'Van werken ga je niet dood' Tien vragen aan... Afscheid Antoinette Bontje van Hobbyfarm Heiloo 3 ^■..Ai- Proeflessen Theaterbende Heiloo Collecte Help Ons Elite week verschijnt de rubriek 'Tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 2017 Paul de Boer en Antoinette Bontje, Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Theaterbende Heiloo biedt proeflessen dansen en acteren (8 tot 13 jaar) op 16 en 23 september van 11.00 uur tot 13.00 uur. Locatie: Ypsalon (De Hucht 4). Zie ook theaterbende-heiloo.nl. HEILOO - Stichting Help Ons col lecteerde de afgelopen week in Heiloo voor de meest armen in Roemenië. De stichting ziet terug op een prachtige week met veel enthousiaste en warme gevers. De organisatie dankt iedereen voor hun bijdrage en medeleven. Het geld wordt besteed aan zaken die echt nodig zijn, bijvoorbeeld medicijnen en andere dringende zaken. Zie ook www.stichtinghelpons.nu. HEILOO - Mevrouw M. de Wildt- Tesselaar vierde vrijdag 8 sep tember haar honderdste verjaar dag. Reden voor burgemeester Hans Romeyn om haar met dit heugelijke feit te feliciteren en haar een mooie bos bloemen te overhandigen. Mevrouw Maria Tesselaar komt uit een gezin van twaalf kinde- HEILOO - Antoinette Bontje legt haar werk neer bij de Hobbyfarm in Heiloo. Zij ont ving van Paul de Boer als dank een Hobbyfarmtrofee, waarin al haar werk is verbeeld. Het bestuur van de Hobbyfarm is Antoinette zeer erkentelijk voor het vele werk dat zij verrichtte en wenst haar het allerbeste voor de toekomst. Voor heel veel kin deren is Antoinette een bekende Heilooër. Zij was vijfentwintig jaar lang te vinden in de lokalen van de Hobbyfarm, de knutselclub voor kinderen vanaf zes jaar. Vol enthou- siasme zette zij zich in om samen met alle vrijwilligers de Hobbyfarm draaiende te houden. Sommige kin deren die destijds op de Hobbyfarm zaten, zijn nu de ouders van de kin deren die tegenwoordig op deze club te vinden zijn. Antoinette heeft nog volop meegewerkt met de verhuizing van Mariënstein naar Sluijsweijdt. Deze week staan op Sluijsweijdt 9 de deuren van de Hobbyfarm weer wijd open voor de kinderen van Heiloo en omstreken. Een kijkje nemen kan op woensdagmiddag, vrijdagavond of zaterdagmorgen. ren. Geboren aan de Klaverdijk in Tuitjenhorn zag zij als tiende kind van het gezin het levenslicht. Op 3 oktober 1945 touwde zij op 28-jari- ge leeftijd in Harenkarspel met de 32-jarige Jan de Wildt uit Heiloo. Na hun huwelijk huurden zij een huis op de Westerweg. In de jaren daar na kwamen de zes kinderen van het echtpaar ter wereld. Op 6 mei 1953, amper vier weken na de geboorte van de jongste dochter Ineke, kwam echtgenoot en vader Jan door een bromfietsongeval tijdens zijn werk om het leven. Een zwaar leven volgde, als weduwe met zes kinderen in de leeftijd van nul tot zes jaar en zon der inkomsten. Naast zorg voor haar eigen gezin en huishouden had zij onder andere allerlei werkhuis- jes en verzorgde zij de catering op bruiloften om zo inkomsten te heb ben om haar gezin te onderhouden. Mevrouw De Wildt is een krasse oude dame die nog midden in het leven staat. Van haar motto's 'van werken ga je niet dood', 'eenzaam heid ligt voor een groot deel aan jezelf, 'ken niet bestaat niet' en 'van zielig doen word je niet beter', kun nen velen nog iets leren. In 2013 kreeg Mevrouw De Wildt een Koninklijke onderscheiding uitgereikt door burgemeester Hans Romeyn. Ze was op dat moment, met haar vijfennegentig jaar, de oudste gedecoreerde in Nederland. Mevrouw De Wildt vierde vrijdag middag haar verjaardag in een zaal in de Ter Coulsterkerk samen met haar zes kinderen, vijftien kleinkin deren en twintig achterkleinkinde ren. Het is een grote verrassing voor mevrouw dat haar kleindochter uit Peru speciaal voor deze gelegen heid is overgekomen. Tekst: Yvonne van Stiphout V.l.n.r.: dochter Ineke, burgemeester Hans Romeyn, mevrouw M. de Wildt-Tesselaar en zoon Kees. Foto: Stip Fotografie Ik ben Tijmen Valkering, zoon van een bollenman uit Limmen en een banketbakkersdochter uit Alkmaar. Ik leef sinds enkele jaren gescheiden en ben gezegend met twee leuke dochters van wie er een bij mij in huis aan de Boswinde woont. Heel gezellig zo samen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1950 in Limmen aan de Rijksweg, schuin tegenover Kwartje Kof fie, geboren als laatste van drie kinderen. Na een halfjaar verhuisden mijn ouders naar Heiloo en daar ben ik nooit meer weggegaan. