Nieuwe regels bij afsplitsing fractie Lezing over zelfgekozen levenseinde Gratis ijs voor deelnemers Postcode Loterij Geen ontvangen? 15 VERSLAG INGEZONDEN BRIEF Slecht verlicht bospad Collectanten gezocht Bel donderdag tot 15.00 uur: 0229 745666 (Herling verspreiding bv) UITKIJKPOST 11 OKTOBER 2017 HEILOO - De gemeenteraad verga derde maandag- en dinsdagavond over het bestemmingsplan dat de aanslui ting van Heiloo op de A9 mogelijk moet maken. Doel was hierover een besluit te nemen. Omdat de besluit vorming naar een extra vergadering op dinsdagavond moest verhuizen en de krant toen al gedrukt was, kunnen wij dit raadsbesluit helaas niet mee nemen in deze krant. Wij verwijzen u naar een online verslag op www.uit- kijkpost.nl. Aansluiting A9 en verkeerstunnel Vennewatersweg Een volle tribune en ongetwijfeld radio luisteraars via BeatFM luisterden maan dagavond naar verhitte discussies over het bestemmingsplan aansluiting A9 en de ondertunneling van de Vennewatersweg onder het spoor. Twee projecten die vol gens veel raadsfracties niet zonder elkaar kunnen bestaan en dus onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. De raads fracties discussieerden over het nut en de noodzaak van de aansluiting en de fors oplopende kosten. Uiteraard kwam eveneens de aantasting van natuur en landschap ter sprake, evenals de conse quenties voor het verkeer binnen Heiloo en daarbuiten. En hoe kun je een besluit nemen over de A9-aansluiting als het ver keersplan nog niet is afgerond? Diverse raadsfracties stelden die vraag hoofd schuddend. Inspreekreacties waren er ook. Dit waren vertegenwoordigers van de Vogelwerkgroep Midden Kennemerland en Vogelwerkgroep Alkmaar, Vereniging Pen, Sociaal en Groen Platform, Stichting Heilloze Weg en het bungalowpark van Caendorp. Meer hierover vindt u woens dag op de website. Reglement van Orde Het uit elkaar vallen van een raadsfrac tie met een afsplitsing als gevolg wordt onaantrekkelijker. De gemeenteraad ging maandagavond akkoord met de invoering van het zogenoemde Reglement van Orde voor de gemeenteraad. Dit reglement geldt vanaf 29 maart 2018. De partijen zijn het erover eens dat een afsplitsing binnen een raadsfractie de bestuurbaarheid van de gemeente Heiloo niet ten goede komt. Het Reglement van Orde kent een aan tal bepalingen. Allereerst mag de naam van een nieuwe partij van een individuele afsplitsing (dus een persoon) uitsluitend verwijzen naar zijn of haar achternaam. Ten tweede mag een afsplitsend fractie lid maximaal één commissielid benoemen (een niet-fractielid). Een groep raadsle den die zich afsplitst mag echter hele maal geen commissieleden benoemen en een nieuwe fractie die na de verkiezin gen begint, mag maximaal drie commis sieleden benoemen. Voorheen was dat vier. Verder mag een nieuwe fractie die zich heeft afgesplitst niet meedoen aan het fractievoorzittersoverleg en krijgt het voortaan geen eigen fractiekamer voor fractieoverleg. Ook de financiële beloning voor afgesplitste fracties verandert. Op dit moment krijgen nieuwe fracties 1250 euro fractieondersteuning. Dit bedrag wordt 'straks' uitsluitend toegekend aan afsplit singen die zich direct na de verkiezingen hebben gevormd. Raadsleden die zich op een later moment afsplitsen kunnen daar entegen rekenen op minder geld, namelijk 150 euro per raadslid. 