Nieuwe locatie en nieuw seizoen Dompvloet Opleidingen De Brug: tekenen voor Bibliotheek op School De Limmer Uitmarkt Roefeldag bij bedrijven; snuffelen en ontdekken regio 20 Expositie natuur- fotografen Limmen Cultuur opent spetterend Jong en oud samen in strijd tegen eenzaamheid ALKMAAR - Dompvloet Opleidingen begint weer aan een nieuw opleidingsseizoen. Voor het leren boekhouden van de basis tot het niveau van assi stent accountant is Dompvloet al jaren het vertrouwde adres. Vanaf dit seizoen is dat een nieuw en centraal gelegen adres in Alkmaar schuin tegen over het AZ-stadion (Louise Henriëttestraat 25). De leslocatie in Heiloo van waar uit Dompvloet sinds 1948 cursisten heeft opgeleid voldeed niet meer aan de eisen van vandaag. Op de nieuwe locatie kunnen de cursisten beter begeleid worden, de locatie is zeer goed bereikbaar met auto en OV en er is veel parkeergelegenheid. De opleiding Praktijkdiploma Boekhouden is de klassieker in het aanbod en geschikt voor de zzp'er die zelf meer inzicht in de administratie wil krijgen. Het PDB- diploma is natuurlijk ook onmis baar voor een administratieve car rière. De vervolgopleiding Moderne Bedrijfsadministratie (MBA) start in december. Velen zullen Dompvloet kennen van het blindtypen dat ze er geleerd hebben. De typcursussen worden inmiddels gegeven op diverse basis scholen in de omgeving (zie www. tijdvoortypen.nl). Meer informatie op www. dompvloet.nl of 06-49942618. ALKMAAR/ HEILOO - Natuurfotografen Johan Reus en Muriel Polet uit Heiloo exposeren tot april hun werken bij Fysiotherapie Elisabeth in Alkmaar. Reus en Polet zijn al vanaf het analoge tijdperk bezig met natuurfotografie. De foto's worden in natuurgebieden in Nederland en de buurlanden gemaakt, maar regelmatig is er een reisje gepland om wat verder weg te fotograferen. Regelmatig exposeren ze in een bezoekerscentrum, een medisch centrum of een biblio theek. Bij deze expositie zijn er foto's uit eigen land te zien van bijvoorbeeld de Amsterdamse Waterleidingduinen, maar ook uit andere landen. Denk aan IJsland, Spitsbergen en Groenland. Favoriet is het fotograferen van sneeuw in de natuur. Vandaar dat de koude landen favoriet zijn bij deze natuurfotografen. De sneeuw geeft een onaan getaste aanblik op de natuur. De expositie is te bezoeken bij Fysiotherapie Elisabeth aan de Van Everdingenstraat 42 in Alkmaar. De foto's zijn ook te koop. Jan Kadenbach tekent contract voor 'Bibliotheek op School' (dBos). Aangeleverde foto AKERSLOOT - Basisschool De Brug in Akersloot open de woensdag 4 oktober de Kinderboekenweek feeste lijk. Daarbij maakte De Brug de samenwerking met de 'Bibliotheek op School' (dBos) officieel. Dat gebeurde in het bijzijn van wethouder Cees Rood, door middel van het tekenen van het samenwer kingscontract. Met de 'Bibliotheek op school' werken de bibliotheek Kennemerwaard, basisschool De Brug en de gemeente Castricum samen aan de taalontwikkeling, de leesbevordering en de mediawijs- heid van de kinderen. Het doel is een aantoonbare kwaliteitsverbe tering van het onderwijs en het stimuleren van meer lezen, op school en thuis. Voordat het contract kon worden onderte kend, moesten de bibliotheek-heks en de kinderen het contract tevoor schijn toveren. De bibliotheek-heks was nogal verward na een ongelukje met haar heksensoep, waardoor ze van alles was vergeten. Ook de pen waarmee het contract getekend kon worden, was kwijt. De pen werd teruggevonden bij wethouder Cees Rood. Daarna kon het offici- ele moment gelukkig toch plaats vinden. Na het tekenen van het con tract door MT-lid Jan Kaldenbach van de bibliotheek Kennemerwaard en directeur Karin Kooij van basisschool De Brug was het feest en werd er natuurlijk (voor) gelezen. LIMMEN - Limmen Cultuur opent het nieuwe seizoen met De Limmer Uitmarkt. Artiesten uit het dorp geven acte de pré- sence in Cultureel Centrum Vredeburg op zaterdag 14 okto ber om 20.00 uur. De Uitmarkt wordt geopend met een cabaret van Henk Brandsma. Hij wordt muzikaal begeleid door Ton Valkering. Het cabaret gaat over de fusie van het CAL, de voor geschiedenis, perikelen en gevolgen voor ons dorp. Henk en Ton nemen dit met een kritische blik, vol humor en satire onder de loep. Met treffen de liedjes vol nostalgie, afgewisseld met afbeeldingen. Daarna is er een optreden van de alom bekende John Mayer Tribute Band. De bandleden Ruud, Zjon, Patrick en Bob spelen al vele jaren met volle overtuiging en passie de muziek van John Mayer. In het recente verleden hebben zij al diverse keren in Cultureel Centrum Vredeburg opgetreden. Na de pauze is het tijd voor de band Poker. De heren van deze band staan al jaren op de planken en zijn bekend in Limmen en omgeving. 'De passie voor het optreden en de muziek is volop aanwezig en zolang dat aan wezig is, zullen we blijven optre den', aldus de band. Het gaat een echt Limmense avond worden met cabaret en veel muziek. Voor meer informatie, reserve ringen, prijzen en overige voor stellingen, kijk op onze website www.limmencultuur.nl of bel met telefoonnummer 072-5053274. Gezelligheid in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - De kinderen van de groepen 4, 5 en 6 van Het Kleurenorkest in Limmen bezochten vorige week het verzorgingstehuis De Cameren. Groep 4 maakte portretten van de bewoners en leerlingen van groep 6 zongen met hen liedjes. De kinderen uit groep 5 speelden met de bewoners een quiz. Door middel van vragen die de kinderen zelf bedacht hebben, ontstonden er mooie gesprekken met de ouderen. De ontmoeting vond plaats in het kader van de week van de eenzaamheid. Een passende activiteit, want meer dan een miljoen Nederlanders voelt zich sterk eenzaam. "Wat een fijn gezicht om de kinderen en de ouderen zo te zien genieten van de belangstelling voor elkaar," aldus een leerkracht van de school. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19