Toen Nu Vervolgconferentie 'Samen tegen eenzaamheid' HET NIEUWE STRAATNAMENBOEK VAN HEILOO HEERENWEG Van Kerkelaan naar Zevenhuizerlaan I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N 'In de hemel regent het nooit' WeddingFair in de Cultuurkoepel in Heiloo INGEZONDEN BRIEF Reactie op column 'Regenboogdorp' Les in beeldhouwen tv^ni fa 1 irfltur UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 De naam Heerenweg wil zeg- WILT U MEER WETEN? Lees dan gen dat de weg een speciale verder in Het Nieuwe Straatna- legerweg (heirweg) was van menboek van Heiloo. Het boek de Heeren (Graven), die hem is te koop bij diverse (boek) meestal ook wel winkels in Heiloo zullen hebben la- HET NIEUWE en Uitkijkpost. ten aanleggen of STRAATNAMEN k zover hebben De verkoopprijs j laten... HEILOO is 15,95. HEILOO - Na zijn debuutroman 'Reddende engelen' schreef Heilooër Herman Burger een tweede roman met als titel: 'In de hemel regent het nooit.' Het is, net als zijn eerste boek, een bijzonder verhaal vol spannende plotwendingen en het heeft een onvoorspelbaar einde. Herman: "Het gaat over een intrigerende vrouw die voor de grootste uitdaging in haar leven komt te staan. De lezers worden het verhaal ingezogen en zullen delen in haar vreugde en in haar verdriet." De boeiende roman dendert voort in een sneltreinvaart en als je er eenmaal in zit, is het erg moeilijk om het nog weg te leggen. Het verhaal gaat over vriendschap, over de teloorgang ervan, over liefde, leven, en ook de dood ontbreekt niet. Het is een fantasievol geschreven verhaal dat prettig wegleest en het balanceert knap op zowel de rand van humor als intens verdriet. Belangstellenden kunnen intekenen op de roman door Herman een e-mail te sturen: hermanburger60@gmail. com. De kosten bedragen 15 euro per boek. Iedereen ontvangt persoonlijk bericht omtrent de datum en het tijdstip waarop de roman gepresenteerd wordt, bij Herberg Jan in Heiloo. v 1 HEILOO - Op zondag 8 oktober vindt alweer de vierde editie plaats van bruidsbeurs WeddingFair in de Cultuurkoepel. Het organiseren van een bruiloft is nog best een grote klus. Tijdens de WeddingFair zijn er veel professionele bedrijven aanwezig die jou te woord willen staan. Bruidsmodehuizen verwonderen je door hun bruidsmode voor hem en voor haar. Van fotografen tot juweliers, van de bruidstaart tot aan de beauty, van weddingplanners tot stylisten. Kortom, alles om van jouw brui loft een groot succes te maken! Er zijn trouwprijzen te winnen, je kan een wedding-moodboard maken. En natuurlijk kan je je oriënteren als je zelf wilt trouwen in de Cultuurkoepel. Gratis entree van 11.00 tot 17.00 uur. Alle informatie lees je op www.weddingfair.nl. HEILOO - Wat kunnen we samen doen tegen eenzaamheid? Deze vraag bracht woensdagavond 27 september in het Trefpunt zo'n veertig vertegenwoordigers van lokale en regionale organisaties opnieuw bijeen tijdens de ver volgconferentie 'Samen tegen eenzaamheid'. De genodigden zetten zich ieder op hun eigen manier in om een zaamheid te voorkomen. Tijdens de conferentie dachten zij na over mogelijkheden tot samenwerking. Stichting Welzijn Heiloo en Stichting Jeugd Heiloo lanceerden tijdens de bijeenkomst het 'Steunpunt Eenzaamheid'. Een initiatief dat al in mei tijdens de eerste conferentie 'Samen tegen eenzaamheid' naar voren kwam. Heiloo organiseerde de vervolgconferentie en de lan cering van het steunpunt bewust tijdens de landelijke 'Week tegen eenzaamheid'. Een toenemend aan tal mensen, jong en oud, voelt zich eenzaam. 