'Aantasting integriteit' Het Reglement van Orde kon maandag rekenen op brede steun. Volgens René van Splunteren (VVD) geeft het reglement duidelijkheid aan de gemeente en de burgers. "Met het Reglement van Orde kun je je nog steeds afsplitsen, maar als je dat doet, dan weet je wat de consequen ties zijn." Fons Hopman (D66) kijkt sowieso negatief aan tegen een afsplitsing. "Als je het oneens bent met de overige fractieleden en je eruit wilt stappen, dan kun je beter je zetel teruggeven. Want mensen kiezen voor een partij en niet voor een persoon." De twee raadsfracties E.66 en Heiloo Lokaal - die in het verleden zijn afgesplitst van respectie velijk D66 en Heiloo-2000 - lieten zich via amendementen kritisch uit over het voor stel. Elly Meriwani (E.66) maakte eerder al in een fractievergadering opmerkingen over de beperkende maatregelen. "Deze komen bestraffend over voor fractieleden die buiten hun wil om uit de fractie wor den gezet." Ze vindt het daarnaast niet goed dat "raadsleden van kleinere partijen blijkbaar minder waard zijn dan grotere." Verder ziet Meriwani de financiële maatre gelen als een aantasting van de integriteit van raadsleden. "Dat wekt de suggestie dat je het voor het geld doet." Wel is ze blij dat het nieuwe reglement de keuze voor de naamgeving inperkt. "Zo kun je voor komen dat afsplitsingen meeliften op de naam van een landelijke partij." Ze noemt hierbij 'PVV lokaal' als voorbeeld. Matthijs de Moel (Heiloo Lokaal) vindt het niet goed dat afgesplitste raadsleden niet mee mogen doen aan het fractievoor- zittersoverleg. Dat zou schadelijk zijn voor het draagvlak van de vergadercul tuur. Hij sprak verder over het verbod op het benoemen van aparte commissiele den door een afgesplitste groep raadsle den. Dat is volgens hem schadelijk voor het draagvlak van de vergadercultuur. De Moel heeft er eveneens moeite mee dat beperkende maatregelen niet gelden voor afsplitsingen die zich direct na de verkie zingen voordoen. "Dat fracties meteen na de gemeenteraadsverkiezingen uit te elkaar vallen is toegestaan, maar als je dat op langere termijn doet, dan mag dat niet. Dat is oneerlijk." Volgens De Moel is het Reglement van Orde geen middel om een afsplitsing tegen te gaan. Een goede communicatie is volgens hem het sleu telwoord. Hij pleit voor preventie: "Zorg ervoor dat een fractie niet uit elkaar valt." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Als het donker is en je verplaatst je van de Van Doornstraat richting het herten kamp, dan kom je in een donker gat terecht: een lantaarnpaal aan het pad geeft geen licht. Op elke paal is een gele sticker geplakt met een telefoonnummer, wat men kan bellen in geval van een storing. Ik deed dat in april 2017 en toen ik een maand later geen effect zag van die melding ging ik naar de balie van het gemeentehuis. Daar meldde ik opnieuw deze storing (na het vermelden van de nodige persoonlijke gegevens). Een dag later werd ik gebeld door een man die zijn excuses aanbod voor het feit dat er door omstandigheden niets gedaan was met mijn melding en dat er op 22 mei een 'ronde' zou plaatsvinden. Waarschijnlijk werd daarmee bedoeld dat de verlich ting in heel Heiloo gecontroleerd zou worden. Daar ik geen resul taat zag van welke actie dan ook, stuurde ik begin juli een bericht naar info@heiloo.nl. Compleet met mijn persoonlijke gegevens, plaats en nummer van de betref fende lantaarnpaal, die nog steeds geen licht gaf. Redelijk tevreden was ik met de reactie dat mijn bericht ontvangen was en dat er zo spoedig mogelijk contact met me opgenomen zou worden. Wat 'zo spoedig mogelijk' bij info@heiloo. nl betekent zal mij misschien ooit nog duidelijk worden. Eind van die maand toch maar weer eens een bezoek gebracht aan de balie van het gemeentehuis en daar deze zaak opnieuw