De Katerloop in Limmen Mandy Schouws Nederlands kampioene damesvissen Start to Run Beginnen met hardlopen - SPORT Collectanten gezocht! 25 INGEZONDEN MEDEDELING Vrijblijvend badmintonnen bij Joke's Badminton J- i' x 4 4 UITKIJKPOST SEPTEMBER 2017 Het loopt goed in Limmen. Aangeleverde foto REGIO - Vanaf zondagavond 10 september start Joke's Badminton weer met een nieuw seizoen in Beverwijk en Heemskerk. Met badminton ben je lekker in beweging en met elkaar is het altijd heel gezellig. Zowel begin ners als degenen die al meer ervaring hebben spelen bij Joke's Badminton. Gezamenlijk wordt begonnen met een warming-up, gevolgd door het spe len van partijtjes gespeeld. Er wordt ingedeeld naar speelsterkte. U kunt op een vaste dag spelen, maar u mag ook op wisselende tijden spelen. Er is plaats genoeg om anderhalf uur achter elkaar te spelen. Meedoen is vrijblijvend: u kunt gewoon binnenlopen en even mee doen. Rackets en shuttles zijn aanwezig. Natuurlijk kunt u ook van te voren even bellen of mailen. U bent van harte welkom! Speeltijden: Zondagavond (20.15 uur) Sporthal Kinheim te Beverwijk. Maandagmiddag (13.00 uur) Waterakkers te Heemskerk (ingang zwembad). Woensdagmorgen (9.30 uur) Beverwijkse Sporthal de Walvis. Aanmelden: Er zijn verschillende contributiemogelijkheden: Een seizoenskaart, een 10-rittenkaart of een losse les. Meer info: Joke Jurriens-Lammers, Tel: 06 - 40289163; E-mail: joke.jurriens@xs4all.nl. LIMMEN - Mandy Schouws uit Limmen is bij het Open NK Zoetwatervissen Nederlands kampioene geworden in de damescategorie. Afgelopen zaterdag streden dertig vrou wen aan het Noordhollands Kanaal om deze felbegeerde titel. Mandy Schouws bleek na vier uur vissen met 8.410 gram de winnares. Schouws (22) maakte zater dag haar debuut op het Open Nederlands Kampioenschap Zoetwatervissen Dames. Toch komt haar knappe prestatie niet helemaal uit de lucht vallen. "Ik vis veel wedstrijden in de regio van mijn woonplaats Limmen. Namens Hengelsportvereniging Kennemerland ben ik al eens twee de geworden op het NK Jeugd", vertelt Schouws. "Daarnaast had ik voorafgaand aan het Open NK fanatiek getraind op het parcours tussen Neck en Spijkerboor. Ik was goed voorbereid en paste mijn tactiek snel aan toen ik zag dat het water de andere kant op stroomde. Dit pakte goed uit." De visserij aan het Noordhollandsch Kanaal bleek een lastige. Er viel weinig kleine vis te vangen en daardoor was het wachten op de wat grotere bliek en brasem. Daar waar Schouws haar ruim acht kilo vis met de vaste stok binnen hengelde, paste de uitein delijke nummer twee Anja Groot uit Assendelft een heel andere tac tiek toe. "Omdat er in mijn vak op de korte afstand weinig vis werd gevangen, besloot ik de matchhen- gel toe te passen. Op die manier kon ik helemaal aan de overkant van het kanaal vangen toch nog aardig vis vangen", legt de 29-jarige Groot uit. Anja Groot ging er ove rigens een week eerder op het WK Zoetwatervissen Dames nog ver dienstelijk met de gouden medaille vandoor. Aan het eind van het wedstrijd seizoen wordt - net als in 2016 - het Sportvisserij Nederland Topsportgala gehouden in topsport centrum Papendal. Daar worden op zaterdag 18 november alle winnaars en winnaressen van 2017 gehuldigd. De Noord-Hollandse Schouws en Groot zullen daar uiteraard bij zijn om respectievelijk hun gouden en zilveren medaille op te halen. LIMMEN - De Limmer IJsclub organiseert zondag 10 sep tember voor de zevenender tigste keer de Katerloop. Dat gebeurt in samenwerking met de