Autobedrijf Van Velzen Project Taalhuis ontvangt cheque van de Rabobank Ledenaantal Historische Vereniging Heiloo groeit A BEDRIJF BELICHT LEWIN 5 Al vijftig jaar vooruitstrevend Ontslag op staande voet: koorddansen? Inloop overleg D66 ADVOCATENKANTOOR KORTOM UITKIJKPOST SEPTEMBER 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Remco van Velzen: 'Mooi om mensen weer blij op weg te helpen'. Foto: Arjan Hoogvorst Populierenlaan 55, 1911 BK, Uitgeest. Telefoon: 0251 - 31 22 85, e-mail: info@vanvelzen.nl, website: www.vanvelzen.nl Open: ma. t/m vr. 07.30 - 17.30 uur, za. 08.30 - 12.00 uur. UITGEEST - Optimale service en dienstverlening op het gebied van auto en mobiliteit, dat is waar Autobedrijf Van Velzen voor staat. Al een halve eeuw lang, want het familiebedrijf viert dit jaar het vijftigjarig bestaan. Eigenaar Remco van Velzen weet als geen ander hoe snel de technische vooruitgang zich mede in de autobranche blijft ontwikkelen. "Die staat zéker binnen onze sector allerminst stil," begint Remco van Velzen. "Met een auto blijven stilstaan is het laatste wat iemand wil, vandaar dat wij er alles aan doen om de klant op adequate en vei lige wijze de weg op te laten gaan." Die 'wij' binnen het bij Bosch Car Service aangesloten autobedrijf vormen naast Remco zijn medewerkers Wieb en Ronald. Deze vakkundige drie-eenheid staat dagelijks in alle vroegte paraat om een brede doelgroep aan automobilisten van dienst te zijn. Geavanceerd "Zowel particulieren als zakelijke klanten kunnen bij ons terecht voor de meest uiteenlopende zaken op autogebied. Vrijwel alles qua tech nische service kunnen wij verzorgen, behalve de verkoop van auto's. Kort gezegd doen wij zo'n beetje al het denkbare aangaande reparaties, onderhoud, advies en APK. Bovendien beschikken we tegenwoordig ook over een uiterst geavanceerde installatie voor het uitlijnen van voertuigen, waarvoor zelfs collega-bedrijven uit de directe omgeving bij ons aankloppen." Rijdende computer Automonteurs zijn dan ook nooit uitgeleerd en dienen zich met de razendsnel voortgaande techniek continu te blijven bijscholen. Daar kunnen ze bij Autobedrijf Van Velzen over meepraten. "Algemeen bekend is dat de auto vandaag de dag een soort rijdende computer is. Maar al te vaak meldt zich iemand bij ons met iets over een dash boardlampje dat is gaan branden of knipperen. Dan is het meestal een kwestie van inpluggen op de computer, om het euvel te analyseren en vervolgens op te lossen. Van desbetreffende digitale technieken dien je uiteraard net zoveel af te weten als het ouderwetse sleutelen. Merkonafhankelijk Juist die enorme diversiteit maakt het werk voor Remco en medewer kers zo leuk. "Voor klanten van diverse pluimage verrichten wij een breed scala aan werkzaamheden, waarbij we met de merk-onafhanke- lijke serviceformule van Bosch Car Service allerlei auto's over de vloer krijgen. Probleemoplossend met de handen werken, om mensen weer blij op weg te helpen. Daarbij is geen dag hetzelfde. hoe mooi is dat!", aldus Remco van Velzen. HEILOO - Ko Hemminga reikte zaterdag een cheque van 500 euro uit aan Jeanette Braam en Ted Herkes van de bibli otheek Heiloo. Dit deed hij namens de Rabobank Noord- Kennemerland. Het geld komt ten goede aan het project Taalhuis. Het project Taalhuis is opgestart door de Koninklijke bibliotheek en Stichting Lezen Schrijven en is onderdeel van het ondersteunings programma 'Taal voor het Leven'. 