Fotostudio IwanBronkhorst.nl ESEMPLASTIC: The Band in De Cultuurkoepel BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEVEN Om eerlijk te zijn 'Van Bowie tot Bocelli van Prince tot Pavarotti' Kamermuziek in de Cultuurkoepel KORTOM Een duurzaam burgerinitiatief UITKIJKPOST 11 OKTOBER 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De Droogmakerij 78, Heiloo. Website: www.iwanbronkhorst.nl E-mail: info@iwanbronkhorst.nl. Telefoon: 072-7432937 HEILOO - In gesprek met Iwan Bronkhorst spat de passie voor zijn vak en zijn gedrevenheid ervan af. Iwan startte al op jonge leeftijd met ondernemen. Daarnaast was hij bezig met fotografie en besloot zes jaar geleden als fulltime fotograaf zijn eigen fotostudio te openen. In juli verruilde hij zijn ruimte in het Willibrord Business Center voor een nieuwe locatie op bedrijventerrein Boekelermeer. Iwan: "Naast de grotere studio is er een complete keuken voor foodfotografie en opslag voor props en achtergronden." Zijn stijl is te omschrijven als robuust, creatief, met een ruw randje en hier en daar mystiek. Iwan fotografeert voor zowel lokale ondernemers als grote mer ken. Hij is gespecialiseerd in reclamefotografie, product- en foodfotografie, maar tevens in het digitaliseren van oude foto's. Hij ontwikkelde een aantal e-books en ook voor fotografieworkshops en unieke portretten kunt u bij de studio terecht. Reclame-, product- en foodfotografie Iwan: "Fotografie is emotie, een echte beleving. Ik zoek de perfecte oplossing voor bedrijven om een product, gerecht of persoon optimaal tot zijn recht te laten komen." Iwan denkt strategisch en creatief mee met de klant en bedenkt een unieke insteek en sfeer, van schets tot eindproduct. Naast het idee en de werkelijke opname is ook de juiste nabewerking van de foto's van groot belang. Vele klanten hebben de weg naar zijn fotostudio al gevonden, waaronder Old Amsterdam en Sabra Mezze. Momenteel werkt hij aan reclamefotografie voor een bekend Nederlands modemerk. Lokale klanten zijn onder meer Online- Slager.nl en Os Steakhouse. 360 graden fotografie Je ziet het steeds meer: producten die rondom zijn gefotografeerd zodat je ze, bijvoorbeeld op een website, interactief van meerdere kanten kan bekijken. Dit kan ook met personen of een kunstwerk. Iwan beschikt over speciale appara tuur die hij zelf heeft laten ontwikkelen. 360 graden fotografie is een nieuwe dimensie in de online (shop)beleving. Digitaliseren en herstellen van oude foto's Oude, vergeelde en beschadigde foto's kunnen met verschillende technieken worden hersteld en zelfs vergroot op diverse materialen worden afgedrukt. Iwan: "Onlangs kwam iemand met een vooroorlogse foto van zijn moeder. De zeer slechte kwaliteit kon via digitalisering en bewerking hersteld worden. Je voelt je dankbaar als je ziet dat een klant blij is en emotioneel wordt van het eindresultaat." Workshops en fotografieboeken Van zijn hand verschenen reeds twee e-books: 'Basiscursus Photoshop' en 'Food Fotografie voor Beginners'. Een derde boek 'Productfotografie voor Beginners' is in de maak. In zijn boeken deelt hij ook eigen oplossingen en ontwikkelde methodes. Een kijkje in de keuken dus. De boeken zijn te bestellen via zijn web site. Regelmatig worden er ook workshops georganiseerd op het gebied van food- en productfotografie. Samenwerking en maatschappelijke betrokkenheid Naast zijn werk in de fotostudio houdt Iwan zich ook bezig met andere projec ten. Hij is voorstander van het aangaan van samenwerkingen en is maatschap pelijk betrokken. Iwans motto is: 'Als je niet kunt delen, kun je ook niet verme nigvuldigen'. Zo ontstond onder andere 'de Burger van Heiloo', om geld in te zamelen voor Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Daarnaast sponsort de fotostu dio Buurtpreventie Heiloo en Duurzaam Heiloo. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Ik geef het toe. Sinds ik het zonder zuil moet doen is mijn leven er niet makkelijker op geworden. Waar ik al niet een mening over moet heb ben! Waar zijn de voormannen van voorheen die mij langs de maatschap pelijke klippen loodsten? Kan mijn kleinkind wel een Paarse Piet aan? Ben ik medeplichtig aan orkaan Harvey? Bevorder ik de toestroom van vluchte lingen als ik samen met die aardige meid uit Eritrea mijn grammatica weer eens oefen? Vergat ik laatst toch mijn eigen tas mee te nemen naar de Hema! Wij schijnen een schuldcultuur te hebben en ik heb er knap last van. Vroeger moest ik me een potje schamen. Waarover begreep ik niet altijd, maar dan was het wel over. Nu moet ik over alles zelf een