voorgelegd. Een begripvolle dame heeft daarbij weer alle gegevens genoteerd van de klacht, mijn persoonsgegevens en de gewraakte lantaarnpaal. Ik kreeg daarbij de mededeling dat er iets fout gegaan was en dat er nu samenwerking op dit gebied was met Castricum. Daarmee kon ik het pand (opgelucht) verlaten. Daags daarna belde deze dame met de mededeling dat er op 22 augustus weer een 'ronde' zou plaatsvinden. Wat het effect is van een storingsmelding, een reactie van een bezoek aan de balie of een 'ronde' heb ik inmiddels wel begre pen: er is nog steeds een onveilige situatie op het bospad doordat die lantaarnpaal niet naar behoren functioneert. Zie lantaarnpaal nummer 22170-020-01. H. Kleemans, van Doornstraat HEILOO - Het Leger des Heils zoekt collectanten in Heiloo voor de jaarlijkse deur-tot- deurcollecte. De collecte wordt gehouden van 27 november tot en met 2 december 2017. De opbrengst van de collecte zal worden gebruikt voor het sociaal maatschappelijk werk van het Leger des Heils. In 2016 kwamen meer dan honderd duizend mensen in aanraking met deze organisatie. Dat is bijna 20.000 meer dan het jaar daar voor. Denk hierbij aan activiteiten als kledingwinkels, de huiskamer in de buurt, scouting en schuld hulpverlening. Voor deze projecten en het ont wikkelen van nieuwe initiatieven zoekt het Leger mensen die willen helpen, zodat dit belangrijke werk door kan blijven gaan, onder het motto 'Samenleven doe je dus niet alleen'. Bent u tijdens de col lecteweek beschikbaar en wilt u zich aanmelden om in uw wijk te collecteren? Ga dan naar www. legerdesheils.nl/collecte of bel met 036-53 98 175. ADVERTENTIE kijk ook op www.uitkijkpost.nl ga naar: www.uitkijkpost.nl/klacht Hier vind u een lijst van adressen waar u de Uitkijkpost kan ophalen HEILOO - Loes Lobse van de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) verzorgt donderdag 12 oktober in de bibliotheek van Heiloo een lezing over de keu zemogelijkheden rondom het levenseinde. De verschillende begrippen zoals euthanasie en palliatieve sedatie komen aan de orde. Ook wordt ingegaan op de wettelijke mogelijkheden en de ruimte van de huidige euthanasiewet. Verteld wordt wat men nu al kan en zou moeten regelen en welke verschil lende wilsverklaringen er zijn. Ook komen tijdens de lezing de niet- reanimerenpenning en de Wet op de Behandelingsovereenkomst aan bod. Uiteraard is er volop gelegen heid voor het stellen van vragen en het voeren van discussie. De lezing duurt van 20.00 tot 21.30 uur. De entree bedraagt 7,50 euro voor leden van Bibliotheek Heiloo. Niet- leden betalen 10 euro. Aanmelden voor de lezing kan via www. bibliotheekheiloo.nl of 072-5330670. HEILOO - De IJsprijs van de Postcode Loterij viel tijdens de augustustrekking in postcodege- bied 1852 in Heiloo. Maar liefst 2.069 winnaars kunnen vanaf deze week hun ijsprijs ophalen. Zij kunnen per lot kiezen voor een van de vier nieuwste smaken van Ben Jerry's. Bij de Postcode Loterij steunen de deelnemers goede doelen op het gebied van mens en natuur. Bij Ben Jerry's staat sociale impact centraal. Naast het maken van ijs op een zo duur zaam mogelijke manier, ontwikkelt het bedrijf initiatieven tegen de opwarming van de aarde en maakt het zich hard voor een wereld met meer sociale rechtvaardigheid. De winnaars van het ijs krijgen een coupon thuisgestuurd waarmee zij hun prijs kunnen ophalen. Dit kan van zaterdag 7 oktober tot en met zondag 22 oktober bij Bakkerij Kaandorp in winkelcentrum Het Hoekstuk in Heiloo. Foto: via Google.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15