Coole actie jonge Heilooërs Lutkijêe& Delta Pianotrio in Witte Kerk Tien vragen aan... 3 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 11 OKTOBER 2017 HEILOO - Je moet jongens van zestien jaar niet uitdagen. Dat ondervonden de ouders van Mees Keet en Teun Stins uit Heiloo. Mees en Teun gingen met hen een weddenschap aan om tot en met 31 december in korte broek te blijven lopen. En niet zomaar voor de lol, ze doen het ook voor het goede doel. Het idee ontstond tijdens het verjaardagsfeestje van Teun, toen zijn oma een discussie begon over de 'innerlijke thermostaat' van kin deren. Die zou in de war raken als ze afwisselend aan te veel kou en warmte worden blootgesteld. Maar volgens de vader van Mees went een kind daar wel aan. Mees en Teun wilden dat wel eens wetenschap pelijk toetsen en gingen met hun familie de weddenschap aan om tot aan het vuurwerk tijdens Oud Nieuw in hun korte broek te blij ven lopen, hoe koud het buiten ook mag zijn. De ouders beloofden hun zonen daarop een mooi geldbedrag. De vader van Mees vroeg zich een dag later af waarom ze zich niet lie ten sponsoren en ook geld zouden doneren aan het goede doel. Dat vonden de jongens een uitstekend idee. Mees en Teun, die respectie velijk studeren aan het Hout- en Meubileringscollege in Amsterdam en het Bonhoeffer College in Castricum, trekken al veel bekijks. "De meeste mensen kijken ons aan alsof we gek zijn, maar sommigen vragen ook waarom we er zo bij lopen. Dan leggen we uit waarom we het doen, en dat levert leuke reacties op." Mocht de wedden schap mislukken dan gaan de twee vrienden in een rok boodschappen doen in de supermarkt. Op de vraag van de Uitkijkpost of dat niet wat magertjes is, besloten Mees en Teun ter plekke dat ze dan ook helemaal als vrouw verkleed zullen gaan, dus met make-up en op hakken. Mees en Teun twijfelen nog of ze KiKa of het Beestenboetje als goed doel zul len kiezen, maar belangrijk is dat ze sponsors bereid vinden om hun actie te steunen. Als u iets wilt bijdragen aan hun actie, dan kan dat op rekening NL72 RABO 0184 850495 t.n.v. M. Keet te Heiloo. Begin volgend jaar zal het geld dan naar het goede doel wor den overgemaakt. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Het Delta Pianotrio komt op 15 oktober naar de Witte Kerk in Heiloo. Het gaat werken uitvoeren van Joseph Haydn, Lera Auerbach en Robert Schumann. Het trio werd in 2013 in Salzburg opgericht door drie jonge Nederlandse musici: violist Gerard Spronk, celliste Irene Enzlin en pianiste Vera Kooper. Hun spel is eerlijk, oprecht en gepassioneerd. Op overtuigende wijze vormen de drie verschillende persoonlijkhe den een muzikale eenheid. Tijdens zijn debuut op het 4de Salzburger Kammermusik Festival, werd het trio bejubeld door publiek én recensenten. In zijn korte bestaan won het trio drie eerste prijzen en een tweede prijs op concour sen en competities in Litouwen, Italië, Nederland en Zwitserland. Twee jaar geleden maakte het Delta Pianotrio zijn debuut in de Verenigde Staten met een recital tijdens het New York Chamber Music Festival, waar het ensem ble het eerste pianotrio van Lera Auerbach uitvoerde. Het trio maak te begin vorig jaar zijn debuut in het Concertgebouw in Amsterdam. De aanvangstijd is 15.00 uur. De entree bedraagt 15 euro (jonge ren 10 euro), inclusief consumptie. Kaarten en informatie zijn verkrijg baar via www.concertenwittekerk. nl. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij aan de Heerenweg 199 in Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afsluiten met een diner bij de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen het gereduceerde tarief van 25 euro, op vertoon van uw toe gangsbewijs (wel even reserveren: 072 - 5333352). 