Socialrun door Heiloo loopt in de pas Herfstwandeling in de Wimmenummerduinen r - - &A V'v- Alzheimer Trefpunt Akersloot Voetbalderby Heiloo seizoenskraker MiiÉaA ü»s REGIO/SPORT 33-ste Amakloop Seniorenclub kampioenschappen TC Heiloo Sp; - :R r. Mff. r Bierproeven bij de Burgerij in Limmen UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2017 EGMOND-BINNEN - IVN organiseert zondag 1 okto ber een wandeling door de Wimmennmmerdninen in Egmond-Binnen. De wandeling gaat deels langs de binnendnin- rand, waar het wat beschntter is, en meer door het open dnin. De IVN-gids en zijn medewan delaars kijken naar typische herfstverschijnselen zoals ver kleurende bladeren, paddenstoe len, vruchten, zaden, bessen en de nog even opbloeiende zomer- planten. Misschien zijn de typische wintervogels, zoals de kramsvo gel, al gearriveerd. De wandeling start zondag om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De tocht duurt ongeveer twee uur. Van tevo ren opgeven is niet nodig, maar zorg wel zelf voor een toegangs kaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Een dona tie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtin gen kunt u mailen naar hanneke@ ivnnkl.nl of bel 072-5337601. Zie ook www.ivnnkl.nl Mooi Egmond. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Het eerste Alzheimer Trefpnnt vindt don derdag 5 oktober plaats in het Alzheimer Trefpunt in 't Krnispnnt aan de Mozartlaan 1a in Akersloot. Het onderwerp is: 'Is het vergeetachtigheid of dementie?' Als je ouder wordt gaat je geheu gen anders werken, waardoor het vaker gebeurt dat je iets vergeet. Dat is heel gewoon. Maar wanneer is dat niet zo en kan het misschien dementie zijn? Gespreksleider Essy Ferares praat met casemanager Marjon Peters over hoe deze twijfel kan worden weggenomen. Dan zal duidelijk worden dat vergeetach tigheid en dementie niet hetzelfde zijn. Hierna kunnen de aanwezigen vragen stellen. Naast het thema wordt er aandacht besteed aan het tienjarig bestaan van de Alzheimer Trefpunten in de regio Midden- Kennemerland. Het programma duurt van 14.30 uur tot 16.00 uur. Iedereen is welkom: mensen met geheugenproblemen, partners, kin deren, vrienden en buren. De toe gang en de koffie/thee zijn gratis. Vooraf aanmelden is niet nodig. HEILOO - Het was zondagmor gen 24 september al vroeg een drukte van belang op het terrein van de Willibrordnsstichting. Maar liefst vijfendertig teams van de Socialrun gebruikten de locatie als rustpunt. De Socialrun is een non-stop estafetteloop voor acht lopers over vijfhonderdvijfenvijftig kilo meter en voert de teams in een ruim rondje om het IJsselmeer. De loop startte vrijdag 22 september en eindigde zondag 24 september. Aan de Socialrun deden vijfender tig teams uit heel Nederland mee. Het doel van het evenement is om aandacht te vragen voor het stigma rondom mensen met psychische aandoeningen en ook geld inzame len om projecten mogelijk te maken om stigmatiseren tegen te gaan. De Socialrun is een initiatief van de Stichting Samen Sterk zonder Stigma. In het team van GGZ NHN zitten onder andere onze plaatsge noten Jan Abbas (captain) en Kris van der Vlies (loper) en Marco van Tongeren, sportmasseur. Aanspreken op mogelijkheden Het team van GGZ-Noord Holland Noord werd voor de gelegenheid verwelkomd door wethouder Elly Beens. "De gemeente Heiloo streeft ernaar dat er bij de inwoners en organisaties bewustwording en aandacht blijft en komt voor de inclusieve samenleving. Een samen leving waarin mensen tot hun recht kunnen komen. Het maakt niet uit welke culturele achtergrond, leeftijd, talenten, beperkingen of geslacht iemand heeft. Iedereen neemt op een gelijkwaardige manier deel aan de maatschappij. Mensen worden dan aangesproken op hun mogelijkheden, niet op hun beper kingen. De gemeente Heiloo is er voor iedereen. En met extra aan dacht voor jeugd, jongeren, oude- ren en speciale doelgroepen (onder andere G-sport) in het sportbeleid. De gemeente Heiloo stimuleert sport en bewegen voor mensen uit de bijzondere doelgroep via de buurtsportcoach. Verder stimuleert de gemeente de onderlinge samen werking tussen de gemeente en organisaties bij het uitvoeren van sport- en beweegaanbod. Beens: "Dat het evenement Socialrun 'aanhaakt' in Heiloo onderschrijft onze visie op de maatschappij en ook de uitgangspunten van ons sportbeleid." Pascale de Hoogh (buurtsportcoach), wethouder Elly Beens en Jan Abbas, captain van het team GGZ NHN. