HISTORISCHE STAP VOOR HEILOO Heiloo maakt zich op voor de toekomst. 8 Rabobank Paul Farenhorst Financieel Adviseur Voor uw woonwens trekken wij graag een extra sprintje Heeft u uw droomhuis gevonden? Of wilt u zich oriënteren op wat u kunt lenen voor een woning? Voor dit soort vragen bent u van harte welkom. Bij de bank waar we graag een stap extra voor u zetten. Bel of mail ons voor een afspraak op een moment dat het u uitkomt. Dat kan ook 's avonds zijn of in het weekend. FinancieelAdvies.nkl@rabobank.nl - (072) 507 33 00 Maandag 9 oktober wordt de Gemeenteraad gevraagd in te stemmen met het "Bestemmingsplan aansluiting A9". Al meer dan 40 jaar wordt er over gesproken en over deze aansluiting is de afgelopen jaren ongelooflijk veel gedebat teerd. Door in te stemmen met dit Bestemmingsplan voert de coalitie uit wat een groot deel van de inwoners wil. De coalitiepartijen (Heiloo 2000, VVD en CDA) die voorstander zijn van deze afslag hadden dit alle drie als speerpunt in hun verkiezingsprogramma's staan toen er in 2014 gemeente raadsverkiezingen waren. Samen hebben deze 3 partijen een ruime meerderheid behaald van het aantal uitgebrachte stemmen in 2014. Noodzaak Géén aansluiting van de A9 op Heiloo is geen optie. Zonder aansluiting zal het dorp in 2030 volledig vastlopen. De aansluiting A9 is er niet de oorzaak van dat er meer verkeer door Heiloo gaat komen. De toename van het verkeer wordt onder andere veroorzaakt door de groei van het aantal inwoners. De Afslag A9 is een deel van de oplossing die er, samen met het nieuw vast te stellen verkeersplan en de spoorweg onderdoorgang voor moet gaan zorgen dat het verkeer in Heiloo beter en eerlijker wordt verdeeld. Behalve dat deze nieuwe weg aan Limmen en Heiloo een directe aanslui ting geeft op de A9, zullen ook de bedrijventerreinen Boekelermeer en Oude Werf via de oostelijke parallelweg een directe aansluiting op de A9 krijgen. Het (vracht)verkeer dat niet in Heiloo zelf hoeft te zijn, hoeft dan niet meer via de Kanaalweg en Kennemerstraatweg naar het hoofdwegen net (A9) te rijden. 1 'V Ellen Las van Bennekom Raadslid en Commisielid Openbare Ruimte Natuurcompensatie De VVD Heiloo vindt niet dat alles zomaar met asfalt gevuld kan worden. We moeten, terecht, zeer alert blijven dat er zorgvuldig wordt omgegaan met de Flora en Fauna in het gebied. De natuurcompensatie is dan ook erg belangrijk en daar wordt dan ook ruimschoots aan voldaan. Financiën Het aanleggen van een afslag is niet gratis. Dat geldt ook voor de aansluiting A9. Over de verdeling van de kosten hebben de vier partijen (Heiloo, Castricum, Alkmaar en de provincie, afspraken gemaakt. Recent is de raming echter geactualiseerd. De nieuwe raming is 3 miljoen hoger dan de oorspronkelijke raming van 33 miljoen. De provincie neemt hiervan 1,5 miljoen voor haar rekening en de drie gemeenten het overige deel. De kapitaallasten (afschrijving van 60 jaar) leggen jaarlijks een beschei den beslag op de begroting van Heiloo. De begroting van de gemeente kan dit aan en er is daarom geen gevaar voor aantasting van ons goede voorzieningenniveau. Informatie over VVD Heiloo: m.k.hagen@quicknet.nl UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 ■J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8