'Taal voor het Leven' is een actie lijn uit 'Tel mee met Taal'. Dit is een driejarig kabinetsprogramma (2016 2018) waarin het voorkomen en ver minderen van laaggeletterdheid cen traal staat rond de thema's gezin, gezondheid en werk. Taalhuizen vormen de 'front office' van het lokale taalnetwerk. Zowel formeel als non-formeel taalonderwijs is ver tegenwoordigd. Deelnemers zijn bij- voorbeeld de gemeente, bibliotheek, roc's, private taalaanbieders, lokale vrijwilligersorganisaties en wel zijnsorganisaties. Heiloo telt onge veer tweeduizend laaggeletterden. Omdat de bibliotheek laagdrempelig is, is de ruimte hier ingericht. Hier worden onder andere taalcursussen en huiswerkcursussen gegeven. De Rabobank ondersteunt dit ini tiatief graag; ook voor de bank is het belangrijk dat mensen weten wat ze doen. Daar hoort lezen, schrij ven en begrijpen wat er geschreven staat zeker bij. Het geld is bestemd voor de aankleding van de ruimte. In de bibliotheek wil men graag een huiselijke sfeer creëren om zo de 'stap naar binnen' gemakkelijker te maken. De ruimte zal half oktober klaar zijn en er is een bijeenkomst met organisaties die mensen kun nen doorsturen naar het Taalhuis. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo verwelkomde zaterdag zijn 1050e lid. Tijdens een zonovergoten Uit Zo schreef het echtpaar Paul en Irma Palfenier zich in als lid. Zij wonen al meer dan dertig jaar in Heiloo en vinden het leuk om meer van de oudheid van Heiloo te weten. Voorzitter Jaap de Graaf is blij met de ledenaanwas: "De laatste tien jaar is er een toename van activi teiten en leden. Dat is mooi om te zien." De inschrijving kreeg nog een feestelijk tintje. Uit handen van Paul Morsch van de vereniging ontvingen Jan en Irma een mooie bos bloemen en een attentie. Tekst: Yvonne van Stiphout Het is de nachtmerrie van elke werknemer. Op een willekeurige dag word je op staande voet ontslagen. Je kunt je spullen pakken, hebt geen recht op een WW-uitkering en je hebt ook geen recht meer op loon. De redenen waarom je iemand op staande voet kunt ontslaan, zijn door het nieuwe ontslagrecht niet veranderd. Denk hierbij aan diefstal of fraude. In deze column besteed ik aan dacht aan twee aspecten die wel zijn veranderd, namelijk: voor de werknemer is het niet meer voldoende om een briefje te stu ren dat je het niet eens bent met het ontslag en je beschikbaar houdt om je werkzaamheden te hervatten. Als de werknemer niet binnen twee maanden een procedure is begonnen bij de kantonrechter, kan het ontslag niet meer worden teruggedraaid. Een werkgever die door de kan tonrechter in eerste instantie in het ongelijk wordt gesteld over de rechtsgeldigheid van het gegeven ontslag op staande voet, moet met terugwerkende kracht het salaris betalen. Vroeger kon dit besluit in hoger beroep worden teruggedraaid. Dat kan nu niet meer. Zelfs als het gerechtshof de werkgever in tweede instantie alsnog in het gelijk stelt, is het salaris toch gedurende een lange tijd verschuldigd. Zowel voor de werkgever als de werknemer is een ontslag op staande voet juri disch risicovoller geworden. De financiële belangen over en weer zijn groot. Tips: Werkgever: wees heel zeker van uw zaak voordat u iemand op staande voet ontslaat; Werknemer: bent u op staande voet ontslagen? Realiseer u dat het onvermijdelijk is om dan een juridische procedure aanhangig te maken en dat dit binnen twee maanden moet zijn gestart, anders bent u te laat. Er zijn ook alternatieven die par tijen meer zekerheid bieden. Als u daarover informatie wilt, dan kunt u mij bereiken via esmee. kuyt@advocaatlewin.nl of tele foonnummer 0251-362022. HEILOO- Kom op de koffie bij D66 Heiloo in de bibliotheek. Zaterdag 9 september zitten wij weer van 10.30 tot 11.30 uur voor u klaar. Wij horen graag wat u vindt van de toestand rond het Verkeersplan en de railschermen, maar ook van andere zaken. Kunt u niet op zaterdag? Dan bent u ook van harte welkom bij de frac tievergaderingen op donderdag avond. Zie https://heiloo.d66.nl/. De cheque wordt uitgereikt door Ko Hemminga (Rabobank) aan Jeanette Braam en Ted Herkes. Foto: Stip Fotografie Jan en Irma Palfenier ontvingen van Paul Morsch een bos bloe men en een attentie. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5