Vrijmarkt op en voor Onze Lieve Vrouw Ter Nood Trudi Dammers en Gerda Velzeboer exposeren Geef voor nieuwe doorbraken tijdens collecteweek KWF Waarom is iedereen zo enthousiast over Bridge? 29 Dompvloetlaan ruimt op Het Wilde Westen barst los in het Maalwater UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo hebben hun huizen en garages opgeruimd. Op zondag 10 september vul len ze een straat vol kraampjes, tafels en kleedjes met de langge koesterde spullen die tevoorschijn kwamen. Kijken en kopen kan tussen 10.00 en 16.00 uur. Deze straatmarkt is bedoeld voor jong en oud. Te koop zijn boeken, speelgoed, potten, pannen en snuis terijen. Maar ook kleding, sieraden, elektrische apparaten en meer voor huis, tuin, hobby en vrije tijd. 'Lekker struinen' is het devies. Met tijd en gelegenheid om elkaar te ontmoeten en een praatje te maken. Tijdens de markt is de Dompvloetlaan afgeslo ten voor al het andere verkeer. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 072 - 5335326. Aangeleverde foto HEILOO - Er is weer een nieuwe expositie in Bibliotheek Heiloo. Dit keer van Trudi Dammers en Gerda Velzeboer. De expositie duurt tot 16 september. Trudi Dammers Het liefst schildert Trudi Dammers het landschap in al haar facetten. De kunstenaars die haar inspireren zijn onder andere Wim Oepts, Pierre Bonnard, Hans van Ieperen en Peter Kempeneers. Trudy verblijft regelmatig in Frankrijk om daar te schilderen. Normandië en de Provence zijn de streken waartoe zij zich het meest voelt verbonden omdat het licht er zo mooi is. Maar ook het Waddengebied vindt zij een onuit puttelijke bron van inspiratie met de zee, het strand en de prachtige Hollandse luchten. Trudy schildert op een impressionistisch getinte kleurige wijze en houdt ervan te werken met olieverf laag over laag op bij voorkeur groot formaat. Gerda Velzeboer Gerda Velzeboer is altijd al cre atief bezig geweest. Ze begon in 2001 met boetseren en had daarmee haar passie gevonden: "Na een aan tal jaren met dasklei (zelf hardende klei) te hebben gewerkt heb ik een cursus boetseren gevolgd bij de Kuil in Uitgeest, en een workshop kera miek bij Ida Bakker te Castricum. Daarna heb ik de opleiding Klei en Kleur bij Crejat te Alkmaar gedaan en een aantal academische jaren boetseren. In 2006 ben ik begonnen met mijn Atelier De dochter van de kolenboer. Ik geef ook cursussen en workshops. Mijn werk is zeer divers, maar vaak zijn ronde vor men mijn uitgangspunt. Ook werk ik graag met Raku, een Japanse glazuur techniek. Het werk dat bij de bibliotheek geëxposeerd wordt is dan ook bijna allemaal Raku gestookt." HEILOO - Timmerdorp 2017 is dinsdagochtend van start gegaan in het zonnige Maalwater. Dit jaar is het thema: 'Het Wilde Westen'. Voor later in de week wordt er veel regen verwacht. Door de leiding wordt er regenkleding, zeiltjes en zuidwesters geadviseerd. Geen extreme hitte zoals in het echte Wilde Westen dus. Maar Heilooër kids zullen de buien trotseren, bikkels dat HEILOO - Op zaterdag 16 sep tember zal er een Vrijmarkt worden gehouden op het Onze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Onze Lieve Vrouw ter Nood. Zoals u wellicht weet is het Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood, naast de verkoop van kaar sen in de kapellen, het winkeltje in het Oesdom en het verhuren van het Gastenhuis/Julianaklooster, volledig afhankelijk van giften om het finan cieel rond te krijgen. Doel van de Vrijmarkt Er wordt een Vrijmarkt georga niseerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Heiligdom. Aangezien er meer gezinsdagen en vieringen plaatsvinden, willen wij voor de kinderen een leuk speel- tuintje realiseren, zodat zij zich kun nen vermaken. Programma Vrijmarkt Vanaf 9.30 uur kunt u terecht om uw bruikbare spullen in of buiten het Oesdom uit te stallen. Er wor den zowel binnen als buiten tafels ter beschikking gesteld. Deze tafels kunnen echter niet van te voren gereserveerd worden. Het kan dus zijn dat er geen tafel meer beschik baar is. U kunt ook zelf een tafel of kleed meenemen. Kinderen mogen ook hun spullen te koop aanbieden. Het is de bedoeling dat u na afloop alles wat niet verkocht is, weer mee neemt. Mocht u met de auto komen en uw spullen willen uitladen bij het Oesdom, dan kunt u vanaf 9.30 uur het terrein van het Heiligdom oprij den. Als u de auto uitgeladen heeft vragen wij u om uw auto te parke ren op het parkeerterrein tegenover het Heiligdom. De Vrijmarkt zal