'Eenzaam zijn' wordt door iedereen weer anders ervaren, de oorzaken zijn divers en het succes van oplossingen verschilt per geval. Ook in Heiloo komt eenzaamheid steeds meer in beeld: 6,1% van de inwoners voelt zich sterk eenzaam. Wethouder Elly Beens opende de avond. Ze benadrukte dat iedereen iets kan doen tegen de eenzaamheid van een ander. "In de strijd tegen eenzaamheid hebben we daarom heel veel verschillende mensen nodig. Als overheid bedenken we samen met instellingen oplossingen - zoals ouderen in contact brengen met anderen - maar het probleem is complexer dan de oplossing. Het vraagt behalve om samenwer king ook om maatwerk en 'gewoon doen'." Stichting Welzijn Heiloo en Stichting Jeugd Heiloo lanceer den tijdens de bijeenkomst het Steunpunt Eenzaamheid Heiloo. De lancering hiervan werd gedaan met behulp van alle aanwezigen. Door het aan elkaar knopen van lintjes werd het verbinden met elkaar symbolisch benadrukt. Wethouder Beens verbond zich als ambassa deur aan het steunpunt, dat staat voor een gezamenlijke aanpak tegen eenzaamheid en dat steun en advies geeft aan iedereen die eenzaamheid signaleert of zichzelf eenzaam voelt. Inwoners, sociale professionals, vrijwilligers, ondernemers of zorg- medewerkers van Heiloo kunnen vanaf deze week telefonisch, via inloop, web en app bij het steunpunt terecht. Behalve met het steunpunt zet de stichting zich ook in tegen een zaamheid met de Trefpunt Express. De Trefpunt Express is een Citroën Berlingo die tijdens de avond sym bolisch buiten opgesteld stond. De auto wordt onder andere gebruikt voor het rondbrengen van maaltij den en het vervoeren van demente renden naar Dors Sports. Daarnaast wordt de Express ingezet voor kleinschalige uitstapjes voor kwets bare ouderen. In een-op-eengesprekken maak ten de genodigden verder kennis met elkaar. Ook dachten zij na over mogelijkheden voor samenwerken en betrekking bij het steunpunt. De behoefte om samen (themagericht) te blijven nadenken werd opnieuw onderstreept, evenals het nut van de bijeenkomst. Een vervolg op de con ferentie komt er daarom zeker nog een keer. Onderdeel van de avond was 'een blik op de toekomst'. Aanwezigen hebben daarvoor wen sen en gedachten vastgelegd en ver zameld. Over een jaar worden deze opnieuw tegen het licht gehouden. Medewerkers van het Sociaal Team pakken signalen van een zaamheid op en gaan met mensen in gesprek. Vanaf januari kunnen inwoners en organisaties elkaar met de sociale kaart bovendien beter vinden en kunnen netwerken ver sterkt worden. De sociale kaart is een platform waaraan Heiloo met de gemeenten Bergen, Uitgeest en Castricum werkt. In Heiloo voelt 6,1 van de mensen zich sterk eenzaam. Aangeleverde foto HEILOO - Graag reageer ik op de column 'Heiloo als Nederlands 'Regenboogdorp'?' van Ton Förch, die vorige week in de Uitkijkpost stond. Een goed stuk en het zou mooi zijn als we eindelijk allemaal gelijk zijn. Ik hang weleens de vlag uit. Helaas, in het gebouw waar ik woon is men daar absoluut niet blij mee. Veel mensen blijven erbij dat de regenboogvlag alleen staat voor homo's en lesbiënnes. De kleuren van de regenboogvlag staan voor samenleven met alle mensen, ongeacht kleur, geloof of sekse. Wat bijzonder is, is dat in de Ter Coulsterkerk aan de muur doeken hangen in de kleur van de regenboog. Ik hoop dat men eindelijk gaat snappen dat de LHTB deze kleuren gebruikt omdat ook zij erbij horen. Dat ieder mens ertoe doet. Alle kleuren van de regenboog. Dhyan Duijn LIMMEN - Amandy Korsman-De Ruijter uit Limmen exposeert tot begin november haar beeldjes bij Van Os Herenmode in 't Loo in Heiloo. Ook geeft ze beeld houwlessen in Limmen - onder de naam Eye Inspire - en lessen in het Trefpunt in Heiloo. In lIIt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7