Expositie Adriaan Berkhout Kinderboekenweek 2017: Wie durft? Arie Nes kampioen palingroken Al 35 jaar buren 15 Fietsmaatjes Truus en Wim fietsten 20.000 kilometer! INGEZONDEN BRIEF Vereniging 1800 helpt KiKa INGEZONDEN BRIEF Bestemmingsplan A9 UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 Boevenstreken Aangeleverde foto HEILOO - Adriaan Berkhout uit Heiloo exposeert zijn tekeningen en schilderijen in de bedrijfsruimte van Mondhygiënistenpraktijk Heiloo in het Gezondheidscentrum aan de Strandwal 28-32. Adriaan werkt met inkt in com binatie met houtskool en krijt, die samenkomen in een vrij strak lij- nenpatroon. Tijdens het tekenpro ces volgt hij de ideeën die spontaan in hem opkomen. Zo ontstaat er in allerlei variaties een bijna surre alistisch portret, zoals 'Lady with the HANDsome Swan'. Adriaan Berkhout neemt als het ware een loopje met iedere vorm van tech niek en bindt zich nergens aan. In zijn werk is de verbeelding een figurant, een voorbijganger die ver bazing en verrassing wekt. De expo sitie is nog tot en met november te zien. HEILOO - De Kinder boekenweek van 4 tot en met 15 oktober staat in het teken van de allerengste lees- en pren tenboeken. Bibliotheek Heiloo organiseert theatervoorstellin gen, voorleesfeestjes en er is bijvoorbeeld muziek en dans. Woensdagmiddag 4 oktober ben je van harte welkom bij de aftrap, met een griezelig voorleesfeestje vanaf 14.30 uur. De Muziek- en Dansschool Heiloo geeft een work shop 'Griezeldans' in de bibliotheek. Om 14.45 uur is deze bedoeld voor kinderen van vier tot en met zes jaar. Om 15.45 uur is de workshop bedoeld voor kinderen vanaf zeven jaar. Kom verkleed als heks of grie zel naar de bibliotheek en dans mee! En de hele middag tot 17.30 uur zijn er lekker enge opdrachten op de jeugdafdeling. De toegang is vrij. Jacques Vriens in De Beun Op zaterdag 7 oktober om 16.00 uur start in Theater De Beun de kinderboekenweekvoorstelling 'De Kindertemmer door Jacques Vriens. Samen met de veelzijdige muzi- kante Fredrike de Winter vertelt én speelt Jacques Vriens een hilarisch, HEILOO - 'Een goede buur is beter dan een verre vriend', luidt het motto van de bewoners van vier huizen aan De Bosvaren in Heiloo. Zij kochten in september 1982 - naast hun eigen woning - het geza menlijke plein. Dit plein is eigendom van de eigenaren van de woningen in vier rijtjes, met elk hun eigen verhaal en naam. Zij noemen zich zelf gekscherend de Verfkwasten, de Kraken, de Zelfbouwers en de modern en ook griezelig sprookje waarin muziek, maar ook het decor en de verrassende videobeelden een belangrijke rol spelen. Bibliotheek Heiloo organiseert deze voorstelling in samenwerking met Bruna Heiloo en Muziek- en Dansschool Heiloo. Na afloop is er een boekverkoop door Bruna en signeert Jacques Vriens! Leeftijd: 6+, dit is een fami lievoorstelling. Boevenstreken! Op zondag 15 oktober, de laat ste dag van de kinderboekenweek, gaat de bibliotheek speciaal open voor een voorstelling van Het Zoldertheater over een bijzondere vriendschap tussen een agent en een boef. Dit is een vrolijk en avon tuurlijk verhaal, geïnspireerd op de verhalen van het bekroonde pren tenboek 'Agent' en 'Boef' van Tjibbe Veldkamp en Kees de Boer. Deze voorstelling is geschikt voor kinde ren van vier tot negen jaar. Opgave vooraf. Kaarten kopen kan via www. bibliotheekheiloo.nl of www.even- tbrite.nl. Kijk voor het complete activiteitenprogramma op www. bibliotheekheiloo.nl Panlatten. Het plein heeft een eigen bestuur. "Mede dankzij de verga deringen, pleinrenovaties en plein barbecues hangt hier een gemoede lijke sfeer en staat men voor elkaar klaar", vertellen de bewoners Inge en Lian Molenaar. De Panlatten, vernoemd naar de verbouwing van de garage en het (na een foutje) dubbel leggen van de panlatten, zijn dit jaar vijfendertig jaar buren. Hoe vaak zie je dat in de