Vrijwilligers Bedankt! Vlag uit voor Dennis Hof Gemeenteraad adviseert positief over Omroep Castricum REGIO 22 róurwLTn I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N De leukste koffie- en theewinkel Nieuwe locatie en nieuw seizoen Dompvloet Opleidingen Corneliusparochie in Limmen Collecte Nierstichting Eerste editie Spelletjes-Fiets-Route groot succes Damesbridgeclub Sans Atout W fl UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 CASTRICUM - Inwoners van onze gemeente die actief zijn als vrijwilliger krijgen van 4 t/m 12 november een bedankje voor hun werk. De lokale vrijwilligers- en welzijnsorganisatie Steunpunt Vrijwilligerswerk Castricum orga niseert samen met de gemeente tal van gratis workshops, rondleidin gen en voorstellingen onder het motto 'Vrijwilligers Bedankt!', varië rend van wandelingen, sport en spel tot kookworkshops en filmvoorstel lingen. De inschrijving daarvoor is geopend. De actie is een 'dankjewel' voor al het werk dat vrijwilligers verzetten en waarvan inwoners in onze gemeente profiteren. Op de website www.vrijwilligers-bedankt. nl staat het complete overzicht van alle activiteiten. Vrijwilligers kun nen zich daar tot 31 oktober zelf inschrijven. 'Vrijwilligers Bedankt' wordt georganiseerd vanuit de over tuiging dat het vanzelfsprekend kan zijn om elkaar een handje te helpen. Regionaal Het is voor het derde jaar op rij dat er in zes gemeenten op een gelijke manier en in dezelfde peri ode activiteiten worden georgani seerd voor vrijwilligers. "We zijn enorm trots dat het weer gelukt is om vrijwilligers, organisaties en gemeenten met elkaar te verbinden. En dat met een fraai programma waaraan iedereen die zich vrijwilli ger voelt kan deelnemen," aldus Jan Mesu, wethouder van de gemeente Bergen, namens de samenwerkende gemeenten. "Tegelijkertijd willen we naast waardering natuurlijk ook andere inwoners inspireren om vrij williger te worden. Vrijwilligerswerk is niet alleen zinvol, maar ook ont zettend leuk." Om dat nog beter te facibteren, is onlangs ook de - digitale - Vnjwilligersacademie (www.vnjwilligersacademiebuch. nl) opgericht voor de regio Bergen, Castricum, Uitgeest en Heiloo. EGMOND AAN ZEE - De leukste koffie- en theewinkel van de regio staat in Egmond aan Zee. Met ruim veertig verschillende soorten verse thee en meer dan tien soorten koffie valt er ook echt wat te kiezen. Daarnaast hebben wij een uitgebreide selectie premium quality chocolade. Tevens vindt u bij ons bijna alles op het gebied van koffie en thee. Van theezeef tot espressokopje. Ook voor een leuk, origineel cadeau bent u bij ons aan het juiste adres. We hopen u graag te begroeten bij Tasty to Go aan de Voorstraat 103 in Egmond aan Zee. Tot ziens, Bianca en Kasper. ALKMAAR - Dompvloet Opleidingen begint weer aan een nieuw oplei dingsseizoen. Voor het leren boekhouden van de basis tot het niveau van assistent accountant is Dompvloet al jaren het vertrouwde adres. Vanaf dit seizoen is dat een nieuw en centraal gelegen adres in Alkmaar, schuin tegenover het AZ-stadion (Louise Henriëttestraat 25). De leslocatie in Heiloo van waaruit Dompvloet sinds 1948 cursisten heeft opgeleid, vol deed niet meer aan de eisen van vandaag. Op de nieuwe locatie kunnen de cursisten beter begeleid worden, de locatie is zeer goed bereikbaar met auto en OV en er is veel parkeergelegenheid. De opleiding Praktijkdiploma Boekhouden is de klassieker in het aanbod en geschikt voor de zzp'er die zelf meer inzicht in de administratie wil krijgen. Het PDB-diploma is natuurlijk ook onmisbaar voor een administratieve carrière. De vervolgop leiding Moderne Bedrijfsadministratie (MBA) start in december. Velen zullen Dompvloet kennen van het blindtypen dat ze er geleerd heb ben. De typecursussen worden inmiddels gegeven op diverse basisscholen in de omgeving (zie www.tijdvoortypen.nl). Meer informatie op www.dompvloet.nl of 06-49942618. LIMMEN - Drie meldingen van de Corneliusparochie in Limmen. De parochie organiseert zaterdagavond 7 oktober vanaf 19.00 uur de eerste Gezinsviering met medewerking van het kinderkoor van het seizoen. In oktober starten de vieringen nog om 9.00 uur. Vanaf begin november beginnen ze om 10.00 uur. Deze week zijn de foto's van de hoogwerker in de kerk te zien op de website. Zie www.corneliuskerk-limmen.nl HEILOO/ LIMMEN - De opbrengst van de collecte voor de Nierstichting in Heiloo