Vuur Timmerdorp Castricum Met het Slotfestijn terug naar de middeleeuwen! Varen in de groot Limmer Polder voor senioren N Vogels kijken met de jeugdvogelclub regio 25 NIEUWS UIT DE REGIO Bestuurder belandt met auto in greppel 30 AUGUSTUS 2017 CASTRICUM - Vrijdag 1 sep tember is het weer zover; de jaarlijkse verbranding van het Timmerdorp in Castricum. Na een week van actief timmeren aan hutten, zal er een groot vuur ontstaan. Het timmerwerk wordt gedaan door kinderen tussen de zes en vijftien jaar oud. Dit onder het toezicht van de vrijwilligers van Tidoca. Dit alles zal weer gebeuren op het veld schuin achter de Visser 't Hooftschool, aan de Kemphaan in Castricum. Na een week van tim meren en plezier maken zal vrijdag om 19.30 uur onder leiding van de brandweer van Castricum de toren met al het hout in de brand worden gestoken. Wat elk jaar weer een mooi spektakel is voor jong en oud. Het is voor iedereen mogelijk om dit te zien en iedereen is dan ook welkom om te komen kijken naar dit vuur. Of de brand er daadwer kelijk ingaat is afhankelijk van het weer. Dit wordt bekend gemaakt 's middags op het veld, op de web site van het Timmerdorp: www. timmerdorpcastricum.nl en op de Facebookpagina van Brandweer Castricum. Enthousiaste doctoren zullen u de pis kijken. Kleur, geur en smaak bepalen uw kwaal en daarmee ook uw lot. Fotograaf: MGM EGMOND AAN DEN HOEF - Op zaterdag 9 september barst om 12.00 uur weer het jaar lijkse Slotfestijn los. Die mid dag wordt het Slotkwartier in Egmond aan den Hoef weer door vrijwilligers van Stichting Historisch Egmond omgetoverd in middeleeuwse sferen. Middels doorlopende openlucht voorstellingen kunt u zelf zien en beleven hoe het er vroeger aan toe ging rondom het Slot op den Hoef. Het belooft een hilarische middag te worden, omdat hierbij de bijzondere middeleeuwse geneeskunde cen traal zal staan. U heeft een pijntje? Last van mis selijkheid? U bent depri? Zit er een vervelende puist in de weg? Heeft u misschien gewoon een kater? Wellicht leeft u in onmin met uw huisarts of bent u gewoon nieuws gierig hoe men dit soort zaken oploste in de middeleeuwen? Kom dan zeker even langs! Enthousiaste doctoren zullen u de pis kijken. Kleur, geur en smaak bepalen uw kwaal en daarmee ook uw lot. U moet er wel even voor op de pot! Mogelijk wordt u doorverwezen naar de doortastende chirurgijn. Hij komt ook mee en dat is de man van de harde actie. Welk lichaamssap bepaalt uw onbalans? Slijm, bloed of zwarte gal? Voor al uw klysma's, aderlatingen of lastige puncties bent u bij hem aan het goede adres. Zelfs voor de amputatie van uw lede maten draait hij zijn hand niet om. Ook is er de voorlichting van onze vakkundige vroedvrouw ter voorko ming van ongewilde zwangerschap of onhebbelijke aandoeningen aan de genitaliën. Zij staat paraat om een bevalling op elk moment te begeleiden. Verse, heilzame kruiden zullen de boreling(en) behoeden voor kwalijke ziektes in de toe komst. Wees echter op uw hoede voor de oplichters! De snijgrage keisnijder maakt u wijs dat uw kwalen voort komen uit stenen of spinrag in uw schedel. Gewiekste kwakzalvers zullen u voor veel euro's hun ranzige smeersels aanbieden. De populaire barbier knipt en scheert niet alleen, maar op geneeskundig gebied beunt hij er flink bij. Hun verleidelijke ver zinsels en onwaarschijnlijke gene zingen vallen onder de categorie geniale, medicinale criminaliteit! Het wordt een prachtig schouw spel voor jong en oud, dus neem plaats op het gezellige middeleeuw se terras of op een comfortabele strobaal. Onder het genot van een kopje koffie of een ander drankje kijkt u uw ogen uit! De optredens - uitgevoerd door het Middeleeuws Genootschap Monnickendam - vin- den plaats voor de deur van bezoe kerscentrum Huys Egmont. Binnen kunt u kijken naar de grootste en schoonste burcht van Holland en kunt u het verhaal over de heren en graven van Egmont horen. Ook zijn er exposities over de Egmondse School, Egmondse kinderportret ten gemaakt door Erwin Bowien en foto's uit 90 jaar Contact met de Egmonden. Kortom, genoeg te zien! Omdat het tevens Open Monumentendag is, zijn vele - vaak gesloten - deuren nu voor u open. Pak die kans en bezoek meteen de Slotkapel, de Kapberg, Hoeve Overslot en Hofstede Vredevelt, alle maal in het historische Slotkwartier. Ook kunt u rond de slotfundamen- ten het Rondje van Roghman wan delen, langs vijf informatiepanelen in het park. Speciaal voor kinderen is er een hele leuke familiespeur tocht verkrijgbaar, waarbij je tien vragen moet beantwoorden om het raadsel op te lossen. Het Slotfestijn belooft een spekta kel te worden, met de hele middag optredens voor jong en oud. De ope ning vindt plaats om 12.00 uur bij bezoekerscentrum Huys Egmont; tegenover de slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Het evene ment duurt tot 17.00 uur en is gra tis toegankelijk. Komt dus allen en genees voorgoed van uw kwalen! LIMMEN - Limmen kent een kleine, bescheiden, maar zeer actieve botenvereniging. Regelmatig vaart men door de Groot Limmer Polder, naar het Limmer Stet, Laander Stet, Overdie en Kerkemeer, maar je kunt zelfs vanuit Limmen, met eenmaal een kleine overstap/ overhaal naar het Schulpstet in Bakkum varen. De Limmer Polder is uniek, vogel- rijk, visrijk, vol natuur en heerlijk rustig. De polder wordt doorsneden door de A9 (sedert 1959/1961). Heel veel mensen zijn nimmer aan de oostzijde van de A9 geweest. Vorig jaar heeft de botenvereniging spon taan een aantal botentochten voor senioren gemaakt. De deelnemers van toen waren heel enthousiast. Men wil dat nu gaan herhalen. Wilt u ook gratis meevaren? Neem contact op met Co Nanne (06 - 17036725) of Willem Koot (06 - 16346801). Zij vertellen u graag meer en weten de data. Ook maakt men een stop aan het einde van de Laandervaart waar de vereniging een eigen landingsplaats heeft. Een impressie van de verbranding in 2016. Foto: Evelien Olivier LIMMEN - Vorige week woensdag zijn brandweerlieden uit gerukt. Een auto lag op zijn kant in de greppel van de Texaco aan de Vennewatersweg in Heiloo. De bestuurder is door de brandweer uit zijn auto bevrijd. Vervolgens is hij voor onder zoek meegenomen naar het ziekenhuis door de ambulance dienst. De bestuurder is na de rotonde rechtdoor gegaan op de Kennemerstraatweg en is toen tegen een verkeersbord gereden en in de greppel tot stilstand gekomen. Foto: Evelien Olivier

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21