Heiloocontact Afval scheiden: dat kan beter! Hoe halen we meer uit ons afval? Tijd voor de volgende stap! Hoe zou dat er in de praktijk uit kunnen zien? Hoe verder? HEILOO nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Werk in uitvoering Bezwaar maken Verbranden van afval kost geld en er gaan goed bruikbare grondstoffen verloren. Het is dus slim om afval goed te scheiden. Thuis scheiden levert de beste kwaliteit grondstoffen op. In onze gemeente scheiden we al 62% van het afval. Dat is mooi, maar nog niet genoeg. De inzet is 75% in 2020. Daarom werkt de gemeente aan een nieuw afvalbeleidsplan. Dat gaat uit van omgekeerd inzamelen. Bruikbare grondstoffen halen we aan huis op. (Rest)afval brengt u zelf naar een ondergrondse container. Elke woning krijgt eigen (rol)containers. Een rolcontainer voor PMD (plastic, metaal en drankenkartons). Een rolcontainer voor GFT (groente-, fruit en tuinafval). 1 Een bak voor oud papier. De gemeente haalt deze grondstoffen aan huis op. Goed scheiden betekent weinig (rest)afval. Dit brengt u zelf naar de container in de buurt. Zaken als batterijen, textiel, of glas: Inleveren zoals u gewend bent. De gemeenteraad besluit over het afvalbeleid. Daarna bespreken we met inwoners hoe we het gaan uitvoeren. "Hoe vaak halen we rol containers op?" "En als ik geen extra container wil?" "Waar moeten de ondergrondse containers komen?"> Hoe kunnen verenigingen profiteren] van oud papier?" Met elkaar halen we eruit wat erin zit. GEMEENTE UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 2017 Themabijeenkomst dinsdag 26 september De gemeente werkt aan een nieuw afvalbeleidsplan. Doel is minstens driekwart afvalscheiding. Door te scheiden kunnen van grondstoffen nieuwe producten wor den gemaakt. Dinsdag 26 september vanaf 20.00 uur is er een themabijeenkomst afval voor gemeenteraad en inwoners in het gemeentehuis. Iedereen is hierbij welkom. In december stelt de raad het afvalbeleidsplan vast. De uitvoering van het beleid gebeurt in samenspraak met de inwoners. Werkzaamheden fietspad Kennemerstraatweg Tot en met vrijdag 15 december zijn er werkzaam heden op een deel van het fiets- en voetpad van de Kennemerstraatweg. Het fietspad is tijdens de werkzaamheden afgesloten. Fietsers worden omgeleid. Groot onderhoud en herstel riolering Door ernstige oneffenheden, verzakkingen en slij tage is groot onderhoud aan het fiets- en voetpad nodig. Daarnaast blijkt uit een rioolinspectie, dat in het rioolstelsel sprake is van breuk en verzak king. Een goede gelegenheid om deze herstel werkzaamheden gelijk mee te nemen. Waar en wanneer Aannemer GP Groot voert de werkzaamheden in twee fases uit: - 13 september tot 10 oktober: gedeelte tussen Ypesteinerlaan en Kanaalweg oostzijde (fase 1). - 16 oktober tot 15 december: gedeelte tussen huisnummer 116 en 270 oostzijde (fase 2). Bereikbaarheid De fiets- en voetpaden zijn tijdens de werkzaam heden afgesloten. Omleidingen geven wij met bor den aan. Voor direct aanwonenden en bedrijven bieden wij een passende oplossing. Bewoners zijn hierover per brief geïnformeerd. Overlast Werkzaamheden van deze omvang brengen altijd overlast met zich mee. Wij doen er alles aan om de overlast voor iedereen zoveel mogelijk te beperken. Wij vragen u om uw medewerking en begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J. Talsma, van team projecten, telefoonnummer 088 909 75 35 of kijk op www.heiloo.nl onder Plannen en projecten bij 'Werk in uitvoering Kennemerstraatweg'. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burge meester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voor ziening (schorsing) aanvragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. www.heiloo.nl 2020

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8