Robin Raven op het Kinderboekenbal Kinderdirecteur bibliotheek Heiloo bekend Van de hoge nood een deugd maken Bezorger worden 8 van deze krant? INGEZONDEN MEDEDELING nl Op de koffie bij D66 Heiloo Bekende en nieuwe bieren bij negende Bokkentocht Bewoners Belangen Stationsweg Heiloo wil meer informatie 'Vreemde vogel' op Dierendag UITKIJKPOST 11 OKTOBER 2017 Raven met een enthousiaste fan uit Amersfoort. Aangeleverde foto www.uitkijkpost. 0226 333311 HEILOO - U kunt weer bij ons binnenlopen in de bibliotheek. Dit keer op zaterdag 14 oktober tussen 10.30 en 11.30 uur. Heiloo staat aan het begin van veel kostbare projecten en kent een rammelende begroting. Wat vindt u bijvoorbeeld van het lokale bestuur en de financiële toestand in Heiloo? Hoe ziet u de toe komst? Fractie en bestuur zitten klaar om uw mening, suggestie of klacht over de gang van zaken te horen en te bespreken wat we gezamenlijk kunnen doen. Tot ziens in de bibliotheek! HEILOO/ LIMMEN - Bij alweer de negende editie van de Heilooër Limmer Bokkentocht op 21 oktober staan er veel bekende bockbieren op de bier- lijst, maar ook meerdere nieuwe, voor het eerst uitgebrachte bieren. Op deze wijze komen zowel 'traditionele' proevers als avonturiers aan hun trekken. In samenwerking met Frans Ruiter van De Bierverbinding is de bierlijst door de elf deelnemende cafés en ijssalon samengesteld: Bowling Heiloo, De Burgerij, Hotel Fletcher, Herberg Jan, 't Kroegje, De Lantaarn, Loocatie, Queen's, La Strada, Het Vennewater, De Wit en Di Fiorentina. Op de welbekende stempelkaart die overal verkrijgbaar is staan ze alle maal vermeld. Een hapje bij je eerste bier en een presentje bij minimaal zes verschillende stempels, met de stempelkaart ontvang je het allemaal en ding je tevens mee naar een van de twaalf prijzen van de winactie. Doe mee op zaterdag 21 oktober vanaf 14.00 uur. Met de fiets, wandelend, of met TaxiBlauw (tot 19.00 uur), waarbij één euro per ritje per persoon naar een goed doel gaat! HEILOO - Bewoners Belangen Stationsweg Heiloo deed onlangs een informatieverzoek op grond van de Wet Openbaarheid Bestuur. Aanleiding is dat vanuit de gemeente Alkmaar nieuwe getallen zijn gepresenteerd, waardoor het verkeersmodel voor het Verkeersplan opnieuw moet worden doorgerekend zoals recent bekend is gemaakt door de gemeente. De belangenvereniging wil de laatste modelplots van het verkeersmodel zien, inclusief de invloed van het plan op de nieu we wijken Zandzoom, Zuiderloo en Melco, de meest recente verkeerstellingen, metingen van luchtkwaliteit en geluidshinder in Heiloo en de uitgangspunten van het verkeersmodel. De belangen vereniging wil deze aanvullende informatie ontvangen vóór de Denktanksessie op 31 oktober over het Verkeersplan, om over de juiste gegevens te beschik ken. Het doel is om constructief te kunnen participeren in de ontwikkeling van een duurzaam verkeersplan in Heiloo. HEILOO - Een mooi moment. Zaterdag vond de bekendmaking plaats van de kinderdirecteur van de bibliotheek Heiloo. In Theater De Beun kreeg Caoimhe van den Brug uit handen van Jeanette Braam (bibliotheek Heiloo) en schrijver Jacques Vriens een sjerp omgehangen met daarop het woord 'kinderdi recteur'. Kinderen konden de afgelopen weken solliciteren naar de functie die in een advertentie werd aan gekondigd. Ze konden vertellen of laten zien in een verhaal, gedicht, strip, lied, filmpje, kunstwerk, blog, vlog of op een andere manier waar om zij graag kinderdirecteur wilden zijn. Caoimhe van den Brug is op 27 oktober 2006 geboren in Alkmaar. Sinds 2013 is zij samen met haar papa, mama, broertje