'Over tien jaar doen we het nog een keer over' Tentoonstelling van 5 oktober t/m 3 december in de Trog Start bouw 48 woningen in Zuiderloo °e vv 14 INGEZONDEN MEDEDELING Care for Hair (CFH) een jaar open in winkelcentrum Het Hoekstuk Willem Gomes opnieuw in Opera Het programma van de maand oktober: O UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 J HEILOO - In oktober zijn wij één jaar geopend in winkelcentrum Het Hoekstuk in Heiloo. Wij kijken terug op een geweldig jaar waarin wij veel klanten hebben mogen verwelkomen in onze kapsalon. CFH Kappers zijn experts in knippen, kleuren en stylen. Stap gerust eens bij ons binnen voor een advies. Om de klant zo goed mogelijk van dienst te zijn, kent CFH ruime openingstijden. Wij zijn van maandag tot en met zaterdag geopend. U kunt de hele dag zonder afspraak binnenlopen, waarbij in de ochtenden tevens op afspraak wordt gewerkt. U kunt altijd een afspraak maken. Dit kan telefonisch tijdens openingstijden of 24/7 via de handige online tool op de website. Voor meer informatie over CFH en onze openingstijden kunt u kijken op www.careforhair.nl U vindt ons ook in Castricum, aan de Dorpsstraat 75j. HEILOO - Winkelcentrum 't Loo bestaat veertig jaar. Dat moet gevierd worden. En wie jarig is trakteert! Daarom genoot het winkelend publiek maandag van gebak dat werd uitgedeeld. Hiermee werd het startsein gegeven voor de feest- week. Tijdens deze week vindt iede re dag een andere activiteit plaats in het winkelcentrum. Dennis van Line-Up Events: "Wij organiseren de gehele week leuke activiteiten; vandaag krijgt iedere bezoeker een HEILOO - Galerie de Buitenkans organiseert van 5 oktober tot en met 3 december een expo sitie van Corina Gerritsen, Marian Frederiks en Sjoerd Duin in de Trog aan de Bullaan 4 in Heiloo. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org Corina Gerritsen Voor Corina Gerritsen, keramiste en meester goudsmid uit Alkmaar, is keramiek haar grote passie. Zelfs naast een eigen bedrijf in gouds mederij en een bloemenzaak vond zij daar tijd voor. Uiteindelijk werd haar hobby haar werk en combi neert zij dit met haar tweede liefde: sieraden maken. Nu zij in beide disciplines een aantal jaren heeft lesgegeven, merkt zij dat het over brengen van de verschillende tech nieken haar lust en haar leven is. In haar atelier aan huis kunnen de cursisten in alle rust en gezellig heid werken. En iedereen kan het, met een helpend handje van Corina. Zie www.corinagerritsen.nl Marian Frederiks Marian Frederiks is geboren in Wormerveer (1948). Al heel veel jaren woont ze in Krommenie. Na haar opleiding tot lerares basison derwijs haalde ze diverse aktes op het gebied van textiele werkvormen en volgde ze een opleiding aan de VU in Amsterdam. Ze werkte jaren op diverse basisscholen als lerares en ook als leerkracht textiele werk vormen. Met het schilderen op zijde maakte ze kennis in Frankrijk. Ook daarin volgde zij een opleiding. Dit werd haar grote passie en de opge dane kennis geeft zij weer door aan cursisten in creativiteitscentra. Vijfentwintig jaar geleden verving ze de zijde door papier en later door doeken. De zijdeverf werd acrylverf en nu schildert Marian het liefst met olieverf. Jarenlang volgde zij lessen in Haarlem in het schilders atelier van Rooijers en Van Berkel. Ze schildert zowel figuratief als non-figuratief. De inspiratie haalt ze vaak uit de natuur. Haar werk is ste vig van opzet en ze gebruikt graag diepe kleuren. Zie www.marianfre- deriks.nl Sjoerd Duin Sjoerd Duin (1983) woont in Akersloot. Van jongs af aan is technisch tekenen zijn passie. Hij experimenteert met verschillende technieken, zoals met krijt, acryl en mixed-media. Hij maakt abstracte kunst, tekenfiguurtjes, fotografische schilderijen en schilderijen vanuit zijn eigen ideeën met veel kleuren. Doel van zijn passie is om deze gedrevenheid voor het schilderen met mensen te delen. Corina Gerritsen. Sjoerd Duin. gebakje aangeboden." De bezoe kers konden kiezen uit carrotcake, appelkruimeltaart of slagroom taart. Verder deelden John Hoetjes, Bakkerij Kees Zoon en Dennis speciaal voor deze feestelijke dag versierde marsepeinen gebakjes uit. De bezoekers van Winkelcentrum 't Loo waren zeer enthousiast over deze geste. En zoals een bezoekster zei na het eten van een heerlijk stuk je taart: "Over tien jaar doen we het nog een keer over." Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Wethouder Dellemijn van de gemeente Heiloo ver richtte woensdag 27 septem ber de officiële starthandeling van de bouw van fase UWP 1 in Zuiderloo. Dit plandeel, ontwikkeld door BPD, bestaat uit tweeëntwintig rijwo- ningen, twintig twee-onder-een- kapwoningen en zes vrijstaande woningen. De woningen van Nieuw bouwproject Zuiderloo worden tegen de dorpskern van Heiloo aangebouwd, achter Bowling Partycenter Heiloo, in het gebied tussen de Zevenhuizerlaan en de Vennewatersweg. Dit is een bijzondere plek door de ligging in een fraai cultuurhisto risch landschap. De nieuwbouwwijk wordt buurt voor buurt gebouwd, een natuurlijke groei die perfect past bij het dorpse karakter. De bestaande greppels, houtwallen, meidoornhagen en bosjes blijven zoveel mogelijk bewaard. In het tweede kwartaal van 2018 komen er nog eens zestien woningen con- form het MorgenWonen concept van VolkerWessels. Deze woningen worden energieneutraal uitgevoerd: het gehele casco wordt fabrieksma tig geproduceerd en in één dag op de bouwplaats in elkaar gezet. Dit resulteert in een onderhoudsarme en - bij verantwoord energiege bruik - energieneutrale woning die binnen een maand na plaatsing van het casco opgeleverd kan worden. Het plan De wijk, waarin ruimte is voor vijfhonderdvijftig woningen, krijgt net als de rest van Heiloo een dorpse uitstraling. Op alle wonin gen komen kappen die verschil len in vorm, hoogte en richting. De materialen, zoals baksteen, hout en keramische pannen, zijn duur zaam en natuurlijk. Uiteraard is veel aandacht besteed aan de iso latie, waardoor de woningen zeer energiezuinig zijn. De aan Zuiderloo verbonden aannemers zijn T&G Bouwcombinatie uit Egmond aan den Hoef en VolkerWessels Bouw en Vastgoedontwikkeling uit Rijssen. In fase UWP 1 zijn op dit moment nog twee woningen te koop. De zestien woningen conform het MorgenWonen concept worden in het voorjaar van 2018 gebouwd en gaan daarna in de verkoop. Op termijn volgt Fase UWP 4 waarin circa vijfendertig woningen worden aangeboden. De projectmakelaars zijn Kuyper Blom Makelaars uit Heiloo en Rietveld Makelaars uit Limmen. Kijk voor meer informatie op www.nieuwbouw-zuiderloo.nl HEILOO - Willem Gomes, onder andere bekend als gemeenteraadslid in Heiloo, wordt ondanks zijn gevorderde leeftijd nog steeds jaarlijks gevraagd voor een rol in een operaproductie bij de Nationale Opera en Ballet in Amsterdam (vorig jaar gekozen tot beste operahuis ter wereld). Gomes werkt al sinds 1982 bij de Opera. Hij speelde bijvoorbeeld in 2015 in der Rosenkavalier van Richard Strauss, in 2016 in Jephtha van Handel en in januari/ februari van dit jaar in Prins Igor van Borodin. En nu dan een rolletje in de komische opera Gianni Schicchi van Puccini. De repetities zijn op 3 oktober begonnen en de uitvoeringen vinden plaats in november. Een bijna geheel Italiaanse cast gaat deze prachtige opera tot volle bloei brengen. Spiritualiteit en Geloofsverdieping Zondag 8 oktober: Bachcantate-dienst BWV80 'Ein feste Burg ist unser Gott', door Collegium Vocale Camerata o.l.v. Gerard Leegwater, liturg ds. Annerien Groenendijk. 16.00 uur, Witte Kerk, Heerenweg 32 in Heiloo. Donderdag 12 oktober: 1ste bijeenkomst Stilte- en meditatie met ds. Hanneke Ruitenbeek. (19.45 uur inloop) 20.00 - 21.00 uur, Kapel in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo; 3 euro. Donderdag 12 oktober: 1ste bijeenkomst (maandelijks) Bijbel-snuffelgroep met pastor Johan Olling. 20.00 uur, Pastorie Corneliuskerk, Dusseldorperweg 74 in Limmen. Maandag 16 oktober: Wat vieren we zondag? (in de Ter Coulsterkerk) met ds. Hanneke Ruitenbeek. 13.30 - 15.00 uur. Kapel in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Dinsdag 17 oktober: 1ste bijeenkomst Mozes, Jozua en het toegezegde land door pastor Herman Helsloot. 20.00 uur, Willibrordushuis, Westerweg 267 in Heiloo. 3 euro. Donderdag 26 oktober: In de filmserie 'Hier sta ik, ik kan niet anders' dit keer een film over de Reformatie door de ogen van tieners. 19.30 uur. Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. 4 euro. Nadere informatie vindt u op www.ronddewaterput.nl Marian Frederiks Genieten voor jong en oud. V.l.n.r.: Oma Gerda Jonker met klein zoon Taede Heyna, Sam Boelé en Paulien Oudejans met zoon Rens Oudejans. Foto: Stip Fotografie Zuiderloo Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 14