huidige samen leving nog? Een prestatie om trots op te zijn. HEILOO - Onder niet al te beste weersomstandigheden stre den vorige week zaterdag bij Sportcafé het Vennewater vijf tien palingrokers uit de regio om de fel begeerde wisselbeker. Tijdens het roken bleef het droog zodat je toch van een mooie rook- dag kan spreken. De jury bestaande uit Marian en Wilco Vlug van paling rokerij Vlug uit Broek op Langedijk, Marian de Wit en Lida de Haan hadden weer de dankbare taak om uit al die palingen de lekkerste te beoordelen. De jury was unaniem en koos zeevisroker Arie Nes, die voor de eerste keer meedeed, als winnaar. De tweede plaats was voor Jos Buys, net voor nummer 3 John Scheepmaker. Chiel Oudejans, de winnaar van 2016, kreeg de aanmoe digingsprijs en Bertus Kes de prijs voor het mooiste geheel. HEILOO - "Mijn fietsmaatje Wim Valkenburg (89) en ik bereik ten onlangs de twintigduizend kilometer. We fietsten deze afstand in ruim drie jaar. We gaan op naar de vijfentwintigdui zend kilometer. Is dat een berichtje in de krant waard?", vroeg Truus Klaase in een e-mail. De Uitkijkpost vindt van wel. Nog heel veel fietsplezier gewenst! Aangeleverde foto Ik ben Lia Spaans en geboren en opgegroeid op de Holleweg in Heiloo. Daarna ben ik gaan wonen in de Oudorperpolder, waar ik nu nog steeds woon. De laatste tien jaar zet ik mij volledig in voor KiKa (Kinder Kanker). Tegenwoordig doe ik meer wandeltochten zoals kinderwandelingen en fietstoch ten. We hadden zondag 1 oktober een stadswandeling vanaf King's Inn aan Koningsstraat 6 en dat leverde veel geld op voor KiKa. Er is heel veel geld nodig voor onder zoek en dat probeer ik bij elkaar te halen via onze activiteiten. Op 22 oktober hebben we een fietstocht voor iedereen die mee wil fietsen. Liefhebbers kunnen zich opge ven via 06-27457245, via e-mail: l.spaans@vereniging1800helptkika. nl of op onze Facebookpagina. Heeft u ideeën voor (creatieve) activiteiten voor onze 'Vereniging 1800 helpt KiKa' zodat we door kunnen gaan met 'geld inzamelen voor KiKa'? Wilt u uw en onze krachten samen bundelen voor KiKa? Dan willen wij dat graag van u vernemen. Tot ziens tijdens onze activiteiten. Lia Spaans Bestemmingsplan A9. Hiermee wordt de aansluiting van Heiloo op de A9 vastgelegd. Dit opent de weg voor het aangaan van con tracten. Besluitvorming hierover wordt door het college 'los' gezien van het mislukte verkeersplan voor Heiloo. Dit is een misvatting. De intentie van het verkeersplan inclusief de aansluiting A9 is inzicht te verschaffen in de toe komstige verkeerssituatie. Voor realisering van de aansluiting A9 is volgens de wethouder alleen begroot waar kennis van is geno men. Struisvogelpolitiek! Grote infraprojecten in den lande zijn circa tweemaal duurder gewor den om het gewenste resultaat te bereiken. Er zijn nog open einden en door betrokkenen gratis zienswijzen ingebracht. Zijn alle risico's bekend en begroot? Dit mag je niet negeren. Zonder in herhaling te vallen: de kosten voor veilig langs de Straatweg parkeren, de kosten om overlast van de omleidingen bij de bouw van de verkeerstun- nel te vermijden, de rotonde bij GP Groot raakt vol; is straks een bypass nodig tussen de tunnel en de aansluiting? Een goed verkeers plan met de juiste streefwaarden is onmisbaar. Het college gedraagt zich onnozel en het verzamelt argumenten die later onomkeer baar zijn. Haast is een slechte raadgever. Naar verluidt zitten in de controlerende gemeenteraad geen domkoppen die zich laten misleiden en hierin meegaan. Stel het besluit uit en ga op zoek naar de totale kosten(verdeling). Gaan de toekomstige inwoners van de BUCH-gemeenten dit betalen? Veel wijsheid tijdens de raadsvergade ring op 9 oktober. Jaap Sombroek Deze Heilooërs zijn al 35 jaar lang buren, Aangeleverde foto 'Lady with the hand' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15