"Het is een kwestie van geven en nemen" Ninie.nl Willibrordus draait door BEDRIJF BELICHT 5 Vrolijke en eerlijk geproduceerde meisjeskleding Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Dinsdag 15 augustus 2017, was het zestig jaar gele den dat Jan en Elly Fontijn- Schuitemaker elkaar het ja woord gaven. Meneer (88) en mevrouw (83) hebben elkaar voor het eerste in Alkmaar ont moet. Meneer is geboren in Zaandam en is later met zijn ouders verhuisd naar Alkmaar. Mevrouw is gebo ren in Noord-Scharwoude. Nadat het echtpaar elkaar op de werk vloer van de firma Hart Co BV Zuurkoolfabriek in Langedijk heb ben leren kennen zijn ze elkaar nooit meer uit het oog verloren. Mevrouw werkte op de afdeling expeditie en meneer op de afdeling export. En dat meneer alles voor mevrouw over had blijkt wel uit de volgende anekdote. Mevrouw deed aan ballet en toen haar ballet schoentjes gemaakt moesten wor den in Alkmaar vond meneer dat het toch wel een eind fietsen was vanuit Noord-Scharwoude. Om haar hart nog meer te veroveren nam hij de taak op zich om de schoentjes weg te brengen en weer op te halen en deze bij mevrouw gemaakt en wel af te leveren. Op de vraag wat het geheim is om zo lang met elkaar getrouwd te blijven zegt mevrouw: "Geven en nemen en af en toe iets door de vingers zien". Meneer vult aan, "het is meer geven dan nemen". Met veel plezier woont het echt paar sinds 1979 in Heiloo. Het echtpaar ontving uit handen van burgemeester Hans Romeyn een prachtige bos bloemen en een bord met daarop het Witte Kerkje. Eind deze maand gaat het echtpaar samen met hun drie kinderen, zeven kleinkinderen, drie achterkleinkin deren en alle aanhang een dagje op stap. Wat ze precies gaan doen is nog een geheim. Meneer wilde alleen kwijt dat het een 'nostalgisch' uitstapje wordt. Tekst: Yvonne van Stiphout Foto: Chantal Tak Willibrordus Business Centrum, Unit 1.29 Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo Website en Facebook: ninie.nl, e-mail: info@ninie.nl Telefoon: 06-41190020 "Ik wil mensen blij maken met hippe en vrolijke meisjeskleding die eer lijk geproduceerd is," vertelt Judith Schoof-van Dijl. In 2010 lanceerde zij haar eigen kinderkledingmerk Ninie, voor meiden van 1 tot 10 jaar. Wie leuke en exclusieve kleding zoekt voor meisjes, in maat 86-92 tot en met maat 146-152, kan terecht bij www.ninie.nl. Kleur, kwaliteit en een goede pasvorm Judith: "Toen mijn kinderen klein waren vond ik het aanbod van kinderkleding wat saai. Ik zocht meer kleur, goede basics en een goede pasvorm. Vanuit daar kwam ik op het idee om zelf iets te gaan ontwerpen en produceren". Haar oplei ding en werkervaring in marketing, de mediabranche en bij een dameskleding merk, gaf haar voldoende basis om het avontuur aan te gaan. De eerste Ninie- collectie bestond uit tien items. Inmiddels is dat gegroeid tot honderden jurkjes, t-shirts, leggings en rokjes. Op de website zijn wisselend ook collecties van andere merken te vinden en een groot assortiment maillots en sokken. Judith vindt een goede kwaliteit van stoffen en materialen belangrijk en is tevens dit jaar volledig overgegaan tot productie in Heiloo. De keuze om in Nederland te produceren is uniek. Er zijn weinig kledingmerken die daartoe over gaan omdat het duurder is dan productie in het buitenland. Judith: "Ik ben heel blij met de samenwerking met José Glas. Zij is ook in het WBC gevestigd. Ik weet nu pre cies op welke manier en onder welke werkomstandigheden mijn kleding wordt geproduceerd en dat het 100% eerlijk is". Ninie weet wat meiden willen dragen Judith ontwerpt tussen de vier en zes collecties per jaar. De kleding is te koop in de eigen webshop, maar klanten kunnen ook op afspraak langs komen in het WBC of tijdens de shoppingdag die daar een paar keer per jaar wordt georgani seerd. Via Facebook, nieuwsbrieven of op beurzen, vraagt Judith geregeld naar de wensen en behoeften van haar klanten. Ook haar dochter en een clubje van