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De Amakloop in Akersloot is - traditiege trouw op de laatste zondag van september - gehouden. Onder prima weersomstandig heden streden de lopers om de ereplaatsen. Om 10.00 uur startte de jeugd onder luide aanmoediging van familie, buren en vrienden. Aan de finish kreeg iedereen een medaille als herinnering, er waren voor de winnaars mooie bekers te verdelen. Uitslagen jeugd: - Halve mijl jongens: 1e plaats Stijn de Boer (3:48), 2e Luke van Luit (4:17) 3e Joep Vosse (4:18). - Halve mijl meisjes: 1e plaats Romy Duineveld (3:38), 2e Lilian Groot (3:47) 3e Noor Lute (4:10) - Hele mijl jongens: 1e plaats Sjors Kaandorp (6:46), 2e Jesper Both (8:42), 3e Niek Lute (8:58). - Hele mijl meisjes: 1e plaats Manouk van der Lee (7:12), 2e Lenneke Pettinga (7:13), 3e Kaitlyn Groot (7:22). Uitslagen volwassenen: - Heren 5 km: 1e plaats Matthijs Horlings (17:57), 2e Jan Bot (19:44) 3e Guillaume Hoskens (21:20). - Dames 5 km: 1e plaats Nienke van Pijkeren (19:38), 2e Judith Krom-van Hesselingen (23:25), 3e Mariëlle Beentjes (24:26). - Heren 10 km: 1e plaats Jeroen Lute (39:43), 2e Bas vd Ploeg (40:55), 3e Bennie Bijwaard (41:44). - Dames 10 km: 1e plaats Marjolein Bijwaard (47:01), 2e Christel van Eijnden (48:03), 3e Eline Lute (53:10). - Heren 15 km: 1e plaats Gerard vd Berg (55:01), 2e Eric Kalfs (57:16), 3e Sjors Groot (59:10). - Dames 15 km: 1e plaats Lisanne Santer (1:15:56), 2e Sonja van Zeelt (1:21:50), 3e Evelien Kraakman (1:27:10). HEILOO - IJsselmeervogels - Spakenburg, AC Milan - Inter, Liverpool - Everton en Boca Juniors tegen River Plate. Als voetballiefhebbers smullen we van deze wereldberoemde stads derby's, de strijd om de drie punten en wellicht nog belang rijker: de strijd om de eer van de stad of - in dit geval - ons dorp Heiloo. Want de kraker Foresters tegen HSV voegen we opnieuw toe aan het rijtje fameuze derby's. Zaterdag 30 september om 17.00 uur is op De Egelshoek de aftrap van de Foresters 1 en HSV 1. Zorg dat dat je erbij bent en steun je favoriete club. Het belooft een geweldige strijd te worden. In het seizoen 2009-2010 speelden de Foresters en HSV hun laatste derby. De Foresters werd kampioen en HSV tweede. Beide ploegen promoveerden naar de tweede klasse, maar tot teleurstel ling van vele Heilooër voetballief hebbers werd er geen competi- tiederby meer gespeeld. De jaren daarna speelde de Foresters op een hoger niveau, voornamelijk in de tweede en zelfs eerste klasse. HSV komt veelal uit in de derde klasse of de vierde klasse. De laatste twee seizoenen komen onze dorpsgeno ten van HSV goed voor de dag en dat resulteerde eind vorig seizoen in een verdiende promotie naar de tweede klasse. Zaterdag 30 september is er een mooi voetbalprogramma met twintig pupillen en juniorenwed strijden en om 14.45 uur staat de eerste voorronde van de Bowling Heiloo Penaltybokaal (JO9-3 JO9-4 en JO8-1) op het programma. En daarna - om 17.00 uur - is op veld 1 de aftrap van de Foresters 1 en HSV 1. Na afloop van de wedstrijd gaan we nog een gezellige avond bele ven in onze kantine met een leuke muzikale omlijsting. Zorg dat je erbij bent en steun je favoriete club. Het belooft een geweldige strijd te worden! HEILOO - De afgelopen ander halve week vonden bij TC Heiloo United de seniorenclub kampioenschappen plaats. Op zondag 25 september was de finaledag en werden Sjoukje Pel (13) en Ward Dzialiner (18) club kampioen enkelspel in de hoogste categorie. Ook in de andere catego rieën presteerde de jeugd goed; ook in de mix dubbel werden jeugdleden kampioen, namelijk Jacky de Lange en Maarten Dzialiner. Verder ston den in de dames dubbel twee jeugd spelers in de finale, namelijk Jacky de Lange en Arjane Dzialiner. Het was een prachtig toernooi met mooie, spannende wedstrijden en (uiteindelijk) ook met heerlijk tennisweer! Ward en Sjoukje. LIMMEN - Zondag 1 oktober is er een bierproefmiddag in de Burgerij. Liefhebbers kunnen verschillende bieren van diverse brouwerijen proeven. Om15.00 uur gaan de taps open. De toe gang is gratis. Er klinkt livemuziek van Nederlandse bodem op het podium. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19