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik werkte ruim dertig jaar als makelaar/taxateur in de Zaanstreek. Daarnaast was ik naast mijn dagelijkse werkzaamheden jarenlang semi- beroepsmuzikant en was ik drummer in diverse bands en orkesten. Ik was een aantal jaren steunfractielid en werd in 2002 raadslid voor Heiloo-2000. Moest ik uit deze hobby's een keuze maken, dan zou ik voor het slagwerk kiezen. Het is leuk om je energie uit te kunnen leven achter een mooi drumstel. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Mijn vader Piet en mijn zoon Richard. Beiden zijn veel te vroeg overleden en een beetje bijpraten zou heel bijzonder kunnen zijn. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn jeugd bracht ik door in zuid Heiloo aan de Kennemerstraatweg. Toen nog heerlijk vrij gelegen omringd door agrarisch gebied. Alle mogelijkhe den voor een jonge knaap om te ravotten, te voetballen, kattenkwaad uit te halen, te knutselen aan brommertjes, te hangen in praathoekjes, blikkie- trappen, enzovoort. Die periode zou ik willen bestempelen als één lange mooie jeugdherinnering. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Aan de westkant van Heiloo zijn veel mooie doorkijkjes naar de kust. Of je nu in het Heilooërbos of op de Rondelaan staat, aan de Westerweg of in De Neggen, het verbaast mij altijd weer hoe - bij verschillende weers gesteldheden - bijzonder rustig en mooi daar de vergezichten zijn. Maar natuurlijk is ons hele dorp mooi met vele unieke plekjes. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Laat ik iedereen een wijze raad geven: laat mij maar liggen. Uitzonderingen maak ik natuurlijk voor noodgevallen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Toen mijn aansluiting bij een lokale partij in Heiloo serieuze vormen begon aan te nemen, kreeg ik van een Alkmaarse VVD'er het volgende advies: wat er ook gebeurt, je moet nooit kwaad worden. Die raad heb ik opgevolgd maar kost mij soms wel erg veel moeite. Vooral om door alle bomen het lokale bos te blijven zien. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik al ruim dertig jaar voorzitter ben van een heel bijzondere en gezellige zaalvoetbalvereniging uit Alkmaar. Ooit begonnen als kroeg-/buurt-/vrien- denelftal, is deze club ('t Theater-Drukkerij Krijgsman) na al die jaren nog steeds, nu met drie teams, actief in de KNVB- competitie. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Als raadslid weet ik dat de speelruimte van een burgemeester, als eerste burger van ons dorp, om dingen te veranderen zeer beperkt zijn. Het is de raad die bij meerderheid dingen wel of niet laat gebeuren. De raad is dus de baas in Heiloo. De burgemeester, als voorzitter van de raad, zorgt ervoor dat alles ordentelijk verloopt en dat doet hij uitstekend. 10. Persoonlijke vraag van Gerard Disseldorp: 'Tijmen, je hebt een nieuwe lokale partij opgericht. Kun je over de reden daarvan wat meer vertellen?' Toen een deel van fractie van Heiloo-2000 het niet kon opbrengen de een heid te bewaren en er teveel werd afgeweken van het verkiezingsprogram ma, ontstond er een forse frictie in de fractie. Ik voelde mij bedwongen om op te stappen. De splitsing in de partij was compleet toen bleek dat ik niet alleen stond maar anderen mijn mening deelden dat het zo niet lang verder kon gaan. Het plan was toen snel gemaakt om gedrieën een nieuwe echte lokale partij te beginnen. Dit is 'Heiloo Lokaal' geworden. Daar wil ik mij met enthousiasme voor inzetten. Zie www.heiloolokaal.nl Ik nomineer Henk Morsch voor de komende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag aan hem is: "Henk, jij bent nu al vele jaren voor zitter van Ondernemend Heiloo. Waar is de kracht en succes van deze ondernemersvereniging aan te danken?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3