bedraagt 7621,76 euro. De dank namens alle nierpatiënten gaat uit naar de collecte-coördinatoren, de collectanten en naar iedereen die een centje heeft bijgedragen. De collecte in Limmen heeft 2.944,52 euro opgebracht. Voor dit resultaat waren eenenvijftig collectanten verantwoordelijk. CASTRICUM - Wie weet heeft u ze zien fietsen zondag, gezinnen met kinderen op een versierde fiets. Afgelopen zondag was de Fiets-Spelletjes- Route. Het begon met een 'versier je fiets'-wedstrijd bij de Springplank: Simone Veldt-Bakker was de jury. Ze heeft een harde dobber gehad aan het kiezen van de mooiste fiets. Daarna was er een fietsroute langs ver schillende organisaties in Castricum waar een spel kon worden gedaan. De organisatoren hebben genoten van de enthousiaste verhalen van de deel nemers en organisaties. Bedankt allemaal, op naar een volgende keer! HEILOO/REGIO - Vorig jaar heeft Dennis Hof, een blinde en autistische sporter uit Heiloo, met succes de Halve Marathon van New York gelopen. Een fan tastisch project; veel mensen in de regio hebben destijds meege leefd. Inmiddels is hij bijna een jaar aan het trainen voor een ander sportpro- ject en op zaterdag 7 oktober gaat het dan echt gebeuren. Dan gaat hij de uitdaging aan om een kwart tri atlon te volbrengen. Het afgelopen jaar heeft Dennis drie keer per week getraind om zich voor te bereiden op dit mooie evenement. Samen met het begeleidings team van Hattrick-Zorg zal Dennis op 7 oktober 1 kilometer zwem men in zwembad de Hoornse Vaart in Alkmaar. Vervolgens fietsen ze een afstand van 40 kilometer door Alkmaar, Bergen, Limmen en Heiloo, om te eindigen met een 10 kilometer lange hardloopronde door Heiloo. Wij willen iedereen die langs het hardloopparcours woont uit nodigen om de vlag uit te han gen als steungebaar voor Dennis. Uiteraard is iedereen ook welkom om Dennis onderweg aan te moe digen. De hardlooproute begint tussen 15:00 en 15:15 bij het GGZ- terrein in Heiloo en loopt via de Kennemerstraatweg naar ijssalon Di Fiorentina. Vervolgens wordt er naar winkelcentrum 't Loo gelo pen en via de Heerenweg wordt de route vervolgd naar de Pastoor van Muijenweg. Via de Ewisweg, de Spanring en de Bayershoffweg doet Dennis zijn laatste paar rondjes en de route eindigt ongeveer tussen 16:15 en 16:30 bij de parkeerplaats aan het Maalwater (naast het eve nemententerrein bekend van de kermis en het timmerdorp). Daar is iedereen welkom om onder het genot van een lekker kopje koffie of thee te kijken naar het laatste stuk van de triatlon en Dennis naar de finish te schreeuwen. Wij hopen dat zoveel mogelijk mensen op zater dag 7 oktober bij de finish aanwezig kunnen zijn of langs de hardloop route hun vlag willen uithangen als extra steun en support voor Dennis. CASTRICUM - De gemeente raad van Castricum heeft don derdagavond een positief advies uitgebracht over de verlenging van de uitzendvergunning van Omroep Castricum. Een lokale publieke omroep krijgt van het Commissariaat voor de Media elke vijf jaar een vergunning om uitzendingen te maken in een bepaalde gemeente. Het advies van de gemeenteraad weegt zeer zwaar in de toekenning van de vergunning. Hoofdredacteur Sander Ver schoor van Omroep Castricum: "Wij zijn blij dat de gemeenteraad een positief advies heeft uitgebracht. Het is goed om te zien dat de loka le politiek ons, net als de samen leving, een warm hart toedraagt. Het is vooral een opsteker voor al onze vrijwilligers: de komende vijf jaar gaan wij weer mooie radio- en televisieprogramma's maken voor Akersloot, Bakkum, Castricum, Limmen en De Woude!" Een belangrijk aandachtspunt voor de komende vijf jaar is de samenwerking met omroepen in de regio. Omroep Castricum maakt deel uit van een samenwer king met de omroepen in Bergen, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Uitgeest. De bedoeling is om die samenwerking de komen de tijd te intensiveren om een zo professioneel mogelijk media- aanbod te kunnen aanbieden in de hele regio, op radio, televisie en internet. Radiostudio van omroep Castricum. Aangeleverde foto Uitslagen 27 september A-lijn: 1. ds. Huijgen - Hendriks 69,79; 2. Kuijt - v. Lochem 67,19. B-lijn: 1. ds. de Vries - Vink 57,81; 2. Witting - Manshanden 56,77. C-lijn: 1. ds. Visser - v. Os 55,21; 2. Amsterdam - Dekker 55,21. Op de voorgrond (zittend) Dennis Hof. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 22