mening hebben. Wat ik ook zelf moet doen is uitmaken wat echt en wat nepnieuws is. Alles is mijn eigen schuld, dikke bult. Of ik het nou wel of niet doe. Begrijpt u mijn nostalgische buien een beetje? In de tijd van Mies zamel den we geld in en dat kwam natuurlijk goed terecht. In de tijd van Joop kon je nog voor de arbeider opkomen. Nu ben je je mening niet zeker meer. Volwassen worden houdt in dat je aanvaardt dat de wereld te complex in elkaar zit om te begrijpen en toch ga je niet bij de pakken neerzitten. Ga er maar aan staan als welwillende, participerende burger. Neem nou het milieu. Ik ben nog aan het na-suizebollen over de boodschap dat ik als hoofd van de bevolking 10 ton CO2 per jaar produceer. Nu lees ik op de site van Heiloo Energie dat de Zweden vinden dat ik moet stoppen met sparen voor een Tesla S. Immers de productie van de batterij daarvan braakt 17,5 ton op. Hoe zwaar is die last eigenlijk? Kan Atlas me nog tillen? Wie is wijs? Ik geef het eerlijk toe. Overgewicht en apathie dreigen. Het wordt hoog tijd dat ik me laat opwekken door mensen die het heft in eigen hand hebben genomen. Die niet hebben afgewacht en mij kunnen vertellen hoe zij hun huis of bedrijf hebben verduurzaamd. Die zijn gevallen en weer opgestaan, maar er niet bij gaan zitten. Zij willen niet de nieuwe voormannen zijn en van een zuil willen ze al helemaal niet weten. Maar zij zijn wel blij dat zij zowel goed voor moeder aarde als hun portemonnee zor gen. U kunt in deze en de drie komende edities van de Uitkijkpost over hun vorderingen lezen. En als u na lezing denkt dat mijn verslagen ook maar per soonlijk zijn, dan heeft u groot gelijk. Daarom kunt u op zaterdag 11 novem ber zelf komen kijken en luisteren als Heiloo Energie weer een Duurzame Huizen Route organiseert. U treft echt wat nieuws aan, eerlijk. Henk Pruiksma HEILOO - Zoals de Cultuurkoepel haar klas sieke sfeer combineert met modern interieur, verweeft ESEMPLASTIC: The Band, geleid door Max en Brandi Himmelreich, hun moderne Stadium Rock geluid met de pas sie van Klassieke Opera. Max (geboren in Heiloo) en Brandi (Amerikaanse) wonen inmiddels in Alkmaar, en na vele succesvolle jaren in het buiten land lanceren zij zich nu op de Nederlandse muziekmarkt. Zo gooi den zij nog dit jaar hoge ogen tijdens 'Holland's Got Talent', waarna ze de kans kregen voor Simon Cowell te performen. 'Feel like I'm watching a Rock Opera, you should star in your own show'. Wie komt, danst mee op tijdloze superhits en geniet van de professionele lichtshow en films die het theaterconcert begeleiden. De entree (inclusief welkomst drankje) bedraagt 15 euro. Ontvang 2,50 euro korting door online voor uit te bestellen via de Cultuurkoepel of ga naar www.esemplastic.nl. HEILOO - De Cultuurkoepel organiseert in samenwerking met het Conservatorium Amsterdam een serie kamermuziekconcerten, uitgevoerd door laatstejaars conservatoriumstudenten. Op vrijdag 13 oktober bijt een sextet met viool, altviool, cello, hobo, traverso en klavecimbel het spits af. De muzikanten spe len werken van Mozart, Janitsch en J.S. Bach. Toegankelijke klassieke muziek in de sprookjesachtige setting van de Cultuurkoepel. Toegangskaarten a 10 euro zijn online verkrijg baar via www.cultuurkoepelheiloo.nl of in het VVV-kantoor (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. Verder aan de zaal bij aanvang van het concert (aanvang 20.00 uur). Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 11 november informeert Heiloo Energie u over allerlei vormen van duurzaamheid bij u thuis en in uw bedrijf. Duurzame Bouwmarkt in 't Loo Daartoe organiseert zij in win kelcentrum 't Loo een grootse duurzame bouwmarkt die door wethouder Rob Opdam om 10.00 uur wordt geopend. Aan de markt nemen diverse plaatselijke aanne mers, installateurs en vervoerders deel. Zij vertellen u over isolatie, verlichting, zonne- en windener gie, warmtepompen, warmtete- rugwinning uit de lucht en uw douchewater en over de manier waarop u uw investering heel gunstig kunt financieren. Denkt u daarbij aan subsidie, groepsinko- pen en crowdfunding. Duurzame Huizen Route Ook zeer informatief zijn de erva ringen van degenen die al ver duurzaamd hebben. Om 12.45 uur leiden zij u vanaf het Witte Kerkje langs hun huizen en bedrijven, zodat u alles ter plaatse kunt aan schouwen en over de resultaten kunt horen. In deze editie krijgt u al een inkijkje in het (bijna) ener- gieneutrale huis van Jan Treur uit... 1956! Iwan Bronkhorst. Foto: Iwan Bronkhorst ESEMPLASTIC: The Band Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5