Nationale Sportweek in Heiloo Met wie kom jij in beweging? I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Van 9 tot en met 17 september Workshop 'Power of the True Voice' Fonds Verstandelijk Gehandicapten ondersteunt het 40 jarig jubileum van SGSH Volg een conversatiecursus Frans bij Jenny Cornelissen UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 HEILOO - De Australische Chris James komt weer terug in Nederland en geeft op zondag 10 september de workshop 'Power of the True Voice' in Cultureel Centrum De Strandwal in Heiloo. Deze eendaagse workshop staat in het teken van het verdiepen van je expressie; een proces dat elke keer verder gaat en waardoor iedere work shop van Chris uniek is. Zangers, diegenen die denken niet te kunnen zingen, kortom iedereen die, privé en/of in het werk, met stem, spreken en zingen bezig is, is van harte welkom. Chris James is stemdocent, zanger en musicus en geeft al meer dan vijfen twintig jaar met veel vrolijkheid zeer effectieve stemworkshops. Hij werkt internationaal in bedrijven, organisaties, met koren en op scholen. Chris reist de hele wereld rond om mensen van alle leeftijden te leren hun stem optimaal te gebruiken. Hij kent als geen ander de kracht van muziek, zang en expressie. Dankzij de jarenlange ervaring van Chris, zijn liefdevolle toewijding en zijn humor ervaar je tijdens de workshop hoe je in je eigen tempo je stem authentiek, zonder stress en toch krachtig kunt gebruiken. De workshop is van 9.30 uur tot 16.00 uur, kosten 120,- en bij boeking voor 8 september 100,-. Andere activiteiten? Sing Along: Chris geeft op woensdagavond 6 september in Centrum Wakker in Alkmaar en op donderdagavond 7 september op de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo een Sing-Along avond van 19.30 uur tot 21.00 uur, investering 12,50 en aan de deur 15,-. Op de Sing-Along avonden maak je kennis met het werk van Chris en met je eigen stem op een andere manier dan je gewend bent! Privesessies Het is ook mogelijk een privésessie met Chris te boeken. Hij is beschik baar voor sessies in Heiloo in de week van 4 tot en met 9 september, sessie van een uur 70,-. Voor meer informatie over de workshop, Sing-Along avonden of privéses- sie en voor aanmelden, kunt u contact opnemen met Nicole Suylen. Dat kan via het e-mailadres nicole@suylen.nl of telefoonnummer 06-51103960. HEILOO - Sedert vijftien jaar heeft SGSH (Stichting Gehandicapten Sport Heiloo) om de twee jaar een extra sportieve activiteit voor de deelnemers met hun broertjes, zusjes en ouders. Dit zijn o.a. geweest puzzel fiets-wan- del tochten, tennis clinics, golf, dart en bowlen en wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Vanwege het 40 jarig bestaan april 2018 zijn wij in de voorbereiding bezig om dit groots aan te pakken om op een nader te noemen datum in april 2018 een grootse sportdag te organiseren met onze leden en oud leden. De stichting is 2 april 1978 opgericht met als doel kinderen met een wil lekeurige beperking zwemonderwijs te geven. De nestor van onze stichting Piet Postma was bij de oprichting een van de vrijwilligers en is tot op de dag van vandaag nog steeds actief. De kinderen krijgen een op een zwem- begeleiding in het water op zaterdagmorgen van 07.30 uur tot 08.00 uur in zwembad Loos te Heiloo. De eigenaren van zwembad Loos helpen onze stichting daarbij al bijna 40 jaar om het zwembad al 40 jaar voor hetzelfde tarief ter beschikking te stellen. Het doel in deze is de kinderen watervrij te krijgen en daar waar mogelijk een officieel KNZB diploma te laten beha len. Kinderen die niet voor een officieel KBNZB diploma in aanmerking komen stimuleren wij door zelf diploma's te maken voor hetgeen zij wel kunnen. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot: Ron Kösters: tel.nr. 06 - 48272065 of per e-mail (ron@kosterselektra.nl). Fonds verstandelijk gehandicapten zoekt nog collectanten die initiatieven, zoals hierboven vermeld mogelijk kunnen blijven maken. Want dankzij de inzet van u als collectant zorgen wij voor momenten die hun leven kleur geven. Meld je vandaag nog aan bij de Plaatselijk organisator en hij of zij neemt zo spoedig mogelijk contact met je op om uit te leggen hoe collecteren in zijn werk gaat. Hierbij alvast wat basisinformatie: - het kost je slechts twee uur van je tijd - de collecteweek is van 25 t/m 30 september 2017. Aanmelden kan voor collecteren in Heiloo bij: Jan Molenkamp, tel.: 06 - 53665540 of per e-mail: j.a.molenkamp@gmail.com. Voor collecteren in Limmen bij: Annemiek Schouten, tel.: 06 - 10567541 of per e-mail: aschouten73@hotmail.com. HEILOO - Verenigingen in Heiloo zetten tijdens de Nationale Sportweek hun deuren wagenwijd open. Dat gebeurt van 9 tot en met 17 sep tember. Jong en oud kan dan op meerdere locaties in het dorp kosteloos kennismaken met de meest uiteenlopende sporten en deelnemen aan activiteiten zoals sportclinics. Het doel: laten zien hoe leuk en gezond sporten en bewegen is. De Nationale sportweek valt samen met het begin van het nieuwe sportseizoen en is in Nederland een initiatief van NOC*NSF. Honderden sportclubs, sportbonden, gemeen ten en andere organisaties zijn hierbij betrokken. Verder valt de week samen met de Europese Week van de Sport op initiatief