Socialrun dit jaar door Heiloo Tien vragen aan... 3 Vervolg van voorpagina: Hoe het werkt Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Klaverjassen KORTOM Do-In, is dat iets voor mij? Boeren, burgers, buitenlui! UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 Team Noord-Holland Noord Het team deed in 2013 ook al mee en vond dat een geweldige erva ring. Na een oproep van dit jaar was er zo een team bijeen. Ze hebben verschillende trainingsmomenten, voornamelijk voor de teambuilding. Daarnaast wordt er ook individueel getraind, waarmee ze zich klaarma ken voor de generale repetitie begin september en daarna voor de run zelf. Het team is dolenthousiast om de finish te halen. Sponsoren Elke kilometer die wordt afgelegd kun je sponsoren voor vijf euro. De opbrengsten komen ten goede aan projecten die openheid stimuleren en zo vooroordelen over mensen met psychische aandoeningen ver minderen. Dit zijn verschillende projecten zoals workshops, lezin gen, ontmoetingen en informatie markten. Je kan zowel sponsoren in kilometers, als direct het team sponsoren via rekeningnummer NL31 RABO 0128 8773 83 t.n.v. GGZ Noord-Holland-Noord. Voer als betalingskenmerk: 'Socialrun' in. Kijk voor meer informatie over de verschillende vormen van sponso ring op www.ggz-nhn.nl/socialrun. Namens het Team GGZ Noord Holland Noord alvast heel erg bedankt! Het team zoekt naast sponsoren ook nog een camper, het liefst met Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. chauffeur. Daar kunnen de deelne mers in slapen tijdens de rustpau zes. Bent of kent u iemand met een camper, die zijn camper beschik baar wilt stellen tijdens de run? Laat het Jan weten via de mail. Tevens zijn de teams tijdens de loop live te volgen, voor meer infor matie kijk op www.samensterkzon- derstigma.nl en op www.ggz-nhn.nl/ socialrun. Heeft u vragen naar aan leiding van dit artikel, mail gerust naar j.abbas@ggz-nhn.nl voor meer informatie. De Socialrun route is 555 km die wordt afgelegd door een team van 8 lopers. De 8 lopers worden in twee subteams gesplitst. Een subteam legt een afstand van ca 50 km af met 4 lopers (in estafette). Een loper rent 2 km en wordt dan afgewisseld door een volgende loper. De lopers worden begeleid door 2 fietsers. Eén voorop die de route bepaalt, één ernaast voor support. Een busje rijdt elke twee km vooruit met de overige 3 lopers naar de wisselplekken. Een subteam is ongeveer 4,5 uur bezig met 50 km. Na ca 50 km is er een subteamwissel. Subteam 2 gaat lopen (zie boven). Subteaml heeft ca 4,5 uur rust om te eten, masseren slapen. Om de 50 - 100 km verzorgt het 'home base' team een basiskamp waar gegeten en geslapen kan worden. (Er zijn teams die kiezen voor verder reizen en minder kampen, er zijn ook teams die elke 50 km een nieuw kamp regelen). Ik ben Hans Spaans en ben geboren en getogen in Heiloo net als mijn vader. Ik ben getrouwd met Alie. Ik werkte tot aan mijn ver vroegd pensioen bij Dé Bank. Na gestopt te zijn met het werken heb ik mij als vrijwilliger ingezet. Dit doe ik nog steeds met veel plezier. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het Tuindorp, in de van Aostastraat, ongeveer op de plek waar nu de winkel van Blokker staat. Toen ik 4 jaar was, verhuisden wij naar het Slimpad 26, dichtbij het bos, een prachtige plek. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben een enorme liefhebber van klassieke muziek. Op latere leef tijd ben ik in een koor gaan zingen. Misschien was ik dan zanger geworden of muziekleraar 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Johann Sebastiaan Bach. Hij is een van de beroemdste componis ten uit de geschiedenis van de klassieke muziek. Zijn religieuze en wereldlijke klassieke muziek beïnvloedde talloze musici na hem. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Samen met mijn vader, die jarenlang scheidsrechter is geweest, met de boot en de trein naar Londen, om daar een voetbalwed strijd te bezoeken van o.a. Tottenham Hotspur en Arsenal. Schit terend de Engelse wedstrijden. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? De Zandersloot en de Nijenburgerweg met prachtige knotwilgen en uitzicht op het landgoed Nijenburg. 6. Waar kunnen ze je 's nachts wakker voor maken? Laat mij maar slapen. Alleen in nood kan je mij altijd bellen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Mijn moeder zei, je moet in een koor gaan zingen. Je hebt een mooie stem. Dat heb ik gedaan en ik heb ook zangles genomen. Zelf heeft zij jaren gezongen bij het Oratoriumkoor in Heiloo, dat toen Nieuw Leven heette. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik al bijna 20 jaar als tenor in Kamerkoor Sine Nomine uit Alk maar zing. Met ons koor hebben wij een paar keer mogen zingen in de grote zaal van het Concertgebouw in Amsterdam. Met zijn bijzondere akoestiek een van de meest exclusieve concertzalen in de wereld. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. HEILOO - Maandag 4 september starten we weer met onze weke lijkse klaverjasavonden in cultu reel centrum De Strandwal, naast de kapel op het GGZ-terrein. Wilt u ook eens klaverjassen, kom dan gerust eens kijken. U bent van harte welkom! Er wordt gespeeld in competitie verband. De zaal is om 19.00 uur open en we beginnen om 19.30 uur. Voor meer informatie neem contact op met een van de bestuursleden: Gerda Verhage 072 - 5123271 of Ria Geerlings 072 - 5339345. HEILOO - Op weg naar de herfst is het op peil houden van onze energie en vitaliteit belangrijk. Waarom Do-In iets voor u kan zijn? Enkele ervaringen van cur sisten. "Al 2,5 jaar doe ik Do-In. Ik voel me energieker en meer ontspannen. De Do-in lessen zijn voor mij momenten, waarbij ik mijzelf weer oplaadt". Spreken deze ervaringen u aan? Bent u nieuwsgierig geworden wat Do-In voor u kan betekenen? Meldt u zich dan aan voor een vnjblij- vende proefles. Voor informatie bel 06-46318915 of kijk op www. praktijkjohncompas.nl. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Geld beschikbaar stellen voor culturele activiteiten voor jong en oud. Theater De Beun, de muziekschool en de bibliotheek mogen niet verdwijnen. 10. De persoonlijke vraag van Frem Gonet: "Ik weet dat jij ook veel van muziek houdt. Jij zingt al jaren in een koor en hebt een prachtige stem. Mijn vraag is: Wie vind jij de beste tenor op dit moment en heb jij naast zingen nog andere hobby's?" Een hele goede tenor vind ik op dit moment, Andrea Bocelli. Hij is ontdekt door Luciano Pavarotti, één van de beste tenoren. Mijn andere hobby is het fietsen. Vele landen zijn al met de fiets bezocht o.a. Maleisië, Sri Lanka, Vietnam, China, Zuid-Afrika, Malawi, Bali, Lombok en nog vele andere landen. Heerlijk die vrijheid op de fiets en het contact met de plaatselijke bevolking. Ik nomineer Gerard Disseldorp voor de komende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag is: "Jij bent nogal betrokken geweest bij het zelfstandig wonen voor mensen met een beperking in Klein Varne. Wat is jouw ervaring bij dit project?" Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Volgende week wordt in de Uitkijkpost aandacht besteed aan het Open Monumentenweekend dat op zaterdag 9 en zondag 10 september wordt gehouden. Heiloo richt zich voor al op het standsverschil in vroeger tijden. De manier waarop je woonde was heel bepalend voor wie je aanzien. Er is een speciale wandeling uitgezet rond het landelijke thema 'Boeren, burgers, buitenlui!' Lees volgende week meer over de activiteiten van dit weekend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3