enthousiaste jonge meiden in de leeftijd van 4 tot 10 jaar bepalen vaak de stof keuze. Judith: "Zij zijn immers de doelgroep en weten heel goed wat ze willen dragen." Een exclusief merk en meer Judith vertelt met passie en enthousiasme over haar bedrijf. In de eerste jaren deed ze alles alleen, maar inmiddels werkt ze samen met lokale ondernemers. Zo ontwikkelde en onderhoudt Tim Sombroek de huidge website en verzorgt Chantal Tak de productfotografie en fotoshoots. Judith: "Ik ben in de crisis met Ninie begonnen en ben trots dat het merk nog steeds groeit. Als een klant mij een foto stuurt van haar dochter in een van mijn creaties dan maakt mij dat blij en dat is mijn drijfveer om door te zetten!". Twee jaar geleden startte Judith nog twee andere webshops. Op www.meisjesmaillots.nl vind je meer dan honderd soorten maillots en sokken van Ewers en Mala in alle kleuren en met hippe prints. Op www.stoereboys.nl kun je jongenskleding kopen in maat 98-104 tot en met 146-152. Het doel voor de toekomst is om haar eigen Ninie-lijn nog meer uit te breiden en de juiste doelgroep te bereiken. Judith: "Ninie is exclusief. Er wor den nooit meer dan honderd items van een bepaalde stof gemaakt. Ik weet zeker dat dat, in combinatie met het vrolijke en hippe ontwerp, de pasvorm en eerlijke productie, een heleboel ouders en meisjes aanspreekt." Kom kennismaken op 9 of 10 september Tijdens 'Open Monumentendag' openen ondernemers in het WBC hun deuren. Kom vrijblijvend langs bij Ninie om de collectie te bekijken en te shoppen. Voeding voor de geest Vitamine G Landgoed Willibrordus staat bij velen nog bekend onder de naam Willibrordusstichting. Het is nog steeds een GGZ locatie met een verzorgende en begeleidende func tie voor cliënten. Het Landgoed is reeds geruime tijd ontsloten en er gebeurt van alles. Zoals 15, 16 en 17 September Willibrordus Draait Door. Met de achtergrond van de loca tie in gedachten wordt tijdens het evenement beoogd een knipoog te geven naar de psychiatrie. Je vindt dit binnen de programmering terug in de verhalen, ontmoetingen, theater, films en documentaires. Daarnaast worden er workshops gegeven, is er beeldende kunst en wordt er ruimschoots aandacht besteed aan vitamine G - Groen, Gezond en Geluk. Evenals voor gaande jaren organiseert het gehei me Willibrordusgenootschap - als onderdeel van Willibrordus Draait Door - zondag op de Oase van Rust - de jaarlijkse Willibrorduspicknick, met muzikale omlijsting door Woolf folk, pop jazz. Picknickpakketten kunnen besteld worden via de web site - eigen mand meenemen mag ook. Activiteiten voor jong oud Teneinde een mooie omlijsting van een deel van het terrein te ver krijgen wordt er aan het begin van Willibrordus Draait door een graffiti workshop gegeven - belangstellen den kunnen zich aanmelden via de website. Naast alle optredens is er op vrijdag een Neonparty voor tie ners en op zaterdag 'Join the Band' met o.a. de deelnemers van de talen tenjacht. Misschien dat de ouderen zich hier minder toe aangesproken voelen, daarvoor is op de zondag middag het 'Dansen voor Ouderen' misschien een meer geschikte activiteit. De toegang tot het land goed is vrij. Naast een ruim aanbod Tim Knol. Foto: Jens van der Velden Kirsten van Teijn. van voorstellingen die vrij toegan kelijk zijn, zijn er ook betaalde voorstellingen. De entreeprijzen liggen tussen €2,50 en €15. Tevens kunnen passe-partouts gekocht worden die toegang geven tot meer voorstellingen. Kaarten voor betaalde voorstellingen en passe partouts zijn in de voorverkoop met 2,50 korting via de site te Foto: Anne van Zantwijk bestellen. Landgoed Willibrordus is een toegankelijk terrein, centraal gelegen in Kennemerland. Kom bij voorkeur met het openbaar ver voer, (tien minuten lopen vanaf het station), op de fiets of lopend. Voor meer informatie kijk op www. wühbrordusdraaitdoor.nl. Op de foto met burgemeester Hans Romeyn Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5