geopend zijn voor bezoekers tussen 11.00 en 16.30 uur. Het wordt een feestelijke dag en wij hopen dat er veel verkopers en kopers komen! Er is een goochelaar uitgenodigd, die voor verwondering zorgt. De Fanfare Showband Heiloo komt ons muzikaal opvrolijken. Tevens is er een loterij met als hoofdprijs een icoon. Het winkeltje in het Oesdom is geopend. U kunt daar o.a. soep, een broodje en versnaperingen kopen. Tot ziens op zaterdag 16 septem ber op de vrijmarkt van het Onze Lieve Vrouw Ter Nood! Voor vra gen belt u naar: 072 - 8884399 of 06 - 45528515. Onze Lieve Vrouw Ter Nood. Foto: via Google.nl HEILOO - De collecteweek van KWF Kankerbestrijding start aanstaande zondag. Deze week gaan ruim 80.000 collectanten de straat op om zoveel mogelijk geld op te halen voor kanker onderzoek. Elke euro die onze collectanten ophalen, draagt bij aan onze missie: minder kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van leven voor kanker patiënten. Kanker raakt ons allemaal. Enkele feiten en cijfers over kanker: 1 op de 3 mensen krijgt ooit kanker (jaarlijks overlijden ongeveer 44.000 mensen aan kanker) Dankzij onderzoek is de 5-jaars overlevingskans gestegen van 25% in 1949 tot 62% nu KWF financiert ongeveer 50% van alle onderzoeksprojecten in Nederland Per jaar zijn er circa 400 lopende onderzoeksprojecten, waar circa 800 wetenschappers fulltime mee bezig zijn Een onderzoek duurt gemiddeld vier jaar en kost gemiddeld 500.000 euro Samen met miljoenen mensen dromen wij van een wereld waarin kanker niet langer een dodelijke ziekte is. Wereldwijd werken weten schappers naar die dag toe. Zo snel als zij kunnen. Zo snel als wij hen in staat stellen. Help daarom mee en geef tijdens de collecteweek. De col lectant van KWF komt in de week van 3 t/m 9 september bij u aan de deur of u komt onze collectanten tegen in winkelcentra, op drukke plekken in het stadshart of bij eve nementen. Elke collectant kan zich legitimeren en is te herkennen aan het rood-wit-blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Collectant gemist? Dan kunt u op de volgende manieren toch een bij drage leveren: door online te done ren via kwf.nl, doe een eenmalige donatie via de machtigingskaart die de collectant achterlaat als u niet thuis bent of sms 'gift' naar 4333 en investeer eenmalig 3,-. ze zijn Foto: Flickr Timmerdorp LIMMEN AKERSLOOT - Zowel in Limmen als in Akersloot bevindt zich een gezellige en enthousiaste bridgeclub waar, ongeacht het niveau, dit prach tige spel kan worden gespeeld. Beide verenigingen zijn aan gesloten bij de Nederlandse Bridgebond. De clubavond is elke woensdag en vindt plaats op de zolder van de monumentale boerderij 'Vredeburg' aan de Dusseldorperweg in Limmen. In Akersloot wordt op de dinsdag avond de clubavond gehouden in 'Het Achterom'. Uiteraard gaat het bij een speelavond om gezelligheid en ontspanning. Er wordt gespeeld volgens regels, die overal ter wereld precies hetzelfde zijn. Naast het doel van ontspanning zijn er aardig wat leden die proberen zichzelf te blijven verbeteren. Aan het eind van een speelavond worden de uitsla gen direct bekend gemaakt, maar ook nog eens met spelverdelingen gepubliceerd op de website van de Bridgebond. Enthousiastelingen kunnen daarmee nog eens nakijken op welk spel er wel en (bovenal) niet gescoord werd en waarom. Dit kan mede leiden tot meer inzicht en spelverbetering. Veel sportclubs hebben te maken met teruglopende ledenaantallen, zo ook bridgeclubs. Om die reden hebben de besturen van beide verenigingen besloten om dit pro bleem gezamenlijk een halt toe te roepen en dit mooie spel onder uw aandacht te brengen. Het bezorgt u niet alleen een geweldig tijdverdrijf met veel gelijkgestemden, maar is bovendien een uitstekende geheu gentraining. Inmiddels hebben wij de bekende en ervaren bridgedo- cent Gerard Limmen bereid gevon den om in het najaar, in samenwer king met beide bridgeclubs, een beginnerscursus te starten. Hij zal u daarbij op een prettige wijze in te wijden in de geheimen van bridge. Er wordt van uit gegaan, dat u nog niets van dit spel weet. Twijfel niet langer en meldt u aan. U zult er geen spijt van heb ben. De cursus zal worden gegeven in Castricum vanaf donderdag 14 september van 13.30 tot 16.00 uur en bestaat uit 12 wekelijkse lessen. Informatie en aanmelding voor de cursus bij Gerard Limmen, mail: info@gerardlimmen.nl of telefoon: 072 - 5051539.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 29