3 Muziekmiddag met de Egmondse Matrozen Roefeldag bij bedrijven: snuffelen en ontdekken Dagbesteding Thuisbij Limmen opent haar deuren Nieuwe aanwinsten museumhoeve Overslot Gezond Natuur Wandelen REGIO tl 20 if Stella en de Starlights in Vredeburg Informatieavond over plannen Slotkwartier UITKIJKPOST 11 OKTOBER 2017 Genieten van zeemansliedjes en populaire liedjes van vroeger. Aangeleverde foto LIMMEN - Alle gasten van De Zonnebloem Limmen worden uitgenodigd voor een middag vol muziek en gezelligheid op donderdag 19 oktober in De Burgerij in Limmen. Dan gaan de Egmondse Matrozen optreden. De groep bestaat uit zes enthousiaste vrienden die enkele jaren geleden op een dorpsfeest spontaan samen Nederlandstalige liedjes zongen. Zij oogstten onver wacht succes en besloten met zin gen door te gaan. De muzikanten namen zelfs zanglessen om optimaal te kunnen zingen. Hun repertoire bestaat voornamelijk uit zeemans liedjes en populaire liedjes uit vroe ger jaren. De Egmondse Matrozen treden regelmatig op in en buiten de regio. Ze zijn veelzijdig, stralen plezier en enthousiasme uit en pas sen zich aan alle omstandigheden aan. Het motto is daarom: het is pas feest als de Egmondse Matrozen zijn geweest. Het optreden in De Burgerij begint donderdagmiddag 19 okto ber om 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Heeft u vervoer nodig, bel dan Ria Hooijboer via 072-5052235. ■SS* 1 \Vv;vv "v.v LIMMEN - Stella en de Starlights geven op zondag 15 oktober een optreden in Jazz Session Club Vredeburg in Limmen. Stella en de Starlights is een jazzband vernoemd naar zangeres Stella Brüggen en met een knipoog naar de jazzstandard Stella by Starlight van Victor Young. De toegang is vrij, maar lid worden kan voor 7 euro per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Fred Timmer via 072-5053414 en e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Een informatieavond over de voorgenomen plannen voor het Slotkwartier in Egmond aan den Hoef vindt plaats op woensdag 18 oktober in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. De hui dige plannen zijn te zien op www. profimage.nl/panos/slotkwartier/ build.html. Nieuwe ideeën en aan passingen kunt u tot 31 oktober sturen aan plannenslotkwartier@ debuch.nl. LIMMEN - Stichting Ontmoe tingscentrum Conquista orga niseert op 17 oktober de Roefeldag. Dit gebeurt in samen werking met de basisscholen de Kerkuil en het Kleurenorkest. Roefelen is een Belgisch woord voor snuffelen en ontdekken. Met Roefeldag gaan kinderen van groep 7 en 8 op bezoek bij drie bedrij ven. Ze nemen een kijkje achter de schermen en raken zo bekend met verschillende beroepen. Net als voorgaande jaren is de belangstel ling van bedrijven om mee te doen groot. Zo kunnen de kinderen op bezoek bij wel twintig bedrijven in Limmen. Doet uw bedrijf dit jaar niet mee met de Roefeldag, maar lijkt het u leuk voor volgend jaar, stuur dan een mailtje naar info@ conquista.nl. Op bezoek in de garage. Aangeleverde foto LIMMEN - Op 14 oktober opent Dagbesteding Thuisbij Limmen aan de Schoolweg 15 haar deu ren. Na een jaar voorbereiding kunnen eindelijk de eerste zorgvragers welkom worden geheten. Ons doel is ouderen met geheu genproblemen of dementie te hel pen om zo lang mogelijk zelfstan dig thuis te blijven wonen. Heeft u behoefte aan gezelligheid, houdt u van lekker eten, bent u creatief of speelt u graag een potje klaverjas sen? Ervaar dan de huiselijke sfeer bij dagbesteding Thuisbij Limmen, waar niets moet en alles kan. Om goed in te kunnen spelen op ieders persoonlijke zorgbehoefte staan wij in nauw contact met onze man- telzorgers. Indien