Woningen Eerste Groenelaan IVN-excursie: 'Geheimzinnige paddenstoelen en nog meer. Galerie De Kapberg nu ook sterk in kringloop It giet oan! Try-out concert Backum Brass NIEUWS UIT DE REGIO Klaar voor de volgende stap samenwerking met Duincamping Geversduin een paddenstoelen excursie voor volwassenen en kinderen in en om de camping. Kinderkleding- en speelgoedbeurs Koraalzwam in het Berkenbos. Aangeleverde foto CASTRICUM - Op zondag 15 oktober organiseert IVN Midden-Kennemerland in Samen met IVN-gids Hermine Smit gaat u op zoek naar padden stoelen. Zij kan u vertellen welke paddenstoelen eetbaar zijn en/of waarom ze zo heten. In de herfst komen er vanuit het niets mysteri- euze paddenstoelen uit de grond, leggen sommige dieren geheime voorraden aan en komen we plotse ling veel spinnenwebben tegen. In het bos hangt een aparte, kruidige lucht. Andere dieren eten hun buik je rond en gaan op zoek naar een schuilplek of trekken weg om de winter te overleven. Ook zo nieuws gierig hoe dieren en planten zich voorbereiden op de winter en wat er verder nog allemaal te zien is? Ga mee en Hermine vertelt alles over wat u ruikt, voelt, hoort en ziet. Tip: let op het weerbericht en zorg voor passende kleding. U kunt zich aan melden voor deze excursie bij de receptie van Camping Geversduin aan de Beverwijkerstraatweg 205 in Castricum (info@campingge- versduin.nl onder vermelding van de excursie). De excursie start om 13.00 uur vanaf de receptie. Kosten zijn 4 euro voor volwassenen, 2 euro voor kinderen. Graag gepast geld meenemen. Voor deze excur sie geldt een maximum van twintig personen. CASTRICUM - Aan de Eerste Groenelaan in Castricum is ruimte voor vijftien sociale huurwoningen. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe het Ruimtelijk Kader naar de gemeenteraad gestuurd ter vast stelling. Het oorspronkelijke plan is in overleg met omwonenden en belanghebbenden aangepast. "Met deze woningen spelen we in op de vraag naar meer betaalbare huur woningen in Castricum, waar zo'n behoefte aan is," aldus wethouder Marcel Steeman. Eerste plannen Kennemer Wonen presenteerde in 2016 de eerste plannen voor de bouw van sociale huurwonin gen aan de Eerste Groenelaan. Omwonenden en belanghebbenden hebben hierop vervolgens gere ageerd en hun zorgen geuit over onder andere de ligging, parkeren en bereikbaarheid. Na een tweede inloopbijeenkomst in maart 2017 en veel onderling overleg, hebben Kennemer Wonen en de gemeente het plan aangepast. Locatie en type woningen De woningen zijn grondgebon den woningen, bedoeld voor een- en tweepersoonshuishoudens. Na aanpassing van de plannen krijgen de woningen een kleine tuin op het zuiden en worden de woningen naar achteren geplaatst. De huurprijs wordt maximaal 592,55 euro per maand. De parkeerplaatsen komen aan de voorkant van de woningen. De woningen en parkeerplaat sen zijn bereikbaar via een inrit in het verlengde van de Charlotte de Bourbonstraat. Geluisterd naar bewoners Directeur-bestuurder Dick Tromp van Kennemer Wonen: "Het is mooi om te zien dat het uiteinde lijke plan dat er nu ligt, tot stand is gekomen in overleg met omwonen den en belanghebbenden. We heb ben een groot aantal opmerkingen mee kunnen nemen in de nieuwe plannen, waarbij we nog steeds de beoogde kwaliteit van de woningen kunnen behouden." Ook Marcel Steeman, wethou der RO en Wonen van de gemeente Castricum is blij met het plan dat er nu ligt. "Het is goed om te zien dat Kennemer Wonen nog altijd inzet op het vergroten van het aanbod soci ale huurwoningen en inspeelt op de grote behoefte aan deze wonin gen. Ik ben ook zeker tevreden over het resultaat van het proces dat is doorlopen. Door samenspraak met de buurt is er een plan ontstaan waar alle partijen achter staan." Planning en vervolg Het Ruimtelijk Kader wordt in oktober 2017 in de raad behandeld. CASTRICUM - Maarten Ebbers sloot op 21 september prachtig de avond in Koningsduyn af. Op 9 november (aanvang 20.30 uur, deur open vanaf 20.00 uur) heb je de kans zijn avondvullende voorstelling 'Appeltje eitje' te komen meebeleven in Franks Huiskamertheater aan de Dorpsstraat 23. Er is een goede kans die avond gewoon te doen zoals we gewend zijn: gezellig en intiem met de maximaal vijftig gasten in de all-in-uit-modus. In het uiterste geval is dat alcoholvrij maar de laatste berichten doen vermoeden dat er niets anders is dan je gewend bent. Het is wel belangrijk dat de beschikbare vijftig stoelen vóór 18 oktober gereserveerd zijn. Bijdrage 20 euro per gast. CASTRICUM/BAKKUM - Backum Brass neemt dit najaar weer deel aan de Nederlandse Brassband Kampioenschappen. In voorbereiding daarop treden zaterdagmiddag 7 oktober maar liefst 4 brassbands op in het Clusius College in Castricum. Naast Backum Brass treden Amsterdam Brass, Felison Brass Velsen Noord en Brassband Schoonhoven A op. Aangezien de bands in verschillende divisies optreden, hoort het publiek een breed scala aan de verschillende verplichte werken. Het concert begint om 16.00 uur in het Clusius College aan de Oranjelaan in Castricum, de entree is 5 euro. EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef herbergt een nieu we tentoonstelling. Helma Kuijper toont haar werk van hout, plastic en gaas en Meta Joanknecht gebruikt voor haar sieraden gevonden voorwerpen. Daarnaast is er mooie grafiek te zien van Sarah Daeleman uit Antwerpen, die ook in het grafisch atelier van Alkmaar exposeerde en toen de omgeving afbeeldde. Spannende tekeningen zijn te zien van Allard Kaai uit Uitgeest. Hij ging het water van de meren en sloten op en herin nert de bezoekers aan de waterover last. Verder toont Trude van Assem houtbouwsels en afdrukken van hout op papier. De tentoonstelling is te zien tot en met 5 november op vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Zie ook www. galeriedekapberg.nl. Werk van Sarah Daeleman. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Zaterdag 7 oktober van 9.00 tot 13.00 uur is er een kinderkleding- en speel goedbeurs in basisschool De Windhoek aan de Herenweg 72A in Egmond-Binnen. Iedereen mag zich gratis aanmelden en spullen inbrengen, die de basisschool vervolgens verkoopt. Van de opbrengst is zestig procent voor u en veertig procent komt ten goede aan de leerlingen. Spullen doneren mag uiteraard ook! Natuurlijk kunt u naast al uw aankopen genieten van een kopje koffie met wat lekkers. Wilt u zich aanmelden of heeft u vragen, mail dan naar kinderkledingbeur- segmondbinnen@gmail.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21