Zilte Zoen Honderdjarige nog volop in het leven Partners 'Appeltje Eitje-Gezond voorbeeld Heiloo' kiezen samen activiteiten BEDRIJF BELICHT i unjsl 5 t «luimt; f bil UIL Lift* UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Duurzaam is het toverwoord bij Arjan Hiemstra en Zilte Zoen. Foto: Arjan Hoogvorst Boulevard 2, 1931 CJ, Egmond aan Zee. Tel.: 072-5071001, e-mail: egmond@ziltezoen.nl, website: www.ziltezoen.nl Open: dagelijks vanaf 10.00 uur. EGMOND AAN ZEE - Direct aan de noordelijke boulevard in Egmond aan Zee bevindt zich praktisch onder vuurtoren Van Speyk restaurant Zilte Zoen. Een laagdrempelig en sfeervol eta blissement aan de kust, waar met respect voor mens en milieu een internationaal en duurzaam getinte menukaart wordt gevoerd. Een gesprek met Arjan Hiemstra, die met twaalf jaar ervaring binnen de organisatie van Zilte Zoen sinds maart het restaurant in Egmond aan Zee bestiert. Daarnaast heeft Zilte Zoen vestigingen in Schoorl en Bergen aan Zee. Voordat hij van wal steekt, rondt Hiemstra achter de laptop de laatste handelingen af voor de nieuwe kaart. Deze gaat medio oktober in en biedt zoals de gasten gewend zijn weer een gevarieerde en verrassende keuze qua culinaire verwennerij. "Dan begint tevens het wildseizoen, wat uiteraard is terug te vinden in wat wij serveren," ver telt Hiemstra. "Maar de kaart zélf voeren wij tot en met maart en die is ook deze keer weer doordacht en mooi uitgebalanceerd van karakter." Duurzaam Ook uit de nieuwe kaart blijkt komende tijd de filosofie van Zilte Zoen, waarbij duurzaamheid de rode draad vormt. Met van amuse tot en met nagerecht internationale invloeden die reiken tot aan alle continenten, maar met ingrediënten die de keukenbrigade zoveel mogelijk betrekt bij regionale leveranciers. "Dat is waar wij met Zilte Zoen voor staan: herkenbare gerechten met een wereldse twist. Denk bijvoorbeeld aan onder meer Mexicaanse en oosterse elementen, maar eveneens onze altijd in de smaak vallende saté." Warme ambiance Met gebruikmaking van genoemde regionale aanvoer bereiden de bevlogen koks van Zilte Zoen alles zo veel mogelijk zelf, wat betekent dat kant-en-klaarproducten heel ver buiten de deur blijven. "Dat valt bij ons aan tafel dag in dag uit te proeven, wat voor gerecht iemand ook kiest. Gemeende gastvrijheid gepaard gaand met een kwaliteit die wij als team voortdurend hoog houden. Dat is immers je voornaamste visi tekaartje," aldus Hiemstra. Kenmerkend voor Zilte Zoen is tevens de bij alle vestigingen gehan teerde interieurstijl. Een warme ambiance die het horecabedrijf creëert door gebruik te maken van oude louvredeurtjes, kaarsen, planten, een modern vormgegeven bar, knusse nisjes en dat alles met een eigentijd se sfeer. Een huiselijk voelende plek waar de buitenwereld even geen rol speelt. Nou ja.op de kaart wel natuurlijk. Tekst: Arjan Hoogvorst HEILOO - Groot feest in Zorgvilla Craenenbroeck in Heiloo. Woensdag 27 septem ber kwamen familie, beken den, bewoners en personeel bijeen om de honderdste ver jaardag van de heer Jaap van Werkhoven te vieren. Burgemeester Hans Romeyn kwam de jarige feliciteren en hij overhan digde hem een boeket bloemen. De heer Van Werkhoven woont sinds twee jaar in de zorgviUa. Eerst samen met zijn vrouw. Helaas is zijn vrouw overleden en sindsdien woont hij alleen. Hij staat nog mid den in het leven, uiteraard wel met de nodige rustpauzes. Hij hoort wat slechter, spreekt wat zachter maar zit nog bijna dagelijks achter zijn computer. Meneer Van Werkhoven maakt zelfs nog brieven waar menig student een voorbeeld aan kan nemen op het gebied van de Nederlandse taal. Hij is zeer geïn teresseerd in de mensen om hem heen en kan nog echt genieten van de grappen van een medebewoner. Hij is zeer attent. Verder gaat hij nog vaak op zijn scootmobiel het dorp in. In zijn dankwoord vertelde de heer Van Werkhoven overdon derd te zijn door alle mensen die voor hem gekomen waren. "Het is fantastisch dat jullie vandaag speciaal voor mij gekomen zijn en ik hoop dat wij samen nog een goede tijd in Craenenbroeck zul len hebben," aldus de jarige. Hij vertelt verder: "Vaak wordt mij gevraagd hoe ik deze leeftijd heb bereikt. Mijn antwoord daarop: gewoon doorgaan met ademha len." De heer Van Werkhoven is de allereerste bewoner die hon derd jaar is geworden in de zorg- villa en deze eer zal altijd aan hem toebehoren! Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - De veertig partners van 'Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo' verdeelden vorige week woensdag tijdens een bijeenkomst opnieuw samen een budget van 4000 euro voor de activiteiten tot en met het eind van dit jaar. Zeven partners presenteerden dit keer in een pitch hun idee, waarover alle partners na afloop stemden en vervolgens het budget verdeelden. De plannen worden in 2017 en 2018 uitgevoerd. De partners stemden en verdeelden in het voorjaar ook 4000 euro over drie voorgestelde plannen. Deze plannen worden al uitgevoerd. Heiloo heeft in 2017 een 'Appeltje Eitje'-fonds beschik baar gesteld aan zijn partners van in totaal 8000 euro (4000 euro per half jaar). Alle voorgestelde plannen zijn vooraf voorgelegd aan de gemeente om te beoordelen of zij een bijdra ge kunnen leveren aan het behalen van de programmadoelstelling van Appeltje Eitje. Ook moeten de plan nen aansluiten bij thema's als duur zaamheid, fairtrade, biologische- en natuurproducten. Alle organisaties die in de periode 2013-2016 tot Appeltje Eitje-partner zijn benoemd, behielden deze titel in 2017. In januari 2017 besloot het college het programma door te ont wikkelen. In het doorontwikkelde 'Appeltje Eitje 2017' hebben de veer tig partners daarom begin dit jaar doelstellingen en te behalen resulta ten met elkaar afgesproken waarbij er geen nieuwe partners zijn toege laten. Ook bepaalden de partners begin dit jaar ieder voor zich met welke activiteiten zij dit jaar aan het programma willen bijdragen. In het voorjaar won het idee van drie partners samen (My-LifeSlim, Miss Bean en NL-voedingscoach). Zij organiseren komend voorjaar samen het festival Health Fest Heiloo. Het gezamenlijke idee van de Paulusschool en orthomole culair diëtist Ria Penders was de tweede winnaar dit voorjaar. De uitvoering van hun plan om leerlin gen een gezonde schoolkeuken te laten opstarten kreeg een budget. Evean en Dorssports kregen in het voorjaar een budget om demente rende ouderen dit jaar wekelijks naar Dorssports te vervoeren. Vorige week woensdag stemden de partners over de verdeling van het budget over zeven ingediende plan nen. Health Fest gaat door met de organisatie van het festival gericht op gezondheid in de breedste zin van het woord en kreeg daarvoor opnieuw een budget toebedeeld van de andere partners. Buurttuin de BY kreeg ook een bijdrage en gaat die gebruiken in de organisatie van groensafari's voor (eenzame) oude ren. De wens is om wekelijks met een groep ouderen een wandeling te maken waarbij cultuur en natuur in Heiloo aan bod komen. Basisschool Meander kreeg een bijdrage voor het idee om nieuw speelmateriaal voor het schoolplein aan te schaffen en kinderen meer uit te dagen om te spelen. De Paulusschool en de Benedictusschool kregen een bij drage voor de ontwikkeling naar een gezondere school. De partners stemden ook voor een bijdrage voor het plan van Dorssports voor sportmogelijkheden voor mensen met niet aangeboren hersenletsel. Fitclub Heiloo gaat de gewonnen bijdrage besteden voor het organi seren van 'Prevember', een thema- maand met een preventieve insteek en meerdere gezonde en sportieve acties. Onder de naam 'Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo' startte de gemeente Heiloo in oktober 2013 met het verzamelen van initiatieven die bijdragen aan een gezonde leef stijl. 'Appeltje Eitje' is de uitwerking van het lokale gezondheidsbeleid. Doel van dit beleid is om het voor inwoners vanzelfsprekender te maken te kiezen voor een gezonde leefstijl. Dit kan door een omgeving na te streven waarin de gezonde keuze voor de hand ligt. Onder het mom 'goed voorbeeld doet goed vol gen' stimuleert de gemeente orga nisaties in Heiloo om inwoners het goede voorbeeld te geven ten aan zien van een gezonde leefstijl. De activiteiten die organisaties in dit kader uitvoeren, worden onderge bracht in het programma 'Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo'. 'Appeltje Eitje' telt inmiddels veertig partners. Zij richten zich als ambas sadeurs van een gezonde leefstijl in Heiloo op één of meer van de vol gende thema's: gezonde voeding, voldoende bewegen, geen tot matig alcoholgebruik, niet roken, geen drugsgebruik en tijdig ontspannen. Deelname aan 'Appeltje Eitje' levert partners een meerwaarde op. Het is een manier om maatschappelijke betrokkenheid te tonen. Deelname levert naamsbekendheid en lokale binding op en vergroot het lokale netwerk en de kansen op samen werking. Deelname versterkt de eigen doelstellingen en betekent onderscheiding. Hoe Appeltje Eitje eventueel een vervolg krijgt na 2017 is naar verwachting in november duidelijk. Partners 'Appeltje Eitje-Gezond voorbeeld Heiloo' op de foto. Aangeleverde foto Burgemeester Hans Romeyn feliciteer Jaap van Werkhoven. de honderdjarige Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5