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar en op mijn vierde verhuisd naar Heiloo. Op mijn achttiende ging ik in Wageningen studeren om vervolgens te ver trekken naar Den Haag voor mijn werk in de tuinbouw. Daar ben ik ge trouwd en kreeg ik een zoon en een dochter. Na twintig jaar verhuisde ik weer terug naar Heiloo. Nu woon ik tijdelijk in Noord-Scharwoude tot mijn huis in Zuiderloo klaar is. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Wat ik nu doe! Ik werkte twintig jaar bij verschillende organisaties in de tuinbouw en de natuur- en milieusector. Vier jaar geleden begon ik met mijn bedrijf De Groene Reiger. Ik verbind mensen en organisaties als het ware door middel van groen. Natuur maakt gezond, brengt mensen bij elkaar en zorgt voor ontspanning, schone lucht en helpt ook nog eens tegen de gevolgen van klimaatverandering. Voor groen alleen, zeg ik weleens, komen er niet zoveel handen op elkaar. Maar als je werkt volgens het win-winprincipe - als je groen verbindt met die andere maatschappelijke en economische thema's als gezondheid, participatie, klimaatadaptatie en toerisme - krijg je veel meer voor el kaar. Ik noem dat Verlangenverstrengeling'. Ik ben eigenlijk een soort groenmakelaar. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Evert den Hartog, bekend van zijn prachtige bronzen dierfiguren. Het is te zien dat hij ze met liefde en humor heeft gemaakt. Ik maak zelf beelden van keramiek, liefst ook van dieren en ik zou graag een "mas terclass' van hem krijgen. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik woonde als kind vlakbij het Ter Coulster. We haalden daar eieren en melk en ik heb er heel wat rondgewandeld en gespeeld als kind. Eindeloos veel kastanjes verzameld. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? We boffen in Heiloo: het kent heel veel mooie plekjes zoals het Ter Coulster, Nijenburg, de Noorderneg en het landgoed Willibrordus. Ik kom ook graag in Theeschenkerij de Trog, dat heeft een geweldig sfeer en de appeltaart is natuurlijk onovertroffen! 6. Waar kunnen mensen jou voor wakker maken? Ik zei ooit eens tegen een medestudent: voor andijvie met gehaktballe tjes. Stond hij een paar dagen later om half 3 "s nachts voor de deur. We hebben toen midden in de nacht de hele pan leeggegeten. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Als je iets wilt ga er dan voor. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik altijd dierenarts wilde worden maar nooit ben ingeloot. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Zorgen voor voldoende groen en diversiteit aan groen en groene speel plekken in de nieuw te bouwen wijken. Verder vind ik dat onze burge meester het eigenlijk heel goed doet: hij toont veel betrokkenheid. 10. Persoonlijke vraag van Nico Adrichem aan Dorien Kotterman: 'Hoe groen gaat het Landgoed en zijn omgeving worden?' Ja ha, hoe groen. Het Landgoed en zijn omgeving zijn natuurlijk al heel groen. In het project Een Groene Brug willen we met de bewoners, me dewerkers en buurtbewoners het bestaande groen nóg aantrekkelijker maken voor mens en dier. Landgoed Willibrordus laten uitgroeien tot een Healing Environment, waar het groen uitnodigt tot wandelen, tot ontmoeting. Daarnaast startte ik in de BUCH-gemeenten en een groei end aantal organisaties, initiatiefnemers en bedrijven met Groenspoor Heiloo: het verbinden van elkaars wensen en ideeën voor nieuwe natuur volgens het principe van "verlangenverstrengeling'. We werken aan een fijnmazig groen-sociaal natuurnetwerk in Heiloo, Bergen en Castricum met winst voor biodiversiteit en de andere thema's zoals gezondheid en wateropvang. Ik nomineer Mercedes Docter voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag aan Mercedes is: 'Waar komt je enorme drive en enthou siasme vandaan om je liefde voor en kennis over tuinieren over te brengen?' De coole actie van Teun Stins (links) en Mees Keet. Aangeleverde foto Delta Pianotrio Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3