gewenst zorgen wij voor persoonlijke begeleiding bij het ophalen en thuisbrengen van een zorgvrager en zonodig rij den onze vaste vrijwilligers met de Thuisbij-auto voor. We starten de dag met een kop koffie of thee en dan bedenken we wat we die dag kunnen gaan doen. De belangrijkste activiteit van de dag is het samen bereiden en eten van een verse warme maaltijd. Wat zetten we deze week op de menukaart? En na het eten een leuke activiteit? Of toch even uitrusten in een van de relax fauteuils naast een gezellig knappe rend haardvuur? Er is nog genoeg te doen in en om de woning van de dagbesteding. Denk aan het ontwerpen van een pluk- of groentetuin, de bouw van een kippenhok, de entree in de ach tertuin of de opslag van het haard- hout. U bent van harte uitgenodigd voor de opening van dagbesteding Thuisbij Limmen op zaterdag 14 oktober aanstaande tussen 10.00 en 16.00 uur. Om 11.00 uur vindt de officiële opening plaats. Ga voor informatie naar www.thuisbij.eu Loop je warm voor dit prachtige initiatief en wil je graag helpen? We zoeken vrijwilligers voor het ver voer, het bereiden van een warme maaltijd of het begeleiden van een activiteit. EGMOND AAN DEN HOEF - In museumhoeve Overslot zijn enkele nieuwe aanwinsten te zien van onder andere Peter Groot, ook bekend als Peter Peterse (1942-2015). Peter runde jarenlang op geheel eigen wijze Galerie Wimmenum aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef. De laatste zestien jaar van zijn leven werkte hij in stilte en vrijheid in zijn kerk in Noord-Scharwoude, waar hij zijn schilderijen, installaties en beelden tentoonstelde. Tijdens zijn laatste expositie in septem ber 2014 in de Kloostergangen in Haarlem toonde hij zijn installatie 'De Laatste Reis'. Het betrof een vol ledig beschilderde, bewerkte en ver rijdbare kist. Enkele maanden later lag hij opgebaard in deze kist in zijn eigen kerk, omringd door zijn eigen kunst. In museumhoeve Overslot zijn een tweetal schilderijen te zien die in zijn Egmondse periode zijn gemaakt door deze unieke (levens) kunstenaar. In de museumhoeve zijn een aan tal exposities te zien, waaronder een kleine permanente tentoon stelling van wisselende samenstel ling met een selectie uit meer dan duizend jaar beeldende kunst in Egmond. In het 'rariteitenkabinet' en het schelpenmuseum zijn zoveel unieke en wonderbaarlijke zaken te zien dat men hier gerust even de tijd voor moet nemen. Museumhoeve Overslot aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef is ieder weekend geopend en vrij toegan kelijk van 14.00 tot 18.00 uur, op afspraak voor groepen vanaf tien personen of als de deur openstaat. Werk van Peter Peterse. Aangeleverde foto REGIO - Liefhebbers kunnen elke vrijdag wandelen langs groene routes in Egmond- Binnen en omgeving. Vrijwilligers en hun meelopende gasten vertrekken om 10.00 uur van uit Dorpshuis De Schulp aan Visweg 36 in Egmond-Binnen. Elke keer lopen er vijftien tot twintig mensen mee. Het doel van gezond natuur wandelen is om samen met mensen die wat minder bewegen, minstens een keer per week een wandeling van een uurtje te maken in en rond Egmond-Binnen. Dat gebeurt in een rustig tempo. Twee vrijwilligers begeleiden de wandeling. De route varieert. Er wordt ook kort iets ver teld over de natuur. Deelname is gratis en van tevoren aanmelden is niet nodig. Na afloop kan er gezellig koffie met elkaar worden gedron ken. De wandelingen zijn gratis, voor de koffie moet wel worden betaald (gereduceerde prijs). Meer informatie is te vinden op www. gezondnatuurwandelen.nl. Foto: via Google.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 20