Onderhoud in bos op Nijenburg Najaarsmarkt op Landgoed Willibrordus 'Patatje Irma' voor orkaanslachtoffers Sint Maarten Elke week verschijnt de rubriek 'Tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 2017 HEILOO - In het Franse Werk, het kleine sterrenbos aan de noordkant van landhuis Nijenburg in Heiloo, wordt deze winter gezaagd in het hakhout. Dat gebeurt vermoedelijk op drie zaterdagen in januari, februari en maart 2018. Vrijwilligers van Natuurmonumenten onderhouden dit bijzondere stukje bos, onder leiding van de boswachters Rob van Dam en Hans de Haan. In de vakken die de laanbomen vormen, is hakhout aangeplant. Dit zijn struiken en kleine bomen, die elke drie tot vier jaar worden Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. afgezet. "Het hout werd vroeger gebruikt voor bijvoorbeeld gereedschapsstelen en poten voor meubels. Tegenwoordig wordt het hout versnipperd en elders in het bos gebruikt. Tegelijk bereik je met het afzagen dat de laanstructuur mooi zichtbaar blijft en de laanbomen voldoende licht en ruimte behouden. Zo blijven de laanbomen uitsteken boven de 'vulling' van de vakken ertussen", laat boswachter Rob van Dam HEILOO - Bart Veldt van Foodmaster Veldt Snacks aan de Stationsweg in Heiloo wilde graag iets doen voor de slacht offers van orkaan Irma in Sint Maarten. Hij kwam op het idee een speciaal patatje te maken om weten. Tegenover het Franse Werk is het Engelse Werk aangelegd: hier bevinden zich kronkelpaadjes en verrassende plekjes. Het Engelse Werk ligt aan de zuidkant van het landhuis. Hebt u ook zin om mee te helpen in het bos? Er zijn verschillende vrijwilligersgroepen die Natuurmonumenten helpen om Nijenburg zo mooi te houden. Meer informatie is te vinden op www.natuurmonumenten.nl/ vrijwilligerswerk hiermee geld op te halen. De opbrengst gaat naar het Rode Kruis. Bart hoopt de komende weken zoveel mogelijk patatjes Irma te verkopen. "Het eiland Sint Maarten is totaal verwoest en er is hard geld nodig, vandaar deze actie", benadrukt Bart. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overgenomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op BJ HEILOO - De Stichting Willi brordus Draait Door organiseert zondag 24 september op Land goed Willibrordus in Heiloo een gezellige najaarsmarkt. Deze duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Er zijn ongeveer tachtig standhouders present. Te vin den zijn bijvoorbeeld woon- en tuinaccessoires, dames- en kinderkleding, hobbyartikelen, kinderkameraccessoires, sieraden, lederwaren, brocante, schilderijen, sfeerdecoraties en cadeauartikelen. Kinderen kunnen zich vermaken in de zweefmolen of op de minikartbaan. Ook aan de inwendige mens is gedacht. Verder is de verhalenkamer ge - opend voor een inkijkje in de psychiatrie van toen en heden. Daarnaast is de Cultuurkoepel open. Hier kunt u genieten van de gebrandschilderde ramen. Live muziek is er ook, ditmaal wordt een optreden verzorgd door Paul de snackverkoper. Bij mooi weer komen er een aantal oldtimers te staan, die je kan bewonderen. U kunt uw fiets stallen bij de ingang van het Landgoed. De auto kunt u parkeren aan de achterzijde aan de Roosendaal tegenover de gemeentewerf. Vanaf het NS-station is het tien minuten lopen. Ik woon bijna mijn hele leven in Heiloo aan de Oosterzij-weg, nu samen met Marjan. Wij hebben drie mooie dochters, die inmiddels ieder een aardige schoonzoon voor mij hebben gevonden. Al op jonge leeftijd begon ik voor mijzelf, eerst als marktkoopman. Later groeide dat tot een groothandel, ondermeer in huishoudelijke artikelen en woningtextiel. We bouwden daarvoor het pand waar nu Wildkamp is gevestigd op De Oude Werf. Ook na de verkoop van ons bedrijf bleef ik actief als voorzitter van Ondernemend Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren aan de Heilooërdijk, waarvan de zuidkant toen nog bij Heiloo hoorde. Getogen ben ik aan de Heerenweg 159, waar mijn vader - jong overleden - een schildersbedrijf dreef. Samen met mijn broer Johan en zus Liesbeth hadden we daar een gelukkige jeugd. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? In het buitenland werken heeft mij altijd aangesproken, misschien op een ambassade in een interessant land. Ja, vast leuk, maar om in het - zoals dat toen heette - diplomatenklasje te komen, had je wel een grote kruiwagen nodig. 3. Wie zou je graag nog eens willen ontmoeten? Omdat ik veel documentaires kijk over reizen en er ook veel over lees in boeken en tijdschriften, moet ik het daar zoeken. De Amerikaanse reisauteur Bill Bryson is mijn favoriet, omdat hij een briljant schrijver is en een groot humorist. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Op de Heerenweg woonde vroeger ook het grote gezin van melkrijder Adam Sengers. Wij speelden met de jongsten van hen vaak op het grote erf en in het tegenover gelegen gemeentebos. Ook kon je ons regelmatig vinden in het Alkmaarse Zomerbad. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Mijn voorgangers hebben bij deze vraag alle plekken van Heiloo al genoemd en ik ben het met ze eens: heel Heiloo is mooi. Waar ik altijd bijzonder van geniet is de ondergaande zon en de soms dramatische luchten die je kunt zien vanaf het terras van Brasserie in 't Groen bij de golfclub. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Dat is niet nodig, want ik ben altijd nog op tot ver na middernacht. Mocht ik toch in slaap zijn gesukkeld, maak mij dan niet wakker voor flauwekul maar uitsluitend als de nood aan de man is. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Als ondernemer krijg je veel adviezen, gevraagd en ongevraagd. Het beste advies is: doe wat je zelf het beste acht, blijf heer en houd de eer aan jezelf. Mijn vader zei vroeger altijd als wij uitgingen: "Hoe laat je thuiskomt, moet je zelf weten, maar houd de naam Morsch hoog". 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Elke week ontmoet ik vele mensen op onze ondernemersbijeenkomsten en ook vaak in de horeca in Heiloo en omgeving, dus ik denk dat men alles wel weet. Misschien dit: ik ben vanaf de start de trotse founder van Huize De Dieu aan de Langestraat in Alkmaar. En na mijn reis met een paar vrienden vorige maand heb ik nu in totaal honderd landen bezocht. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik ben blij dat de burgemeester weer voor zes jaar heeft bijgetekend. Wel zou ik de politiek willen aansporen tot besluitvaardigheid en niet de zaken blijven vooruitschuiven. Nu wachten we wéér op een nieuw verkeersplan, om moedeloos van te worden. 10. Persoonlijke vraag van Tijmen Valkering aan Henk Morsch: Henk, jij bent al bijna twintig jaar voorzitter van Ondernemend Heiloo, waardoor is deze vereniging nu zo succesvol? Sinds de vereniging, na eerst alleen de belangen van De Oude Werf te hebben behartigd, Heiloo-breed is gaan werken, zijn we steeds doorgegroeid. Activiteiten georganiseerd door de krachtige bestuursleden en de samenwerking met de politiek - waaraan we continu werken - dragen hieraan bij. Elke maand houden we een netwerkbijeenkomst, of gaan we op bedrijfsbezoek of visite bij een andere vereniging in de BUCH-gemeentes of Alkmaar. Alle bedrijven, klein en groot, mogen bij ons lid worden en dat zorgt voor een breed spectrum van zo'n tweehonderdzestig bedrijven die ook zaken met elkaar kunnen doen. Dit en nog vele andere aspecten zorgen voor een sterk Ondernemend Heiloo. Ik nomineer Jan Bellekom voor de komende 10 vragen Mijn persoonlijke vraag is: 'Hoe ben jij bij de Cultuurkoepel terechtgekomen?' Foto: Jowien van der Vegte Struinen tussen de koopjes Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3