Burgerij. In de route van dit jaar zijn wat kleine aanpassingen aangebracht met de start en finish bij de Burgerij. Voor de kinderen is er een leuke route bedacht met een verrassings element. De kinderen lopen in twee CASTRICUM - Wat is dé manier om te leren hardlopen? Leren hardlopen kan al in zeven weken. En het maakt niet uit of je nu al fit bent of niet. Of je (iets) te zwaar bent of prima op gewicht. Wat wel uitmaakt is dat je niet alleen van start gaat en de juiste begeleiding krijgt. Yakult Start to Run is dé manier om te leren hardlopen zonder die moeilijke stap alleen te zet ten. Het Yakult Start to Run program ma is er voor iedereen. Mannen en vrouwen, jong en oud, beginners of al een klein beetje getraind. In zeven weken leer jij vijfentwintig minuten aaneengesloten hardlopen in je eigen tempo. Professionele trainers van AV Castricum begelei den en coachen jou hierbij. Je leert de juiste loophouding en-techniek. En je traint altijd in een groep, wel zo gezellig en veilig. Samen werk je naar hetzelfde doel: vijfentwintig minuten hardlopen in week 7 tij dens de Start to Finish loop. Het volgende moet je weten. Fit of niet, je kunt altijd meedoen. Je traint in een groep - samen lopen is gewoon leuker - en je krijgt coa ching van een professionele trainer. Binnen zeven weken leer je om vijf entwintig minuten aaneengesloten hard te lopen in je eigen tempo. sessies, namelijk in de categorieën kinderen tot en met acht jaar en kin deren van negen tot en met twaalf jaar. Uiteraard zijn er ook prijzen voor de beste drie lopertjes per leeftijdscategorie. De kinderen hoe ven zich niet in te schrijven maar kunnen zich gewoon melden bij de Burgerij. De Katerloop kan in vijf of tien kilometer gelopen worden. Ook hier zijn weer prijzen te win nen door de beste drie lopers per categorie. Je krijgt een startpakket met Runner's World gids, magazines, cool hardloopshirt en audiocoa- ching in de App. Waarom hardlopen? Omdat hardlopen je helpt gezond en fit te worden én te blijven. En de over tollige kilo's? Die raak je vanzelf kwijt. Daarbij: hardlopen doe je waar, wanneer en met wie jij wilt. En stel je eens voor hoe trots en goed jij je voelt na die zeven weken! Schrijf je alvast in. De trainingen starten op zaterdag 9 september om Jeugdloop: melden kan vanaf 09.30 uur bij de Burgerij. De start is hier om 10.00 uur. De deelname is gratis. Katerloop: Inschrijven kan vanaf 09.30 uur bij de Burgerij. De start is om 10.30 bij de Burgerij. Inschrijfgeld is 3 euro. De Limmer IJsclub rekent weer op jullie komst. 9.30 uur vanaf het clubhuis van AV Castricum. Je traint vanaf daar in de duinen van Bakkum aan Zee, wat de trainingen afwisselend maakt. Meld je snel aan via www.yakultstartto- run.nl/verenigingen/av-castricum. Na zeven weken heb jij loopmaatjes. Je kunt daarna alleen verder, samen met een loopmaatje, of doorstro men naar een van de loopgroepen bij AV Castricum. De trainingen worden gegeven door de ervaren en enthousiaste looptrainers Piet-Hein Twisk en Monique van Wijngaarden. Sfeerimpressie. Aangeleverde foto ADVERTENTIE Wolletje heeft nog nooit een aai gekregen. Wel een injectie met chemicaliën. De Dierenbescherming komt op voor vergeten dieren. Ook in uw regio. Help mee en meld u aan als collectant voor de jaarlijkse collecteweek rond 4 oktober. Bel (088) 8113 000 of ga naar www.dierenbescherming.nl /collecte. Mandy Schouws met een fraaie brasem die haar mede aan de overwinning hielp. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 25