van de Europese Commissie. Het doel is om sporten en lichaamsbeweging in Europa te bevorderen. Ook Heiloo doet graag mee. Wethouder Rob Opdam: "Het is positief dat vereni gingen volop de kans krijgen hun sport en organisatie breed te etale ren. Verder is het mooi dat mensen tijdens de Nationale Sportweek op een laagdrempelige manier kunnen kennismaken met verschillende sporten. Het aanbod is groot en het is kosteloos. Sommige mensen krij gen op deze manier net even dat laatste 'zetje' dat nodig is om daad werkelijk te gaan sporten." Buurtsportcoach Pascale de Hoogh, in Heiloo de initiatiefnemer van deelname aan de Nationale Sportweek, voegt hieraan toe dat het samen sporten een goed mid del is om sociale vaardigheden te bevorderen en eenzaamheid tegen te gaan. Verder is ze blij dat de Nationale Sportweek ook jongeren van twaalf tot en met achttien jaar enthousiast maakt. "Deze jongeren binden zich over het algemeen lie ver niet aan een sportvereniging. Tijdens de sportweek kunnen zij zonder enige verplichting en drem pel gaan sporten." Start in het Baafje De Nationale Sportweek start zaterdag 9 september bij zwembad Het Baafje. Wethouder Rob Opdam opent daar het evenement om 09.00 uur. Daarna vinden in het zwembad Van zwemmen en turnen tot speerwerpen Heiloo neemt dit jaar voor de derde keer deel aan de Nationale Sportweek en kijkt terug op twee succesvolle edities. In 2015 ston den er tachtig activiteiten van vijfentwintig sportaanbieders op de kalender. In 2016 lag het aan tal iets hoger. diverse activiteiten plaats. Meedoen mag! Het is mogelijk dankzij de samenwerking met sportaanbieders en zwembad het Baafje. Lees in de Uitkijkpost van 6 september meer over de kick off van de Nationale Sportweek op 9 september aan staande. Tijdens de rest van de week vin den er ook activiteiten plaats in veel andere sportaccommodaties in Heiloo. Hier laten sportvereni gingen zich van hun beste kant zien, waaronder de Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH), atle tiekvereniging Trias, Healthcenter Vennewater, zwemclub De Spetters, tennisvereniging TC Heiloo, en Dojo 't Loo (voor vechtsport, zelfverdedi ging en conditie sporten). Ook tafel tennisvereniging Limmen-Heiloo, schaakvereniging SV Oppositie en badmintonclub 't Vennewater doen bijvoorbeeld mee. Verder is er een sport-instuif voor 55-plussers en zijn de breakdance-lessen van het duo Sam Falco een aanrader. Het is slechts een kleine greep uit het totale aanbod. 'Heiloo heeft het' De gemeente Heiloo is een echt sportdorp en trots op haar gezonde sportverenigingen, commerciële sport-aanbieders en particuliere ini tiatieven. Rob Opdam: "Heiloo telt ongeveer vijftig sportaanbieders en vele sportfaciliteiten. Van bad minton tot breakdance, van judo en 35+-voetbal tot een potje tennis 'Ik neem je mee-campagne' Leuk is eveneens dat leden van sportverenigingen via de 'Ik neem je mee!'-campagne iemand mogen meenemen naar zijn of haar club om samen de start van het sportseizoen te beleven. Maar uiteraard mogen bezoekers ook alleen deelnemen aan de Nationale Sportweek. voor GGZ-cliënten. Heiloo heeft het. En wat bijvoorbeeld te denken van Tai chi, yoga, conditietraining, nor dic walking, badminton, judo, voet bal, fitness en tennis? Daarnaast flo reert breedtesport goed in Heiloo, denk aan sportactiviteiten voor mensen met een beperking in de sporten badminton, judo, voetbal, fitness en tennis. Verder bracht Heiloo topsporters voort op het gebied van atletiek, hockey, honk bal, zaalvoetbal, basketbal en tram polinespringen. Op alle sporters zijn we bijzonder trots." Buurtsportcoach Buurtsportcoach Pascale de Hoogh is in Heiloo de initiatief nemer voor de organisatie van de Nationale Sportweek. Dit is slechts een van haar activiteiten. Pascale wil graag zoveel mogelijk mensen in beweging krijgen en de integratie tussen verschillende groepen in de samenleving bevorderen. Pascale: "Om dit voor elkaar te krijgen, laat ik vraag en aanbod op sportgebied samenkomen. Zo werken we samen met onder andere onderwijsinstel lingen, welzijnsorganisaties, ver enigingen en bedrijven." De buurt- sportcoach organiseert namens de gemeente Heiloo sportactiviteiten voor jongeren, ouderen, kwetsbare inwoners en mensen met een beper king. "Dus voor alle doelgroepen." Daarnaast werkt ze mee aan sport en bewegingsinitiatieven van ande ren. Activiteiten-kalender Het volledige programma van de Nationale Sportweek, met activiteiten en locaties is terug te vinden in de activiteitenkalen der van de Nationale Sportweek in Heiloo. Deze is te zien op www.sportinheiloo.nl en staat woensdag 6 september in de Uitkijkpost. HEILOO - Vindt u het niet een goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans te gaan volgen? Dat kan bij de ervaren lerares Frans, Jenny Cornelissen, in Heiloo. De Franse lessen worden zowel op beginnersniveau als op hogere niveaus gegeven, in groepjes of privé. De sfeer is altijd gezelligen positief en u kunt zowel met als zonder boeken werken, altijd gericht op het spreken en verstaan van de Franse taal en dit kan overdag of 's avonds. Jenny Cornelissen, Bosanemoon 65, 072 - 5336878. jennymcornelissen@gmail.com Aangeleverde foto Wethouder Rob Opdam. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7