Tien vragen aan... Falkland Toneel speelt 'De koning op het dak' 'Zet cultuurhistorie in je verkiezingsprogramma' Mooie opbrengst voor speelplaatsje 9 3 V Vervolg van voorpagina: Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2017 HEILOO - Assepoester, Vrouw Holle, De prinses en de kikker, The Wizard of Oz... De echte sprookjeskenners gaan vast din gen herkennen in dit bijzondere sprookje van Falkland Toneel, geschikt voor kinderen van alle leeftijden. Amelei moet voor haar stiefmoe der honing halen in het bos van Konkelfoest. Ze moet opschieten, want als het eenmaal donker is... Dan komt de uil. Onderweg komt ze van alles tegen: dieren, vreemde vruchten, bomen, struiken. Net als in een sprookje kunnen die allemaal praten. Amelei vindt dat niet raar. Nee, hoor. Ze neemt ze gewoon mee op reis naar het bos. En dan zien ze die koning op het dak. De koning is niet zomaar op het dak gaan zitten. Hij heeft namelijk een groot geheim. Amelei heeft ook een groot geheim, maar dat is zo geheim dat ze zelf niet eens weet dat ze een geheim heeft. Geheimzinnig, hè? Als je wilt weten hoe dat zit, dan moet je maar komen kijken naar de nieuwe voorstelling van Falkland Toneel: 'De koning op het dak' van Tankred Dorst. Op ver toon van je toegangskaart krijg je in het weekend van de voorstelling bij ijssalon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje ijs gratis. De voorstellingen zijn op zater dag 14 oktober (15.00 uur) en zon dag 15 oktober (13.00 en 16.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 6 euro. Kaarten kopen kan veertien dagen voor de uitvoerin gen bij Boekhandel De Schrijverij op de locaties Stationscentrum en Het Hoekstuk (Primera) en bij Boekhandel Bruna (t Loo). Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aan- vang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van Theater De Beun. In Theater De Beun is pin nen helaas niet mogelijk. Zie voor reserveringen en informatie www. falklandtoneel.nl of bel Irene Schols (072-533 2163). Ook leuk voor partijtjes! Heb je wel eens een koning op het dak zien zitten? Foto: Peter Bijkerk/Edo Postma Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - De vrijmarkt op 16 sep tember ten bate van O.L.V ter Nood was een groot succes. De opbrengst van deze dag was 1137,15 euro en is bestemd voor een speelplaatsje voor kinderen. Gezellige gitaar muziek van Esther Doorn, muziek van Fanfare Showband Heiloo en de zang, gitaar en keyboardklan ken van Jet en Bram Stam maak ten de dag compleet, evenals een optreden van goochelaar Zeldinio. Die-gebied en strandwal De twee Heilooërs praten vol pas sie over historische landschappen zoals het Die-gebied. Fons Morsch: "De parallelweg van de A9 loopt straks door dit gebied en dat terwijl het voormalige moerasgebied dui zend jaar historie vertegenwoordigt. Straks is er nog een klein stukje van dit middeleeuwse landschap over. Als ook daar de shovel doorheen gaat, dan is het voor eeuwig weg. Dat mag niet gebeuren. Hetzelfde geldt voor de strandwal in de nieu we wijk Zuiderloo met haar ken merkende ontginningspatroon van greppels en houtwallen. Als in de bestemmingsplannen de houtwal len een plaats krijgen en daardoor blijven bestaan, dan zou dat prach tig zijn. Zo kun je Heiloo nog eens extra positief op de kaart zetten, het is leuk voor bewoners en toeristen. Aan de hand van wat we weten, kunnen we nu al zeggen dat Heiloo meer dan vierduizend jaar bewoond wordt. Stel je voor dat wij straks kunnen praten over 'een nieuw bouwwijk in een Middeleeuwse omgeving' en dat je dat kunt laten zien, bijvoorbeeld tijdens rondlei dingen. Dat zou een meerwaarde zijn voor het dorp." Een soortgelijke Vrijwilligers, medewerkers en bezoekers maakten deze dag tot een succes. Aangeleverde foto boodschap is te lezen in de brief: 'Cultuurhistorie bepaalt in grote mate de waardering van de inwo ners voor hun woonomgeving, het bevordert toerisme en weegt mee in de vestigingskeuze van bedrijven en particulieren'. Wel tevreden Morsch en De Graaf benadrukken verder dat de brief naar de raads fracties niet is bedoeld als 'sneer' naar de gemeente Heiloo. Morsch: "Integendeel: wij zijn blij met de aan dacht die de gemeente Heiloo door gaans geeft aan cultuurhistorie. Wij hebben onlangs samen met gemeen teambtenaar Anita van Breugel de Open Monumentendagen voorbe reid. Mooi is ook dat de gemeente veel waarde hecht aan archeologi sche opgravingen. Nog niet zo lang geleden kwamen in Zuiderloo over blijfselen uit de late IJzertijd tevoor schijn, evenals resten van huisjes en waterputten uit de Romeinse tijd. Bijzonder was verder de vondst van een bronzen hielbijl uit omstreeks 1200 voor Christus. Aan de gemeen telijke inzet ligt het volgens ons zeker niet." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Dank je wel Henk Morsch, voor de uitnodiging om de volgende tien vragen te beantwoorden. Wij kennen elkaar van Ondernemend Heiloo, waar ik ruim tien jaar samen met Henk en enkele andere kanjers in het bestuur zat. Over ondernemen gesproken: toen ik eenentwintig jaar was kwam mijn laatste loonstrookje in de bus. Vanaf die tijd mag ik mij onder nemer noemen. Ik woon aan de mooiste en drukste straat van Heiloo. Verder ben ik getrouwd met Marjory en samen maakten wij het gezin compleet met een zoon en dochter. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het ziekenhuis in Alkmaar maar al snel werd ik naar huis gebracht in Heiloo aan de Kennemerstraatweg, tegenover Banketbakkerij Van Velzen. Daarna woonde ik aan de Ewislaan en de Zeeweg. Met enige omzwervingen ben ik terug in Heiloo en woon nu al zo'n zevenentwintig jaar aan de Stationsweg, in de woning die voor vele oud-Heilooërs bekend staat als het huis van transportbedrijf Van der Molen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Na ruim dertig jaar in de Infra gewerkt te hebben, ben ik inmiddels zonder beroep. Wel heb ik nog twee hobby's: het runnen van een wijnhandel, WijnDijck, en samen met Leo Gouwerok en John Kaandorp zorg ik ervoor dat de Cultuurkoepel op Landgoed Willibrordus overeind blijft. 3. Wie zou je graag nog eens willen ontmoeten? Helaas ben ik wat te laat geboren, want wat zou ik graag een live-optreden van Jacques Brel hebben bijgewoond. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik kwam rond mijn veertiende jaar in aanraking met het fenomeen BukBuk. Die plek en de maten daar vormden mij tot een ondernemend mannetje. Daar leerde ik wat organiseren en samenwerken is. Van optredens met nul bezoekers tot en met het Bukpopfestival met enige duizenden bezoekers. Ja, toen was Heiloo echt even haar rust kwijt. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Het is de binnentuin van het Willibrordus Business Center. Twee jaar terug nog geheel overwoekerd en nu een plek om even tot rust te komen en te genieten van het prachtige gebouw. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Overdag heb ik genoeg te doen dus laat mij maar slapen. Als het dan toch moet, dan gaan we voor een prachtig glas wijn. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Mijn voorganger zei het al: als ondernemer krijg je voortdurend advies. Maar ik denk nog wel aan de wijze woorden mijn moeder: "Koop niets wat je niet betalen kan". Dat is best wel lastig als je later grondverzetmachines voor hoge bedragen gaat aanschaffen. Dus heb ik ervan gemaakt: 'Koop niets wat je niet kan terugverdienen'. En dat is aardig gelukt. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik - naast het exploiteren van de Cultuurkoepel - zeer actief ben bij 'Willibrordus Draait Door' en bij de voor- en najaarsmarkt op het Landgoed. En dat naast de wijn er ook wel een speciaal biertje ingaat. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou Heiloo verkeersdrempelvrij maken. Heel veel huizen in het dorp staan niet op heipalen. Door het vele vrachtverkeer over de drempel vlie gen de scheuren in de muren. En als de financiën het toelaten, zou ik het spoor ondertunnelen, dan gaat het weer een mooi dorp worden. 10. Persoonlijke vraag van Henk Morsch aan Jan Bellekom: 'Hoe ben jij bij de Cultuurkoepel terechtgekomen?' Al ruim vijfentwintig jaar kijk ik vanuit mijn kantoortje op het groene dak en kruis van wat toen nog de Koepelkerk heette. Als kind kwam ik er wel eens binnen met de katholieke feestdagen, maar verder bleef de deur daar dicht. Enige jaren geleden begon de herbestemming van de Willibrordus- stichting en was mijn interesse gewekt. Allereerst voor WijnDijck maar dat bleek toch wat lastiger te zijn. Later werd ik door Nico Adrichem gevraagd om een soort productieteam voor de Koepel op te zetten. En dan ben je on dernemer of niet. De mogelijkheid kwam langs om de Cultuurkoepel van de GGZ te huren. Samen met enige vrienden uit het BukBuk-verleden maakte ik een plan voor de koepel. En zie de resultaten: prachtige optredens, con ferenties, trouwpartijen, uitvaartceremonies, beurzen en vul zelf maar in. Ik nomineer Nico Adrichem voor de komende 10 vragen. Mijn vraag aan Nico is: 'Hoe ziet het Landgoed Willibrordus er over tien jaar uit?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3