijvoorbeeld het gras maaien bij iemand die dat tijdeli jk zelf niet kan? Laat uw bericht bij ons achter op de Uit en Zo. Ook met uw hulpvraag kunt u bij ons terecht. Op de kaart van Heiloo brengen we vraag en aanbod bij elkaar. Hoe mooi is het om iemand te helpen die bij u in de buurt woont. Zo doen we het samen in Heiloo! Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl, Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Kopje koffie of thee langsbrengen in de avond bij bewoners van De Loet. Laaggeletterden helpen met lezen en schrijven bij Stichting Welzijn. Stichting Babyspullen zoekt een administratief medewerker die ook van organiseren houdt. Assistentie bij dagverzorging bij De Loet voor gezelligheid en aandacht. Buurttuin de BY zoekt een begeleider bij hun natuuractiviteiten in de buurttuin op het landgoed Willibrordus. Fondsenwerver voor de Gouden Dagen om het mogelijk te maken dat ouderen een onvergetelijke dag kunnen beleven. Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op www.vipheiloo.nl Iedere maand interviewt het VIP een vrijwilliger uit Heiloo. J Deze maand is dat Michelle Jonker. Zij werkt sinds een half jaar als vrijwilliger bij de GGZ. Daar creëert ze elke vrijdagmorgen een koffiemo- ment voor de cliënten en verpleging op de afdeling. Ook geeft ze extra aandacht aan de mensen door bijvoorbeeld samen een spelletje te doen of mee te gaan naar de winkel. Lees het hele interview op onze website www.vipheiloo.nl. Dinsdag 10 oktober van 19:30 - 22:00 uur in Badmin- tonhal 't Vennewater. Deelnemers worden up-to-date geïnformeerd over mogelijkheden, trends én kansen op het gebied van social media. De workshop richt zich op bestuurders, coördinatoren en vrijwilligers van vrijwilligersorganisaties, die binnen hun organisatie bezig zijn met social media of hiermee willen starten. Meer informatie kunt u vinden op onze website. NIEUW: middagje uit met de Trefpunt Express; om te beginnen drie aanbiedingen: Donderdag 31 augustus pannenkoeken eten bij Duinvermaak in Bergen. De T.E. vertrekt rond 16.00 uur. Prijs 8,50 excl. eten en eventuele consumpties. Nog 1 plaats beschikbaar. Dinsdag 5 september Winkel centrum Middenwaard in Heerhugowaard. Vertrek om 13.30 uur, kosten 6,00 *)Vrijdag 8 september mosselen eten bij Havenrijk in Uitgeest. Het menu bestaat uit een broodplankje, gegra tineerde knoflookmossels, onbeperkt en op verschillende manieren be reide mosselpannen. Deelnameprijs 39,- excl. consumpties. Voor vier liefhebbers.. Samen eten tussen de middag Elke woensdag kunt u in het Trefpunt om 12.30 uur de warme maaltijd gebruiken. 6 september staat op het menu Steak du boeuf met champig non-roomsaus. Prijs: 7,50. Reserveren uiterlijk de vooraf gaande maandagochtend. Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 5 september om 13.30 uur is er weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Het thema is deze keer "Herinneringen". Koester je de herinnering aan het leven dat je sa men met je partner had of heb je dat opzij gezet? Voelt u zich aangespro ken, we vinden het fijn als u komt. Entree is 5,- incl. consumptie. Voor meer informatie: 072-5331297 of k.vanpolen@welzijnheiloo.nl Fitness voor vrouwen Vandaag start een nieuw seizoen Fitness voor vrouwen in het gymlo kaal aan de Burenweg en dan verder elke woensdag van 13.30 tot 14.30 uur tot en met 30 mei 2018. Prijs 127,50 voor 35 lessen. Eten in het Trefpunt Op vrijdag 8 september wordt de maaltijd in het Trefpunt verzorgd door Pizzeria Dolomiti. Piet Houter zorgt voor de muzikale omlijsting. Aanvang 18.00 uur; prijs per couvert 15,50. Engels voor beginners In september is de herstart van En gelse les en Engelse conversatieles, voor diverse niveaus. Voor beginners start op donderdag 14 september om 9 uur een nieuwe klas, en dan verder elke donderdagochtend. De cursus bestaat uit 28 lessen en kost 130,- (exclusief cursusboek). Middagje Texel Een uitgebreide rondtoer over het ei land op zondag 10 september voert ons langs bekende plaatsen zoals Oudeschild (havenplaats), De Koog (badplaats) en Den Burg. De bus vertrekt om 12.30 uur vanaf het Tref punt. Op deze rondtoer worden we vergezeld door een bewoner van het eiland die heel wat verhalen paraat heeft. De deelnameprijs is 40. Tweedehands dameskleding Dinsdag 12 september bent u weer van harte welkom tussen 10.00 uur en 12.00 uur bij de dames van Livon. Hoe praat je met elkaar Woensdag 13 september om 10.00 uur is er een themabijeenkomst voor leden van de Gezelschapsbank, deze keer is het onderwerp "hoe praat je met elkaar?". Spreker is Ton Groote man. Deelname 2,50. Dansmiddag voor ouderen Zondag 17 september in de Strand- wal van 14.00 tot 17.00 uur. Dus houdt u van (stijl)dansen of wilt u alleen maar lekker naar muziek uit uw jeugd luisteren, kom vooral. De entree is gratis. Latijn leren en lezen Op 19 september begint in het Trefpunt een cursus "Latijn leren en Lezen". De lesmethode maakt je snel vertrouwd. Cursusprijs (12 bijeenkom sten op dinsdagen van11.00 uur tot half een) 150,- incl. 25,- studiema teriaal. Opgeven via tel. 06 10810838.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19