en zusje woonachtig in Heiloo. Zij zit in groep zeven van de Jan van Rijckenborghschool. En volgens haar ouders en vriendinnen is zij een boekenwurm en een dierenvriend. Caoimhe mag zich een jaar lang kin derdirecteur noemen. Haar werk zal bestaan uit bloggen en vloggen, eve nementen in de bibliotheek openen (zoals de Kinderboekenweek), prij zen uitreiken, en op pad gaan met de 'echte' directeur. Ook denkt ze mee over leuke activiteiten voor nu en in de toekomst. Naast eeuwige roem op de 'Wall of fame' en haar cv mag ze ook ieder kwartaal een mooi boek uitzoeken bij de Bruna. Caoimhe zegt "Blij, heel blij" te zijn met haar benoeming. Na het officiële gedeelte van het bekendmaken van de kinderdi- recteur konden alle aanwezigen in De Beun genieten van de voor stelling 'De Kindertemmer' door Jacques Vriens. Een extra span nende voorstelling omdat dit jaar de Kinderboekenweek in het teken staat van allerlei spannende dingen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Hidde maakte op eigen initiatief een pak en een vogel van papier-maché. Hij liep op Werelddierendag door winkelcen trum 't Loo in Heiloo. De rode loper was bestemd voor de dieren, evenals zijn waterbak en hondenknabbels. Foto: Maj Bak-Aal HEILOO - Het is weer Kinderboekenweek. Van 4 tot en met 15 oktober staat jeugdig Nederland in het teken van het thema 'Gruwelijk eng'. De griezelige weken startten dinsdagavond 3 oktober met het traditionele Kinderboekenbal. Dit vond plaats in de Amsterdamse Stadsschouwburg. Een van de genodigden was de Heilooër kin derboekenschrijver Robin Raven. Hij sprak met collega's, signeerde voor fans en vertelde over zijn zevende, gloednieuwe boek 'Het geheim van de gouden hagedis' (Uitgeverij Leopold, Amsterdam). Een spannend verhaal waarin actu ele onderwerpen als vluchtelin gen, dierproeven en pestkoppen verweven zijn. Speciaal vanwege het verschijnen van 'Het geheim van de gouden hagedis' verloot de Uitkijkpost een gratis exemplaar. Het boek wordt gesigneerd door de auteur en persoonlijk thuis afgeleverd! Maar dat is nog niet alles: bij het boek krijg je ook nog eens drie unieke Kinderboekenweekstickers en de cd-single 'Gruwelijk eng' van Kinderen voor Kinderen! Wil jij deze topprijs winnen? Dan moet je de volgende vraag goed beantwoorden. Hoeveel boe ken heeft Robin Raven tot nu toe geschreven? Stuur je antwoord naar redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO - Je behoefte doen voor het goede doel? Het kan bij Lunchroom Teesti in Heiloo. Deze onderneming startte in april de actie 'Toiletteren voor War Child'. Inmiddels is er bijna 200 euro opgehaald. Door de ligging van de lunchroom naast station Heiloo vra gen veel mensen of ze van het toilet gebruik mogen maken, zonder ver der iets te consumeren. De mede werkers opperden het idee dat men van het toilet gebruik mag maken als daar een vrijwillige donatie voor War Child tegenover staat. Er staat een speciale War Child spaarpot in de zaak waarin de men sen hun bijdrage kunnen depone ren. Deze week is de opbrengst geteld en zat er 178,80 euro in. Teesti rondt dit bedrag af naar 200 euro; dat bedrag wordt komende week overgemaakt aan de orga nisatie. War Child is 'zeer enthou siast' en gaat op de eigen website ook melding maken van de ludieke actie. Vanaf volgende week begint Teesti weer met een lege spaar pot, in de verwachting dat er snel weer een mooi bedrag gestort kan worden. Foto: via Google.nl V.l.n.r.: Jeanette Braam (bibliotheek Heiloo), Caoimhe van den Brug en schrijver Jacques Vriens. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8